Глобальні оголошення!



Цукор в дитячому харчуванні

Пригодовування, раціон, режим харчування...

Модератори: TaniaPicaSSo, mavpusya, Ulkanet

Цукор в дитячому харчуванні

Повідомлення Naya » 20 травня 2010, 10:13

Nymydora написав:До речі, про солодке: а цукор ви (це я до мам взагалі) дитині давати будете? Бо у нас проблема: ми своєму давати не хочемо, але ж є багато добрих родичів, які можуть тихцем нагодувати бідну дитину. Що от робити в таких ситуаціях?


Ми цукор самі не їмо і дитині давати тим більше не будемо.
Будемо давати по чуть-чуть меду, ну але то ще не скоро.
а от родичі..родичам строго пояснити....а як інакше?
Naya Офлайн


Почуваюся, як вдома
 
Повідомлень: 1247
З нами з: 17 листопада 2009, 13:58
Звідки: Тернопіль
Нагороди: 6
Мамуся-творець (1) випускниця школи материнства (1) Успішне грудне вигодовування (1) за дитя форуму (1) слінгомама (1)
Дякував (ла): 1093 раз.
Подякували: 1240 раз.
Діти: Синочки Жданчик та Мирославчик

Re: прикорм під час "несезону".

Повідомлення Natalinda » 20 травня 2010, 11:25

Ну щодо цукру, то думаю з робичами проблем не буде, мені батьки до 3-х років нічогісічко солодкого не давали, щоб зубки були здорові. До кінця 11-го класу, я вже встигла половину з них двічі пролікувати, три вирвати зовсім, ну і ще купа неестетичних подробиць.
Сам цукор як такий, до чайочків давати не планую, але впевнена що буду пекти булочки, пирожки, коли час прийде, то там без цукру не обійтися. Взагалі я теж за те щоб поменше солодкого дитина їла, бо саме до трьох років формуються в дитини смакові "предласположеносі". Якщо нема алегрії - то мед - ідеальний варіант.
"люди ніколи й нікому не встигають ані подякувати за добро, ані відплатити за свої образи. Нікому. Навіть собі. І майже ніколи не є напваки"
М.Матіос
Natalinda Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 10980
З нами з: 26 листопада 2009, 17:16
Звідки: Звідси)))
Нагороди: 6
Серце форуму (1) Мамуся-творець (1) випускниця школи материнства (1) за тривале грудне вигодовуванн (1) слінгомама (1)
Дякував (ла): 14728 раз.
Подякували: 7324 раз.
Діти: Хлопчик Юрчик

Re: прикорм під час "несезону".

Повідомлення krapk@ » 20 травня 2010, 11:30

навіть не думала ніколи що не можна цукор а чого??? Питала свою маму вона каже що підсолоджувала чайки мені бо інакше не пила. Якщо лиш через зуби то не знаю навіть... В мене досі нема жодної пломби в роті. Чи інші причини??
Зображення
И дай вам Бог того вдвойне,чего желаете вы мне.

Может, у кого-то жизнь и как зебра: полоса черная, полоса белая.А у меня как радуга и сейчас мне фиолетово
krapk@ Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 2323
З нами з: 17 листопада 2009, 23:30
Нагороди: 4
Мамуся-творець (1) Успішне грудне вигодовування (1) за дитя форуму (1) слінгомама (1)
Дякував (ла): 1369 раз.
Подякували: 1663 раз.
Діти: В нас вдома Юрський період- всіма заправляє синочок Юрчик

Re: прикорм під час "несезону".

Повідомлення Natalinda » 20 травня 2010, 11:42

Ну, пишуть шо тоді дитинка довше пюрешки овочеві їсти буде, і менша пристрасть до солодкого, щоб потім схильності до повноти не було. В подруги дитина півторарічна нічого їсти не хоче: або цицю, або цуцю. Ясно що як дитина категорично буде відмовлятися їсти безвкусну кашу і варення не поможе, то дам трішки цукру. Те саме з чайком. Але сама пропонувати не збираюся. А зуби то дурниця - кажу ж я не їла. а зуби в жахливому стані. В міру все має бути і індивідуально.
"люди ніколи й нікому не встигають ані подякувати за добро, ані відплатити за свої образи. Нікому. Навіть собі. І майже ніколи не є напваки"
М.Матіос
Natalinda Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 10980
З нами з: 26 листопада 2009, 17:16
Звідки: Звідси)))
Нагороди: 6
Серце форуму (1) Мамуся-творець (1) випускниця школи материнства (1) за тривале грудне вигодовуванн (1) слінгомама (1)
Дякував (ла): 14728 раз.
Подякували: 7324 раз.
Діти: Хлопчик Юрчик

Re: прикорм під час "несезону".

