Глобальні оголошення!



КАЗКИ і повчальні історії для дорослих-відкрито для записів

Re: КАЗКИ і повчальні історії для дорослих-відкрито для зап

Повідомлення nadusha » 04 січня 2014, 16:58

«Твоє щастя – під ногами» – перечитала Ірця пророцтво з повітряної кульки, що дісталося їй позавчора на корпоративі. «Угу, чекає-не дочекається», – скептично подумала. Колегам, які також проштрикували кульки із зав’язаними очима під час одного з конкурсів, випали «Шикарний відпочинок біля моря», «Джек-пот у лотереї», «Поїздка за кордон», «Підвищення по службі», а їй, як завше – якась чудасія. Зіжмакала папірець і вже хотіла пожбурити його у кошик для сміття, та чомусь передумала – поклала назад у косметичку.
Ірця хандрила. Завтра – Новий рік, а вона так і не вирішила, як його зустрічатиме. Відколи розійшлася з Миколою, це стало проблемою. Самій було незатишно у компаніях, де всі парами, а з дівчатами не хотілося. Знову заведуть стару платівку, що всі чоловіки – «сво…».
Передостанній робочий день у році добігав кінця, а додому йти зовсім не хотілося. Свою колекцію різдвяних фільмів передивилася уже двічі. Ялинку прикрасила. Вечерю, як велить приказка, «віддавала ворогові», а кішці перед роботою наcипала стільки корму, що хоч тиждень удома не з’являйся. «Я вже, як Калугіна зі «Службового роману», хіба що молодша і на корекцію брів регулярно ходжу», – гірко усміхнулася собі в люстерку, підфарбовуючи губи. Вирішила піти додому пішки, зазираючи у крамниці.
Купила кілька новорічних сувенірів в одній, приміряла сукню в іншій, найдовше затрималася у книгарні. Гортала томики, що пахли свіжою фарбою, перечитувала анотації… Хотілося чогось доброго й світлого, зі щасливим кінцем, а нічого подібного автори не обіцяли. Згадала, що давно збиралася перечитати «Маленького принца» Екзюпері. Останнім часом їй постійно траплялися цитати з цієї книжки, настільки влучні, що перестала сприймати цей твір, як дитячий. Втім, коли читала малою, він і не справив якогось особливого враження. «От розберуся з малим, то, може, й з дорослими принцами буде простіше», – думала собі, крокуючи додому.
Сніг іскрився у відблисках ліхтарів, було якось дуже тихо і затишно. Ірця відчула, що її груднева туга поволі здає позиції передноворічній магії. Гріла й думка про вечір з «Маленьким принцом»…
Під під’їздом ще здаля помітила щось темне. Подвір’я їхнє майже не освітлювалось, а лампочку над вхідними дверима постійно били. Подумала, що собака. Коли підійшла ближче, зрозуміла – людина. «Насвяткувався», – подумала неприязно про незнайомця. Посвітила мобілкою – може, хтось із сусідів не дійшов додому. Із першого погляду помітила, що незнайомець дуже пристойно вбраний. Та й на п’яничку не скидався. Лежав, згорнувшись калачиком, і притискав до грудей пухкенький портфель. «Замерзне або обберуть, як липку», – подумала й спробувала його розштурхати. Незнайомець пробелькотів щось незрозуміле, і замість того, щоб встати, повернувся на інший бік. Лише портфель випустив з рук, підклавши їх під щоку. Виглядав таким беззахисним, що Ірця раптом зм’якла і заповзялася не дати йому замерзнути в передноворічну ніч. Вирішила хоча б у під’їзд затягнути, там хоч трохи тепліше. Попри те, що п’яний чоловік їй у цьому зовсім не допомагав, а навпаки – опирався, як міг, план свій Ірця втілила. Притулила невдаху до стіни, де батарея, і полегшено зітхнула.
Розхристана й розпашіла, зайшла у квартиру. Кицька вийшла у коридор і насмішкувато подивилася на господиню. Деколи Ірці здавалося, що, якби вона раптом заговорила, то тільки для того, щоб сказати, яка вона, Ірця, дурепа.
Перевдяглася, заварила собі чаю, загорнулася в плед і дістала з сумки «Маленького принца». Але читати зовсім не хотілося. Залишила незнайомця за порогом, а думки про нього не йшли з голови. «А він гарний, – зізналася собі. – Мабуть, одружений, і якась жінка зараз собі місця не знаходить…».
За якусь мить Ірця почула голоси у під’їзді. Про компанію, що через день збиралася між другим і третім поверхами, нервуючи мешканців, зовсім забула. Курили, пили пиво, голосно реготали… Міліції не боялися, на зауваження не реагували. Згадавши про незнайомця, зірвалася з крісла. «Обчистять точно!». Його й справді вже оточили нахабні підлітки, намагаючись розстебнути пуховик.
«Ану, хлопці, допоможіть чоловіка додому затягнути», – скомандувала рішучим тоном. Щось таке було у її голосі, що ті несподівано підкорилися. Двоє попід руки, двоє за ноги – і знайда вже у неї в квартирі. Що далі з ним робити, Ірця не знала. Поклала маленьку подушку під голову, вкрила пледом. Сама вирішила скоротати ніч у кріслі. Під бурмотіння телевізора не зчулася, як задрімала.
Прокинулася від запаморочливого запаху кави. Згадавши, що ночувала не сама, насторожено попрямувала до кухні. Вже збиралася сказати щось їдке, але коли незнайомець повернувся до неї обличчям – розгубила усі слова. Він таки був красенем!
«Я взагалі-то не п’ю», – затинаючись і шаріючись сказав він. Зустрівшись поглядами, вони одночасно розсміялися з цієї кумедної у світлі вчорашнього фрази.
Віталій, як виявилось, приїхав з Києва – перевіряти філіал їхньої фірми. Зрозуміло, що поважного гостя «насухо» не відпустили. За столом сиділи недовго, тож «розвезло» Віталія вже потім. Як опинився на її вулиці – згадати не міг. Як тягнула його в під’їзд і рятувала від гопників, також не пам’ятав. Уранці мало не згорів від сорому. Але господиня в кріслі була такою красунею, що піти «по-англійськи» не зміг. Та й подякувати рятівниці хотілося.
Новий рік вони зустрічали удвох. Тепер Ірця живе у Києві. Пожмаканий папірець з дивною фразою «Твоє щастя – під ногами» – на першій сторінці їхнього з Віталієм весільного фотоальбому. А «Маленького принца» нещодавно почала читати п’ятирічному синові. Йому подобається.

