Глобальні оголошення!



Книжки для самостійного читання молодшими школярами

Модератори: TaniaPicaSSo, mavpusya, Ulkanet

Re: Книжки для самостійного читання школярами

Повідомлення Dashko » 10 січня 2014, 14:41

От я про Гаррі Потера не знаю. В мене мала перші дві книжки прочитала, хоче ще, але я так зрозуміла, що наступні томи вже для дорослішого віку, і їй ще зарано. Що скажете? Бо я сама не читала :pardon:
КУМКА працює в форматі шоу-руму за адресою Лисенка 8, відкрита: середа та субота 11:00 - 13:00 або за домовленістю, тел. 097-981-97-23
Dashko Офлайн


Консультант з грудного вигодовування
 
Повідомлень: 3011
З нами з: 10 листопада 2009, 10:27
Звідки: Тернопіль
Нагороди: 7
Мамуся-творець (1) гостренький язичок (1) за тривале грудне вигодовуванн (1) жіночі посиденьки (1) багата мамуся (1)
Дякував (ла): 1488 раз.
Подякували: 1891 раз.
Діти: Яся (30.08.05)
Ярослав (11.10.07)
Марко (9.03.11)
Микита (23.12.13)

Re: Книжки для самостійного читання школярами

Повідомлення sky » 10 січня 2014, 15:39

Я читала 3 частину, то як на мене дітям легко чиється, бо я за день прочитала, легко написано
Зображення
sky Офлайн

Аватар користувача
Впевнено спілкуюся
 
Повідомлень: 280
З нами з: 07 березня 2012, 11:04
Нагороди: 3
випускниця школи материнства (1) Успішне грудне вигодовування (1) за дитя форуму (1)
Дякував (ла): 47 раз.
Подякували: 141 раз.
Діти: дівчинка 26.06.2012

Re: Книжки для самостійного читання школярами

Повідомлення Natalinda » 10 січня 2014, 16:14

nadusha, sky а як там щодо виховних моментів? Ну тобто чого вчать книги?
Бо я не читала, бачила перший фільм лише. Читала тільки відгуки в неті, то зрозуміла що вроді як нічого повчального, тобто вкрай мало
"люди ніколи й нікому не встигають ані подякувати за добро, ані відплатити за свої образи. Нікому. Навіть собі. І майже ніколи не є напваки"
М.Матіос
Natalinda Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 10980
З нами з: 26 листопада 2009, 17:16
Звідки: Звідси)))
Нагороди: 6
Серце форуму (1) Мамуся-творець (1) випускниця школи материнства (1) за тривале грудне вигодовуванн (1) слінгомама (1)
Дякував (ла): 14728 раз.
Подякували: 7324 раз.
Діти: Хлопчик Юрчик

Re: Книжки для самостійного читання школярами

Повідомлення nadusha » 10 січня 2014, 17:59

Плюси Гаррі Поттера: розкішний переклад (я балдію, коли читаю), за всі прочитані томи одиничні випадки, що помітила "не то", маю на увазі видавництво "А-ба-ба-га-ла-ма-га". Легко читається, хочеться читати і читати... Гарна ілюстрація на обкладинці - скомпоновано так, що в процесі читання не раз заглядаємо на обкладинку, щоб впізнати персонажа, епізод. Фантастика - сприяє розвитку уяви (різні чудернацькі істоти, чари, події), є поділ на добрих і злих чаклунів, позитивні і негативні персонажі. Чого вчить: дружби, не миритися із злом і несправедливістю, боротися зі злом, співчуття, несприйняття обмеженості, наполегливості у навчанні і спорті(якось так бачу я).
Мінуси: ті ж фантастичні істоти... Артем після перегляду фільму почав боятися Добі (але то радше недолік фільму, бо на ілюстрації книги той Добі дуже милий), відсутність ілюстрацій (їх хотілося б багато-багато).
Мені важче йшла частина про Орден Фенікса, якась вона мені похмура... А далі ще не читала. З Артемом читаємо зараз "Гаррі Поттер і Келих вогню".
Ще помітила, що малий краще почав запам"ятовувати імена героїв, прізвища, закляття (Дамблдор, Макгонегел, Алогомора, Вінгардіум Левіоза, Дісендіум, Експекто Патронум, Експеліармус, Круціо, Акціо - то все використовують з Денисом в іграх: я їм збацала чарівні палички ; ) Дуже смішно, коли Денис, 3роки, націлюється паличкою і вигукує "Експеліармус" чи ще щось таке...
Ще щодо виховних моментів: багато подій відбуваються у школі для чарівників, персонажі готують домашні завдання, ходять в бібліотеку, взаємовідносини і субординація з вчителями, колектив - все як в житті. Головний герой - сирота, йому важко живеться у родичів - викликає спочатку співчуття, а з розвитком подій - захоплення. Ага! Ще забула про почуття гумору - його в цій книзі теж достатньо!
Дозвольте собі йти по шляху, який робить вас щасливим, не засуджуючи і не картаючи себе за зроблений вибір.
nadusha Офлайн


