Глобальні оголошення!



Дитина заїкається

Модератори: TaniaPicaSSo, mavpusya, Ulkanet

Re: Дитина заїкається

Повідомлення українка » 21 лютого 2020, 09:00

Цікаво що:


До сих пір медики не запропонували єдиної науково обґрунтованої теорії про походження заїкання. Дослідники сходилися на думці, що появі заїкання сприяє цілий комплекс чинників. Відомо, що заїкання нерідко провокують психологічні причини, наприклад, сильні стреси, пережиті в дитинстві або навіть під час внутрішньоутробного періоду. У хвилини сильного хвилювання навіть абсолютно здорові люди можуть почати говорити плутано.

Грунтуючись на цьому, людей, які страждають цим дефектом мови, нерідко вважають кимось на кшталт соціофобів. Сформувався певне стереотипний образ заїки: патологічно сором'язлива особистість, нездатна "поставити себе" в суспільстві, із заниженою самооцінкою. Просто якась дискримінація по мовному ознакою!

Однак вчені мали і контраргументами. Деякі факти дозволяли припустити, що психологічні аспекти заїкання вторинні, а основна причина цього порушення криється в нейрофізіологічних збої.

Нерідко при виникненні заїкання відзначається органічне ураження мозку у внутрішньоутробному періоді розвитку, родові травми або пошкодження головного мозку в ранньому дитинстві. Передбачається, що будь-яка з цих причин здатна викликати патологічні зміни в соматичної (тобто тілесної), і психічної сферах, приводячи до затримки мовного розвитку або мовним розладам.

Наприклад, відомо, що заїканням часто страждали так звані переучені лівші, тобто діти, яким забороняли користуватися лівою рукою як провідної. Вивчивши цей феномен, медики прийшли до висновку: змушуючи дітей користуватися правою рукою, батьки і педагоги викликали збій в роботі півкуль головного мозку. У лівшів, на відміну від праворукої більшості, провідним півкулею є праве.

 


 При перенавчанні функції частково переходять до лівого півкулі, але не до кінця, так як (за багатьма даними) ліворукість закладена генетично, і "виправити" її вихованням практично неможливо. "Сплутана" в активності півкуль викликає ряд психічних проблем, в числі яких - мовні порушення. Характерно і те, що особливо сильно страждали лівші, яким забороняли писати лівою рукою: як відомо, функції листи тісно пов'язані з мовними.

Таким чином, можна було припустити, що заїкання має нейрофізіологічні механізми. Існували й інші непрямі докази цієї теорії: наприклад, те, що заїкання супроводжується підвищенням тонусу і виникненням судомної готовності моторних нервових мовних центрів, включаючи центр Брока. Останній являє собою ділянку кори, що відповідає, зокрема, за об'єднання окремих мовних рухів в єдиний потік з ритмічним малюнком - простіше кажучи, допомагає нам говорити плавно і зв'язно.

У цьому місяці вчені з Іллінойсу знайшли підтвердження гіпотезі анатомічного походження заїкання. Для її перевірки вони набрали групу з 23 добровольців-чоловіків, 11 з яких страждали заїканням, а 12 інших мали нормальну мову. Вік учасників - в діапазоні від 20 до 35 років. Піддослідним пропонували виконати нескладні мовні тести, активність їх мозку в цей час відстежувалася за допомогою МРТ.

Як пишуть дослідники, у людей із заїканням виявилося збільшено мозолисте тіло - структура мозку, що з'єднує півкулі і служить нейрофизиологическим провідником між ними. Більш того: при виконанні мовних тестів у людей із заїканням активувалися переважно структури правої півкулі, а в учасників експерименту з нормальною мовою - лівого. Таким чином, механізми навіть найпростішої мовної активності у заїкається виглядали інакше.

Це перше дослідження людей з мовними порушеннями, в якому функціональний аналіз роботи нервової системи (активність мозкових структур) поєднується з вивченням анатомічних особливостей (збільшення мозолистого тіла).
Я боюся, що обов'язково настане день, коли технології перевершать просте людське спілкування. І світ отримає покоління ідіотів.
Альберт Ейнштейн
українка Офлайн

Аватар користувача
Впевнено спілкуюся
 
Повідомлень: 385
З нами з: 03 жовтня 2016, 19:22
Дякував (ла): 1 раз.
Подякували: 3 раз.
Діти: троє діточок.
один з них-особливе дитятко,... дуже люблю їх усіх!
старша-донька. й двое хлопчиків.