Настя Зарічна, Місто
Дозвольте собі йти по шляху, який робить вас щасливим, не засуджуючи і не картаючи себе за зроблений вибір.
nadusha Офлайн


Я тут живу
 
Повідомлень: 1898
З нами з: 16 лютого 2012, 15:50
Нагороди: 1
за тривале грудне вигодовуванн (1)
Дякував (ла): 2381 раз.
Подякували: 2212 раз.
Діти: два синочки

Re: КАЗКИ і повчальні історії для дорослих-відкрито для зап

Повідомлення mari » 15 січня 2014, 22:30

Знаходь час на все: добрі справи, коханих людей, мрії і молитву

З початком нового року ми обіцяємо собі змінити своє життя і зробити його таким, про яке мріяли.
Всесвітньо відома британська художниця Клер Морган колись влучно сказала, що «сенс Нового року – отримати ще один шанс, шанс пробачити, бути, пізнати. Зробити краще, зробити більше, дати більше, сильніше кохати і не хвилюватися про те, що було б, а сприймати життя таким, як воно є». Щоб досягти цього? потрібне натхнення і щире бажання змінитися. У цьому допоможуть вам:

10 рецептів щастя від лікаря-психотерапевта Марії Хомів:

Зосередься і пізнай свої переваги, цінності і таланти. Вони є у кожного – і в тебе теж. Це абсолютно точно! У Всесвіту немає улюбленців, кожна людина важлива.

Люби інших, поважай їх і самого себе. Люди різні, сприймай їх такими. Вони мають право бути собою. Живи і дай жити іншим.

