Глобальні оголошення!



Чи можна християнам їсти кров?

Чи можна християнам їсти кров?

Повідомлення Перлинка » 18 березня 2011, 12:33

19. Тому думаю я, щоб не турбувати поган, що до Бога навертаються,

20.але написати до них, щоб стримувались від занечищення ідольського, та від блуду, і задушенини, і від крови. Діян. 15,19-20


Наприклад всі мої родичі парафіяни греко-католицької церкви спокійно їдять кровянку на Великдень і навіть коли я показую їм в Новому Завіті це місцеписання просто потискають плечима ,і кажуть ми такого не знаємо не чули,нам такого ксьондз в церкві не казав :? .

P.S. у Вас така готська аватарка :tipok: ;-)
«Спасай взятых на смерть, и неужели откажешься от обреченных на убиение? Скажешь ли: "вот, мы не знали этого"? А Испытующий сердца разве не знает? Наблюдающий над душею твоею знает это, и воздаст человеку по делам его». (Притч.24:11-12)
Перлинка Офлайн


Я тут живу
 
Повідомлень: 5093
З нами з: 26 вересня 2010, 17:34
Нагороди: 3
гостренький язичок (1) багата мамуся (1) за дитя форуму (1)
Дякував (ла): 3766 раз.
Подякували: 4017 раз.

Re: Чи можна християнам їсти кров?

Повідомлення Перлинка » 18 березня 2011, 13:03

Я питаю не для суперечок,просто якщо багатьом християнам і мені в тому числі іноді буває важко не гніватись,не заздрити,любити ближніх та ворогів як самих себе і т.д ,то від такого дрібязка як не їсти крові абсолютно легко відмовитись,але чомусь більшість цим нехтують від незнання,чи дійсно грекокатолицька церква цього не вчить,якщо так ,то чому?
«Спасай взятых на смерть, и неужели откажешься от обреченных на убиение? Скажешь ли: "вот, мы не знали этого"? А Испытующий сердца разве не знает? Наблюдающий над душею твоею знает это, и воздаст человеку по делам его». (Притч.24:11-12)
Перлинка Офлайн


Я тут живу
 
Повідомлень: 5093
З нами з: 26 вересня 2010, 17:34
Нагороди: 3
гостренький язичок (1) багата мамуся (1) за дитя форуму (1)
Дякував (ла): 3766 раз.
Подякували: 4017 раз.

Re: Чи можна християнам їсти кров?

Повідомлення о.Мартин » 19 березня 2011, 00:52

Цікаве запитання...

Щодо Діяння Апостолів (Ді.15), ми читаємо про перші проблеми, які апостоли вирішували колегіально в Єрусалимі. Йшлося про те, як приймати поган до християнства? Щоб прийняти Христа треба перше прийняти Закон Мойсея? Чи обрізання та практики Старого Завіту потрібно виконувати християнам поганського (тобто не єврейського) походження?

У християнських спільнотах Малої Азії жили християни поганського та єврейського походження. Хоча вони вірили в одного Бога, в Ісуса Христа, у Євангеліє, їхні релігійні практики через певну культурну розбіжність створювали вищезгадані запитання.

Автор Діяння Апостолів подає нам відповідь: Ні! Більше тягарів на поган не потрібно накладати, тільки те що потрібно. Тому не потрібно перше прийняти обрізання щоб вірити в Ісуса Христа; не потрібно виконувати приписи щодо жервтоприношення; і не потрібно дотримуватись заборон Старого Завіту щодо «чистої» та «нечистої» їжі.

Що пише Павло до християн Корінту? Читаймо: «Їжте все, що на торгах м'ясних продається, за сумління зовсім не турбуючись. Бо Господня земля, і все, що на ній!» (1 Кор 10, 25-26).

Що Бог сказав Петрові щодо нечистої їжі? Читаймо: «Петро вийшов на горницю, щоб помолитись, о годині десь шостій. І став він голодний, і їсти схотів. Як йому ж готували, захоплення на нього найшло, і бачить він небо відкрите, і якуюсь посудину, що сходила, немов простирало велике, яка, за чотири кінці прив'язана, спускалась додолу. У ній же знаходились чотириногі всілякі, і земне гаддя, і небесні пташки.І голос почувся до нього: Устань, заколи, Петре, і їж! А Петро відказав: Жадним способом, Господи, бо ніколи не їв я нічого огидного чи то нечистого! І знов голос удруге до нього: Що від Бога очищене, не вважай за огидне того!» (Дії 10,9-16).