Re: Дитина заїкається

Повідомлення українка » 22 лютого 2020, 15:54

Заїкання та тривожність у дітей


Тривожність у дітей: причини її виникнення та особливості прояву.


В даний час збільшилася кількість тривожних дітей, що відрізняються підвищеним занепокоєнням, непевністю, емоційною нестійкістю. Виникнення і закріплення тривожності пов'язане з незадоволенням вікових вимог дитини.

Тривожність є переживанням емоційного дискомфорту, пов'язаних з очікуванням неблагополуччя, з передчуттям небезпеку. Розрізняють тривожність як емоційний стан і як стійке властивість, рису особистості або темпераменту.
Емоційний стан у вигляді занепокоєння, страху, агресії у дітей іноді можуть бути викликані незадоволенням їх домагань на успіх. Емоційне неблагополуччя типу тривожності спостерігається у дітей з високою самооцінкою, у яких немає можливостей для реалізації своїх домагань.
Від незадоволення потреб у дитини виробляються механізми захисту. Він намагається знайти причини своїх невдач в інших людях: батьків, учителів, товаришів; вступає в конфлікт з усіма, проявляє дратівливість, уразливість, агресивність. Прагнення захистити себе від власної слабкості, не допустити в свідомості невпевненості в собі, гнів, роздратування, може стати хронічним і викликати переживання тривоги.

Головне завдання полягає в тому, щоб привести у відповідність потреби і можливості дитини, або допомогти йому підняти його реальні можливості до рівня самооцінки, або опустити самооцінку. Але найбільш реальний шлях - це переключення інтересів і домагань дитини в ту область, де дитина може домогтися успіху і затвердити себе.

Дослідження вчених показують, що тривожність є результатом реальної тривоги, що виникає в певних несприятливих умовах у житті дитини, як освіти, що виникають в процесі його діяльності та спілкування. Інакше кажучи, це явище соціальне, а не біологічне. Тривога є складовою частиною стану сильного психічного напруження - стресу. В основі негативних форм поведінки лежать: емоційні переживання, які спокою, що не затишність і не впевненість за своє благополуччя, які можна розглядати як прояв тривожності.

Вже до 4 - 5 років у дитини може з'явитися почуття невдачі, непристосованості, незадоволеності, неповноцінності, які можуть привести до того, що в майбутньому людина потерпить поразку.

Тривожність - це очікування того, що може викликати страх. Можна виділити кілька джерел тривоги:

Тривога через потенційного фізичної шкоди. Це вид занепокоєння виникає в результаті ассоціатірованія деяких стимулів, що загрожують болем, небезпекою, фізичним неблагополуччям.
Тривога через втрату любові (любові матері, розташування однолітків).
Тривога може бути викликана почуттям провини, яка зазвичай проявляється не раніше 4-х років. У старших дітей почуття провини характеризується почуттям самоприниження, досади на себе, що не гідного.
Тривога через не здатності оволодіти середовищем. Вона відбувається, якщо людина відчуває, що не може впоратися з проблемами, які висуває середовище.
Тривога може виникнути і в стані фрустрації. Фрустрація визначається як переживання, що виникає при наявності перешкод до досягнення бажаної мети.
Тривога властива людині в тій чи іншій мірі. Незначна тривога діє мобілізуюче до досягнення мети. Сильне ж почуття тривоги може бути «емоційно калічить» і привести до розпачу.
У виникненні тривоги велике значення надається сімейному вихованню, ролі матері, стосунками дитини і матері.

Страх може розвиватися у людини в будь-якому віці:
у дітей від одного року до трьох років нерідкі нічні страхи,
на 2-му році життя, найбільш часто проявляється страх несподіваних звуків, страх самотності, страх болю (і пов'язаний з цим страх медичних працівників).
У 3-5 років для дітей характерні страхи самотності, темряви і замкнутого простору.
У 5-7 років провідним стає страх смерті.
Від 7 до 11 років діти найбільше бояться "бути не тим, про кого добре говорять, кого поважають, цінують і розуміють"
Я боюся, що обов'язково настане день, коли технології перевершать просте людське спілкування. І світ отримає покоління ідіотів.
Альберт Ейнштейн
українка Офлайн

Аватар користувача
Впевнено спілкуюся
 
Повідомлень: 385
З нами з: 03 жовтня 2016, 19:22
Дякував (ла): 1 раз.
Подякували: 3 раз.
Діти: троє діточок.
один з них-особливе дитятко,... дуже люблю їх усіх!
старша-донька. й двое хлопчиків.