Я тут живу
 
Повідомлень: 1898
З нами з: 16 лютого 2012, 15:50
Нагороди: 1
за тривале грудне вигодовуванн (1)
Дякував (ла): 2381 раз.
Подякували: 2212 раз.
Діти: два синочки

Re: Книжки для самостійного читання молодшими школярами

Повідомлення Natalinda » 10 січня 2014, 18:24

Dashko внесла невеличку правку в назву теми. Оскільки ти питала конкретно про свою доню, то нехай тут буде література саме для молодшого шкільного віку :rose: бо ж де молодний, а де старший))

Ну і хоть бери читай Гарі Потера щоб подискутувати про те чи вартує його читати в молю шк. віці :hi:
"люди ніколи й нікому не встигають ані подякувати за добро, ані відплатити за свої образи. Нікому. Навіть собі. І майже ніколи не є напваки"
М.Матіос
Natalinda Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 10980
З нами з: 26 листопада 2009, 17:16
Звідки: Звідси)))
Нагороди: 6
Серце форуму (1) Мамуся-творець (1) випускниця школи материнства (1) за тривале грудне вигодовуванн (1) слінгомама (1)
Дякував (ла): 14728 раз.
Подякували: 7324 раз.
Діти: Хлопчик Юрчик

Re: Книжки для самостійного читання молодшими школярами

Повідомлення TaniaPicaSSo » 11 січня 2014, 00:46

Не можу не промовчати про Гаррі Поттера. Я, відколи вперше почула про цю книжку, а мені було тоді років 18-20, подумала, що ой, як шкода, що я вже виросла з того віку, щоб читати такі книжки, бо книга по відгуках здалась мені цікавою, але я вирішила, що вже виросла з неї. А тоді якось випадково кіно подивилася, а тоді захотіла всі фільми переглянути, а тоді стало цікаво і книжки почитати, і я прочитала їх всі на одному диханні. І так в 25 років мене захопила манія Гаррі Поттера. Я прочитала не лише основні книжки про Поттера, але й всі додаткові - "Фантастичні тварини і де їх шукати", "Квідич крізь віки", "Казки барда Бідла" та "Гаррі Поттер: передісторія". І читала би ще щось з тої серії, та вже нема що.
Так от, я однозначно не бачу в цих книгах нічого поганого і аж ніяк не можу сказати, що там мало повчального. Аж ніяк. Але і для молодшого шкільного віку я б не рекомендувала їх, оскільки вони будуть занадто складні для розуміння. Ну ще перші дві-три може підуть, але далі з дорослішанням героїв їхні проблеми і теми, які зачіпаються, стають все складнішими. Взагалі, я би навіть визначала вік потенційного читача з огляду на вік головних героїв. В першій частині Гаррі 11, далі з кожною частиною він дорослішає на рік - приблизно на такий вік і розраховані книжки. Перші частини ще підійдуть для віку 8-11 років, але наступні, на мою думку, не підійдуть дітям молодше 12-14 років.
Теми, які зачіпаються в творі, досить дорослі. Там є і геноцид і боротьба за чистоту нації (на прикладі чистокровних чаклунів, маглів та змішаних). Міжособистісні стосунки теж не є дуже простими, вони досить реально змальовані - між Гаррі та його друзями не раз трапляються конфлікти, заздрість, непорозуміння. Багато і головних, і другорядних героїв мають важку долю - несправедливо обвинувачені та засуджені, зраджені своїми найближчими друзями та родичами, дуже багато героїв протягом різних частин загинуло. Також що відрізняє Гаррі Поттера від суто дитячих книжок, це те, що там немає однозначно позитивних і негативних персонажів - всі, навіть хороші герої, наділені негативними рисами, а деякі негативні герої теж поступово розкриваються з позитивного боку, а до кінця останньої частини взагалі уявлення про позитивних і негативних героїв сильно змінюється.
Так от, підсумовуючи все вищенаписане, я б рекомендувала Гаррі Поттера для віку 10-15 років (щонайменше), бо молодші школярі ще не зможуть осягнути всієї повноти сюжету та проблем, що піднімаються у творі, а також можуть занадто сильно співпереживати, бо таких моментів, де можна розплакатись, у творі багато. Така моя скромна думка, звісно.
Зображення
TaniaPicaSSo Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 2683
З нами з: 11 вересня 2012, 21:35
Нагороди: 6
Мамуся-творець (1) випускниця школи материнства (1) Успішне грудне вигодовування (1) за дитя форуму (2) слінгомама (1)
Дякував (ла): 1350 раз.
Подякували: 2568 раз.
Діти: Дві доці