Повідомлення Chocolat » 20 травня 2010, 12:26

Я не розумію таких крайнощів. Можливо, в ранньому віці і варто не поспішати із введенням цукру (елементарно - підсолоджений чайок здуває животик), а потім який резон? Рано чи пізно дитина попробує солодке. Звісно, у всьому потрібні розумні межі. Але обмежувати, тому що сьогодні ми начиталися одних розумних дохторів, а що, як завтра - нове віяння, і нові статті про користь цукру?
Ну, не знаю, мені такий рафінований екстрім не зовсім до душі... Хіба що, якщо, боронь Боже, є якісь протипокази до вживання солодкого.
Ну, хіба в майбутньому ви не захочити побалувати свою дитину якимись смаколиками-десертами власного приготування?
Chocolat Офлайн


 

Re: Цукор в дитячому харчуванні

Повідомлення Chocolat » 20 травня 2010, 12:36

Я також за виховування смакових навиків, і вірю, що це можна зробити. Сама обожнюю фрукти, і так навчила свою дитину. Старший син знає, що яблука-груші і т.ін. корисніше від цукерок. І тим не менше, коли повертається зі школи, заходить з колєгами в супермаркет і купує різні цукерки-вафельки-батончики...
Цукор ми з чоловіком додаємо хіба-що до кави, чай- з медом. Тобто цукру нам треба дуже мало. Солодких закруток не робимо, бо не любимо. Але шоколад їмо часто. Такі наші смакові переваги, але щоб забороняти солодке взагалі? :???:
Я, проти - крайнощів.
Chocolat Офлайн


 

Re: Цукор в дитячому харчуванні

Повідомлення krapk@ » 20 травня 2010, 13:56

так якщо схильність до цукрового діабету чи до ожиріння то тоді певно дійсно варто обмежити. А так.... Якщо прочитати деякі книги то там взагалі пише не давати майже нічого крім циці чуть не до школи :dash: Я вважаю що давати треба все абсолютно що можна для даного віку, але вміру, от і все. А то вийде картоплі - ні, мясі - ні, риби - ні, цукру-солі теж ні, каші-ні і т.д і т.п Що лиш травчку їсти?? Особисто я буду давати все навіть ковбасу, як прийде час. Навіщо робити штучний ввакум?? В садку потім в школі ви вже не вгледите за тим що їсть маля. Тож краще хай така їжа буде знайома, але звісно вчити що того, не дуже корисного, можна лиш чуть-чуть. Про сухарики і чіпси майонез я не говорю, хоч бачу що діти їх уплітають тонами сусідські. Але і їх можнга приготувати вдома -без тих всіх емульгаторів. Сорі за те що не дуже в тему, але впринципі їди це стосується.
Зображення
И дай вам Бог того вдвойне,чего желаете вы мне.

Может, у кого-то жизнь и как зебра: полоса черная, полоса белая.А у меня как радуга и сейчас мне фиолетово
krapk@ Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 2323
З нами з: 17 листопада 2009, 23:30
Нагороди: 4
Мамуся-творець (1) Успішне грудне вигодовування (1) за дитя форуму (1) слінгомама (1)
Дякував (ла): 1369 раз.
Подякували: 1663 раз.
Діти: В нас вдома Юрський період- всіма заправляє синочок Юрчик

Re: Цукор в дитячому харчуванні

Повідомлення svetla » 20 травня 2010, 17:30

:???: Якщо мається на увазі підсолоджування кашки до року-півтора - то може не варто. Можна додати,наприклад,яблуко печене(варене) чи банан. А взагалі то не вбережемо дитину зовсім від вживання солодощів. Але нехай все буде вміру.

Про МЕД хочу сказати:Десь прочитала,що він містить якісь речовина,що накопичуються в організмі і дають алергічну реакцію через деякий час. Я ще не пробувала давати малечі цей продукт.Хоча маємо свій.
А от цікаву інформацію знайшла...

