Видалити поліпи мало.
потрібно виправити дефекти кісткові і м'язові, це робить остеопат, далі-усунути набряклість і запалення в пазухах і самої перегородке- тоді не потрібні будуть ні антибіотики, ні операції.
Справитися з причиною наростання поліпів - це і є комбіноване лікування.
Що таке «поліпоз» або «поліпозний риносинусит»?
Хронічний поліпозний риносинусит - це хронічне (тривале і прогресуюче) захворювання слизової оболонки носа і навколоносових пазух, в основі якого лежить запалення слизової оболонки, що виявляється утворенням поліпів. Поліпи в носі - своєрідні вирости запаленої слизової оболонки.
В якому віці з'являються поліпи?
У дітей і підлітків поліпозний риносинусит зустрічається рідко. В основному, захворювання розвивається у віковій групі старше 30 років з переважанням у віці від 50 до 60 років. У чоловіків поліпоз зустрічається частіше.
Які причини появи поліпів?
Хронічний поліпозний риносинусит - захворювання многопричинное.
Виділяють локальні форми поліпозу: солітарні (поодинокі) поліпи в носі, антрохоанальние поліпи (поліпи, які виходять із кіст навколоносових пазух), поліпоз окремої навколоносовій пазухи (наприклад, поліпозний верхньощелепної синусит та ін.) І дифузні форми, які характеризуються ураженням слизової оболонки всіх навколоносових пазух .
Локальні форми поліпозу розвиваються внаслідок анатомічних аномалій будови носа, що призводять до порушення носового дихання (викривлення носової перегородки, аномалії остіомеатального комплексу (анатомічних утворень середнього носового ходу) і т.д.). У цьому випадку повітряний струмінь з мікроорганізмами і різними частинками, б'ючи в певну ділянку слизової оболонки, викликає її локальне подразнення, виникає набряк. Якщо набряк розвивається в місцях природних вивідних отворів навколоносових пазух, в них порушуються процеси самоочищення, з'являються сприятливі умови для розмноження мікроорганізмів, що проявляється запаленням. Поодинокі поліпи можуть виникнути при наявності певних патологічних умов в самих навколоносових пазухах. Наприклад, додаткові отвори в верхньощелепних пазухах, кісти. Так виникають антрохоанальние поліпи, що виростають із кісти навколоносовій пазухи і поширюються в бік виходу з порожнини носа (в Хоан).
Самостійним механізмом утворення поліпів є хронічне гнійне запалення слизової оболонки навколоносовій пазухи. В даному випадку поліпоз - це вторинний процес в ураженій пазусі. Наприклад, хронічний одонтогенний гайморит, внаслідок поширення запалення з ураженого зуба на слизову пазухи, в більшості випадків виявляється утворенням поліпів.
Дифузні форми поліпозно риносинуситу є системною патологією, пов'язаної зі змінами в імунній системі і загальній реактивності організму. Розвитку дифузного процесу може сприяти грибкове ураження слизової пазух, алергія, рецидивні вірусні інфекції і т.д.
Як запідозрити поліпозний риносинусит?
Поліпоз розвивається поступово. Нерідко це відбувається на тлі частих гострих респіраторних інфекцій, що повторюються синуситів (запалень придаткових пазух). Виникає утруднення носового дихання, іноді з одного боку, що змушує пацієнтів вдаватися до використання судинозвужувальних крапель, які виявляються малоефективними. Закладеність носа наростає, знижується нюх, з'являються мізерні виділення з носа.
В даний час «золотим стандартом» у діагностики даної патології є ендоскопічне дослідження порожнини носа і комп'ютерна томографія навколоносових пазух.