Глобальні оголошення!



КАЗКИ і повчальні історії для дорослих-відкрито для записів

Re: КАЗКИ і повчальні історії для дорослих-відкрито для зап

Повідомлення mari » 22 вересня 2011, 21:25

Хтось глибоко заглянув в її очі

Уявляєте! Хтось зміг глибоко заглянути в очі цієї прекрасної дівчинки! І людина відбулася як особистість! А хтось байдужий міг одним словом занапастити людину!

Я згадую жахливі слова моєї шкільної вчительки, класного керівника в перших класах: "я їм весь час повторюю - ви суцільна сіра маса ..."

...... Це сталося тому, що хтось глибоко заглянув в її очі. Хтось чуйний і уважний, хто вже бачив раніше таких дітей і вмів читати знаки прихованого таланту. Хтось інший міг змусити її приймати ліки і веліти, щоб вона заспокоїлася.

...... Маленька Джилліан, дівчинка, чиє майбутнє було під загрозою, здобула світову популярність як Джилліан Лінн - одна з найзнаменитіших
хореографів нашого часу, що подарувала задоволення мільйонам людей і заробила мільйони доларів.

Джилліан було всього сім років, однак її майбутнє вже опинилося під загрозою. Її успішність у школі була просто огидною. Джилліан із запізненням виконувала завдання, її почерк був жахливий, а результати контрольних - обтяжуючі. Крім того, дівчинка відволікала від занять весь клас: то шумно йорзала на місці, то дивилася у вікно, змушуючи вчителя переривати урок, щоб знову привернути її увагу, то заважала своїми витівками сидіти навколо неї дітям. Джилліан все це не особливо хвилювало - вона звикла, що дорослі роблять їй зауваження, і справді не вважала себе важкою дитиною, - проте вчителі були стурбовані. Ситуація досягла апогею, коли керівництво школи написало лист її батькам.


Вчителі вважали, що у Джилліан проблеми з навчанням і що, можливо, для неї буде краще перейти в школу для дітей з обмеженими можливостями. Все це відбувалося на початку 1930-х років. Я думаю, сьогодні б визнали, що в неї синдром дефіциту уваги з гіперактивністю (СДУГ), [1] і посадили б її на піхотропние препарати. Однак у ті часи цього терміну ще не придумали. На СДУГ не можна було послатися при кожній нагоді.

Батьки Джилліан, отримавши листа зі школи, дуже занепокоїлися і негайно почали діяти. Мати Джилліан одягла дочку в найкращу сукню і туфлі, зібрала її волосся в акуратні хвостики і призвела до психолога, побоюючись найгіршого.

Джилліан розповіла мені, що пам'ятає, як її запросили до великої кімнати, оббиту дубовими панелями, де на полицях стояли книги в шкіряних палітурках. У кімнаті біля великого письмового столу стояв представницький чоловік у твідовому піджаку. Він провів Джилліан в дальній кінець кімнати й посадив на величезний шкіряний диван. Ноги Джилліан не діставали до підлоги, навколишнє оточення насторожувала. Вона нервувала з приводу того, яке враження справить, тому сіла на руки мамі, щоб не соватися.

Психолог повернувся до свого столу і протягом наступних двадцяти хвилин розпитував матір Джилліан про труднощі дочки в школі і про проблеми, причиною яких, за словами вчителів, була дівчинка. Не задаючи жодного питання самої Джилліан, він весь час уважно спостерігав за нею. Через це Джилліан відчувала крайню незручність і збентеження. Навіть у такому ніжному віці вона розуміла, що ця людина відіграє значну роль у її житті. Вона знала, що означало відвідувати спеціальну школу, і не хотіла мати з цією школою нічого спільного. Вона дійсно не вважала, що має якісь реальні проблеми, але, здається, все навколо думали навпаки. Судячи по тому, як її мати відповідала на питання, можливо, що навіть вона так вважала.

«Хто знає, може, вони і мають рацію», - міркувала Джилліан, сидячи на дивані.

Нарешті мати Джилліан і психолог закінчили розмовляти. Чоловік підвівся з-за столу, підійшов до дивана і сів поруч з дівчинкою.

- Джилліан, ти вела себе дуже терпляче, дякую тобі за це, - сказав він. - Але потерпи ще трохи. Зараз мені треба поговорити з твоєю мамою наодинці. Ми вийдемо на кілька хвилин. Не турбуйся, це зовсім ненадовго.

Джилліан з побоюванням кивнула, і двоє дорослих залишили її в кімнаті одну. Однак, виходячи, психолог, перехилившись через стіл, несподівано включив радіо.
Як тільки вони вийшли з кімнати в коридор, лікар сказав матері Джилліан:

- Стривайте тут хвилинку і подивіться, чим вона займається.


У стіні знаходилося вікно, через яке можна було бачити, що відбувається в кімнаті. Дорослі стояли так, що Джилліан не могла їх бачити. Майже відразу ж дівчинка скочила на ноги і почала рухатися по кімнаті в такт музиці. Двоє дорослих кілька хвилин мовчки спостерігали за дівчинкою, вражені її природною, майже первісної грацією.

Нарешті психолог повернувся до матері Джилліан і сказав: «Знаєте, місіс Лінн, Джилліан не хвора. Вона танцівниця. Відведіть її в школу танців ».

Я запитав Джилліан, що відбулося потім. Вона відповіла, що мати послухалася поради психіатра.

- Я не можу передати, як це було чудово, - розповіла вона мені. - Я входила в кімнату, повну таких самих людей, як я. Людей, які не могли довго сидіти на місці. Людей, яким для того, щоб мислити, необхідно було рухатися.


Вона почала раз на тиждень ходити в школу танців і кожен день тренувалася вдома. Зрештою вона поступила в Королівську балетну школу в Лондоні. Потім Джилліан приєдналася до Королівській балетній трупі, стала солісткою і об'їхала з виступами весь світ. Коли цей етап її кар'єри завершився, молода жінка створила власну студію мюзиклу і поставила ряд дуже успішних шоу в Лондоні і Нью-Йорку. Потім вона познайомилася з сером Ендрю Ллойдом Уеббером, у співпраці з яким були створені знамениті мюзикли «Кішки» та «Привид опери», які отримали фантастичне визнання і мали колосальний успіх.


Маленька Джилліан, дівчинка, чиє майбутнє було під загрозою, здобула світову популярність як Джилліан Лінн - одна з найвідоміших хореографів нашого часу, що подарувала задоволення мільйонам людей і заробила мільйони доларів. Це сталося тому, що хтось глибоко заглянув в її очі. Хтось чуйний і уважний, хто вже бачив раніше таких дітей і вмів читати знаки прихованого таланту. Хтось інший міг змусити її приймати ліки і веліти, щоб вона заспокоїлася.