Також можна прочитати собі Лист до Євреїв 9 глава.

Що про це каже Ісус? Читаймо: «І Він знову покликав народ і промовив до нього: Послухайте Мене всі, і зрозумійте! Немає нічого назовні людини, що, увіходячи в неї, могло б опоганити її; що ж із неї виходить, те людину опоганює. Коли має хто вуха, щоб слухати, нехай слухає! А коли від народу ввійшов Він до дому, тоді учні Його запиталися в Нього про притчу. І Він їм відказав: Чи ж і ви розуміння не маєте? Хіба ж не розумієте ви, що все те, що входить іззовні в людину, не може опоганити її? Бо не входить до серця йому, але до живота, і виходить назовні, очищуючи всяку їжу. А далі сказав Він: Що з людини виходить, те людину опоганює». (Мк 7,14-20)

Також: «Чи ж ви не розумієте, що все те, що входить до уст, вступає в живіт, та й назовні виходить? Що ж виходить із уст, те походить із серця, і воно опоганює людину. Бо з серця виходять лихі думки, душогубства, перелюби, розпуста, крадіж, неправдиві засвідчення, богозневаги» (Мт 15,17-19)

Зрештою, яка вартість крови тварин, якщо у нас є Найсвятіша Кров Ісуса Христа, яка нас спасає??? Деякі христяни відмовляються від крови тварин, але чи це їх спасає? Дивно, бо вони одночасно і відмовились від правдивого Тіла і справжньої Крові Ісуса Христа що подається під час Служби Божої!?! Що тоді потрібно? Стверджує св. Павло: «Коли ж через поживу сумує твій брат, то вже не за любов'ю поводишся ти, не губи своєю поживою того, за кого Христос був умер. Нехай ваше добре не зневажається. Бо Царство Боже не пожива й питво, але праведність, і мир, і радість у Дусі Святім» (Рим 14,15-17).

Ми католики молимося перед тим як їмо. Ми просимо Бога щоб Він поблагословив наші страви. Ми дякуємо Богові за ВСІ земні дари. Тоді ми їмо. Усе що ми споживаємо є дар від Бога, Він сам благословляє нашу їжу.

Згідно вчення Католицької Церкви їсти кров'янку не є гріхом. Також не їсти її - нас не спасе.
о.Мартин Офлайн


Наш татко
 
Повідомлень: 330
З нами з: 13 листопада 2009, 21:14
Нагороди: 1
Мамуся-творець (1)
Дякував (ла): 94 раз.
Подякували: 1058 раз.

Re: Чи можна християнам їсти кров?

Повідомлення Перлинка » 19 березня 2011, 01:31

Думаю,що увірувавші язичники ,то якраз є ми ,тобто наші предки,які жили на території сучасної України і не тільки

і я б погодиласьз вищенаписаним,якби все -таки в НОВОМУ ,а не СТАРОМУ ЗАВІТІ не наголошувалось тричі !!! не їсти крови

.
Деян.15:20 а написать им, чтобы они
воздерживались от оскверненного
идолами, от блуда, удавленины и крови, и
чтобы не делали другим того, чего не
хотят себе.

2. Деян.15:29 воздерживаться от
идоложертвенного и крови, и
удавленины, и блуда, и не делать другим
того, чего себе не хотите. Соблюдая сие,
хорошо сделаете. Будьте здравы".

3. Деян.21:25 А об уверовавших язычниках
мы писали, положив, чтобы они ничего
такого не наблюдали, а только хранили
себя от идоложертвенного, от крови, от
удавленины и от блуда.


Ніхто не сподівється на спасіння ,якщо не їстиме крові,але то заборона ,як і інші заборони утримуватись від блуда ,не робити іншим того що собі не бажаєте -цього ж християни намагаються дотримуватись?

І порівнювати кров Христа та тварин також не варто.В крові душа і причащаючись ми маємо єднання з Господом,а вживаючи свинячу кров маємо єднання зі свиньми?
Ви пишете ,що деякі християни відмовляються від причастя-то невірна інформація,всі християнські деномінації причащаються.Цього не роблять лиш свідки Єгови ,але ж то не християни.

