найбільший родинний форум Тернопільщини

Відповісти

Re: А ви пишете писанки і малюєте крашанки?

05 квітня 2015, 22:54

nadusha написав:Сподобалось робити ті, що з рослинками.


а ті що з кропом-петрушкою, то як ви робите? Я в інтернеті щось читала але не зрозуміла до кінця. То яйце з тим листочком в капроні в фарбу запихати?
І якими фарбами можна розмальовувати яйце зверху, типу пензликом?
От думаю якись такий спосіб знайти, щоб малий міг брати активну участь в тому.

Re: А ви пишете писанки і малюєте крашанки?

05 квітня 2015, 23:15

я прив"язую листочок до яйця шматком колготки і варю в цибулевому лушпинні. Потім нічим не розмальовую, а натираю олією для блиску.

Re: А ви пишете писанки і малюєте крашанки?

05 квітня 2015, 23:48

ми цього року нашвидкоруч малювали, то вийшла ще та пародія :ha: :ha:
я листочки тримала марлею то полізла фарба під листки треба таки капронку, пообіцяла собі на другий рік основалтєльно підготуватися, бо Марго вже дуже цікаво.

Re: А ви пишете писанки і малюєте крашанки?

06 квітня 2015, 00:18

Я минулого року теж пробувала так малювати з травами і в колготках, і ніц не вийшло. Одна розмазня. Добре, що я робила то ще до свята, на пробу. Не знаю, чи зважусь ще раз так пробувати.

Re: А ви пишете писанки і малюєте крашанки?

06 квітня 2015, 09:03

TYulia написав:а ті що з кропом-петрушкою, то як ви робите? Я в інтернеті щось читала але не зрозуміла до кінця. То яйце з тим листочком в капроні в фарбу запихати?
І якими фарбами можна розмальовувати яйце зверху, типу пензликом?
От думаю якись такий спосіб знайти, щоб малий міг брати активну участь в тому.

Підходящий листочок на яйце, потім в капронку, але треба якнайтісніше обмотати, щоб дуже щільно приставав листок. Я якось закручувала, а потім те закручене в'язала на гудз.
В нас в школі (на роботі) був майстер клас по травлянках. На яйце наноситься віск, потім опускається на 10 хв. в оцет, зливають кип'ятком, промивають щіточкою, ще раз віск (там, де треба, щоб був світліший відтінок). Виглядає дуже гарно. Думаю, що попробую вдома зробити, як буде чим - похвалюсь.
Маленькі, то робили крапанки - на яйце капали воском з тоненької воскової свічки (в церкві можна придбати), потім в барвник. Знову капають - і в барвник, і так далі. Барвники - від жовтого, потім оранжевий, червоний, зелений, синій.

Re: А ви пишете писанки і малюєте крашанки?

06 квітня 2015, 09:04

там важливо міцненько прив"язати листочок, щоб не сковзався. ну слід вд вузлика залишається, то робіть його в найменш помтному місці. Найкраще це робити вдвох - один тримає листочок, другий міцненько зав"язує вузлик. як навчусь закидати фотки, покажу наш позаминулорічний кошик. а цього року ще і листочків немає, чи є?

Re: А ви пишете писанки і малюєте крашанки?

06 квітня 2015, 09:22

Ще така стаття, там в кінці є якраз травлянка про яку я писала вище
Прихований текст. Щоб його побачити, Вам необхідно зареєструватися!

Re: А ви пишете писанки і малюєте крашанки?

06 квітня 2015, 11:54

Ми з дитинства такі яйця з листочком в капронці робили, бо веселіші вони виходять ніж просто в цибулинні. Я тепер не завжди цибулиння маю, бо все викидаю, то рідко роблю. Але і з фарбами не дружу тими кольоровими, чомусь вони мені взагалі погано красять, що кольору толком нема яркого, а в середину до яйця перебиваються . Тому ми малюємо фарбими гуащю і крайолівськими, олівцями крайолівськими восковими і такі яйка нас влаштовують.

Re: А ви пишете писанки і малюєте крашанки?

06 квітня 2015, 12:16

Дівчата, які всі молодці, такі гарні писаночки, крашаночки. Я також дуже люблю розписувати писанки, пробувала і дряпанки робити і травлянки. Але то все поки дітей не було, було більше часу. Тепер з дітьми не так получається гарно, але хочу щоб вони навчилися, то буду старатись їм передати, те що вмію. Цього року ще не бралися до яєць, то ж покажу роботи минулих років.
Зображення
| +
Зображення
Зображення
Зображення
Зображення
Зображення
Зображення

Re: А ви пишете писанки і малюєте крашанки?

06 квітня 2015, 12:42

Галлинка дуже і дуже класні! Молодчинка! Для мене це нереально такі зробити, немаю терпцю, часу і вміння :=):
Відповісти