Але Джилліан не була проблемною дитиною. Не було потреби відправляти її у спеціальну школу.

Їй всього лише треба було допомогти стати тим, ким вона була насправді.
Якщо говорити між нами,То все починається з мами.І казочка перша у світі,І сонячна подорож в літо. Найперші легенькі сніжинки. І сяюче диво - ялинка.Від мами - і літери,Й слово,І зроблена разом обнова.Якщо говорити між нами,То все починається з мами.
mari Офлайн

Аватар користувача
Психотерапевт
 
Повідомлень: 6650
З нами з: 13 листопада 2009, 16:55
Звідки: Тернопіль
Нагороди: 2
Мамуся-творець (1) жіночі посиденьки (1)
Дякував (ла): 3738 раз.
Подякували: 6894 раз.
Діти: 18 річна донька-студентка Анна Марія

Re: КАЗКИ і повчальні історії для дорослих-відкрито для зап

Повідомлення mari » 08 жовтня 2011, 11:57

Смерть Стіва, Вклад і Місія, Що зі мною відбувається?(http://www.alex-ayvengo.ru)

Смерть Стіва Джобса, знову наштовхнула мене на думки про призначення, про місії. Скажу чесно, я не переживаю за його результат. Це логічне завершення його справи на цій планеті. Він створив цілу культуру, підняв на новий рівень наше уявлення про товари і сервіси. Зробив внесок у розвиток дизайну і світ вже не може клепати потворні речі.

За ним повторювали і будуть повторювати знахідки, різні корейські виробники у яких не вистачає уяви на створення чогось принципово нового.

Пішов лідер, який зробив внесок у культуру, набагато більший ніж будь-який президент будь-якої країни.

Він зробив свою справу і пішов далі. Про таких кажуть «він відвідав цю землю».

Я жадібно вивчав систему його маркетингу, скупив його продукцію, щоб зрозуміти як він взаємодіє з клієнтами, в чому «секрети», вичитував його статті, книги про нього (прочитайте "Ікона" Стів Джобс), і звичайно прекрасний фільм "Пірати Силіконової долини" (подивіться на вихідних). Я на все це дивився, але за деревами не бачив лісу.

Все життя у Стіва Джобса було суперництво з заклятим другом Біллом Гейтсом, який був основним конкурентом, і навіть викуповував частину акцій його компанії. Стіва виганяли з Apple, дітища, яке він створив. Але він не здавався, ніколи.

Зрозуміти Джобса мені допоміг Тоні Роббінс, з його системою Six Human Needs, в перекладі- 6 базових потреб. Це по-суті добре адаптований Маслоу.


1. Вклад
2. Відмінність, бути № 1
3.Різноманітність
4. Розвиток, знання, зростання
5. Любов, зв'язок між людьми.
6. Комфорт.


У кожної людини своя ієрархія цих потреб, вона ж визначає якість життя людини, досягнення, рух.

Більшість людей прагне до комфорту і безпеки. І НІКОЛИ його не отримує, тому що їм треба періодично вилазити з-під ковдри і щось робити. Завжди є ризики. Вони бояться це визнати, тому вимагають 100% гарантії на все що можна.

Треба працювати над собою і пробувати. Це ТРЕБА -заподіює їм біль. Будь-яка робота сприймається ними як покарання. Ніякого внеску в розвиток людства ними не буде. Просто прожите життя і нескінченне споживання. Смачно поїсти досхочу, щоб мозок відключився. Покурити, і подивитися ТБ або посерфити в інтернеті. Що залишиться? Запис у ЗАГСІ: Народився, одружився, помер. Що ще? А ну ще історія споживчих кредитів і не дай бог борги для родичів.

Деякі до одуру навчаються, отримують 25-у освіту, готові дати відповідь майже на будь-яке питання. Всмоктують знання як пилосос. І в голові порядочок. Але не готові працювати на результат. Помре людина і понесе всю бібліотеку з собою. А міг би дати більше користі, ніж просто читання, зберігання та передавання даних.

Частина людей схиблена на відносинах і виносить мозок навколишнім з приводу їх неідеальності і претензій «ти не цінуєш наші відносини». Можна все життя витратити на відносини, а що в підсумку? 5 розлучень і розчарування. Так, тут скоріше буде багато дітей, але який приклад вони отримають?

Є відчайдушні адреналінщіки, яким весь час мало гострих відчуттів.Треба більше, нового, різноманітного. Більше сексу, стрибків з парашутом, драйву. Ну Настрибавшись, навчив інших стрибати, а далі?

З іншого боку, хто я такий, щоб засуджувати людей за їх життєвий вибір? Нехай живуть як живуть. Це їх сон.

Як я бачу, істинних Лідерів відрізняє, Вклад в світ. Віддавати, піклуватися про людей і їхні потреби. Гроші на другому місці, тут як правило вони "чомусь" найбільші і приходять слідом.

Хоча раніше я помилково припускав, що бути лідером - це бути № 1. Займав призові місця на багатьох фестивалях реклами, програші неодмінно відігравав у реванші. Прагнув бути кращим. Ти або кращий або ніхто. Show me the money. Якщо ти такий розумний, чому такий бідний?
Утримувати цю пальму першості і всім доводити своїми титулами велич. Зворотний бік цього - нещастя в порівняння з іншими. У нього більше передплатників, більше продажів, більше машин в гаражі.І зневажливе ставлення до тих хто «нижче»: чого з ним розмовляти, у нього база менше ніж у мене. Я ж уже великий (в порівнянні з ким-небудь). Найагресивніший, найяскравіший, самий-самий.
І вся велич з усією важливістю впаде, як тільки перестанеш заробляти. Тебе забудуть через місяць, як тільки перестанеш писати мейли. Люди переключаться на іншого клоуна. Цього хочеш?

Лідер, навпаки дивиться на це, як на гру. Сміється над ідеалізацією.Нічого не доводить собі, але іноді дає докази іншим. Коли бачить, що людям це треба. Він просто дає це їм. Щоб до його слів прислухалися. Щоб формувати суспільство.

Ось мета лідера - формувати своє суспільство. Не переробляти людей (які самі цього не хочуть часто), а працювати з тими, хто підняв руку і сам цього забажав. Принцип добровільності понад усе.
Розвивати людей.

У Лідера завжди є пристрасть до своєї справи. Він буде робити це навіть без грошей, вони йому потрібні скоріше для реалізації якихось нових ідей.

Ми з вами формуємо новий тип вільного суспільства.
Створення суспільства нового типу. Людей вільних, багатих і веселих:)
І зрозуміло, починати треба тільки з себе.