Re: Дитина заїкається

Повідомлення українка » 24 лютого 2020, 08:42

СТРЕСОЗАЇКАННЯ


Досить часто можна почути від дитини що заїкається, або від їхніх батьків, що заїкання з'явилося після переляку, який можна прирівняти до стресу. І ось тут можна посперечатися. І, напевно, потрібно. Практично всі ми, люди, пройшли через ситуації, коли з нами траплялися переляки. І дуже великі. Так що мову забирало. І, тим не менш, не всі ми стали заїкатися. Чому? Мабуть, у тих, хто почав заїкатися після подібних випробувань, було щось не так. Було заховано глибоко всередині щось таке, що в результаті переляку виповзла на світ білий.

Що таке там ховалося до сих пір точно не відомо. І де це там - теж поки залишається загадкою. Хоча існують досить цікаві теорії. На одній з них я хочу зупинитися докладніше. У нашому головному мозку існують три центри, які беруть участь в процесі мовотворення. Це асоціативний центр, центр Верніке і центр Брока. Не лякайтеся дивних слів. Все просто. В асоціативному центрі головного мозку народжується фраза. Точніше, спочатку думка, а потім вже фраза. Вона передається в центр Брока, який перетворює цю фразу в імпульси і відправляє завдання мовному апарату вимовити цю фразу. Як тільки ми починаємо її вимовляти, як відразу включається центр Верніке, який «чує» її і оцінює правильність. Ось, власне, таке мовне коло.

А тепер давайте уявимо ситуацію стресу або переляку. Асоціативний центр побачив небезпеку або агресію і, як годиться, відправив команду в центр Брока кричати. Саме так зазвичай надходить інформація удитячий мозок. Та й жіночий теж. І чоловічий мозок іноді цим грішить. Імпульс страху посилений в центрі Брока влетів в мовний апарат. Той або кричить, або мовчить. Чому мовчить? Та тому, що сила цього імпульсу зросла до таких розмірів, що м'язи мовного апарату не в змозі з ним впоратися. Він би й радий, але не звик до таких завдань. І від цього бажання з одного боку, і неможливість виконати з іншого боку, починає грітися. В результаті цього і виходить спазм.

А центр Брока продовжує посилати імпульси. Напруга зростає. Спазм посилюється. І замість крику або мови виходить заїкання. Це все, на що здатний в даний момент мовний апарат. Маленька людина ще не знає, що це ненормально. Адже вона тільки пізнає цей світ. І вона починає вважати, що це нормально. Вона приймає заїкання, як норму. А коли, через кілька років дитина зрозуміє, що це не нормально, що це не так, то від страху заїкання начитає заїкатися ще більше.

Але стрес, це не тільки переляк. Взагалі стрес, це «неспецифічна реакція організму на вплив». Цей вплив може бути як психологічним, так і фізичним. Як зовнішнім, так і внутрішнім. Головне, що він (стрес) порушує стан нервової системи. А іноді і всього організму. І тому, щоб не виникло стресозаїкання треба намагатися не допускати стресів.

А як це зробити? Ну, по-перше, дитина повинна жити в радості. Постарайтеся влаштувати її життя так, щоб вона більше посміхалася. Щоб у грі вона пізнавала радість переможця. Добре спала і вчасно прокидалася. Як не дивно, але харчування теж може вберегти від стресу. Треба намагатися не ігнорувати вживання продуктів, в яких міститься йод. І скажу вам по секрету - морозиво теж може допомогти в боротьбі зі стресом. Тільки не перестарайтеся з цим «ліками». А головне - дитина повинна відчувати вашу любов. І бути щасливою. І тоді про стресоїкання можна забути.


Прихований текст. Щоб його побачити, Вам необхідно зареєструватися!
Я боюся, що обов'язково настане день, коли технології перевершать просте людське спілкування. І світ отримає покоління ідіотів.
Альберт Ейнштейн
українка Офлайн

Аватар користувача
Впевнено спілкуюся
 
Повідомлень: 385
З нами з: 03 жовтня 2016, 19:22
Дякував (ла): 1 раз.
Подякували: 3 раз.
Діти: троє діточок.
один з них-особливе дитятко,... дуже люблю їх усіх!
старша-донька. й двое хлопчиків.

