Глобальні оголошення!



Дитина говорить увісні

Дитина говорить увісні

Повідомлення Гість » 11 червня 2012, 11:02

Моїй донечці два з половиною роки, я хвилююся за її нічний сон, вона часто прокидається і плаче просячи якусь річ чи іграшку чи тортика чи канфетку, вона розмовляє увісні я просто говорю на тортика і вона відразу заспокоюється. Я думала, що це минеться, але такий стан триває десь півроку, спочатку було десь раз в тиждень в місяць, а зарез вже майже кожну ніч говорить увісні. Хвилююся через те що їй сняться не дуже приємні сни, а що з цим робити і як їй допомогти незнаю. Цілими днями веде себе активно, іноді капризує доходить до того, що падає на підлогу в істериці.
Гість Офлайн


 

Re: Дитина говорить увісні

Повідомлення mari » 15 червня 2012, 17:18

Маленькі діти не завжди можуть пояснити словами те, що конкретно їх турбує. Тому крик є формою спілкування з батьками.
Стаючи старше, дитина вночі кричить у зв'язку з тим, що починає бачити неспокійні сни.

Нічні кошмари пов'язані з перезбудженням за цілий день,і тому кора головного мозку в чутливих, дратівливих, істеричних дітей потребує більш тривалого розслаблення, ніж зазвичай.

Є думка, що дитина кричить в момент переходу з глибокої фази сну в легку, так як в цей момент в корі головного мозку через надмірну втому збудження відбувається одночасно з розслабленням. І це протиріччя викликає кошмари. Багато лікарів вважають звуки під час сну є варіантом норми - це називається "фізіологічний нічний плач". Крім цього, фізіологічний плач несе "скануючу" функцію: дитина перевіряє наявність батьків і можливість знайти підтримку і заспокоєння. Не отримавши підтвердження, вона прокидається і плаче вже по-справжньому. Також встановлено, що здригування при засипанні і під час поверхневих стадій сну є природним феноменом, пов'язаним зі зміною нервової збудливості в перехідних функціональних станах (від неспання до сну і між стадіями сну), їх називають "гіпнотичними міоклоніями". У маленьких дітей цей феномен може проявлятися яскраво в зв'язку з тим, що гальмівні механізми нервової системи недостатньо сформовані, надалі вираженість здригувань буде зменшуватися.Поширеність порушень сну в цьому віковому періоді за науковими даними становить 15% - у кожній шостій сім'ї малюк погано спить і покрикує.

Також це може бути порушення нервової системи, обумовлене пологами, хворобами в ранньому віці або порушення самого режиму засинання.

Іноді дитина кричить, не прокидаючись. У цьому випадку батькам не варто будити його, крик пройде також раптово, як він і розпочався. Для того, щоб малюк відчував себе захищеним, достатньо лише обійняти його і заспокоїти. У більшості випадків на наступний день діти взагалі не пам'ятають події. Дуже добрим є щоночі перед сном читати хороші книги,молитись, купати на ніч (якщо це не збудужує дитину), робити легкий заспокійливий масаж з заспокійливою олією, тримати на руках і поглажувати по голівці( тобто сформувати свої вечірні спільні позитивні ритуали ).
До правильних асоціацій засинання, що допомагає дитині заснути, відноситься так званий "предметний посередник". Це якась річ, яка знаходиться поруч в ліжку дитини під час сну. Для немовлят це може бути пелюшка, що зберігає запах матері, її молока, а для дітей старшого віку - улюблена іграшка. Ці предмети допомагають відчути зв'язок з батьками, заспокоїтися під час нічних пробуджень малюка на самоті.
Необхідно, щоб час перед сном проходив найбільш спокійно, без активних ігор і перегляду агресивних передач. Залишайте двері спальні відкритою або спіть разом , не лякайте її тим, що, якщо він буде себе погано вісті, що хтось вночі прийде, не бийте її вдень.

У класичному віці дитячих страхів (3-5 років) кошмар – досить звичайне явище. Якщо такі епізоди трапляються не частіше за раз в один-два місяця!!!!!!, і якщо в денній поведінці дитини непомітно ознак загальної невротизації (підвищена тривожність, плаксивість, невпевненість в собі, денні страхи різноманітного змісту), то особливо сильно турбуватися не варто. Нічні кошмари повинні пройти приблизно в той же час, що і звичайні вікові страхи, тобто (найпізніше) – до п?яти років.

Якщо ваш малюк прокинувся від нічного кошмару, просто підійдіть до нього, заспокойте. Діти в цьому стані не дуже добре розуміють, що ви їм говорите, тому просто тихо і ласкаво наспівуйте або говоріть і похитуйте дитину. Ні в якому разі не будіть на силу і не кричіть на неї (типу :Ти чого розкричалась там?)

Є думка, що поява нічних кошмарів може провокувати жарке або задушливе повітря в кімнаті. Перевірте – чи не так це? У будь-якому випадку, дитині корисно спати під теплішою ковдрою, і в прохолоднішому приміщенні, ніж навпаки.

Якщо крики нічні впливають на вашу думку на поведінку дитини вдень - обовязково зверніться до дитячого невролога , пропийте курс заспокійливих які вам порадить лікар, найчастіше це:(гліцисед, нотта, персен, валеріана) і проконсультуйтесь у психолога.

Якщо дитина вдень має істерики- ви намагайтесь зберігати свій спокій, біля врівноваженої мами і дитина з часом заспокоється, навчіться відволікати її, деколи і поплакати дозволити трішки треба ,

активно слухайте дитину що її турбує (Ти розстроєна, Тобі дуже хочеться іграшку, Ти образилась. Тобі боляче. Я тебе розумію.)
більше дайте тілесного контакту їй і уваги та якісного часу разом,

не перевтомлюйте її новими враженнями

подбайте про кімнату:в кімнаті дитини має бути неяскраво, затягнути шторами вікно без проникнення яскравого місячного світла, мяке світло нічника, якщо треба

-памятайте про кризу 3 років

якщо зірвались- вибачтесь,поясніть що втомились.

забезечте їй стабільність у всьому(правила і вимоги), послідовність їх.

навчіться особливих обійм( лодочка або ложечка- дитину спиною до себе сидячи на підлозі , обіймаючи її- покачуйтесь разом)

арт-терапія,

Моцарт,

прогулянки на повітрі,

методика Драпкіна(лікування любов"ю- зареєструйтесь і читайте на форумі про неї).

Успіхів!
Якщо говорити між нами,То все починається з мами.І казочка перша у світі,І сонячна подорож в літо. Найперші легенькі сніжинки. І сяюче диво - ялинка.Від мами - і літери,Й слово,І зроблена разом обнова.Якщо говорити між нами,То все починається з мами.
mari Офлайн

Аватар користувача
Психотерапевт
 
Повідомлень: 6650
З нами з: 13 листопада 2009, 16:55
Звідки: Тернопіль
Нагороди: 2
Мамуся-творець (1) жіночі посиденьки (1)
Дякував (ла): 3738 раз.
Подякували: 6894 раз.
Діти: 18 річна донька-студентка Анна Марія


Повернутись до Психотерапевт, психолог



Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 1 гість