І найкраща валюта для мене це слова «Ти змінив моє життя». Коли людина оглядається на себе на кілька років назад і бачить реальні зміни які відбулися. Перестає порівнювати себе з іншими, не одягає корону, не ховається в зоні комфорту. А живе вільно.Без міщанських уявлень «як треба жити: купи будинок, машину, дачу, бери кредит у банку і працюй як усі», без відчайдушних спроб контролювати кожну кому в своєму бізнесі. Яка, насправді не дає розвиватися самому і робити великий бізнес і зробити справжню експансію.

Тут я мабуть зроблю паузу. Подивіться, що для вас найбільш важливе з 6 потреб, тільки чесно.

Я не скажу, що перестав прагнути бути першим і перестав переслідувати свої корисливі інтереси. Сказати це означає збрехати самому собі.
Але зі мною визначено відбувається трансформація, зміщення акценту з одноосібної користі, на вклад. Суспільству потрібні докази. Люди не вірять у себе, але іноді переступають через сумніви і діють.

Але я не порівнюю себе зі Стівом, ми абсолютно різні, у кожного свій нехай і своя задача. Єдина різниця - він вже зробив свій внесок і пішов. А я ще ні. Можна сказати, що він уже змінив життя мільйонів людей (особливо в Китаї:) його наслідували, його любили і ненавиділи. Але одне точно - його відхід був яскравим спалахом. Зірка спалахнула і показала шлях іншим. Rest in Piece.

І мені дуже цікаво в кого я перетворюся років в 60, 90, 100 ... Що саме залишу коли сам буду йти?
Куди йдете ви? Що рухає ВАМИ?
Якщо говорити між нами,То все починається з мами.І казочка перша у світі,І сонячна подорож в літо. Найперші легенькі сніжинки. І сяюче диво - ялинка.Від мами - і літери,Й слово,І зроблена разом обнова.Якщо говорити між нами,То все починається з мами.
mari Офлайн

Аватар користувача
Психотерапевт
 
Повідомлень: 6650
З нами з: 13 листопада 2009, 16:55
Звідки: Тернопіль
Нагороди: 2
Мамуся-творець (1) жіночі посиденьки (1)
Дякував (ла): 3738 раз.
Подякували: 6894 раз.
Діти: 18 річна донька-студентка Анна Марія

Re: КАЗКИ і повчальні історії для дорослих-відкрито для зап

Повідомлення mari » 12 жовтня 2011, 23:10

Я ніколи не хотів одружуватися, як ніколи не збирався жити тим життям, яким живу. У якийсь момент мені активно пропонували стати ченцем, але про чернецтво я вже щось знав.

Сократ на питання чи одружуватися, відповідав, що одружишся чи ні, у будь-якому випадку пошкодуєш.

Тому ось ті десять причин, чому все-таки варто одружуватися:

1. По-перше, я не міг не відповісти на ту любов, яку дарувала мені моя майбутня дружина. Як відомо, не чоловіки вибирають жінок, а навпаки.

Жінки вибирають чоловіків, і від чоловіка залежить тільки фінальне «так», яким він відповідає на залицяння з боку жінки. Моя майбутня дружина сяяла як сонце, і я подумав, що Господь майже не залишає мені вибору, тому що не відповісти на це сяйво було б свинством.

2. По-друге, одруження припускає руйнування онтологічної самоти. У режисера Луіса Бунюеля символом цього був Симеон Стовпник, як прообраз художника, який стоїть на своєму стовпі і розмовляє з Богом.

Лермонтов символізував самоту білизною вітрила. Одруження доводить, що тепер ти не сам. Як сказав один мій знайомий, який недавно в сорокалітньому віці все-таки одружився: «Тепер є для чого жити».

3. Зазвичай шлюб деякими дівчатами сприймається ось як: «Я віддала тобі найдорожче, тепер тобі належить виправдати всі мої мрії». Мій товариш, каже на це, що варто жити не шлюбом, а сім'єю; а сім'я - це коли двоє об'єднуються проти цього світу в щось ціле і єдине. Причому до шлюбу любові немає, вона починається тільки в шлюбі, про це потрібно пам'ятати мрійливим персонам.

4. Одружуватися варто ще і тому, що сім'я - це полігон послуху, коли спокій і злагода досягається через повну довіру іншій людині. Ти вчишся слухатися того, хто в твоїй владі. Це романтичне християнство, в якому ВІДРАЗУ є те, чого так не вистачає в монастирях - любов.

5. Якщо Господь дав тобі дружину християнку з досвідом життя в храмі, ти живеш як в раю. Якщо Господь дав тобі християнку, яка тільки заглиблюється у християнське життя, ти завжди на війні, тебе перевіряють на міцність. Найчастіше такий шлюб нічим хорошим не закінчиться, хіба що знаряддя дружини будуть перенесені на численне потомство. Якщо ж Господь вам дав дружину невіруючу, то у вас є добрий шлях залишитися підкаблучником, тому що ви погодилися на її красу і відповідні прокляття.

6. Одружуватися варто тому, що сім'я покаже вам всю непотрібність і дурість того, що ви називаєте своїми захопленнями. Ви, нарешті, перестанете трястися над дорогими вам предметами і поняттями. Ваша гординька буде осоромлена побутом, ви побачите всю ницість своєї пихатості, життя творитиметься за принципом, проголошеним Карлсоном: «Дурниці, справа-то житейська». Ось ця звитяжність самого життя в справі вашого спасіння не може відкритися наодинці, коли ви їсте себе самого, вона можлива тільки в малій церкві сім'ї. Вся свята метушня сім'ї наочно осоромлюватиме все, що цій сім'ї не належить, а тому не має права на існування.

7.Сім'я навчить вас спогляданню, тобто серцевому милуванню. Ангели почнуть вам посміхатися через усмішки вашої дружини і ваших дітей, Господь перебуватиме у вашому будинку, і на свято благословлятиме гостей і трапезу. Свято стане вузлом життя і частково трапезою Господньою.

8. Сім'я розширить ваші тілесні і духовні межі затишком, потребою перетворювати і благословляти все навколо безупинно, тобто ви почнете виконувати своє покликання царственного священства. А це священство вимірюється тільки людяністю: чим більш ви людяні, чим більш ви зростаєте в ту міру, в яку задумав вас Господь, тим більше ви освячуєте все навколо. І лише сім'я дає вам таку можливість.

9. Сім'я накладає на вас статусний послух: вам належить бути романтичним чоловіком, добрим батьком і, в перспективі, дідом. Це можна порівняти з тим, що один чернець вимушений в монастирі співати на кліросі, писати ікони, перекладати святих отців, тільки в сім'ї «ікони, пісні і книги» - живі, кричать, плачуть, просять їсти.

10. Зміст сім'ї - спасіння закоханого один в одного подружжя, але якщо в сім'ї з'являться діти, то вони - той райський вогонь, навколо якого зігріваються поранені зовнішнім світом душі дорослих, який знімає всі життєві проблеми присутністю Христа.