Re: Дитина заїкається

Повідомлення українка » 25 лютого 2020, 08:59

Аудікання і аудівроз - заїкання або логоневроз перед аудиторією



Деякі діти починають заїкатися в моменти сильного хвилювання. І не тільки діти. Згадайте себе, або своїх знайомих в моменти сильного нервового напруження? Напевно ви стикалися з подібним явищем. Тому ми і ввели для себе такий термін, як аудікання. Тобто заїкання при великій аудиторії.

Особливо це помітно проявляється в момент, коли у вас беруть інтерв'ю. Або ви виступаєте на радіо або телебаченні. Ми це називали ефект камери. Ти добре знаєш текст. Ти, начебто розслаблений. Але як тільки звучить команда «камера», відбувається включення не тільки її, але і психологічних механізмів усередині нас. Від уявлення, що твій виступ побачать тисячі глядачів, мовний апарат на пару з головним мозком, оголошують страйк.

Справа в тому, що у дуже багатьох людей щось відбувається з нервовою системою, коли вони виходять на велику аудиторію. І це «щось» виражається в проблемах мови. Навіть якщо немає заїкання, то обов'язково якісь мовні проблеми виникають. То ми починаємо "мекати і бекати". Або у нас змінюється ритм мови. В основному в бік прискорення. Чи змінюється тембр голосу в сторону підвищення. Я вже не кажу про посилене потовиділення і почервоніння обличчя. На обличчя всі ознаки неврозу. Аудівроза.

Якщо ви помітили, заїкання вибирає «тонкі» місця в нашій нервовій системі. А де тонко, там і рветься. Природно, наше завдання «зміцнити» тонкі місця. Яким чином? Ну, для початку зробити так, щоб дитина росла в суспільстві однолітків. Щоб під час гуляння вона мала можливість спілкуватися з однолітками. Щоб вона виступала на дитсадівських ранках. Щоб вона не ховалася від людей, а була на виду. Навіть, якщо іноді будуть виникати гострі ситуації, або навіть бійки, нічого не поробиш. Це життя. Це наше життя в суспільстві. І дитина повинна бути готовою до нього.

Тобто, наше завдання зробити так, щоб спілкування дитини з великою аудиторією не ставала стресовою ситуацією. А це досягається тільки з досвідом. І цей досвід найкраще знаходити в дитинстві. Тому, що, знову повертаючись до власного життя, в дорослому віці це зробити набагато складніше. Для цього треба буде прикладати багато сил. Або займатися на психологічних тренінгах і платити за це чималі гроші.

Або як Демосфен, виходити на берег бурхливого моря і, незважаючи на шум хвиль, і перекочується каменів привчати себе нести думка і підбирати потрібні, виразні слова. Ще раз пошкодуєш, що в наших школах не вивчають, як колись, ораторство і декламацію. А то фізкультура, для розвитку тіла, існує. А розвивати здатність викладати свої думки виявляється, сучасній людині не обов'язкова.

Хоча останнім часом в школах ввели таке поняття, як доповіді учнів на певні теми. Це добре. Необхідно вчитися виступати перед аудиторіями. І великими, і маленькими. Іноді перед великою аудиторією виступати легше, цей коли не бачиш конкретних людей. А ось перед невеликою аудиторією дивиться тобі в очі і рот, говорити і нести думка буває неймовірно важко.
Я боюся, що обов'язково настане день, коли технології перевершать просте людське спілкування. І світ отримає покоління ідіотів.
Альберт Ейнштейн
українка Офлайн

Аватар користувача
Впевнено спілкуюся
 
Повідомлень: 385
З нами з: 03 жовтня 2016, 19:22
Дякував (ла): 1 раз.
Подякували: 3 раз.
Діти: троє діточок.
один з них-особливе дитятко,... дуже люблю їх усіх!
старша-донька. й двое хлопчиків.

