Глобальні оголошення!



Курси крою і шиття

Модератор: олеся

Курси крою і шиття

Повідомлення Malavka » 13 червня 2013, 16:56

Останніми днями гризе, жує і перемелює мене бажання навчитись ШИТИ, ну по-справжньому, щоб і доці сарафанчик, і собі спідницю могти з нуля зробити, при теперішньому-то виборі тканин, а не тільки джинси косо-криво підшивати.
Варіанти :
А) курси в училищі біля ЗД вокзалу - дуже прошу, хто туди ходить/ходив, зробіть рекламу, що там і до чого. Головне, чи добре вчать (звісно, за умов наявності бажання в учня, ну але на курсах інакше не буває, як на мене, хто вже на схилі літ відірвав п"яту точку від дивана, то, мабуть, таки хоче), тривалість-частота-вартість і т.д....
БЕ) Дистанційні курси, наприклад, на осінці є, півроку доступ до матеріалів, консультації з викладачем по мейлу... Другий варіант мене, мабуть, більше приваблює, бо скоро родити, то до очних занять дійде мінімум через рік, так щоб на дві-три години відлучатись з хати, і то... Вартість там за базовий курс (починаючи з наволочки і закінчуючи різними варіантами спідниць і кроєм по журнальних викройках) 3900 рублів. А є ще різні подальші - моделювання спідниць, того, сякого, крій на манекені, і по технології пошиву... Словом, до кольору-до вибору. Питання, чи воно того варте. З одного боку, є і безплатні всякі майстер-класи в неті, але тут типу ще зворотній зв"язок, треба здавати домашні завдання і т.д., воно і мотивує, і оцінює хтось твою роботу...

Мета - легкий одяг, зокрема трикотажний (просто мрія, бо дуже люблю всякі сарафанчики-туніки і всяке таке) - купити тканину, покроїти по своїх мірках і довести до кінця, аксесуари (сумочки-гаманці-чехольчики). Моя мама свого часу закінчила курси в БК залізничників, але там було 11 місяців навчання, шила мама колись дуже навіть класно, кроїти трохи боялась, але з покроєного проф.закрійником навіть піджаки шила, сукні, майже любе кіно. Теж так хочу)
Порадьте, майстрині!
Зображення
Malavka Офлайн

Аватар користувача
Впевнено спілкуюся
 
Повідомлень: 160
З нами з: 14 грудня 2010, 14:41
Звідки: Тернопіль
Нагороди: 2
за дитя форуму (1) слінгомама (1)
Дякував (ла): 104 раз.
Подякували: 113 раз.
Діти: Донечка 2011, ще одна донечка 2013

Re: Курси крою і шиття

Повідомлення flash-ka » 13 червня 2013, 17:33

гарна тема :yes:
троха вмію кроїти і шити. як хтось питає де навчилась, то відповідаю,що усі знання вроджені, набутих не маю :hi:

татові батьки кроїли, шили у свій час. і мама у мене професійний модельєр. отже таки генетично передалось...

Тепер по темі. Можна спробувати прямо тут організувати курси.
Наприклад. комусь колись потрібно викроїти і пошити щось. То пише тут. І усі хто знаються в цьому ділі допомагають.
Вибір фасону під фігуру
вибір тканини під фасон і фігуру
крій і зметування для примірки
пошиття різних швів
замочки гачочки ліпучки....тощо....
може щось і пропустила :confused:
Ну звичайно,якщо плануєте шити собі і родині геть усе під-ряд, то таки варто піти на курси :wink:
Зображення
flash-ka Офлайн

Аватар користувача
Почуваюся, як вдома
 
Повідомлень: 1391
З нами з: 10 липня 2012, 12:49
Звідки: Тернопіль
Нагороди: 4
випускниця школи материнства (1) за тривале грудне вигодовуванн (1) слінгомама (1) Чемпіон (1)
Дякував (ла): 1125 раз.
Подякували: 1186 раз.
Діти: донечка Вікторія

Re: Курси крою і шиття

Повідомлення Malavka » 13 червня 2013, 20:10

Дякую! Планую-не планую, але хоча б трикотажні речі дуууже хочу шити, оверлок сниться, гроші думають, де знайтися)
Все-таки, якось нефайно нагружати майстринь дебільними запитаннями новачка. Бо навчитися треба все підряд, з найпростішого. А навичок крою нема зовсім від слова взагалі... В бурді є класні речі, які б хотілось зробити, але ще би знати, що робити з тою бурдою))
Зображення
Malavka Офлайн

Аватар користувача
Впевнено спілкуюся
 
Повідомлень: 160
З нами з: 14 грудня 2010, 14:41
Звідки: Тернопіль
Нагороди: 2
за дитя форуму (1) слінгомама (1)
Дякував (ла): 104 раз.
Подякували: 113 раз.
Діти: Донечка 2011, ще одна донечка 2013

Re: Курси крою і шиття

Повідомлення Tajga » 13 червня 2013, 21:29

Моє глибоке імхо по темі.
1) Якщо є бажання шити, краще йти на очні курси, бо на пальцях-фото-відео можна щось зрозуміти, якщо вже є певні навички базові. Хіба може якісь майстер-класи дивитись, повторювати, але, знову ж таки такі МК по конкретній речі, всієї техніки крою та шиття не осягнеш. Красу і простоту МК від дилетантів можна оцінити і запозичити техніки при умові, що вже є якісь базові навички, якийсь власний досвід. Якщо немає можливості йти на курси - ідеальний варіант вчитися в якоїсь майстрині. І нічого "нефайного" в цьому не бачу, бо часто буває навпаки: є бажання поділитись, а немає з ким, немає однодумців. Якось на одному форумі дівчинка навіть шила спідницю практично он-лайн з нуля без ніякого досвіда, форумчанки допомагали. А щодо форумів по шиттю, то мені більше імпонує Сезон, там теж можна порадитись і щодо крою і виконання певних операцій. Там багато позитивних швачок з досвідом, які запросто діляться досвідом.

