о.Мартин » 21 лютого 2010, 22:46
Лише Бог відпускає гріхи (Мр. 2,7). Тому що Ісус є Сином Божим, Він каже про Себе: “Син Чоловічий має владу на землі гріхи відпускати” (Мр. 2,10). Він також і виконує цю владу: “Сину! Відпускаються тобі твої гріхи” (Мр. 2,5; Лк.7,48). Більше того, у силі Своєї Божої влади Ісус Христос передає цю можливість окремим людям, щоб вони виконували її в Його ім’я (Лк.15).
Ісус довірив сповнення влади відпущення гріхів апостольському служінню. Воно уповноважене чинити службу примирення (2 Кор. 5,18), Тобто, Ісус зробив апостолів учасниками Своєї влади відпускати гріхів.
Також Христос каже Петрові: “Я дам тобі ключі Небесного Царства, і що ти на землі зв’яжеш, те буде зв’язане на небі; і те, що ти на землі розв’яжеш,те буде розв’язане й на небі” (Мт. 16,19). Таке ж завдання в’язати та розв’язувати, що було дане Петрові, було також дане колегії апостолів, тобто Церкві. Зв’язувати та розв’язувати означає також встановлювати правила і норми щодо Сповіді.
У Церкві тільки священик і Єпископ мають владу відпускати гріхи. Цю владу вони отримують через священиче рукоположення.
Хоча каятися, тобто збуджувати в собі жаль за гріхи, можна вдома на самоті у присутності Бога, але прощення гріхів ми одержуємо з рук священика. Правда що Бог може простити усі наші гріхи, але він також дав цю владу Церкві. Особа яка йде до Сповіді впевнена в тому що вона одержала прощення. Особа яка тільки кається без Сповіді не може бути впевнена в тому, що Бог її все прощає! Вона не мов в стані надії, що Бог її простив.
Дехто закидає, що тільки апостоли мали владу відпускати гріхів. Яка логіка Ісуса давати владу відпускати гріхів тільки апостолам, без права передання цієї влади? Важливо розуміти, що Ісус дав владу не окремим апостолам (як особлистий дарунок), але загально “апостолам”, “колективно”, як “Церкві” (Ів. 20,23; 2 Кор. 5,18). Вони мали завдання поширювати віру, хрестити, відпускати гріхів тощо, щоб навернути людей. Церква і далі це робить, і передає владу продовжувати цю працю аж до кінця світу.