Подумай про свої стосунки з Богом та про те, що життя і час минають. Господь ніколи не зійде з небес і не скаже: «З цієї хвилини я дозволяю тобі бути щасливим!», ти сам це вирішуєш з Божою допомогою. Наше призначення в тому, щоб змінитися на краще.

Не витрачай час на злість. Пробачай і дякуй за те, що маєш. Життя – це часто відображення наших переконань.

Дбай про потребуючих. Роби несподівані дарунки іншим. Турбуйся про себе. Помолись за тих, за кого не має кому. Слухай своє любляче серце і йди туди, куди воно тебе кличе.

Цінуй усе довкіл. Помічай маленькі дрібниці, як дитина, та радій кожному дню. Хоча б раз у тиждень створи собі психологічну дієту - вибери день, в який ти відмовишся від соцмереж чи мобільних розмов, або вибери мовчанку, розважання, читання, мистецькі подорожі по місту.

Світ насправді сповнений позитиву та добрих людей. Просто варто знайти кнопку всередині себе, яка вмикає це сприйняття.

Склади список речей, які роблять тебе по-справжньому щасливим. Те, на чому ми загострюємо нашу увагу, має особливість збільшуватися в розмірах.

Пам’ятай про баланс у своєму житті. Знаходь час на все: і на тіло, і на діло, і на коханих людей, і на мрії та молитву.

Коли тобі важко, пам’ятай: все так не буде. Ми прийшли у цей світ, щоб вчитися. І життя щодня викладає нам новий урок. Підіймайся з колін і вирушай далі на пошуки своїх поки що нереалізованих можливостей. І щастя. Ти це можеш!

Прихований текст. Щоб його побачити, Вам необхідно зареєструватися!
Якщо говорити між нами,То все починається з мами.І казочка перша у світі,І сонячна подорож в літо. Найперші легенькі сніжинки. І сяюче диво - ялинка.Від мами - і літери,Й слово,І зроблена разом обнова.Якщо говорити між нами,То все починається з мами.
mari Офлайн

Аватар користувача
Психотерапевт
 
Повідомлень: 6650
З нами з: 13 листопада 2009, 16:55
Звідки: Тернопіль
Нагороди: 2
Мамуся-творець (1) жіночі посиденьки (1)
Дякував (ла): 3738 раз.
Подякували: 6894 раз.
Діти: 18 річна донька-студентка Анна Марія

Re: КАЗКИ і повчальні історії для дорослих-відкрито для зап

Повідомлення mari » 05 лютого 2014, 11:00

Я приймаю тебе таким, який ти є. Ти просто мій друг. Я прийму тебе просто з любові до тебе. Якщо ти кульгавий, я не попрошу станцювати. Якщо не любиш того чи іншого, не покличу їх разом з тобою в гості. Якщо голодний, нагодую.

Я не стану ділити тебе на частини, щоб краще дізнатися. Ти не цей вчинок, і не інший, і не сума цих вчинків. Я не стану судити про тебе ні за цими словами, ні за цими вчинками. Про слова і вчинки я буду судити по тобі.

Але і ти повинен так само прийняти мене. Мені нема чого робити з другом, який не знає мене і вимагає пояснень. Не в моїй владі передати тобі себе за допомогою кволого вітру слів. Я - гора. Гору можна споглядати, вдивляючись...

Як же я поясню тобі те, що не було почуте твоєю любов'ю?

Антуан де Сент-Екзюпері – Цитадель
Якщо говорити між нами,То все починається з мами.І казочка перша у світі,І сонячна подорож в літо. Найперші легенькі сніжинки. І сяюче диво - ялинка.Від мами - і літери,Й слово,І зроблена разом обнова.Якщо говорити між нами,То все починається з мами.
mari Офлайн

Аватар користувача
Психотерапевт
 
Повідомлень: 6650
З нами з: 13 листопада 2009, 16:55
Звідки: Тернопіль
Нагороди: 2
Мамуся-творець (1) жіночі посиденьки (1)
Дякував (ла): 3738 раз.
Подякували: 6894 раз.
Діти: 18 річна донька-студентка Анна Марія