Джерело - М. Бакулін, Амвон, ДивенСвіт
Якщо говорити між нами,То все починається з мами.І казочка перша у світі,І сонячна подорож в літо. Найперші легенькі сніжинки. І сяюче диво - ялинка.Від мами - і літери,Й слово,І зроблена разом обнова.Якщо говорити між нами,То все починається з мами.
mari Офлайн

Аватар користувача
Психотерапевт
 
Повідомлень: 6650
З нами з: 13 листопада 2009, 16:55
Звідки: Тернопіль
Нагороди: 2
Мамуся-творець (1) жіночі посиденьки (1)
Дякував (ла): 3738 раз.
Подякували: 6894 раз.
Діти: 18 річна донька-студентка Анна Марія

Re: КАЗКИ і повчальні історії для дорослих-відкрито для зап

Повідомлення mari » 09 листопада 2011, 22:00

На зустрічі випускників через 20 років після закінчення школи я мала враження, що ми опинились у якомусь відділі скарг і нарікань, – сказала одна жінка.

– Наш клас був, як мені здавалося, такий самий, як усі інші, отож я ніяк не могла втямити, чому саме нам випало стільки сумних доль. Я слухала, що розповідають однокласниці, пам’ятала, які то були гарні й пригожі дівчата, і дивувалася, що з ними зробили ці двадцять років – така дрібничка з точки зору Всесвіту…

Ми розповідали одна одній про свої розлучення – дурні розлучення… Відмінниця Янка, про яку наш учитель фізики казав, що буде щасливий, як вона запросить його до Швеції, коли отримуватиме Нобелівську премію, – була тричі розлучена. Вона мене запитала, чи я не могла б їй позичити на білет назад, бо її колишній чоловік перед розлученням вичистив усі рахунки, а вона, що більше, ще й мусила сплатити за нього якісь борги… Працювала вона у столовій якоїсь фабрики, а вищого навчального закладу навіть після другої спроби не закінчила. Більшість із нас мала дітей, які не приносили своїм матерям особливої радості й постійно хотіли «грошей, грошей і ще раз грошей», як сказала друга «надія нашого класу», Аліса.

Лише одна з нас, Сильвія, з якою я в школі сиділа за однією партою, не нарікала. Вона слухала майже цілий вечір, не приєднуючись до розмов. Так, немовби не хотіла – як мені здавалося – розповіддю про своє щасливе життя дратувати решту.

Отак вона слухала, як ми розчарувалися в тому і тому, і які ми скривджені, і як нам усі все роблять назло, і як потрапляємо з одного скрутного становища в інше. Мовчки дивилася на цей котел безпорадності, в якому ми всі варилися…

– Ой, дівчата, якби ото людина завжди знала, що коли має зробити, то було би супер, – сказала Анка, яка стала товста, як дві себе колишніх, хоч і раніше була досить-таки пухлява.

Я поглянула на Сильвію. Вона дивилася так, немовби хотіла щось сказати, але стримувалася. Так, немовби була певна, що нам цього казати не варто.

Ми домовилися, що Сильвія в мене заночує. Я після розлучення живу сама з трьома дітьми, а оскільки відсудила в чоловіка квартиру, то в домі не бракує місця. Його так багато, аж інколи мені видається, що я самотня…

Перш ніж лягти спати, я заварила чаю, і ми пішли на балкон його випити. Вдивлялись у сутінки червневого саду, у гарячий нічний небозвід, і несподівано я відчула себе сімнадцятирічною дівчиною, і що кожна зірка – лише на відстані руки… Балакали…

А потім – перш ніж ми підвелися, аби перед світанком нарешті піти спати, – я згадала про вчорашню зустріч: що Сильвія точно хотіла щось сказати Анці, я це чітко по ній бачила… Сильвія мовчала.

– Ти що, завжди знаєш, яке рішення потрібно прийняти? – провокаційно запитала я. Вона посміхнулася. Кивнула головою.

Я дивилася на неї, не розуміючи. Ще попереднього дня вранці, як я її побачила, вона мене вельми здивувала: виглядала так, ніби одна-єдина з нас не постаріла… А крім того, насмішкувато говорила я подумки, крім того ще й міну таку корчить, немовби знає щось важливе, якусь надзвичайно точну вагу людських учинків, і ніколи в житті не мала сумнівів… Вона виглядала так, ніби їй – учениці, яка нічим не вирізнялася, – вдалося відкрити те, до чого не дійшли навіть наші відмінниці.
– Ти що, справді завжди знаєш, яке рішення прийняти? – Сильвія знову кивнула.
– Скажеш мені?
– Я думаю, – Сильвія крутила в пальцях чайну ложечку, – що ти мене не зрозумієш. Я не казала цього дівчатам: гадаю, з мене тільки сміялись би.
– Спробуй зараз, може, зрозумію, – заохотила я. – Я вже добряче зіпсувала собі життя, і принаймні ті роки, які ще переді мною, хотіла би якось зносно провести.

Сильвія поглянула на мене. Її обличчя у півтемряві було знову таке молоде, таке дівоче, як двадцять років тому. Це обличчя раптом покрасивішало, немовби зсередини його осяяло якесь внутрішнє сонце…

Вона говорила повільно, немовби не договорювала слів, немовби переказувала мені промені того сонця.

– Знаєш, завжди, коли я хочу щось зробити, щось важливе, то запитую в уяві: якби я це зробила, чи усміхнувся б до мене Ісус.

З книжки Едуарда Мартіна «Радості для душі»
Джерело: DEON.pl
Якщо говорити між нами,То все починається з мами.І казочка перша у світі,І сонячна подорож в літо. Найперші легенькі сніжинки. І сяюче диво - ялинка.Від мами - і літери,Й слово,І зроблена разом обнова.Якщо говорити між нами,То все починається з мами.
mari Офлайн

Аватар користувача
Психотерапевт
 
Повідомлень: 6650
З нами з: 13 листопада 2009, 16:55
Звідки: Тернопіль
Нагороди: 2
Мамуся-творець (1) жіночі посиденьки (1)
Дякував (ла): 3738 раз.
Подякували: 6894 раз.
Діти: 18 річна донька-студентка Анна Марія

Re: КАЗКИ і повчальні історії для дорослих-відкрито для зап

Повідомлення mari » 11 листопада 2011, 23:04

Воно того варте

Жив був сеньйор і одного разу він відправився в подорож по Європі.Прибувши до Сполученого Королівства, він купив в аеропорту щось подібне до путівника по замках, розташованих на островах. Там вказувалися дні та години відвідувань, іноді дуже обмежені. На одній зі сторінок сеньйор побачив спеціальну пропозицію. У путівнику говорилося,що з причин, які стануть відомі пізніше, за цю екскурсію не будуть брати передоплати, але просять попередньо узгодити день і годину відвідування. Заінтригований незвичайною пропозицією, сеньйор того ж вечора зателефонував з готелю і домовився .

