ЕХ, цікава ця тема. Особливо зараз коли кір палає дійсно по Тернопільщині і коли якраз тепер найшла ось такі дані.
Між іншим з мед.ресурсу.
Механізми токсичності алюмінієвого ад’юванта та автоімунні реакції у дітей.
- | +
- http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/22235057
Tomljenovic L, Shaw CA.
Neural Dynamics Research Group, Department of Ophthalmology and Visual Sciences, University of British Columbia, Vancouver, BC, Canada. l
Імунні виклики на ранньому етапі розвитку, включно з пов’язаними з вакцинацією, можуть призвести до шкідливих змін функцій мозку й імунної системи. Дані експериментів також показують, що одночасне введення хоча б двох чи трьох імунних ад’ювантів може побороти генетичний опір до автоімунних реакцій. В деяких розвинутих країнах у віці 4-6 років діти отримують загалом 126 антигенних складових з високим вмістом ад’юванту на основі алюмінію (Al) шляхом рутинної вакцинації. Згідно норм американського Управління з контролю за продуктами і ліками (FDA) дослідження безпеки вакцин часто не включають належне дослідження на токсичність, тому що вакцини в принципі не розглядаються як токсичні речовини (ця теза викликала в мене ступор). Все це породжує обґрунтовані застереження щодо загальної безпечності існуючих сьогодні програм вакцинації дітей. Під час дослідження токсичності ад’юванта для дітей слід розглянути декілька ключових моментів.
1) в контексті токсикологічних ризиків немовлят і дітей не можна розглядати як „маленьких дорослих”, оскільки їхня унікальна фізіологія робить їх більш вразливими до токсичних уражень;
2) у дорослих алюмінієвий ад’ювант у вакцинах пов’язують з рядом серйозних автоімунних та запальних процесів (наприклад, „ASIA" -
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/20708902), в той час як діти постійно отримують суттєво вищу кількість алюмінію, ніж дорослі;
3) часто припускається, що периферійні імунні реакції не впливають на функції мозку. Проте, зараз однозначно встановлено, що існує двосторонній нейронно-імунний взаємозв’язок, який відіграє ключову роль в імунорегуляції та мозковій діяльності. В свою чергу, спотворення нейро-імунних осей спостерігалося в багатьох автоімунних захворюваннях включно із “ASIA”, і вважається, що їх спричиняє гіперактивна імунна відповідь;
4) алюмінієві ад’юванти сильно впливають на ті ж компоненти нейро-імунних осей, які відіграють ключову роль у розвитку мозку й імунних функцій.
Загалом, дані досліджень показують, що зростаючі застереження щодо існуючої практики вакцинації дійсно мають під собою ґрунт. Оскільки діти найбільше підлягають ризику вакцинальних ускладнень, необхідно терміново здійснити докладний аналіз шкідливого впливу вакцин на здоров’я дітей.
Від себе ще додам, що алюмінієвий ад'ювант містять більшість сучасних вакцин, в тому числі пентаксим і інфанрикс.
Щоб прийняти рішення, треба не стільки углублятися в аргументацію, скільки углублятися в статистику. А саме, порівняти конкретно ймовірність ускладнення від хвороби ПРОТИ ймовірності ускладнення від щеплення. Статистику добувати окремо по кожному пропонованому щепленню.
Якщо по деякій хворобі встановлено, що щеплення робити доцільно, тоотримати всю інформацію, яку тільки можна, не тільки про саму вакцину, але й про умови її зберігання і транспортування ( що малореалістично, на жаль...).
коли дивишся кількість ускладнень серед невакцинованих, потрібно тримати в голові, що більшість з них невакциновані через важкі хронічні захворювання, що безумовно, впливає на перебіг інфекційного захворювання.
таблиці ВООЗ
Статистика захворювань
- | +
- http://apps.who.int/immunization_monitoring/en/globalsummary/timeseries/tsincidenceper.htm
Охоплення щепленнями
- | +
- http://www.who.int/immunization_monitoring/en/globalsummary/timeseries/tscoveragebcg.htm
Мій висновок: Здорову дитину я б щепила якісною вакциною , жетально вивчивши її, після 3-х років( лише АКДС, і ККП) але точно не в державній установі і в ідеалі не в Україні. Свою доньку з 5 років не щеплю, зараз їй 11, постійно пишу відмови, таким чином відповідальність перекладаю на себе, як і має зробити кожен. Щодо лікарів- є чіткі рекомендації щодо показів і протипоказів і юридично-кримінальна відповідальність за те, що якщо не має відмови мами, а дитина померла від наприкилад кору чи т.і.- відповідає лікар. А лікарю це треба? Для чого?
Тому особистість лікаря( і чи вона вас розуміє і чи має своїх дітей і яка вона класна) до дитини не має взагалі ніякого відношення.