Re: КАЗКИ і повчальні історії для дорослих-відкрито для зап

Повідомлення nadusha » 16 квітня 2014, 08:51

Любов і кохання

В одній звичайні людській душі жили Любов і Кохання.
Вони були схожі, як близнюки, але вели себе чомусь по-різному. Кохання було від природи сліпим, Любов мала стопроцентний зір.
Коли Кохання впритул не помічало недоліків, Любов чудово бачила їх, беззаперечно приймаючи.
Коли Кохання гуляло під місяцем і дарувало квіти, захлинаючись у вирі щасливих емоцій, Любов терпляче чекала самотніми холодними ночами. Коли Кохання розпливалося в компліментах, Любов говорила жорстку правду, лікуючи болем.
Кохання знало безліч ніжних слів, Любов просто вміла дарувати насолоду.
Коли кохання кричало „я не проживу без тебе!”, любов, тихо помираючи, відпускала на свободу.
Коли кохання безсило билося в істериці, вимагаючи взаємності, Любов проводила безсонні ночі біля лікарняного ліжка, ні на що не зважаючи.
Коли кохання, дивлячись в постаріле зів'яле лице, відвернулося, і, жаліючи себе, розтануло, як сніг, залишивши душу назавжди, Любов залишилась, вдихаючи життя в холодні посинілі губи.
- Я тут безсила, - сказала Смерть, тихо танучи слідом за Коханням.
- Чому ж так відбувається? – запитав молодий Ангел у старшого „колеги”, зазираючи з цікавістю у сповнену Любов’ю душу.
- Все просто, - відповів Старий Ангел, який на своєму віку бачив мільйони звичайних людських душ.
- Все просто. Коли народилося Кохання – засяяла нова яскрава зірка, даруючи красу і радість всім навколо. Коли народилася Любов – посміхнувся Бог. А посміхається він, повірте, не так часто.
Дозвольте собі йти по шляху, який робить вас щасливим, не засуджуючи і не картаючи себе за зроблений вибір.
nadusha Офлайн


Я тут живу
 
Повідомлень: 1898
З нами з: 16 лютого 2012, 15:50
Нагороди: 1
за тривале грудне вигодовуванн (1)
Дякував (ла): 2381 раз.
Подякували: 2212 раз.
Діти: два синочки

Re: КАЗКИ і повчальні історії для дорослих-відкрито для зап

Повідомлення mari » 18 квітня 2014, 19:02

Завжди поруч

Останній лист Габріеля Гарсія Маркеса.
Прихований текст. Щоб його побачити, Вам необхідно зареєструватися!

58 золотих принципів
Прихований текст. Щоб його побачити, Вам необхідно зареєструватися!
Якщо говорити між нами,То все починається з мами.І казочка перша у світі,І сонячна подорож в літо. Найперші легенькі сніжинки. І сяюче диво - ялинка.Від мами - і літери,Й слово,І зроблена разом обнова.Якщо говорити між нами,То все починається з мами.
mari Офлайн

Аватар користувача
Психотерапевт
 
Повідомлень: 6650
З нами з: 13 листопада 2009, 16:55
Звідки: Тернопіль
Нагороди: 2
Мамуся-творець (1) жіночі посиденьки (1)
Дякував (ла): 3738 раз.
Подякували: 6894 раз.
Діти: 18 річна донька-студентка Анна Марія

Re: КАЗКИ і повчальні історії для дорослих-відкрито для зап

Повідомлення mari » 18 квітня 2014, 19:22

"Ми навчилися : ставити свічки і робити аборти ; освячувати верби і розвалювати свої сім'ї ; будувати церкви і жити в блуді ;
прикладатися до ікон і залишатися глухими до чужої біди ; ходити до храмів і тиранити своїх домашніх .

Але чи можливо це сумістити? Чи довго так триватиме ?
Історія показує , що ні. Чи є вихід ? Звичайно !

Пора , нарешті , згадати слова Христа про те , що «не кожен, хто каже Мені :« Господи! Господи ! » , Увійде в Царство Небесне , але той виконує волю Мого Отця Небесного » (Мф. 7 , 21 ) .

Сенс віри - у внутрішньому перетворенні людини ,зміні, прагенні до кращої, чистішої душі, а якщо такої мети не ставити , то віра швидко стає ханжеством і лицемірством , або просто ритуалом , покликаним переконати людину ,що вона « духовна» і « віруюча» .