Вранці його досить привітно зустрів чоловік у картатій спідниці.
- А інші відвідувачі вже увійшли?
- Решта? - Відвідування замку індивідуальне, та й послуг гіда ми не пропонуємо.

Не кажучи нічого про години роботи, він коротко ознайомив сеньйора з історією замку і особливо згадав про всі гідні уваги експонати: картини на стінах, обладунки на антресолях,військові знаряддя в залі під сходами.
Закінчивши, він вручив гостю ложку і попросив тримати її увігнутою частиною до верху.
-А це ще навіщо? -Поцікавився той.
-Ми не беремо вхідну плату. А вартість екскурсії оцінюємо таким чином: кожному відвідувачеві даємо ложку, доверху заповнену дрібним піском, в неї поміщається рівно сто грам, і пропонуємо
самостійно прогулятися по замку. Опісля ми зважуємо пісок,котрий залишився в ложці, і просимо з відвідувача по фунту за кожен розсипаний грам ...

-А якщо я не розпорошу ні грама?
-Ах, у такому разі ваше відвідування замку буде безкоштовним.

Відвідувача здивувала і потішила така умова. Гостинний господар наповнив його ложку піском, і сеньйор почав свою екскурсію.Впевнений у твердості руки, він повільно піднявся по сходах, невідривно дивлячись на ложку. Нагорі, близько до залу обладунків, він прийняв рішення не входити туди, бо вітер міг здути пісок, і зволів відразу ж спуститися вниз. Проходячи повз зали з військовими
знаряддями, що стоять під сходами, він зрозумів, що розглянути їх зблизька можна тільки перехилившись через перила. Це було не небезпечно для піску, тому він обмежився оглядом залу з великої відстані. З тієї ж причини сеньйор не потрапив і в підземну в'язницю, так як спускатися туди
довелося б крутими сходами. Дуже задоволений, підійшов він до місця початку екскурсії, де його чекав чоловік у шотландській спідниці з вагами в руці. Сеньйор висипав у них вміст ложки і став чекати результату.

-Дивно, але ви втратили тільки півграма,-оголосив господар.
-Вітаю вас, як і ви і передбачили, цей візит виявився для вас безкоштовним.
-Чи отримали ви задоволення від відвідування?
Турист, після недовгих вагань, вирішив бути відвертим.
-По правді кажучи, невелике. Я весь час думав про пісок і не дивився уважно на експонати.
-Який жах! Знаєте, я зроблю для вас виняток. Я знову наповню вашу ложку, бо такі правила, але забудьте про пісок. Через дванадцять хвилин приходить наступний відвідувач. Ви повинні встигнути
повернутися до цього часу.

Не гаючи часу, сеньйор взяв ложку і побіг, стрімголов кинувся розглядати усе підряд. Він полетів, як на крилах, роздивлятись картини під сходами, де, нахилившись, розсипав залишки піску з ложки.
Подивившись на годинник, він зрозумів, що пройшло вже одинадцять хвилин. Часу на огляд знарядь не залишалося, і він знову побіг до виходу, де віддав порожню ложку доглядачеві.

Ну що ж, без піску, але не хвилюйтеся, ми ж домовилися. А як на цей раз? Вам сподобалася екскурсія?
Відвідувач не відразу знайшов, що сказати.
-Насправді, ні, - відповів він нарешті .- Я думав тільки про те, як б не спізнитися, розсипав весь пісок, але не отримав ніякого задоволення.

Доглядач сказав:

-Є люди, які йдуть по замку свого життя, намагаючись ні за що не

платити, і не можуть насолодитися цією подорожжю. Є інші

які вічно поспішають, швидко втрачають все і теж не отримують

задоволення. Дуже небагато осягають науку життя. Вони відкривають для

себе кожен куточок і насолоджуються кожним моментом. Вони знають, що за

все доведеться платити, але розуміють: життя коштує цього.
Якщо говорити між нами,То все починається з мами.І казочка перша у світі,І сонячна подорож в літо. Найперші легенькі сніжинки. І сяюче диво - ялинка.Від мами - і літери,Й слово,І зроблена разом обнова.Якщо говорити між нами,То все починається з мами.
mari Офлайн

Аватар користувача
Психотерапевт
 
Повідомлень: 6650
З нами з: 13 листопада 2009, 16:55
Звідки: Тернопіль
Нагороди: 2
Мамуся-творець (1) жіночі посиденьки (1)
Дякував (ла): 3738 раз.
Подякували: 6894 раз.
Діти: 18 річна донька-студентка Анна Марія

Re: КАЗКИ і повчальні історії для дорослих-відкрито для зап

Повідомлення mari » 24 листопада 2011, 14:21

Мені приснився сон, що я потрапив на небо і зі мною поруч з'явився Ангел, щоб супроводжувати мене і показати мені все, що там є.

Ми йшли поруч до тих пір, поки не прийшли у великий зал, в якому було безліч Ангелів. Мій Ангел зупинився і сказав:

- Ось це - Відділ Отримання. Тут ми отримуємо все петиції і прохання до Бога, які люди висловлюють під час своєї молитви.

Я озирнувся навколо, тут було дуже шумно і жваво, і навколо мене було багато Ангелів, які сортували прохання - цілі стоси паперів, написані людьми з усіх куточків світу - там були сувої, аркуші паперу і просто записочки.

Потім ми йшли довгим коридором до тих пір, поки не прийшли до другого відділу. І тоді Ангел сказав мені:

- А тут Відділ Доставки і Упаковки. Тут та Божа Благодать, про яку просили люди, лунає і відправляється їм.

І я знову звернув увагу, що тут дуже жваво. Величезна кількість Ангелів працювали в цьому відділі, адже люди так багато всього просять, і відповідно, багато всього готувалося до відправки на землю.

І нарешті, в самому кінці довгого коридору, ми зупинилися перед дверима, що вела в малесеньку кімнату. На мій превеликий подив, там сидів лише один Ангел, якому явно не було чим зайнятися.

- А це - Відділ Подяк, - тихо сказав мені мій друг Ангел, злегка зніяковівши.

- Як же так вийшло, що тут немає ніякої роботи? - Запитав я.

- Це дуже сумно, - зітхнув Ангел. - Після того як люди отримують все те, про що вони просили, дуже мало посилають Подяки.

- А як же відправити свою Подяку і повідомлення про те, що ти отримав Божу Благодать? - Запитав я.

- Дуже просто, - відповів Ангел. - Просто скажи: Дякую, Господи!

- А за що слід людям направляти свої повідомлення в отриманні Божої Благодаті? - Запитав я.

- Якщо у тебе є їжа в холодильнику і одяг на тілі, дах над головою і місце, де спати - то ти багатший, ніж 75% людей в цьому світі!

