українка » 24 травня 2019, 08:15
Комаровський про ротавірус
Можна виділити наступні основні симптоми:
Діарея.
Блювота.
Болю в животі.
Підвищений метеоризм.
Підвищення температури тіла.
Млявість, блідість шкіри.
Відсутність апетиту.
Абсолютна більшість випадків незрозумілою діареї у малюків до трьох років - прояв ротавірусної інфекції. Іншими словами, якщо дитина їла все, що зазвичай, і у нього немає ознак харчового отруєння, то розлад шлунку в 99% випадків свідчить про атаку саме цим видом вірусів.
Ротавірусна інфекція проявляється водянистою діареєю. Відрізнити її від отруєння (розлади, викликаного бактеріями) досить просто - основний підказкою для батьків повинна стати саме консистенція калових мас. Кашкоподібний пронос частіше буває при отруєнні їжею. Пронос «з водичкою» - це вірусна діарея, і інших варіантів, за словами Євгена Комаровського, немає.
При вірусному проносі калові маси мають сіруватий забарвлення і дуже різкий неприємний запах. На 2-3 добу вміст горщика набуває глинистий консистенцію і жовтувато-сірий колір. Кислий запах зберігається.
Ротавірусної інфекції властиво раптове гостре початок - з підвищенням температури, блювотою. Іноді блювотні маси можуть мати специфічний запах ацетону, аналогічно може пахнути з рота у дитини. На наступному етапі розвивається ентерит і гастроентерит, діарея (до 10-12 походів в туалет на добу). Можуть з'явитися незначні респіраторні прояви - нежить, першіння в горлі, біль при ковтанні, кашель.
Поради
Під час гострої фази захворювання годувати дитину не варто, якщо тільки він не попросить їжу сам.
Слід дотримуватися суворої дієти не тільки під час лікування, але і деякий час після одужання: повністю виключити з меню незбиране молоко і молочні продукти, солодкі фрукти, випічку, м'ясо, а також жирні і смажені страви. Корисно їсти каші на воді, овочеві супи, сухарі з білого хліба, печені в духовці яблука. Годувати треба часто і невеликими порціями.
Зовсім маленьким дітям з ротавірусної інфекцією в грудному молоці не відмовляють, обмежень по харчуванню не вводять, але стежать за тим, щоб питво було рясним. Грудне молоко саме по собі містить самою природою передбачені противірусні компоненти, що допоможе дитині в процесі одужання.
Прибуток нового покоління (Премії, Флувір) містять бактерію LGG, яка Ффективность прикріплюється до слизової кишечника і епітеліальних клітин, зменшує адгезію інших бактерій а також продукує речовини, які пригнічують ріст патогенних бактерій. Премія можна давати навіть немовлятам, додаючи в воду або молоко, флувір- в період після хвороби, відновний період.Курс прийому-місяць, по 5 крапель в день.
Зрідка при тяжкому перебігу ротавірусної інфекції у грудничка через виникнення ферментного дефіциту може проявитися непереносимість або часткова непереносимість грудного молока. В цьому випадку слід знизити кількість годувань грудьми і тимчасово додати в раціон малюка (до повного одужання) безлактозние дитячі суміші.
Хворого ротавирусом дитини не варто обов'язково укладати в ліжко. Якщо у нього висока температура, то постільний режим необхідний. У всіх інших випадках він повинен вести звичайний спосіб життя - грати, гуляти. Звичайно, варто триматися подалі від дворової дитячого майданчика, щоб не поширювати ротавірус на інших дітей, але прогулянка в небагатолюдному парку чи сквері піде на користь.
Я боюся, що обов'язково настане день, коли технології перевершать просте людське спілкування. І світ отримає покоління ідіотів.
Альберт Ейнштейн