Ми повинні усвідомити , що добрих людей у світі переважна більшість , але всі вони дуже зайняті собою. Допомагають не
добрі , а небайдужі . І саме такими - небайдужими - нам треба стати .

Якщо нічого не зміниться в нашій вірі і в нашому житті , то занадто багато гірких біблійних пророцтв про ізраїльські народи нам доведеться зазнати на власному досвіді , від чого хай позбавить нас Господь Бог ".
Ієрей Роман Матюка
Якщо говорити між нами,То все починається з мами.І казочка перша у світі,І сонячна подорож в літо. Найперші легенькі сніжинки. І сяюче диво - ялинка.Від мами - і літери,Й слово,І зроблена разом обнова.Якщо говорити між нами,То все починається з мами.
mari Офлайн

Аватар користувача
Психотерапевт
 
Повідомлень: 6650
З нами з: 13 листопада 2009, 16:55
Звідки: Тернопіль
Нагороди: 2
Мамуся-творець (1) жіночі посиденьки (1)
Дякував (ла): 3738 раз.
Подякували: 6894 раз.
Діти: 18 річна донька-студентка Анна Марія

Re: КАЗКИ і повчальні історії для дорослих-відкрито для зап

Повідомлення mari » 31 травня 2014, 01:45

Дідова колиска.

Одного разу батько шукав щось на горищі. Знайшов стару дерев'яну колиску. Дивна така — помережана, різьбою прикрашена. Ще й буквами старовинними вирізано: «Мир і хліб».

— Це дідова колиска,— сказав батько. Він довго дивився на неї, а потім витер пил і заніс до хати.— Хай зберігається...

Я не знаю свого дідуся. Батько показав мені тільки його могилу на кладовищі...
Коли я чую слово Батьківщина, мені пригадується старовинна колиска. В ній лежав дідусь...
Батьківщина — це люди, які жили на нашій землі до нас. Вони орали землю й сіяли, раділи й плакали, співали пісні. Це наші предки.
Ми повинні знати минуле нашої Батьківщи¬ни. Хто забув про колиску, в якій лежав його дідусь, той не може бути справжнім патріотом.
А наша колиска — це наше рідне село, рідна хата, мати й батько. З рідної хати почи¬нається для мене Батьківщина.

Василь Сухомлинський
Якщо говорити між нами,То все починається з мами.І казочка перша у світі,І сонячна подорож в літо. Найперші легенькі сніжинки. І сяюче диво - ялинка.Від мами - і літери,Й слово,І зроблена разом обнова.Якщо говорити між нами,То все починається з мами.
mari Офлайн

Аватар користувача
Психотерапевт
 
Повідомлень: 6650
З нами з: 13 листопада 2009, 16:55
Звідки: Тернопіль
Нагороди: 2
Мамуся-творець (1) жіночі посиденьки (1)
Дякував (ла): 3738 раз.
Подякували: 6894 раз.
Діти: 18 річна донька-студентка Анна Марія

Re: КАЗКИ і повчальні історії для дорослих-відкрито для зап

Повідомлення mari » 01 червня 2014, 14:24

маленькі історії

Прихований текст. Щоб його побачити, Вам необхідно зареєструватися!
Якщо говорити між нами,То все починається з мами.І казочка перша у світі,І сонячна подорож в літо. Найперші легенькі сніжинки. І сяюче диво - ялинка.Від мами - і літери,Й слово,І зроблена разом обнова.Якщо говорити між нами,То все починається з мами.
mari Офлайн

Аватар користувача
Психотерапевт
 
Повідомлень: 6650
З нами з: 13 листопада 2009, 16:55
Звідки: Тернопіль
Нагороди: 2
Мамуся-творець (1) жіночі посиденьки (1)
Дякував (ла): 3738 раз.
Подякували: 6894 раз.
Діти: 18 річна донька-студентка Анна Марія

Re: КАЗКИ і повчальні історії для дорослих-відкрито для зап

Повідомлення mari » 20 червня 2014, 08:42

Гарне мамине ессе
"Я рада, що ти, моя мама"

| +
Иногда, когда я смотрюсь на себя в зеркало, я ловлю себя на мысли: Хватит.
Хватит уже морщин, утренней отечности лица, синих кругов под глазами.
Хватит дряблости и неумолимых новых седых волос.
Хватит морщин смеха, которые выглядят как угодно, но уж точно не весело.
Я говорю себе: хватит. Довольно.

