найбільший родинний форум Тернопільщини

Відповісти

Re: Прикрашємо домівку до Пасхи

22 лютого 2013, 00:45

О, дуже часто фігуруючі кролики-зайчики яке мають відношення до Пасхи?

Re: Прикрашємо домівку до Пасхи

22 лютого 2013, 00:52

pan_kotskyy це має відношення до стародавніх язичницьких обрядів. (так само як і кутя на святвечір, ну і ті ж самі яйця) Кролик - символ нового життя, розмноження.
Прихований текст. Щоб його побачити, Вам необхідно зареєструватися!

Re: Прикрашємо домівку до Пасхи

22 лютого 2013, 00:54

pan_kotskyy написав:О, дуже часто фігуруючі кролики-зайчики яке мають відношення до Пасхи?

то з гамерики кажися. вони там мають Великодніх Зайців :confused: чо зайці не знаю

Re: Прикрашємо домівку до Пасхи

22 лютого 2013, 00:55

taranjka написав:то з гамерики кажися. вони там мають Великодніх Зайців

точніше з Німеччини.

Зайці на Паску???

01 квітня 2013, 00:19

Dribchuk написав:pan_kotskyy це має відношення до стародавніх язичницьких обрядів. (так само як і кутя на святвечір, ну і ті ж самі яйця) Кролик - символ нового життя, розмноження.
Прихований текст



Так можливо, але яке це значееня має до української Паски????? Мене чомусь останнім часом дратують оті американські кролі :ireful: , таке враження, що без них ніяких інших символів немає??? А як же яйця, вербові гілочки??? І взагалі - Паска - це Христове воскресіння, і зображувати треба саме це, а то складається враження, що багато вже хто і не розуміє як святкувати Паску і яке духовне значеня цього свята.
Для чого дітям розмальовувати яйця героями мультфільмів чи ще чимось таким????? (маю на увазі наклейки)Чого не можна просто пофарбувати в шкаралупці цибулі (чи щось таке), бо розмальовувати я не вмію :sad: ,(хоча думаю, скоро почну вчитися) а під час фарбування розказати дитині для чого ми фарбуємо яйця і святкуємо Паску????

Re: Прикрашємо домівку до Пасхи

01 квітня 2013, 10:06

Pipochka Комусь подобаються кролі, комусь обвязувати яйця кольоровими нитками, комусь фарбувати в цибуляних шкаралупах - хто на що гаразд. Я вважаю що будь-яке свято для дитини має бути святом і обовязково має бути процес прикрашання (не важливо чим і як) в якому задіяна малеча. Ми наприклад плануємо розмальовувати яйця фломастерами бо покищо ігри з кипятком не для нас. І також будем плести віночок з вербових гілочок і прикрашати мішковиною.
Я колись була в Карпатах на Великодні свята то бачила МК і по драпанках і по писанках, крашанках, крапанках, травланках і т.д. Але то треба створювати нову тему щоб то все описати. Дуже все красиво, правда для того щоб розмалювати деякі види яйок треба мати спеціальні інструменти і то не реально з малою дитиною.

Re: Прикрашємо домівку до Пасхи

01 квітня 2013, 15:08

я з тобою погоджуюся, для дитини є дуже важливим та цікавим сам процес розмальовки яєчок (хоч цього року я з синочком будемо перший раз таке робити, але ще з дитинства пам"ятаю ті емоції під час фарбування, якщо так можна це назвати). Просто не люблю, коли запозичують щось в іншій культурі нерозуміючи змісту, малюють, бо це красиво.

А на рахунок писанкарства, я би дуже хотіла навчитися, хоч би щось примітивне малювати :dreams:
можливо хтось на форумі вміє і хоче поділитися досвідом (нехай хоч малесеньким), думаю багато хто б приєднався до майстер-класу

Re: Прикрашємо домівку до Пасхи

01 квітня 2013, 17:29

Pipochka а що - чим не тема для форумівки? можна б зорганізуватися на МК по розфарбовуванню яєць десь за тиждень до Великодня????? :dreams:

Re: Прикрашємо домівку до Пасхи

01 квітня 2013, 21:19

Dribchuk написав:Pipochka а що - чим не тема для форумівки? можна б зорганізуватися на МК по розфарбовуванню яєць десь за тиждень до Великодня????? :dreams:


Можна!!!!!!! :yes:
от тільки хто вміє????? І що для цього треба????? Люди відгукайтеся!!!!!!!!!!

Re: Прикрашємо домівку до Пасхи

01 квітня 2013, 23:20

Я трошки вмію і писачок маю.
А в яких числах це краще проводити?
Відповісти