Мед дітям: | +
Особенно сильное и благотворное влияние пчелиного меда на детский организм. Детскому организму не нужно при этом затрачивать энергию на дополнительную переработку меда: он вполне готов для этого и непосредственно переходит в кровь, включаясь в жизненный круговорот. Достаточно в день одной-двух чайных ложек меда.
Вспомним, что до XVIII столетия человечество не знало сахара, зато людям с младенчества был знаком вкус мёда. Очень полезен мёд беременным женщинам. В Древней Греции матери, первый раз, прикладывая новорожденного к груди, смазывали соски мёдом.
Многие избегают давать мёд маленьким детям, опасаясь диатеза. Это большая ошибка. За очень редким исключением, мёд не только не вызывает диатеза у грудных детей, а, наоборот, излечивает от него. Добавление мёда к молоку, особенно при искусственном вскармливании, улучшает развитие ребенка. Замечено, что дети переносят мёд значительно лучше, чем сахар.
Сахара меда имеют ряд преимуществ перед свекольным или тростниковым сахаром. Чтобы фабричный сахар усвоился организмом, он должен под влиянием соответствующих ферментов расщепиться на простые сахара. Эти процессы затрудняют работу детского организма, особенно в грудном возрасте, тяжелы и для подрастающего молодого организма, нередко приводят к расстройству желудка - вздутию и запорам.

Несколько советов

Мёд хорошо добавлять в воду вместо сахара - по 1/4 ст. л. в стакан, а потом в теплые кашки, творожок, кисели, кефир. Ребенок, ежедневно получающий по чайной ложечке меда, будет крепким, здоровым, спокойным, мало подверженным простудам. Главное, - не бойтесь диатеза. А если он появится, - уменьшите дозу, но не отказывайтесь от мёда вообще.

Благоприятно действует мёд при ночном недержании мочи (энурезе) у детей, так как он оказывает общеукрепляющее и успокаивающее действие на нервную систему.

Мёд добавленный в теплую (не горячую) кашу, не вызывает потливости, и малыша можно спокойно отправлять на прогулку.

Когда добавляют мед, температура каши должна быть не выше 60°С, чтобы мед не потерял своих ценных свойств.

Ложечка меда дополнительно к режиму питания детей принесет больше пользы, чем 20 - 30 г сахара. Сахар - это только высококалорийный углевод, в то время как мед - питательный продукт с важными химико-биологическими веществами. Мед содержит фолиевую кислоту, имеющую очень большое значение для растущего детского организма.

При регулярном употреблении меда дети развиваются нормально и правильно, у них увеличивается в крови количество гемоглобина и кровяных клеток, повышаются защитные силы организма.
svetla Офлайн

Аватар користувача
Почуваюся, як вдома
 
Повідомлень: 530
З нами з: 22 березня 2010, 18:00
Нагороди: 2
Успішне грудне вигодовування (1) за дитя форуму (1)
Дякував (ла): 477 раз.
Подякували: 471 раз.
Діти: сестричка Оленка і братик Іванко