Re: Дитина заїкається

Повідомлення українка » 26 лютого 2020, 08:47

Заїкання у Дорослих. психосоматика

 

Згідно Ж.Рено ( «Зцілення спогадом») заїкання - це дві суперечливі команди мозку. Говори і мовчи одночасно.
приклади:
1. Жінка кричить під час пологів, але раптом приходить особливо чутлива акушерка, яка зі своєю тонкою душевною організацією ніяк не може винести крики породіллі і каже: «Що ти кричиш.»
Ось замовкла б жінка, образившись, і дитині вивантажили б програма «слухайся авторитетів і рота не розкривати». І все було б тихо-мирно. У дитини. Але жінка з таким станом справ не згодна і вирішує відстоювати свою правоту криком, при цьому відчуваючи серйозний внутрішній опір, страх і провину. Конфлікт як би підвішується: «ні туди - ні сюди». І можна кричати, і не можна кричати. І якщо у дитини виявиться згодом заїкання, то непогано б згадати цю історію і вирішити конфлікт (по суті, довести справу до кінця і визначитися з тим, право маєш на крик чи ні).
2. Конфлікт «я маю право говорити - хто я такий, щоб говорити».
Якщо дитині демонструють неповагу до його словами, то може так статися, що після цього всього в глибині душі він тепер сильно не впевнений, чи варто йому говорити, вислухають чи. Але говорити все-таки треба, не мовчати ж. І ось воно - заїкання.
Авторитарний батько, авторитарна жорстка мати можуть не давати дитині проявити себе, як воно потрібно. Дитина починає щось робити (в даному випадку розмовляти) і зупиняє себе, як би припиняє себе сам.
3. Завислий конфлікт «можна це сказати - не можна це сказати».
Дитина бачить, як мати змінює батькові з іншим. З одного боку він хоче розповісти батькові, а з іншого боку не може нашкодити матері. Все це виливається в серйозне страждання, яке потім потихеньку забувається, витісняється, але внутрішній конфлікт залишається, і дитина раптом починає заїкатися.

Ще один варіант завислого конфлікту: «я сказав те, що не повинен бути говорити, і тепер я вважаю, що потрібно мовчати».

Припустимо, що дитина навіть не замислювався про те, чи варто розповідати батькові про зраду матері. І розповів відразу. А батько пішов і побив матір так, що вона лежала в лікарні 2 місяці. Як ви думаєте, яке рішення несвідомо прийме дитина? Говорити нічого не можна. Але при цьому потрібно ж говорити. Конфлікт призводить до заїкання.

Як завжди, коли мова йде про психосоматики хвороби, в разі психосоматики заїкання необхідно повністю вирішити внутрішній конфлікт, що призводить до заїкання. Якщо згадується ситуація, яка привела до заїкання - повністю трансформувати її. Якщо конкретної ситуації не простежується, то трансформувати переконання, самовизначення, поведінку, що призводять до заїкання.
Я боюся, що обов'язково настане день, коли технології перевершать просте людське спілкування. І світ отримає покоління ідіотів.
Альберт Ейнштейн
українка Офлайн

Аватар користувача
Впевнено спілкуюся
 
Повідомлень: 385
З нами з: 03 жовтня 2016, 19:22
Дякував (ла): 1 раз.
Подякували: 3 раз.
Діти: троє діточок.
один з них-особливе дитятко,... дуже люблю їх усіх!
старша-донька. й двое хлопчиків.

Re: Дитина заїкається

Повідомлення українка » 29 грудня 2020, 20:55

природа заїкання
Заїкання - це порушення мовно-рухових актів, коли людині важко почати говорити, судома супроводжує його мова, і йому доводиться розтягувати звуки, повторювати по кілька разів одні й ті ж склади або слова.

Ще в 70 х роках минулого століття були виділені дві основні форми патології: логоневроз і неврозоподібних синдром, з яких психогенне походження має тільки логоневроз.


Приклад неврозоподібного синдрому:

Михайло 40 років. Не дивлячись на дуже швидку, переривається мова, повністю були відсутні будь-які страхи і комплекси. Його впевненість у собі особливо виявлялася в публічних виступах. Він міг вимовити блискучий монолог, після чого прийти додому і знову потворно заїкатися. Ми почали з того, що забарилися мова, щоб порушення не переважало над процесом гальмування, а потім ще рік тренувалися через ситуації, які спровокували збій в мові. В результаті людина перестала заїкатися і взагалі сильно змінився - став більш спокійним і врівноваженим.