Иногда, когда я стою перед открытым холодильником, я ловлю себя на мысли: Хватит.
Хватит этой готовки, утром, днем и вечером.
Хватит этих привередливых едоков, медленных едоков и грязной посуды.
Хватит уже стремиться к недостижимому балансу между полезной едой и едой, которая нравится детям.
Я говорю себе: хватит. Довольно.

Иногда, когда я смотрю на яркие буклеты тропических пляжей и уединенных райских уголков, я ловлю себя на мысли:
Хватит.
Хватит назойливо тикающих часов,
Хватит бесконечного потока просьб, клубочков пыли и потерянных библиотечных книг.
Хватит удовлетворять нужды других, которые, несмотря ни на что, все равно никогда не бывают довольны.
Я говорю себе: хватит. Довольно.

Но потом случается что-то, что вырывает меня из мрачной глубины и возвращает мне способность трезво мыслить.
Я возвращаюсь домой после родительского собрания – собрания, которое я всеми фибрами своей души хотела избежать. Но я пошла, потому что это мой родительский долг – знать, как идут дела у моих детей.
Я возвращаюсь и тихонько пробираюсь в дом, надеясь, что они все уже уснули.

«Ей было так грустно без тебя, что мне пришлось сказать, что ты обязательно придешь и поцелуешь ее на ночь, когда вернешься», - извиняющимся тоном мой муж говорит о нашей младшей дочери.

Я чувствую раздражение. Я вздыхаю. Потом я поднимаюсь по лестнице со свинцовыми ногами, и все мои запасы энергии в одно мгновение истощаются.
Я тихо открываю дверь. Свет из коридора проливается в темную комнату. Я вижу на ее щеках блестящие полоски от слез. Облегченно вздохнув, она улыбается и, явно смущенная, быстро вытирает слезы.

«Мне не нравится, когда тебя нет рядом, чтобы подоткнуть мое одеяло», - она как будто пытается объяснить мне причину своих слез.

Я обнимаю ее. И чувствую, как мой ребенок помогает мне успокоить мои напряженные до предела нервы. Я чувствую, как напряжение медленно начинает оставлять меня.

«В твоей комнате тебя ждет сюрприз», - она вдруг вспоминает, когда я желаю ей спокойной ночи.
Я обещаю пойти посмотреть, но сейчас все мои мысли о том, как поскорей скинуть неудобные туфли.

Но вот на подушке меня ждет сюрприз – записка, написанная превосходным детским почерком, самым изысканным шрифтом из всех возможных.
«Я рада, что ты моя мама».

Я замираю. Соленые слезы начинают течь по моему лицу, и мне открывается, что...

Если меня не будет рядом во время пререканий и сражений,
То мне не достанутся также ни объятья, ни хвалебные гимны.

Если я хочу избежать седых волос и трудностей воспитания,
То мне не услышать также хихиканья, ни поучаствовать во взрослении.

Если я хочу избежать уборки со стола и мытья посуды,
То мне не услышать ни молитв перед едой, ни благодарности после.

Если меня не будет рядом во время взлетов и падений,
То мне не достанутся ни возвышенные надежды, ни исцеляющие объятья.

Иногда, когда я говорю хватит - я забываю о том, что у этого слова две стороны. Маленькие прелести моей жизни – утренние объятья, сладкие губы, неправильно произнесенные слова – это светлая половина слова "хватит". Как прохладная сторона подушки бессонной ночью – стоит только перевернуть ее, и тяжесть всего плохого, изматывающего и уродливого в моей жизни перестает быть невыносимой.

Этих маленьких проявлений любви – их ХВАТИТ, чтобы вернуть мне силы для моих ежедневных обязанностей.

