Глобальні оголошення!



Шлюб по "зальоту"

Re: Шлюб по "зальоту"

Повідомлення Anyri » 17 травня 2011, 12:12

Радмила написав:А який сенс у весілллі, білому платті взагалі? Якщо вони живуть разом. Потім він, чи вона, вертаються до батьків на один день і там роблять театр в білому платті. Який зміст?

1. Красиво.

2. Душа просить свята.

3. Хочеться побути "принцесою".

4. Хочеться гарних фотографій.

5. Хочеться заприсягтись перед рідними людьми, а не тільки один одному.

6. Хочеться зробити приємне батькам (не нападайте за те, що раніше треба було думати, одуматись і виправити ситуацію теж хороша справа)

7. При першому одруженні не було грошей на біле плаття. Або бунтарський період саме був. А потім пожаліла.

8. Дитина не непланована, а дуже бажана, просто трошки раніше запланованого зачалась (Наприклад заручини були навесні, весілля планували на осінь, бо батьки сказали, що тоді харчі дешевші будуть, та й посту нема. А літом молодята поїхали відпочити, там розслабились, романтика... І вже що - на все життя від мрії про біле плаття відмовлятись?)

9. Просто хочеться :P
Anyri Офлайн


 

Re: Шлюб по "зальоту"

Повідомлення Tajga » 17 травня 2011, 13:12

Розкажу вам дещо по символіку білого весільного плаття. Колись читала, але зараз, однак, не наведу вам жодних лінків. Хоча думаю, бажаючі знайдуть все самі. В ті далекі часи, коли люди жили родами, і між родами встановлювались шлюбні звязки, відбувався обряд "вмирання" нареченої для роду батьків і "народження" для роду чоловіка. Тим-то білий одяг нареченої був не що інше, як уособлення савану... Так, накрита вельоном наречена, з якою ніхто не мав права цей час навіть розмовляти, бо ж мертва, прибувала до роду чоловіка і там вже "народжувалась". Звідти по суті і йдуть оті голосіння матері під час видавання нареченої, подібні до голосінь за мертвими в час поховання. Читаєш і враження, ніби не заміж віддають, а в якесь рабство чи дракону на поталу... От вам і символіка білого кольору. Звісно з приходом християнства, як і багато інших язичницьких обрядів, було переосмислено і обряд весілля та його символіку. Тож білий колір в весільній сукні став символом чистоти, подібно як є ним в обряді хрещення. Однак, хочу зауважити, що ніде в церковному праві не декларується колір весільного наряду, я вам більше скажу, не декларуються навіть обручки! Немає, то й немає, а за бажанням можна хоч з трави сплести. ;-) Це тому, що Церкві не так важить зовнішня атрибутика певного таїнства, як його внутрішній зміст. :-| Чомусь дуже часто в людей стається навпаки... :?
Думати не боляче. Вірити не страшно. :)

Бережи, Господи, мою родину, щоб єдність і злагода панували в ній.
Tajga Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 1775
З нами з: 13 грудня 2010, 16:37
Звідки: селище мирного атома :)
Нагороди: 6
Мамуся-творець (1) Успішне грудне вигодовування (1) багата мамуся (1) за дитя форуму (1) слінгомама (1)
Дякував (ла): 2646 раз.
Подякували: 3280 раз.
Діти: Давид 19.10.2007
Тереза 7.8.2009
Лев 16.11.2011
Маргарита 8.11.13

Re: Шлюб по "зальоту"

Повідомлення Natalinda » 17 травня 2011, 15:13

Tajga, о точно-точно! Я як питалася в церкві шо треба мати обовязково, то сказали шо самим прийти. А плаття хоч біле, хоч зелене. Навіть якщо б свідків ми не привели, то люди які були на таїнстві цілком могли стати свідками....і рушники і свічки і обручки все за власним бажанням
"люди ніколи й нікому не встигають ані подякувати за добро, ані відплатити за свої образи. Нікому. Навіть собі. І майже ніколи не є напваки"
М.Матіос
Natalinda Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 10980
З нами з: 26 листопада 2009, 17:16
Звідки: Звідси)))
Нагороди: 6
Серце форуму (1) Мамуся-творець (1) випускниця школи материнства (1) за тривале грудне вигодовуванн (1) слінгомама (1)
Дякував (ла): 14728 раз.
Подякували: 7324 раз.
Діти: Хлопчик Юрчик

Re: Шлюб по "зальоту"