«Петро вийшов на горницю, щоб помолитись, о годині десь шостій. І став він голодний, і їсти схотів. Як йому ж готували, захоплення на нього найшло, і бачить він небо відкрите, і якуюсь посудину, що сходила, немов простирало велике, яка, за чотири кінці прив'язана, спускалась додолу. У ній же знаходились чотириногі всілякі, і земне гаддя, і небесні пташки.І голос почувся до нього: Устань, заколи, Петре, і їж! А Петро відказав: Жадним способом, Господи, бо ніколи не їв я нічого огидного чи то нечистого! І знов голос удруге до нього: Що від Бога очищене, не вважай за огидне того!» (Дії 10,9-16).


100 % згідна,тому сучасні християни на відміну від євреїв їдять свинину і всю іншу не кошерну їжу,окрім крові,бо ж не можна приймати з Святого Писання одне та відкидати інше,що написане далі через кілька віршів.

Проте сперечатись далі не буду,дякую за відповідь.
«Спасай взятых на смерть, и неужели откажешься от обреченных на убиение? Скажешь ли: "вот, мы не знали этого"? А Испытующий сердца разве не знает? Наблюдающий над душею твоею знает это, и воздаст человеку по делам его». (Притч.24:11-12)
Перлинка Офлайн


Я тут живу
 
Повідомлень: 5093
З нами з: 26 вересня 2010, 17:34
Нагороди: 3
гостренький язичок (1) багата мамуся (1) за дитя форуму (1)
Дякував (ла): 3766 раз.
Подякували: 4017 раз.

Re: Чи можна християнам їсти кров?

Повідомлення Lesya » 19 березня 2011, 11:03

Перлинко, мені здається, що в цитатах, наведених тобою, говориться не про споживання крові, а про вбивство, війни - дії, наслідком яких може бути кровопролиття.

На жаль не можу похвалитися настільки хорошим знанням Святого Письма...
Отче, я помиляюсь?
Зображення
Lesya Офлайн

Аватар користувача
Аптекар (провізор)
 
Повідомлень: 866
З нами з: 05 липня 2010, 19:17
Нагороди: 4
Мамуся-творець (1) випускниця школи материнства (1) багата мамуся (1) за дитя форуму (1)
Дякував (ла): 548 раз.
Подякували: 1086 раз.
Діти: Синочок і дві лапочки дочки

Re: Чи можна християнам їсти кров?

Повідомлення Перлинка » 19 березня 2011, 11:28

Lesya написав:Перлинко, мені здається, що в цитатах, наведених тобою, говориться не про споживання крові, а про вбивство, війни - дії, наслідком яких може бути кровопролиття.



а якщо замочити когось без крові ,траванути,наприклад ,то можна :tipok: :clapping: ?

на те що ти маєш на увазі є більш конкретна настанова "на всє случаи жизни"
-не вбивай
«Спасай взятых на смерть, и неужели откажешься от обреченных на убиение? Скажешь ли: "вот, мы не знали этого"? А Испытующий сердца разве не знает? Наблюдающий над душею твоею знает это, и воздаст человеку по делам его». (Притч.24:11-12)
Перлинка Офлайн


Я тут живу
 
Повідомлень: 5093
З нами з: 26 вересня 2010, 17:34
Нагороди: 3
гостренький язичок (1) багата мамуся (1) за дитя форуму (1)
Дякував (ла): 3766 раз.
Подякували: 4017 раз.

Re: Чи можна християнам їсти кров?

Повідомлення о.Мартин » 19 березня 2011, 12:42

По-перше тільки у католицьких та православних церквах є правдива Служба Божа під час якої вино і вода перетворюється на правдиве Тіло і правдиву Кров ІСХС. Інші церкви немають такої Служби Божої і такої транссубстанційної переміни. Навіть якщо причащаються то лише вином і хлібом. Це вчення католицької та православних церков.

По-друге, душа не перебуває у крові! Людина - це тіло і душа. Це дві окремі субстанції в одній сутності, що називається людина. Тіло - це все матеріальне що в нас є, в тому числі і кров. А душа - нематеріальна, вічна сутність людини. Душа є там де людина, всюди і не тільки у крові. Це вже інше питання - християнська антропологія....

Також, щодо Крові ІСХС. Це дуже важлива річ про яку треба говорити, адже вона дана нам для вічного життя, вона очищує нашу душу, вона змила наші гріхи.