- Якщо у тебе є гроші в банку, гроші в твоєму гаманці, та ще й дрібниця у твоїй скарбничці, то ти вже увійшов у 8% заможних людей цього світу!

- Якщо ти прокинувся сьогодні вранці і відчув себе здоровим, а не хворим, то явно ти - щасливіший за тих багатьох, хто навіть не переживе сьогоднішній день.

-Якщо ти ніколи не випробував страху в бою, самотності, тюремного ув'язнення, агонії ,тортур чи мук голоду ... то ти абсолютно точно, обігнав 700 мільйонів чоловік в цьому світі.

- Якщо ти прийшов до своєї церкви і можеш молитися там, без страху переслідування, арешту, смертних катувань, то ти в вигіднішій позиції в порівнянні з 3 мільярдами людей в цьому світі.

- Якщо твої батьки все ще живі і все ще одружені ... то ти дуже рідкісна людина.

- Якщо ти можеш йти з високо піднятою головою і посміхатися, то ти не відповідаєш нормі, ти унікальний для всіх тих, хто перебуває в сумніві і в розпачі ...

- А якщо ти отримав це послання - то ти потрапив в 1% людей у ??світі, кому дається шанс

- Добре, а що тепер? Як мені почати?


- Якщо ви читаєте це послання, то ви вже можете подякувати за те, що ви маєте можливість читати, тому що більше 2-х мільярдів людей у ??Світі не можуть читати зовсім.


Ти маєш усе що потрібно!

Гарного вам дня! Подякуйте щиро за все, що у вас є і якщо вам не все одно, то розкажіть про цю притчу своїм рідним і близьким!
Якщо говорити між нами,То все починається з мами.І казочка перша у світі,І сонячна подорож в літо. Найперші легенькі сніжинки. І сяюче диво - ялинка.Від мами - і літери,Й слово,І зроблена разом обнова.Якщо говорити між нами,То все починається з мами.
mari Офлайн

Аватар користувача
Психотерапевт
 
Повідомлень: 6650
З нами з: 13 листопада 2009, 16:55
Звідки: Тернопіль
Нагороди: 2
Мамуся-творець (1) жіночі посиденьки (1)
Дякував (ла): 3738 раз.
Подякували: 6894 раз.
Діти: 18 річна донька-студентка Анна Марія

Re: КАЗКИ і повчальні історії для дорослих-відкрито для зап

Повідомлення mari » 09 грудня 2011, 17:31

Одного разу два моряки відправилися в подорож по світу, щоб знайти свою долю.
Приплили вони на острів, де у вождя одного з племен було дві доньки. Старша - красуня, а молодша - не дуже.

Один із моряків сказав своєму другу:

- Все, я знайшов своє щастя, залишаюся тут і одружуюся на доньці вождя.

- Так, ти правий, старша дочка вождя - красуня, розумниця. Ти зробив правильний вибір - женись.

- Ти мене не зрозумів, друг! Я одружуся з молодшою доньки вождя.

- Ти що, з глузду з'їхав? Вона ж така ... не дуже.

- Це моє рішення, і я це зроблю.

Друг поплив далі в пошуках свого щастя, а жених пішов свататися.
Треба сказати, що в племені було прийнято давати за наречену викуп коровами.
Гарна наречена коштувала десять корів.

Пригнав він десять корів і підійшов до вождя.

- Вождь, я хочу взяти заміж твою дочку і даю за неї десять корів!

- Це хороший вибір. Моя старша дочка - красуня, розумниця, і вона стоїть десяти корів. Я згоден.

- Ні, вождь, ти не зрозумів. Я хочу одружитися на твоїй молодшій дочці.

- Ти що, жартуєш? Не бачиш, вона ж така ... не дуже.

- Я хочу одружуватися саме на ній.

- Добре, але, як чесна людина, я не можу взяти десять корів, вона того не варто. Я візьму за неї три корови, не більше.

- Ні, я хочу заплатити саме десять корів.

Вони одружилися.

Минуло кілька років, і мандрівний друг, вже на своєму кораблі, вирішив відвідати залишився товариша і дізнатися, як у нього життя. Приплив, йде по берегу, а назустріч жінка неземної краси.

Він її запитав, як знайти його друга. Вона показала. Приходить і бачить: сидить його друг, навколо дітвора бігають.

- Як живеш?

- Я щасливий.

Тут входить та сама красива жінка.

- Ось, познайомся. Це моя дружина.

- Як? Ти що, одружився ще раз?

- Ні, це все та ж жінка.

- Але як це сталося, що вона так змінилася?

- А ти запитай у неї сам.

Підійшов він до жінки і запитує:

- Вибач за нетактовність, але я пам'ятаю, яка ти була ... не дуже. Що сталося, що ти стала такою прекрасною?

- Просто одного разу я зрозуміла, що вартую десяти корів.

Бажаю Вам ніколи не забувати, що ВИ- ВАРТУЄТЕ!!!!!!!!!!!!!!
Якщо говорити між нами,То все починається з мами.І казочка перша у світі,І сонячна подорож в літо. Найперші легенькі сніжинки. І сяюче диво - ялинка.Від мами - і літери,Й слово,І зроблена разом обнова.Якщо говорити між нами,То все починається з мами.
mari Офлайн

Аватар користувача
Психотерапевт
 
Повідомлень: 6650
З нами з: 13 листопада 2009, 16:55
Звідки: Тернопіль
Нагороди: 2
Мамуся-творець (1) жіночі посиденьки (1)
Дякував (ла): 3738 раз.
Подякували: 6894 раз.
Діти: 18 річна донька-студентка Анна Марія

Re: КАЗКИ і повчальні історії для дорослих-відкрито для зап

Повідомлення mari » 12 грудня 2011, 17:15

На початку уроку професор підняв склянку з невеликою кількістю води. Він тримав цю склянку, поки всі студенти не звернули на нього увагу, а потім запитав:

- Скільки, на вашу думку, важить ця склянка?

- 50 грам! ... 100 грам! ... 125 грам! ... - Припускали студенти.

- Я й сам не знаю, - продовжив професор, - щоб з'ясувати це, потрібно його зважити. Але питання в іншому: що буде, якщо я потримаю так стакан протягом декількох хвилин?

- Нічого, - відповіли студенти.

- Добре. А що буде, якщо я потримаю цю склянку протягом години? - Знову запитав професор.

- У вас заболить рука, - відповів один із студентів.

- Так. А що буде, якщо я, таким чином, протримаю стакан цілий день?

- Ваша рука окам'яніє, ви відчуєте сильне напруження в м'язах, і вам може навіть й паралізувати руку, і доведеться відправити вас до лікарні, - сказав студент під загальний сміх аудиторії.

- Дуже добре, - незворушно продовжував професор, - однак чи змінилась вага склянки протягом цього часу?