Повідомлення гра з вогнем » 17 травня 2011, 15:41

зовнішні прояви дозволяють організувати внутрішні ;) сформувати їх. тому й приділяється так багато увазі тій чи іншій символіці, тим чи іншим ритуалам, якими насичине життя, а особливо, якщо це життя у вірі. усе церковне життя самим своїм існуванням заперечує той факт, важливості лише змісту, адже дуже багато уваги надається атрибутиці :)

я читала інше трактування символіки, в принципі я не знаю, що таке вельон, тому й не знаю, чи це відповідність фаті чи ні. але якщо відповідність, то наречену вкривали з причини, щоб її не вкрали злі духи, а дружок виряжали, щоб злідухи переплутали і вкрали їх.
хз. яке походження того чи іншого обряду, головне, який сенс вкладає у них суспільство тієї епохи у котрій живе людина.
у наш час настільки вже вільні нрави, що мене навіть й не дивує ця вся дискусія.
гра з вогнем Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 6099
З нами з: 23 листопада 2009, 17:43
Нагороди: 3
Мамуся-творець (1) гостренький язичок (1) за тривале грудне вигодовуванн (1)
Дякував (ла): 3057 раз.
Подякували: 4232 раз.

Re: Шлюб по "зальоту"

Повідомлення Tajga » 17 травня 2011, 16:17

гра з вогнем написав:зовнішні прояви дозволяють організувати внутрішні ;) сформувати їх. тому й приділяється так багато увазі тій чи іншій символіці, тим чи іншим ритуалам, якими насичине життя, а особливо, якщо це життя у вірі. усе церковне життя самим своїм існуванням заперечує той факт, важливості лише змісту, адже дуже багато уваги надається атрибутиці :)


гра з вогнем, не став підводу перед конячкою. ;-) Внутрішня суть знаходить певне вираження в зовнішніх проявах, структурує реальність навколо себе певним чином. Однак саме вона є першорядною, головною. Якби не існувало внутрішнього змісту таїнства шлюбу (як і будь якого іншого), то гріш ціна усій тій атрибутиці, що його оточує. Щоб могли розкрити символи, якби не існувало того, що вони символізують, та й чи були б вони символами?..
А щодо традицій... Вони приходять і відходять, видозмінюються... Однак вони теж лише відображають якісь внутрішні процеси в суспільстві, в людині... Тому не те викликає сум, що давно не незаймані дівчата йдуть до шлюбу в білому, або там трішки вагітні, а сам занепад моралі, який навіть заохочує дівчат не бути незайманими, а жінок вагітніти коли і як їм схочеться, навіть без участі чоловіка. :scare:
Думати не боляче. Вірити не страшно. :)

Бережи, Господи, мою родину, щоб єдність і злагода панували в ній.
Tajga Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 1775
З нами з: 13 грудня 2010, 16:37
Звідки: селище мирного атома :)
Нагороди: 6
Мамуся-творець (1) Успішне грудне вигодовування (1) багата мамуся (1) за дитя форуму (1) слінгомама (1)
Дякував (ла): 2646 раз.
Подякували: 3280 раз.
Діти: Давид 19.10.2007
Тереза 7.8.2009
Лев 16.11.2011
Маргарита 8.11.13

Re: Шлюб по "зальоту"

Повідомлення гра з вогнем » 17 травня 2011, 16:59

Tajga погоджуюся, але значення ритуалів людина пізнає пізніше, спершу пізнавши та прийнявши їх зовнішні прояви.
цілком погоджуюся, що головною є внутрішня суть. в даному випадку чистота шлюбу, яка зовнішньо виражається у білому платті. тому й виникає дисонанс між суттю та тим, що її має символізувати.

та й в темі власне йдеться про те, що біла сукня на вагітній наречені свідчить про зміну моральних устоїв і саме це викликає занепокоєння. оскільки це виклик певним моральним нормам, традиціям шлюбу. не раз вже це підкреслювалося.
гра з вогнем Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 6099
З нами з: 23 листопада 2009, 17:43
Нагороди: 3
Мамуся-творець (1) гостренький язичок (1) за тривале грудне вигодовуванн (1)
Дякував (ла): 3057 раз.
Подякували: 4232 раз.

Re: Шлюб по "зальоту"

Повідомлення гра з вогнем » 17 травня 2011, 17:01

Тайга. а мона запитати стосовно значення виразу?
"гра з вогнем, не став конячки перед підводою." - що це означає і де насправді має стояти конячка? я завжди думала що вона стоїть перед підводою, бо везе її?
гра з вогнем Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 6099
З нами з: 23 листопада 2009, 17:43
Нагороди: 3
Мамуся-творець (1) гостренький язичок (1) за тривале грудне вигодовуванн (1)
Дякував (ла): 3057 раз.
Подякували: 4232 раз.

