Як правильно складати руки у молитві?

Додано:
16 квітня 2010, 12:17
happymami
Так сталося, що в мене вдома всі по різному тримають руки, коли моляться. Виявили ми то якось випадково. Раніше чомусь не бачили,поки доця не почала робити мені зауваження, що я не так тримаю ручки, як вона. От мені й стало цікаво, а як же правильно? Знайшла в неті різні зображення. Шукала навіть картини з Ісусом. Всеодно на всіх він по різному тримає руки...
1-ий варіант - без зігнутих пальців

2-ий варіант - з перехрещеними пальцями

3-ій варіант - одна рука на іншу (як перед причастям)

4-ий варіант - одна рука на "кісточки" пальців іншої руки

5-ий варіант - одна рука обіймає іншу

Re: Як правильно складати руки у молитві?

Додано:
16 квітня 2010, 12:58
о.Мартин
Цікаве запитання...
Коли молимося наше тіло приймає певні пози: ми клякаємо, стоїмо, стоїмо на колінах, навіть б’ємо поклони. Це зовнішнє виявлення нашої внутрішньої молитви. Наприклад, стоїмо – коли радісно, клякаємо коли робимо знаки покаяння, б’ємо поклони щоб вклонитися Всемогутньому Богові і також щоб виявляти наше «ніщо» перед Ним! Наші тілесні жести під час молитви показують на наш внутрішній стан і відповідають нашій культурі, тому спосіб молитви, чи ми стоїмо чи клякаємо до молитви відрізняється, бо ми різні щодо мови та культури, і що ми хочемо виявляти нашою позою.
Також наші руки виконують певні жести, які повинні відповідати внутрішній молитві.
Наприклад: 3-ій варіант - одна рука на іншу (руки на серці, точно як до св. Причастя, чи на зображеннях Пречистої Діви Марії, дітей тощо) означає, що серце горить радістю, виявляє наш піднесений духовний стан. Руки прямі перед собою - 1-ий варіант - без зігнутих пальців: це жест прохання. Коли просимо у Бога чогось для себе чи для інших.
2-ий варіант - з перехрещеними пальцями: жест роздумів, розважання, при іспиту совісті, чи розважання над правдами віри, шукання відповіді на життєве запитання, тощо. Так само і 4-ий варіант - одна рука на "кісточки" пальців іншої руки.
Також може бачили Ікону Оранти http://artclassic.edu.ru/attach.asp?a_no=11365 – Богородиця, яка зображувалася з піднятими вгору руками – це жест адорації. Це один із найдавніших жестів, що звернений до Бога і означав благання, прохання.
Тому є різні жести – усі вони правильні. Усе залежить як ми їх вживаємо і коли!!!
Re: Як правильно складати руки у молитві?

Додано:
24 грудня 2011, 11:56
олеся
Слава Ісусу Христу. отче, а чи є різниця в тому як складаються руки перед Причастям? Бо я щось пам'ятаю з шкільної програми основ Християнської моралі що ніби якась рука має бути обов'язково знизу а інша зверху, але не пам'ятаю яка саме :oops: . Я коли приймаю Святе Причастя щось не звертала увагу на таке, це якось йде на рівні підсвідомості.... І навіть зараз сказати як саме тримаю руки не можу хоч це було і недавно...
Re: Як правильно складати руки у молитві?

Додано:
09 січня 2012, 15:53
о.Мартин
Руки складаємо під час Причастя, щоб вони не заважали, щоб ми ними не махали перед чашою, щоб не було небезпеки перевернути чашу різкими рухами. Тому не личить хреститися перед чашою, лише складати руки,думаю, що різниці не має яка на яку.