- Ні, - була відповідь.

- Тоді звідки з'явився біль у плечі і напруга в м'язах?

Студенти були здивовані і збентежені.

- Що мені потрібно зробити, щоб позбутися від болю? - Запитав професор.

- Опустити склянку, - була відповідь з аудиторії.

- Ось, - вигукнув професор, - точно так само відбувається і з життєвими проблемами і невдачами.

Будете тримати їх в голові кілька хвилин - це нормально.

Будете думати про них багато часу, почнете відчувати біль.

А якщо буде продовжувати думати про це довгий, тривалий час, то це почне "паралізовувати " вас, тобто ви не зможете ні чим іншим займатися.
Якщо говорити між нами,То все починається з мами.І казочка перша у світі,І сонячна подорож в літо. Найперші легенькі сніжинки. І сяюче диво - ялинка.Від мами - і літери,Й слово,І зроблена разом обнова.Якщо говорити між нами,То все починається з мами.
mari Офлайн

Аватар користувача
Психотерапевт
 
Повідомлень: 6650
З нами з: 13 листопада 2009, 16:55
Звідки: Тернопіль
Нагороди: 2
Мамуся-творець (1) жіночі посиденьки (1)
Дякував (ла): 3738 раз.
Подякували: 6894 раз.
Діти: 18 річна донька-студентка Анна Марія

Re: КАЗКИ і повчальні історії для дорослих-відкрито для зап

Повідомлення mari » 12 грудня 2011, 17:49

Ірина Мацко (1978) / Проза

Кошеня.
Одного осіннього холодного ранку маленьке сіре кошеня висунуло свою голівку з-під старої порваної пачки, що валялась в місцевому парку. Оглянулось. Навкруги нікого не було, лише опале листя та безліч дерев. Тихенько мявкнуло. Та ніхто не відізвався. Ще раз, і ще. Тиша. Ні братиків, ні сестер, ні рідної матусі. Воно було тут одне. Скільки тут пролежало не памятало. У маленькій голівці пропливали лише теплі милі картинки. Згадало тепло материної шубки та смак молочка, яке воно посапуючи та прицмокуючи пило. Потім якісь руки, що забрали його з матір’ю, запхнули у пачку та понесли кудись. А потім мати кудись зникла. Воно довго її чекало. Та коли вже чекати стало не сила і дуже захотілось їсти, кошеня вирішило вилізти. Від туги воно знову жалібно мявкнуло.
У животику знову тихенько завуркотіло. Але де ж взяти їсти? Всюди холод, мокрота, вітер. Але ось якийсь приємний запах! Кошеня з останніх сил побрело у тому напрямку. Дерева, дерева, стежина, кущі. За кущами воно побачило будинок біля якого метушились люди.
Це було невеличке кафе. У ньму переважно засиджувались не дуже вибагливі та не зовсім пристойні клієнти. За будинком стояв великий мангал на якому готували найходовішу для цього закладу страву – шашлики. І хоч вони були надто пережарені та пересолені, бажаючих завжди було вдосталь. Біля мангалу височіла купа сміття. Об’їдки, шматки сала, обглоданих кісток та й всякий непотріб. Сюди і притягувало усяких бездомних собак, котів, щурів. Та й що тільки там не водилось. Від купи сміття йшов сморід перемішаний з запахом жареного м’яса.
Туди й побрело маленьке голодне кошеня. Особливу увагу його привернула невеличка кісточка, на якій ще були залишки м’яса. Кошеня зраділо. Тепер вдасться втамувати голод. Але тільки воно підійшло до кісточки та відкрило ротик, щоб посмакувати, як великий чорний кіт заступив йому дорогу та так саданув кошеняті лапою, що воно аж перекинулось.
- Це моя кістка! Геть звідси! Бо приб’ю. – блиснули злобою зелені очі.
Кошеняті набігли сльози жалю. Та що ж вдіяти? Куди йому тягатись з здоровенним котом? Воно віднайшло десь у кущах стару обглодану собаками та мухами кістку й посмоктавши її там і заснуло.
Наступний день видався не кращим за цей. Кошеняті знову нічого не перепало. Великі собаки та кішки все, що було їстивне, одразу роздирали між собою. Всі вони були подерті та подрапані від щоденних сутичок за їжу. Але інакше вижити не вдавалось. Цей день кошеня також провело без рісочки в роті. Напитись вдалось з якоїсь брудної калюжі. А перекусити окрайцем, який кинули хлопчаки, що пробігали парком. Увечері воно, блукаючи парком, знову надибало свою пачку в якій його сюди принесли. Там і заснуло. На третій день вилазити з пачки воно вже не могло і не хотіло. Пройшло ще кілька днів.
Знову прокинувшись наче увісні кошеня відчуло, що у голівці у нього паморочиться, щось наче ввижається, трусить всього. Воно вже кілька днів нічого не їло і не пило. Враз промигнула сіренька з полосками пухнаста шубка. Рідні риси.
- Мамо! Мамо, це ти?
Це було лише марення. Але саме воно пробудило його та наче додало сили, щоб далі боротися за життя. Ні я не залишусь тут! Вони всі такі злі! Навіть кісточки не дадуть. То ж і я таким буду! Кошеня знову побрело знайомою стежиною. Та було це вже не те кошеня, що з добром та надією йшло вперше шукати їжу. Тепер це було страшне, худюще, з злипшим настовбурченим, наче колючки, хутром створіння, яке на усіх дивилось хворобливо-голодноми очима. Кошеня підійшло до смітника. З маленьких груденят вирвався не мявкіт, а страшний хриплий рик. Уся звірина на смітнику оглянулась на нього і принишкла. Кошеня, мов у тумані, підійшло до найбільшого шматка м’яса і вгризлось у нього зубами. Ніхто йому заважати не посмів. Усім було лячно. Маленьке кошеня зайняло рівне місце на смітнику.
Тепер воно вже не боялось нікого. За ласий шматок їжі воно могло тепер перегризти горло навіть самому старому чорному коту. Кожного дня, вилазячи з старої пачки, де й був його дім, кошеня настовбурчувало шерсть, випускало кігті, виставляло гострі зуби і було схожим на дику кішку. Його на смітнику так і прозвали „Тигреня”.
Але повертаючись ввечері додому воно ставало знову маленьке та безпорадне. Засинаючи воно жалібно мявкотіло сумуючи за мамою та її ласкою. Воно зрозуміло, що вижити зможе лише показуючи свої гострі зуби та кігті. Собою кошеня могло бути лише на самоті.
Так минула холодна зима і почалась весна. Сніг розтанув. Пробудилась перша травичка. Кошеня вже вжилось у свою роль „тигреняти” і все важче йому було скинути цю маску залишаючись наодинці. Сьогодні він навіть образив маленьке собача, яке, як і воно колись, приблукало на їхній смітник. Та кошеня тепер було головним на смітнику і не мало права когось жаліти. На душі було важко та гидко. Воно раніше ніж звичайно повернулось у свою домівку і тихо плакало.
Раптом кошеня почуло якісь кроки. Виглянуло. По стежині йшла маленька дівчинка і щось наспівувала. Вона була така гарна і мила, що кошеня забуло, що потрібно втекти. А може й не захотіло тікати? Навпаки вилізло з-під пачки і дивилось на дівча. Вона помітила кошеня.
- Ой, яке ти гарне! – вигукнула вона. – ти чиє?
Кошеня завмерло. Притиснулось спинкою до пачки і не ворухнулось. Тікати? Та у її голосі забриніли такі добрі нотки, що кошеняті раптом сильно захотілось, щоб ця дівчинка погладила його. Було дуже страшно, та це бажання виявилось сильніше. І коли дівчинка нахилилась та простягнула руку, кошеня лише ще більше напружилось. Але не втікло. Дівчинка ніжно гладила маленьке тільце, яке ще ніколи не знало ласки. А кошеня приймаючи це тепло і добро від дівчинки заспокоїлось і солодко муркотіло.
- Ходи зі мною. Я тебе зігрію. – сказала дівчинка і взяла кошеня на руки. Пригорнула до себе. – Не бійся маленьке. Я любитиму тебе.
Кошеня вже не боялось. Воно було щасливе. Воно зуміло перебороти себе та довіритись цій маленькій дівчинці. Більше воно не хотіло бути злим та жорстоким „тигреням”. Воно хотіло лише цих теплих рук і з великої вдячності легенько тернулось носиком до її щоки.

