олеся написав:Псіхея написав: якщо дитина любить слухати казки, то можете почитати терапевтичні казки про садочок (я зрозуміла що в садок дитина не ходила)
Казки слухати любить, але не всі. А що це за казки? Син не ходить в садок.
Про терапевтичні казки важко сказати в кількох словах. Загалом це казки спрямовані на подолання певних туднощів які виникають у діток чи дорослих.
Спробую навести приклад і думаю ви швидко вловите суть.
У вашому випадку можна розказувати дитині наступну казочку. Жив собі хлопчик Василько, і знав він багато хороших віршиків, але от нікому їх не розповідав. Одного разу зустрів він зайчика, який був сумний-пресумний і захотів його розвеселити і вирішив розповісти йому веселого віршика. Зайчик послухав і розвеселився)))) Цю казочку в залежносі від інтересів вашого сина можна розтягнути до безкінечносі.
В терапевтичній казці основною є присутність проблеми якої ви б хотіли дитину позбавити, а також різні шляхи подолання/вирішення доної проблеми, для того щоб дитина прослухуючи різні варіанти поведінки змогла вибрати оптимальний для себе.
Якщо ви переживаєте що може виникнути страх перед майбутніми вчителями розповідайте казочки про школу, лісову приміром, про те як там гарно, що там роблять, але контролюйте себе і не розповідайте нереального, про те що там лише граються і веселяться. Розповідайте казочки про вчителів, про добрих і злих, про те що робив зайчик, коли перелякаввся вчительки. Давайте можливість дитині самій фантазувати в цьому напрямку.
Серед батьків популярністю користуються книги Марії Моліцької Терапевтичні казки. В першій книзі є непоганий теоретичний матеріал щодо терапевтичних казок, якщо маєте можливість можете книгу придбати чи взяти почитати.
Якщо хочете знати більше деталей та теоретичних основ спробую розписати тут не форумі.
Успіхів вам!