Re: Цукор в дитячому харчуванні

Повідомлення Nymydora » 20 травня 2010, 20:32

Якось я перекладала статтю про цукор.
Ось фрагменти: | +
"Рафінований цукор є шкідливим, коли вживається людьми, оскільки постачає тільки те, що дієтологи називають "порожніми" або ж "голими" калоріями. У ньому немає природних мінеральних речовин, котрі містяться у кореневищах цукрового буряка. Більше того, цукор – гірший від інших явищ цього типу, оскільки дренує та виполіскує з організму цінні вітаміни і мінеральні речовини, як це вимагає процес травлення, детоксикації та елімінації, що впливає на всю систему."
"Надлишок цукру спричинює сильний негативний вплив на функціонування мозку. Ключовим чинником його правильної роботи є глютамінова кислота, життєвий складник, який міститься у багатьох рослинах. Вітаміни В відіграють головну роль у поділі глютамінової кислоти та на антагоністично-доповнюючі складники, котрі генерують такі реакції мозку, як "діяльність" або "контроль". Вітаміни В утворюються, між іншим, за допомогою симбіотичних бактерій , що живуть у наших кишках. Коли ж ми щодня вживаємо рафінований цукор, ці бактерії марніють та вмирають, а це веде до зменшення наших запасів вітаміну В. Надлишок цукру викликає сонливість та сильне зменшення нашої здатності до оцінювання й запам’ятовування."
"Люди, котрі живуть у так званих примітивних умовах, мають прекрасні зуби і прекрасний стан загального здоров’я. Вони їдять натуральну, нерафіновану їжу з їх місцевого середовища. Імпортування, в результаті контакту з цивілізацією, рафінованої, солодженої їжі , започатковує фізичну деградацію в такий спосіб, що її можна виразно спостерегти у межах одного покоління."
І ще отаке:
"Усі різновиди цукру – природні цукри, ті, що містяться у меді та фруктах (фруктоза), так само як рафінований білий цукор (сахароза) – мають схильність блокувати виділення шлункових соків та сповільнювати природну здатність руху шлунку. Цукри не травляться в роті, як зернові, чи у шлунку, як тваринні тканини. Коли вони споживаються окремо, швидко проходять крізь шлунок до тонкого кишечника. Коли цукор їсться з іншими складниками харчування, – наприклад, з м’ясом та хлібом на канапці, – він затримується на певний час у шлунку. Цукор у хлібі та кока-колі затримується там разом з гамбургером і чекає, аж поки вони перетравляться. Поки шлунок працює над тваринним білком і рафінованим крохмалем, доданий цукор викликає швидку ферментацію кислот, яка відбувається під впливом тепла і високої вологості, що панують у шлунку.
Одного шматочка цукру у твоїй каві, випитій після канапки, вистачить, щоб перетворити шлунок на бродильну камеру. Одного газованого напою, випитого разом з гамбургером, вистачить, щоб перетворити твій шлунок у ректифікаційну колону. Зерно у поєднанні з цукром , незважаючи на те, чи купуєш його в коробці вже посолоджене, чи сам додаєш до нього цукор, майже завжди гарантує кислотне бродіння."

"Клінічні дослідження, проведені з гіперактивними та психотичними дітьми, а також з дітьми, що мають пошкодження мозку або порушення у навчанні, показали "ненормально високу родинну історію цукрового діабету, тобто батьків і дідів-бабусь, організм котрих не міг контролювати засвоєння цукру; ненормально велику кількість випадків низького рівня глюкози у крові або функціональну гіпоглікемію у досліджуваних дітей, що вказує, що їх система не може дати собі раду з цукром; залежність від високого рівня цукру у їжі багатьох дітей, організм котрих не може собі порадити з його засвоєнням. Опитування стосовно історії способів харчування пацієнтів із діагнозом "шизофренія" виявляє, що вибраний ними раціон багатий на солодощі, цукерки, тістечка, каву, напої з кофеїном та їжу, виготовлену з додаванням цукру. Їжа, яка стимулює наднирники, повинна бути вилучена або чітко обмежена ".

"Самі алергії викликають великий розголос. Алергіки цілі роки забавлялися один наперед другого скаргами на екзотичні алергії – від шерсті коня до хвоста комара. І тут з’являється хтось, хто говорить, що це все не має значення, що вистачить лишень перестати їсти цукор і триматися від нього на віддалі."

Ой, там ще багато всього є, але я і так перевантажила пост. Кому цікаво - пишіть в приват, можу скинути всю статтю.
Що ви про це думаєте?
Зображення
Зображення
Мрії збуваються
Nymydora Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 3167
З нами з: 09 квітня 2010, 20:53
Звідки: Тернопіль
Нагороди: 6
Успішне грудне вигодовування (1) багата мамуся (1) за дитя форуму (2) слінгомама (1) Чемпіон (1)
Дякував (ла): 2120 раз.
Подякували: 3049 раз.
Діти: Троє

Re: Цукор в дитячому харчуванні

Повідомлення mala-karta » 20 травня 2010, 21:18

я думаю, що батьки мають здорово харчуватися.
Тоді не буде проблем з тим, що дитина не п'є не солодкий чай.

Я ніколи не п'ю чай з цукром. Малий, відповідно - теж.
Але молочну кашу трохи солоджу.
Зображення
Зображення
mala-karta Офлайн


Я тут живу
 
Повідомлень: 4617
З нами з: 15 листопада 2009, 11:50
Звідки: Тернопіль
Нагороди: 3
Мамуся-творець (1) за тривале грудне вигодовуванн (1) слінгомама (1)
Дякував (ла): 3590 раз.
Подякували: 3167 раз.
Діти: Хлопчик Ромчик
Хлопчик Андрійко

Далі

Повернутись до Ложечка за маму, ложечка за тата...



Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 2 гостей

cron