найбільший родинний форум Тернопільщини

Правила форуму
Відповісти

Як навчити дитину нормально засинати?

30 травня 2011, 23:40

маємо проблему із засинанням. Не знаю, як навчити дитину нормально вкладатися спати на денний (та і нічний) сон. Колишемося ми в найрізніші способи. Як був малий, то на руках, потім в слінгу, потім в слінгу під пилосос (на спині) або на животі просто в слінгу, тепер возимося по коридору у візочку - з плачами, від 10 хвилин до години буває. :omg: Сам в ліжечку категорично не хоче - кричить, товчеться, боюся, щоб не випав :scare: Інколи взагалі не спить вдень...
На ніч даю груди (хоча вже хочу відлучати, пробували без грудей - протрималися два дні). Але він з грудьми не засинає - поїсть трохи, а потім кусаєтсья. :istereka: Я груди забираю, даю соску, то він ще біля години по мені товчеться, по два-три рази проситься на горщик (і нічого там не робить, таке враження, що спеціально, щоб не спати), тягне за волосся, тлумиться, ми сваримся, миримся і врешті засинаємо.
Підкажіть, будь ласка, як навчити дитину нормально засинати, бо сил нема. :dash: :dash: :dash:

Сину рік і 8, активний, але не гіперактивний, багато гуляємо, апетит нормальний.

Re: Як навчити дитину нормально засинати?

01 червня 2011, 01:05

Nymydora відразу хочу вам сказати що ви нажаль не поодинокі у своїх труднощах.
Звісно в такому віці дитині дуже бажано спати вдень, але в теперішній час зустрічається дуже багато дітей, які відмовляються від денного сну і цілком нормально почувають себе.

Як на мене вам потрібно вирішити для себе, що для вашої дитини важливіше, з горем пополам засинати вдень, чи відмовитися від денного сну. Спробуйте зробити невеличкий експеримент: кілька днів не вкладайте синочка спати вдень, як він буде поводитися. Якщо цілком нормально і засипання наніч покращиться - напевне буде доречним відмовитися від денного сну. Якщо ж дитина буде під вечір стомленою та капризною, слід буде шукати інші шляхи вирішення цієї проблеми.

Цікавить мене як саме відбуваються ваші гуляня? Ви гуляєте у візочку, в слінгу, чи ніжками? Наскільки дитина фізично активна, чи бігає, стрибає, тобто чи фізично втомлюється. Причиною небажання лягати спати може бути невитрачена енергія. Спробуйте проаналізувати себе: коли ви засипаєте лиш торкнувшись головою подушки, а коли крутитеся-вертитеся півночі. Діти такі ж люди, як і ми з вами, навіть більш енергійні, тому не розходуючи енергії, не особливо втомлюються, відповідно - не хочуть спати.

Чи є у вас ритуали, що супроводжують засипання? Для діток це дуже важливо, і допомагає їм налаштуватися на певну послідовність дій. Купання, читання казки, співання колискової, масаж....Можливо варто спробувати вкладати спати в ліжечко улюблену іграшку.....

Спробуйте поексперементувати, поспостерігати від чого залежить як засипає дитина.
Порадьтеся з вашим педіатром, можливо не зашкодять заспокійливі ванни з лавандою, мятою, мелісою.

І наостанок щодо вашого бажання відлучати. Якщо ви остаточно вирішили відлучати дитину, то не повинні йти на поступки і піддаватися дитячим маніпуляціям. Якщо вам важко самій, просіть нехай вам допоможуть вкладати спати дитину чоловік, бабусі, дідусі. Дуже часто буває, що без мами з кимось іншим дитна чудово засипає, а мамою починає уміло маніпулювати.

Сподіваюся що хоч трохи зорієнтувала вас у тоу що і як робити. Бажаю вам успіхів!
якщо у вас є ще якісь запитання, спробую відповісти.
Відповісти