Усі інфекційні захворювання мають власні періоди розвитку в організмі людини. Та всі вони проходять інкубаційний період, який у кожної хвороби інший. Інкубаційний період – це час від моменту попадання збудника хвороби в організм до початкових симптомів.
Дитячих інфекцій досить багато, і в кожної – свій інкубаційний період. Поговоримо про основні.
Кір
Це дуже заразне захворювання, до нього сприйнятливі майже всі без винятку. Єдині, хто можуть не боятися кору, це новонароджені діти, оскільки в них ще є імунітет від мами. Інкубаційний період кору триває в середньому від 8 до 10 днів, іноді він триває до 17 днів. Якщо ж малюкові провели профілактику і ввели гамма-глобулін, то інкубаційний період сягає 21 дня. Першим симптомом кору вважається підвищення температури тіла до 38-39 градусів.
Краснуха
Сприйнятливість до краснухи висока, хоча й менша, ніж у кору. Джерелом хвороби в основному служить сама людина. Інкубаційний період краснухи становить від 14 до 24 днів, та найчастіше це 16-18 днів. Симптомом краснухи є червона висипка, яка з'являється по всьому тілу. Як правило, ускладнень від краснухи, перенесеної в ранньому дитинстві, не буває.
Вірусний паротит або «свинка»
Це захворювання не дуже заразне, але шанс є. Зараження відбувається за допомогою повітряно-крапельного розповсюдження інфекції. Інкубаційний період становить від 9 до 20 днів, дуже рідко доходить до 26 днів.
Скарлатина
Заразитися цим інфекційним захворюванням можна, якщо знаходитися в одній кімнаті з хворим, якщо ви контактували із зараженими іграшками, книгами. Інкубаційний період зазвичай короткий і становить від 3 до 10 днів. Однак він може становити і менше ‒ один день, або навпаки збільшитися до 12 днів.
Вітряна віспа
Характерною ознакою захворювання можна вважати появу на шкірі цяток з рідиною. Інкубаційний період становить від 10 до 21 дня, але в середньому ‒ 14 днів. Захворювання починається гостро з підвищення температури.
Навіщо батькам корисно знати інкубаційні періоди інфекційних захворювань?
Якщо ви дізнаєтеся, що хтось, з ким дитина контактувала зовсім недавно, захворів одним з вище перерахованих захворювань, ви можете «засікти» час в днях з моменту безпосереднього контакту. Протягом інкубаційного періоду ви можете спостерігати за власною дитиною разом з інфекціоністом, щоб при перших ознаках захворювання відразу поставити діагноз і швидко відреагувати. А якщо інкубаційний період хвороби пройде, а перші симптоми так і не з'являться, зможете зітхнути з полегшенням.