Як можна бачити, ми не шукали причину його заїкання в дитинстві, тому що коригування даного випадку цього не вимагала. Так виглядає неврозоподібних синдром.


Інша річ логоневроз. Найчастіше клініка логонервозов складається в логофобии - ірраціональному страху мови в супроводі інших невротичних порушень: сну, апетиту, настрою, комфорту. Типовою ознакою логонервозов є сором'язливість, нерішучість. Іноді - відгородженість, мовчазність, ворожість і навіть тривожна недовірливість. Звідси і специфіка підходу - якщо людям з такою проблемою запропонувати голі логопедичні методики, толку не буде. Тому що методики зажадають від заїки фіксації на своїй промові, а він від цього буде тільки страждати - його мова продовжить погіршення. Логоневроз вимагає заходів прямо протилежних, спрямованих на відвернення від розладу. Можна вжитися в інший спосіб або захопитися змістом бесіди - в таких станах людина може просто забути, що він заїкається.
Я боюся, що обов'язково настане день, коли технології перевершать просте людське спілкування. І світ отримає покоління ідіотів.
Альберт Ейнштейн
українка Офлайн

Аватар користувача
Впевнено спілкуюся
 
Повідомлень: 385
З нами з: 03 жовтня 2016, 19:22
Дякував (ла): 1 раз.
Подякували: 3 раз.
Діти: троє діточок.
один з них-особливе дитятко,... дуже люблю їх усіх!
старша-донька. й двое хлопчиків.

Re: Дитина заїкається

Повідомлення українка » 30 грудня 2020, 11:15

Як правило, логоневроз формується під впливом психічної травми, в результаті якої мова спочатку віднімається, а потім повертається, але з заїканням. Або під впливом тривалої травматизації. У таких випадках психотравма тільки запускає заїкання, але сама патологія формується за рахунок наступних подій протягом багатьох років.


Ось приклад: звернулася жінка, заїкання якої призвело до важкої депресії. До моменту звернення за допомогою вона вже місяць не виходила на вулицю. В анамнезі - історія, що трапилася в далекому дитинстві під час сімейного відпочинку на природі. Купалася дівчинку затягнув вир, і ніхто не прийшов їй на допомогу, тому що ніхто не дивився в ту сторону (тонуть ніколи не кричать). В результаті - клінічна смерть, з якої 6-річна дитина вийшов з установкою: "на мене ніхто не звертає уваги, я не потрібна". Справа в тому, що в гаснучому мозку останньою думкою було "Мене немає" - тобто все, це кінець ... Відчуттям "Я не маю" була просякнута вся її подальша життя. "Мене немає" для батьків, захоплених зовсім іншим. "Мене немає" в школі і дуже добре, якщо не запитають на уроці. "Мене немає" для світу чоловіків, адже я непоказна сіра мишка. "Мене немає" на роботі і краще перенести всі справи додому, де можна сидіти в чотирьох стінах. Коли ми пропрацювали епізод на річці, оголився схожий сюжет вже з зрілого життя. Моя пацієнтка стояла на платформі в очікуванні поїзда. Коли він під'їхав, вона зробила крок на підніжку вагона і втратила рівновагу. Впала на колію під поїзд, і лежала там, не роблячи спроб врятуватися. "Мене немає". Їй, звичайно, допомогли, вона вибралася, геть забувши про те, що сталося. Згадала тільки час курсу психокорекції, який позбавив її від більшої частини проблем. У тому числі перестала заїкатися. Цей приклад наочно показує, що логоневроз завжди народжується як частина якогось розладу. І щоб позбутися від нього треба позбутися всього розлади в цілому.
Я боюся, що обов'язково настане день, коли технології перевершать просте людське спілкування. І світ отримає покоління ідіотів.
Альберт Ейнштейн
українка Офлайн

Аватар користувача
Впевнено спілкуюся
 
Повідомлень: 385
З нами з: 03 жовтня 2016, 19:22
Дякував (ла): 1 раз.
Подякували: 3 раз.
Діти: троє діточок.
один з них-особливе дитятко,... дуже люблю їх усіх!
старша-донька. й двое хлопчиків.