И хотя я иногда ловлю себя на мысли: «Как же мне тяжело быть именно тут сегодня», – в глубине души я всегда осознаю, что именно тут мое место. Рядом с теми, кого я люблю.
Якщо говорити між нами,То все починається з мами.І казочка перша у світі,І сонячна подорож в літо. Найперші легенькі сніжинки. І сяюче диво - ялинка.Від мами - і літери,Й слово,І зроблена разом обнова.Якщо говорити між нами,То все починається з мами.
mari Офлайн

Аватар користувача
Психотерапевт
 
Повідомлень: 6650
З нами з: 13 листопада 2009, 16:55
Звідки: Тернопіль
Нагороди: 2
Мамуся-творець (1) жіночі посиденьки (1)
Дякував (ла): 3738 раз.
Подякували: 6894 раз.
Діти: 18 річна донька-студентка Анна Марія

Re: КАЗКИ і повчальні історії для дорослих-відкрито для зап

Повідомлення mari » 30 липня 2014, 09:13

Декілька молодих менеджерів, що тиждень навчалися на курсах підвищення кваліфікації, бігли коридорами аеропорту. Це було ввечері у п’ятницю, усі хотіли летіти на вихідні додому.

Чоловіки спізнювалися. Рейс літака відкладали вже кілька разів.

Бігли коридорами летовища, стискаючи в долонях паспорти, квитки та ручки валіз.

Зненацька двоє з них одночасно і ненавмисне зачепили кошик з яблуками, що стояв на лотку.

Яблука розсипалися по підлозі.

Не зупинившись і навіть не озирнувшись, чоловіки помчали далі. Їм поталанило – на літак вони встигли.

Всі, крім одного.

Один чоловік затримався. Йому стало неприємно через прикрість, яка спіткала господиню лотка.

Гукнув товаришам, щоб не чекали на нього. Потім зателефонував дружині, що прилетить наступним рейсом.

Тим часом розсипані яблука так і лежали на підлозі.

Враз чоловік збагнув, що продавчиня, молода дівчина, – незряча. Завмер на місці, приголомшений.

Великі сльози котилися по дівочих щоках.

Раз у раз вона нахилялася до підлоги, даремно намагаючись позбирати яблука, тоді як сила-силенна людей проходила повз неї, не затримуючись і навіть не звертаючи уваги на те, що діється.

А молодий менеджер опустився коло дівчини навколішки і заходився збирати плоди. Потім допоміг їй розкласти все на лотку.

Ще збираючи яблука, він побачив, що багато з них є ушкодженими через падіння на кам’яну підлогу. Такі яблука він поклав у кошик.

Далі витягнув гаманця і запитав дівчину:

– Ти добре почуваєшся?

Вона, усміхаючись, підтвердила це граційним кивком голови.

Чоловік простягнув їй купюру вартістю 100 євро.

– Прошу, візьми це. Я хочу відшкодувати збитки, яких ми тобі завдали. Сподіваюсь, ми не зіпсували тобі дня.

Чоловік уже відходив, коли дівчина загукала:

– Пане, будь ласка!..

Зупинився, обернувся, поглянув у невидющі очі.

Тоді вона запитала:

– Ісусе, то справді Ти?

Чоловік зупинявся не раз, поки дістався до зали очікування. Питання знедоленої сліпої дівчини дзвеніло у вухах, обпікало серце:

– Ісусе, то справді Ти?

А тебе вважають інколи Ісусом?

Із книжки Бруно Ферреро «365 коротких історій для душі»
Якщо говорити між нами,То все починається з мами.І казочка перша у світі,І сонячна подорож в літо. Найперші легенькі сніжинки. І сяюче диво - ялинка.Від мами - і літери,Й слово,І зроблена разом обнова.Якщо говорити між нами,То все починається з мами.
mari Офлайн

Аватар користувача
Психотерапевт
 
Повідомлень: 6650
З нами з: 13 листопада 2009, 16:55
Звідки: Тернопіль
Нагороди: 2
Мамуся-творець (1) жіночі посиденьки (1)
Дякував (ла): 3738 раз.
Подякували: 6894 раз.
Діти: 18 річна донька-студентка Анна Марія

Поперед.

Повернутись до Психотерапевт, психолог



Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 2 гостей

cron