Жостокий світ, жорстокий час. Часто щось потрібно виривати зубами. Але у кожному всередині живе те маленьке кошеня, яке чекає ласки й тепла, щоб більше не одягати грізної маски. „Я любитиму тебе”. – три слова, які найгрізнішого звіра перетворять знову у маленьке лагідне кошеня.
Якщо говорити між нами,То все починається з мами.І казочка перша у світі,І сонячна подорож в літо. Найперші легенькі сніжинки. І сяюче диво - ялинка.Від мами - і літери,Й слово,І зроблена разом обнова.Якщо говорити між нами,То все починається з мами.
mari Офлайн

Аватар користувача
Психотерапевт
 
Повідомлень: 6650
З нами з: 13 листопада 2009, 16:55
Звідки: Тернопіль
Нагороди: 2
Мамуся-творець (1) жіночі посиденьки (1)
Дякував (ла): 3738 раз.
Подякували: 6894 раз.
Діти: 18 річна донька-студентка Анна Марія

Re: КАЗКИ і повчальні історії для дорослих-відкрито для зап

Повідомлення mari » 13 грудня 2011, 00:42

Здається, то був святий Августин… Він писав, що книжка – це добрий друг, який говорить з тобою, коли ти до нього приходиш, і чекає, скільки потрібно, коли тебе нема. Але цей вислів читається не гірше й справа наліво: друг – це книжка, завжди розгорнута для тебе, коли ти поруч, і той, хто чекатиме, навіть якщо ти відвернувся й пішов.

Розгорнутою книжкою бути дуже непросто. Бо коли відкриваєш душу, не знаєш, хто в неї може ввійти. Але якщо не відкриєш, то згодом твоє серце перетвориться на карцер, де не буде ні входу, ні виходу. Отже, для того, щоб відкриватися, треба мати багато мужності, щедрості й сміливості. Також треба вміти входити в інших. На одній із виставок відвідувач підійшов до автора образу Ісуса, який ілюстрував слова з книги Одкровення “Ось Я стою під дверима і стукаю…”, і сказав, що там є помилка: на дверях, у які хоче увійти Христос, немає клямки. “Усе правильно, – сказав автор, – клямка є, просто з іншого боку, і двері можна відчинити лише звідти”. Друг завжди пам’ятає, що “двері можна відчинити лише звідти”.

Але не легше бути книжкою, яка чекає. Я бачила, як розчинялося в повітрі багато фантомів дружби саме тоді, коли треба було почекати на друга, бути другом, отримуючи в кращому випадку нічого. Саме тоді, коли люди виявляються гіршими, ніж про них думають, від них усі відвертаються. Хоча саме тоді вони найбільше потребують підтримки. Я інколи уявляю, як стаю дуже поганою людиною й усіх ображаю. Тоді дуже хочеться знати, що знайшовся би хтось, хто б вірив у мене замість мене й любив саме такою, якою я була б. Здається, це єдиний порятунок. До речі, така традиція є в якомусь далекому селищі. Коли хтось із мешканців стає нестерпним і заважає жити іншим, люди стають навколо нього й починають виголошувати всі його чесноти! А один монах говорив, що навіть якби побачив людину, яку він поважав, п’яною, він не перестав би її поважати. Так мають чинити друзі. Отже, мабуть, друзі мають дуже добрий зір, а дружба – коли один недолік в людині не перекреслює для тебе тисячі її чеснот і ще більше: коли тисяча недоліків не перекреслюють навіть одну, навіть маленьку чесноту. І бути другом – бути другом завжди.

Друг – це той, хто входить у твою душу босим. Так він краще її відчуває. Так він не вивищується, так тобі не боляче від його підборів. Так зменшується й без того велика можливість/спокуса спотикнутися. Справжній друг входить у душу босим і не хоче там нічого міняти. Бо йому не треба нічого доводити. Може, і треба, але, коли тобі не вдасться довести, ти все одно будеш любленим. Любов – занадто дорога, щоб ми могли її за щось купити. “250 грам любові коштують більше, ніж кілограм правоти”, – так казав мудрий святий.

Може, тому на замку в Празі чи то Будапешті написано, що справжній друг – ще більш раритетний, ніж птаха Фенікс. Однак це ж добре, правда? Бо, ставши справжнім другом для когось, ми змусимо його повірити й у Фенікса – щастя…



Цвітанна ЯКИМЕЧКО
Якщо говорити між нами,То все починається з мами.І казочка перша у світі,І сонячна подорож в літо. Найперші легенькі сніжинки. І сяюче диво - ялинка.Від мами - і літери,Й слово,І зроблена разом обнова.Якщо говорити між нами,То все починається з мами.
mari Офлайн

Аватар користувача
Психотерапевт
 
Повідомлень: 6650
З нами з: 13 листопада 2009, 16:55
Звідки: Тернопіль
Нагороди: 2
Мамуся-творець (1) жіночі посиденьки (1)
Дякував (ла): 3738 раз.
Подякували: 6894 раз.
Діти: 18 річна донька-студентка Анна Марія

Поперед.Далі

Повернутись до Психотерапевт, психолог



Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 2 гостей

cron