Re: Шлюб по "зальоту"

Повідомлення Tajga » 17 травня 2011, 17:11

гра з вогнем написав:а й в темі власне йдеться про те, що біла сукня на вагітній наречені свідчить про зміну моральних устоїв і саме це викликає занепокоєння. оскільки це виклик певним моральним нормам, традиціям шлюбу. не раз вже це підкреслювалося.


Особисто для мене це не виклик, це тенденція світу, що мене оточує.. Моя моральність та погляди від того не коливаються, бо їх засади інші, набагато глибші та триваліші. :)

гра з вогнем написав:в даному випадку чистота шлюбу, яка зовнішньо виражається у білому платті. тому й виникає дисонанс між суттю та тим, що її має символізувати.


Пошепки: брала шлюб у білій сукні, в моєму випадку, крім кольору вона нічого не символізувала. Мені важило перед Богом засвідчити свою любов до чоловіка і бажання бути з ним, свекрусі треба була наречена в весільній сукні. Про символіку я якось не думала, не за тим йшла до костьолу. ;-) І дисонанса не відчула... :?
Тайга. а мона запитати стосовно значення виразу?
"гра з вогнем, не став конячки перед підводою.

Звичайно, що підводи перед конячкою :grin: Перепрошую! Важко шити плаття і одночасно вести дискусію... :working:
Думати не боляче. Вірити не страшно. :)

Бережи, Господи, мою родину, щоб єдність і злагода панували в ній.
Tajga Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 1775
З нами з: 13 грудня 2010, 16:37
Звідки: селище мирного атома :)
Нагороди: 6
Мамуся-творець (1) Успішне грудне вигодовування (1) багата мамуся (1) за дитя форуму (1) слінгомама (1)
Дякував (ла): 2646 раз.
Подякували: 3280 раз.
Діти: Давид 19.10.2007
Тереза 7.8.2009
Лев 16.11.2011
Маргарита 8.11.13

Re: Шлюб по "зальоту"

Повідомлення гра з вогнем » 17 травня 2011, 17:35

Tajga:))))))))) лан іду читати шо таке підводи.

На жаль, для багатьох людей зміна значення символу в ритуалі означає зміну суті самого ритуалу. адже символ є квінтесенцією суті. він має певне значення і покликаний це значення позначати та навіть ідеалізувати. не залишеться символів того чи іншого ритуалу - зникне й сам ритуал.
зміниться значення символів, зміниться й суть ритуалу. зміниться суть - зміниться значення символу. це взаємовязані речі.

я коли одружувалася, хоч й до костьолу не ходила, але намагалася дотримуватися певних ритуалів, які символізують ініціацію, зміну статусу та дозволяють іншим, оточенню прийняти мій новий статус та освоїтися з ним з меншими духовними втратами чи переживаннями.
гра з вогнем Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 6099
З нами з: 23 листопада 2009, 17:43
Нагороди: 3
Мамуся-творець (1) гостренький язичок (1) за тривале грудне вигодовуванн (1)
Дякував (ла): 3057 раз.
Подякували: 4232 раз.

Re: Шлюб по "зальоту"

Повідомлення Перлинка » 17 травня 2011, 19:26

гра з вогнем написав:Tajga:))))))))) лан іду читати шо таке підводи.

На жаль, для багатьох людей зміна значення символу в ритуалі означає зміну суті самого ритуалу. адже символ є квінтесенцією суті. він має певне значення і покликаний це значення позначати та навіть ідеалізувати. не залишеться символів того чи іншого ритуалу - зникне й сам ритуал.
зміниться значення символів, зміниться й суть ритуалу. зміниться суть - зміниться значення символу. це взаємовязані речі.


тут без 100 грам не роібратись :omg:
«Спасай взятых на смерть, и неужели откажешься от обреченных на убиение? Скажешь ли: "вот, мы не знали этого"? А Испытующий сердца разве не знает? Наблюдающий над душею твоею знает это, и воздаст человеку по делам его». (Притч.24:11-12)
Перлинка Офлайн


Я тут живу
 
Повідомлень: 5093
З нами з: 26 вересня 2010, 17:34
Нагороди: 3
гостренький язичок (1) багата мамуся (1) за дитя форуму (1)
Дякував (ла): 3766 раз.
Подякували: 4017 раз.

Поперед.Далі

Повернутись до Сімейні стосунки



Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 1 гість

cron