Щодо Діяння Апостолів, потірбно розуміти, що цитати щодо їжі написані з причини щоб не осквернити християн єврейського походження... Чому християнські чоловіки не обрізані? Павло багато про це писав, але тоді сам св. Павло обрізав свого друга і апостола Тимотея?

Історія показала, що християн єврейського походження ставало то раз менше і менше, а більшість християн світу - це християни поганського походження. Про що говорив сам Ісус, коли казав, що прийдуть ті, що зі Сходу і Заходу і сядуть на місце обраних, а обрані з дому Ізраїля будуть викинуті геть.... (точно цитату не памятаю). Тому сьогодні ми християни не живемо приписами Старого Завіту щодо жертвоприношення (не їсти кров має свій початок у жертвоприношенні крови Богові) тому що у нас одна єдина самодостатня жертва - Кров Ісуса Христа.
о.Мартин Офлайн


Наш татко
 
Повідомлень: 330
З нами з: 13 листопада 2009, 21:14
Нагороди: 1
Мамуся-творець (1)
Дякував (ла): 94 раз.
Подякували: 1058 раз.

Re: Чи можна християнам їсти кров?

Повідомлення Перлинка » 19 березня 2011, 13:00

Так ото ж бо,що ті настанови в Діянях дано християнам поганського походження,себто нам і короче кажучи,на хлопський розум, сказано ,можете не обрізатись і не виконувти настанов Старого Завіту даних євреям,але хоч це робіть.

По-перше тільки у католицьких та православних церквах є правдива Служба Божа під час якої вино і вода перетворюється на правдиве Тіло і правдиву Кров ІСХС. Інші церкви немають такої Служби Божої і такої транссубстанційної переміни. Навіть якщо причащаються то лише вином і хлібом. Це вчення католицької та правосланих церков.

ги-ги ,то ви монополізували причастя :shock: ?пробачте таке вперше чую,дякую,тепер буду знати :)
«Спасай взятых на смерть, и неужели откажешься от обреченных на убиение? Скажешь ли: "вот, мы не знали этого"? А Испытующий сердца разве не знает? Наблюдающий над душею твоею знает это, и воздаст человеку по делам его». (Притч.24:11-12)
Перлинка Офлайн


Я тут живу
 
Повідомлень: 5093
З нами з: 26 вересня 2010, 17:34
Нагороди: 3
гостренький язичок (1) багата мамуся (1) за дитя форуму (1)
Дякував (ла): 3766 раз.
Подякували: 4017 раз.

Re: Чи можна християнам їсти кров?

Повідомлення о.Мартин » 19 березня 2011, 13:07

Постанови щодо їжі не дані прямо нам, а тим, хто жив тоді в першому столітті нашої ери. Багато чого змінилося з того часу. Християнські практики не залишились незмінними (доказ цього - Служба Божа). Однак сьогодні у нас свої практики - наприклад пости....
о.Мартин Офлайн


Наш татко
 
Повідомлень: 330
З нами з: 13 листопада 2009, 21:14
Нагороди: 1
Мамуся-творець (1)
Дякував (ла): 94 раз.
Подякували: 1058 раз.

Re: Чи можна християнам їсти кров?

Повідомлення Перлинка » 19 березня 2011, 23:17

о.Мартин написав:Постанови щодо їжі не дані прямо нам, а тим, хто жив тоді в першому столітті нашої ери.


на підставі чого зроблені такі висновки?

І чому саме ці постанови?В такому випадку можна сміливо сказати що взагалі весь Новий Завіт писався і є зверненням лиш для жителів тої ери.І як відрізняти що написано для них,а що для нас?

І чи взагалі той гематоген чи кровянка варті того аби можна було відкидати те що написано в Новому Завіті навіть якщо тлумачення тих віршів суперечливе.Адже ж то не є якісь життєвонеобхідні продукти,і насправді на 100% невідомо де правда.
«Спасай взятых на смерть, и неужели откажешься от обреченных на убиение? Скажешь ли: "вот, мы не знали этого"? А Испытующий сердца разве не знает? Наблюдающий над душею твоею знает это, и воздаст человеку по делам его». (Притч.24:11-12)
Перлинка Офлайн


Я тут живу
 
Повідомлень: 5093
З нами з: 26 вересня 2010, 17:34
Нагороди: 3
гостренький язичок (1) багата мамуся (1) за дитя форуму (1)
Дякував (ла): 3766 раз.
Подякували: 4017 раз.

Далі

Повернутись до Розмова з священиком



Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 1 гість