Re: Книжки для самостійного читання молодшими школярами

Повідомлення Ysmishka » 30 січня 2014, 16:43

Тут писали про Лісову школу, яку дітки дуже люблять при чому як до шкільного віку, так і от мій вже шкільного. Не знаю скільки раз перечитана нами :crazy: . Але у Всеволода Нестайка є ще книжки, які сприймаються теж на "Ура" - "В Країні Сонячних Зайчиків", "Незнайомка з Країни Сонячних Зайчиків", "П’ятірка з хвостиком", "Скринька з секретом" та ін. Дуже подобається цей автор і всі його книжки добрі і з гумором. "Тореадори з Васюківки" правда ще його не освоїли.
А ще подобаються книжки Джеремі_Стронґ.«Ракета на чотирьох лапах», «Розшукується Ракета на чотирьох лапах!», «Нові пригоди Ракети на чотирьох лапах». Ми поки тільки серію про ракету освоїли, але є ще цього автора «Мій тато і зелений алігатор», «Знамениті сіднички мого братика», «Гармидер у школі», «Знайомтесь: фараон!» «Кімнатні пірати», «Вікінг у моєму ліжку». Книжки теж веселі і добрі.
Ysmishka Офлайн


 

Re: Книжки для самостійного читання молодшими школярами

Повідомлення nadusha » 30 січня 2014, 16:47

Я сама читала "Гармидер у школі" - реготала!!!
Дозвольте собі йти по шляху, який робить вас щасливим, не засуджуючи і не картаючи себе за зроблений вибір.
nadusha Офлайн


Я тут живу
 
Повідомлень: 1898
З нами з: 16 лютого 2012, 15:50
Нагороди: 1
за тривале грудне вигодовуванн (1)
Дякував (ла): 2381 раз.
Подякували: 2212 раз.
Діти: два синочки

Re: Книжки для самостійного читання молодшими школярами

Повідомлення Сяна » 30 січня 2014, 17:03

моїй доці зараз трохи більше 2, але за дуже короткий період я їй прочитала усі 4 книги про Лісову школу. (якось почала читати їй, бо хотілося чогось нового, а їй так сподобалося, шо прочитали усі книжки.) найбільше читала я на сон. якось ввечері лягли ми в ліжко, я читаю - доня слухала, чоловік теж приліг. заснув він швидше за малу, а на другий день питає - то що там сталося із тим Вуханем? :hi: ))) доця часом і зараз, коли спитаю, що будемо читати, то каже про Колючку і Косю)))
а за Гаррі Поттера - думаю, книга розрахована на трохи старших діток (від 8-10років), але, думаю, ми з доцьою почнемо шидше читати (є усі томи вдома, ми з братом навперебій його читали колись)
Щасливий той, хто щасливий у себе вдома.
Толстой Л. М.
Сяна Офлайн

Аватар користувача
Почуваюся, як вдома
 
Повідомлень: 1479
З нами з: 12 березня 2012, 21:04
Звідки: Тернопіль)
Нагороди: 4
Мамуся-творець (1) випускниця школи материнства (1) за тривале грудне вигодовуванн (1) слінгомама (1)
Дякував (ла): 1072 раз.
Подякували: 1277 раз.
Діти: донечка

Re: Книжки для самостійного читання молодшими школярами

Повідомлення Natalinda » 30 січня 2014, 17:18

Ysmishka а скільки Вашому школяреві? Коли він сам почав читати?
Я от задумуюся над тим щоб зібрати бібліотечку В. Нестайка :dreams:
"люди ніколи й нікому не встигають ані подякувати за добро, ані відплатити за свої образи. Нікому. Навіть собі. І майже ніколи не є напваки"
М.Матіос
Natalinda Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 10980
З нами з: 26 листопада 2009, 17:16
Звідки: Звідси)))
Нагороди: 6
Серце форуму (1) Мамуся-творець (1) випускниця школи материнства (1) за тривале грудне вигодовуванн (1) слінгомама (1)
Дякував (ла): 14728 раз.
Подякували: 7324 раз.
Діти: Хлопчик Юрчик

Поперед.Далі

Повернутись до Дитяча читальня



Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 3 гостей