Re: Дитина заїкається

Повідомлення українка » 04 січня 2021, 10:27

Ще наведу приклад як неврозоподібних синдром може перерости в невротичне заїкання. Звернувся чоловік, лікар за професією. Розповів, що в дитинстві пізно почав говорити і вже погано з виявляється заїканням, на яке ні він, ні батьки особливо уваги не звертали. У школі теж проблем не було, вчився він непогано, був доброзичливим і чуйним дитиною - його всі любили. Посилення заїкання приходить вже на зрілий період життя - на роки навчання в університеті. Тоді він вже чітко бачив майбутнє лікаря, і заїкання тут ніяк не пов'язувалося. Воно викликало занепокоєння, зростаючу тривогу і душевний конфлікт. Заїкуватий лікар - це нонсенс для його свідомості. Молода людина на той період зафіксувався на заїкання, і воно стало більш серйозним. Тим ні менш він закінчив університет, працює хірургом ... Зараз цей чоловік виробляє більш спокійне ставлення до заїкання, мириться з ним і з усвідомленням "лікар заїка", працює над ситуаціями, в яких відбуваються посилення заїкання - сильніші спазми і ступори.


Приклад логоневроза. Звернувся 35-річний чоловік із серйозним заїканням. Він пояснив його появою дитячим переляком собаки, але в експозиції діагноз не підтвердився. Виявилося, це була сімейна легенда. У сеансі з'ясувалося зовсім інше - сильне враження, пов'язане з якоюсь сімейною трагедію. Враженого хлопця відвезли бабусі. Там він відійшов, але став запинатися під час розмови. Такі збої, зазвичай з віком проходять, але хлопцеві не пощастило. Бабуся звернула на це зміна найпильнішу увагу і оголосила його дефектом мови, щоб присвятити життя боротьбі з ним. В результаті тягання по лікарях і сімейних обговорень у хлопця розвинулася ідеомоторна зв'язок між мовним спазмом і відчуттям провини. Заїкання набуло рис хронічного логоневрозного розлади.



Біологічний зворотний зв'язок (БОС) це метод, який дозволяє скорегувати роботу мозку дитини без застосування медикаментів за допомогою спеціального обладнання.
Під час проведення процедури БОС-тренінгу створюються умови, що сприяють зміні мозкової активності в бік більш сприятливих станів. Пройти курс можна у Центрі Стимулювання Мозку
Я боюся, що обов'язково настане день, коли технології перевершать просте людське спілкування. І світ отримає покоління ідіотів.
Альберт Ейнштейн
українка Офлайн

Аватар користувача
Впевнено спілкуюся
 
Повідомлень: 385
З нами з: 03 жовтня 2016, 19:22
Дякував (ла): 1 раз.
Подякували: 3 раз.
Діти: троє діточок.
один з них-особливе дитятко,... дуже люблю їх усіх!
старша-донька. й двое хлопчиків.

Re: Дитина заїкається

Повідомлення українка » 06 січня 2021, 15:04

Окремим корпусом стоять еволюційні логоневрози, вироблені підсвідомістю як захисний рефлекс. Був цікавий випадок, коли чоловік після успішного курсу психокорекції став заїкатися. Йому довелося повернутися в крісло, де ми в уже обробленому травматичному спогаді шкільних років виявили амнезірованную частина. Виявилося, мав місце епізод, в якому компанія підлітків, бажаючи "пожартувати" над однокласником, взяли його за руки-ноги і перед розкритим вікном стали розгойдувати, немов би збираючись викинути. Очевидно, вид збожеволілої від страху жертви викликала у одного з них почуття жалю, і той зупинив дійство. При цьому він сказав: "так людини можна заїкою зробити". Ця фраза як млинець на сковорідку лягла на високу емоційну напругу і стала установкою. Треба думати, вона була пригнічена верхнім шарами переживань, а коли ми їх прибрали, стала "включатися". Чоловік говорив, що починав заїкатися перед обличчям розгніваного начальства, перед публічними виступами, тобто коли відчував почуття, схожі на страх безпорадності, який колись йому довелося пережити. Нове спогад ми, звичайно, розрядили, заїкання зникло, але сам випадок залишився в скрижалях дидактики як пам'ятник адаптивної природі заїкання.
Я боюся, що обов'язково настане день, коли технології перевершать просте людське спілкування. І світ отримає покоління ідіотів.
Альберт Ейнштейн
українка Офлайн

Аватар користувача
Впевнено спілкуюся
 
Повідомлень: 385
З нами з: 03 жовтня 2016, 19:22
Дякував (ла): 1 раз.
Подякували: 3 раз.
Діти: троє діточок.
один з них-особливе дитятко,... дуже люблю їх усіх!
старша-донька. й двое хлопчиків.

Re: Дитина заїкається

Повідомлення українка » 08 січня 2021, 12:18

Про користь і шкоду глибокого гіпнозу. В радянські часи в будь-якому гіпнотичному шоу під егідою товариства "Знання" Був такий атракціон: гіпнотизер, демонструючи можливості людської психіки, створював "ручку гучності", змушуючи добровольця говорити голосніше чи тихіше за помахом руки. Він міг зробити людину заїкою і навпаки - звільнити його мова від заїкань. Глядачі спостерігали за реакцією добровольців, які в цей момент відчували реальний шок, аплодували. Свого часу я сам практикував ці досліди, так як намагався вивчати природу мови. Спадщина радянських гіпнотизерів в цьому сенсі було показовим. В ході своїх експериментів я помітив одну особливість - будь навіювання "як говорити", будь то картавость, заїкання, заїкання, або навпаки, звільнення від цих напастей, - носило виключно тимчасовий характер. Судоми лицьових м'язів, що викликаються специфічним порушенням кори головного мозку, сходили нанівець, ледве це збудження гасло. Значить, словосполучення "мовні дефекти" - умовне. Насправді, з промовою все в порядку (адже під навіюванням все говорять без запинки), дефектів немає, а є спазм, викликаний специфічною емоцією. Інша справа, що в житті заїкання, хоч і виникає з тієї ж схемою, але має варіанти розвитку. Життя - не сцена. Тут короткочасне ускладнення після сильного переляку має статус життєвого досвіду, а значить, отримує дві перспективи. Або залишитися в пам'яті кумедним випадком. Або знайти застосування в якості захисної моделі поведінки. Адже заїка в суспільстві сприймається співчуттям - як особа з обмеженими можливостями. Особливо, якщо заїкання супроводжується лицьовим тиком, морганням, гримасами і ін. І якщо у дошки така людина демонструє незнання матеріалу, то ставлення до нього, в порівнянні зі звичайним телепнем, буде обтяжливим. Убогих на Русі поважають. Одного разу вловивши такого роду захищеність, дитина не забуде цей стан. Воно обов'язково буде затребуване в хвилину побоювання, що його зараз скривдять, і тоді заїкання "включиться" Як би само собою. Воно як скафандр захистить свого власника від насмішок і знущань. І чим більше задоволення він буде отримувати від отриманого відчуття, тим швидше буде відбуватися звикання. Згодом заїкання перетвориться на шкідливу звичку - збудження кори головного мозку буде викликатися самою необхідністю говорити. Думаю, такого роду ідеомоторика є правомочним розглядати в ряду таких поведінкових рефренів, як клацання суглобами пальців або сякання за допомогою пальця. Таким чином, заїкання (як і втрату дару мови, картавость, заїкання і т.д.) варто відносити в феноменам соціального походження. Отже, усунення психотравми, яка дала первинний досвід порушення мови, вирішальної ролі не зіграє. Треба усувати шкідливу звичку. Це те ж саме завдання, яке стояло перед доктором Хиггинсом в мюзиклі "Моя прекрасна леді". Як відомо знаменитий професор побився об заклад, що зможе відучити вульгарну торговку Елізу Дуліттл від її вуличної манери розмовляти і діяти, щоб видати її за справжню леді. Приблизно той же шлях повинен виконати психотерапевт, який взявся за лікування логоневроза як поганої звички, виробленої поганим оточенням. При цьому йому необхідно буде враховувати, що заїкання як всякий спосіб захисту від собі подібних, буде підсвідомо залишатися "корисною звичкою".
Я боюся, що обов'язково настане день, коли технології перевершать просте людське спілкування. І світ отримає покоління ідіотів.
Альберт Ейнштейн
українка Офлайн

Аватар користувача
Впевнено спілкуюся
 
Повідомлень: 385
З нами з: 03 жовтня 2016, 19:22
Дякував (ла): 1 раз.
Подякували: 3 раз.
Діти: троє діточок.
один з них-особливе дитятко,... дуже люблю їх усіх!
старша-донька. й двое хлопчиків.

Поперед.Далі

Повернутись до Виховання дитини



Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 2 гостей