Підтримую flash-ka, дійсно, можна і на форумі щось придумати. Якщо є бажання пошити з Бурди, можна спробувати он-лайн щось просте чи дитяче від крою і до самого переможного, по ходу роботи розбираючи ази шиття. :wink:

2) Щодо трикотажу. Трикотажна тканина має багато різновидів і відповідно, специфіку крою та пошиття, в чомусь навіть простіші, ніж операції зі звичайною тканиною. Якщо більше приваблює трикотаж, то краще вивчати інформацію строго по ньому. І, на жаль, для пошиття речей з трикотажу, як не крути, потрібен не тільки оверлок, а й розпошивальна машина для обробки країв - виконання плоских швів. Можна, стиснувши зуби, обійтися взагалі тільки однією швейною машинкою із зигзагом і можливістю вставити подвійну голку, але це не те... І зрештою перестане задовольняти при умові, що ви буде прагнути до вдосконалення навичок і якості роботи. Замість пари оверлок+розпошивалка можна купити 2 в 1 під назвою каверлок.
Думати не боляче. Вірити не страшно. :)

Бережи, Господи, мою родину, щоб єдність і злагода панували в ній.
Tajga Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 1775
З нами з: 13 грудня 2010, 16:37
Звідки: селище мирного атома :)
Нагороди: 6
Мамуся-творець (1) Успішне грудне вигодовування (1) багата мамуся (1) за дитя форуму (1) слінгомама (1)
Дякував (ла): 2646 раз.
Подякували: 3280 раз.
Діти: Давид 19.10.2007
Тереза 7.8.2009
Лев 16.11.2011
Маргарита 8.11.13

Re: Курси крою і шиття

Повідомлення Malavka » 13 червня 2013, 21:53

Дякую за поради!
За трикотаж, то хочеться шити теплі речі з тих теплих півшерстяних тканин, типу туніки, водолазки, і з тонкого віскозного трикотажу літні речі. Дивилася майстер-класи на осинці, ніби все оверлоком шиється, і таки так, подвійна голка... Каверлоки налякали ціною)))) Ну але то все на майбутнє, може й можна знайти якийсь вживаний трохи дешевше...
І дякую за наводку на сезон) Буду читать)
Зображення
Malavka Офлайн

Аватар користувача
Впевнено спілкуюся
 
Повідомлень: 160
З нами з: 14 грудня 2010, 14:41
Звідки: Тернопіль
Нагороди: 2
за дитя форуму (1) слінгомама (1)
Дякував (ла): 104 раз.
Подякували: 113 раз.
Діти: Донечка 2011, ще одна донечка 2013

Re: Курси крою і шиття

Повідомлення eney » 13 червня 2013, 23:03

НА той список що ти написала, то навіть піврічних курсів крою та шиття мало, хоча... як дуже захочеш, то осилиш більшість не полученого матеріалу самостійно. Згідна з Тайгою, щоб щось кроїти бажано хоч раз побачити як то щкроїть професіонал. раніше читаючи схеми пояснення я дупля не різала, що від мене хочуть, зараз же дужеееее рідко шиючи швидко орієнтуюсь.
О спорт, ты - мир!
Пьер де Кубертен
eney Офлайн

Аватар користувача
Почуваюся, як вдома
 
Повідомлень: 970
З нами з: 18 січня 2011, 17:03
Нагороди: 3
Успішне грудне вигодовування (1) за дитя форуму (1) слінгомама (1)
Дякував (ла): 695 раз.
Подякували: 786 раз.
Діти: В домі заплавляють Олексій і Марк.

Re: Курси крою і шиття

Повідомлення Tajga » 14 червня 2013, 01:59

Malavka написав:Каверлоки налякали ціною))))


вот-вот, коштувати можуть дорожче ніж оверлок+розпошивальна машина. З плюсів каверлока те, що займає менше місці, ніж дві різні машини, але мінус теж є суттєвий. Так як пошиття одного виробу з трикотажу потребує різних видів швів і строчок, доведеться каверлок весь час перелаштовувати з одного на друге, а це забиратиме час. Я, наприклад, мрію до свого красунчика-оверлока таки докупити пару. :dreams:
Думати не боляче. Вірити не страшно. :)

Бережи, Господи, мою родину, щоб єдність і злагода панували в ній.
Tajga Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 1775
З нами з: 13 грудня 2010, 16:37
Звідки: селище мирного атома :)
Нагороди: 6
Мамуся-творець (1) Успішне грудне вигодовування (1) багата мамуся (1) за дитя форуму (1) слінгомама (1)
Дякував (ла): 2646 раз.
Подякували: 3280 раз.
Діти: Давид 19.10.2007
Тереза 7.8.2009
Лев 16.11.2011
Маргарита 8.11.13

Re: Курси крою і шиття

Повідомлення Malavka » 14 червня 2013, 07:42

eney, то ти вроді ходила на курси очні в нас в Тернополі? Якщо так, поділись, будь ласка, враженнями. Як вони організовані і як там вчать?

Tajga, та от я чось думаю, чим більше функцій, тим більше шансів на глюки машини. Та й по ціні можна купити оверлок дженом 205 б.у. за 1500 навіть, а потім колись докупити дженом кавер про 2 чи шо, ну і соватися з ними попід ліжка))))))) Якось оверлок мені бачиться більш нагальним, ніж розпошивалка, то швидше для професійних кравчинь... Ну і стільки грошей за раз навряд чи я на хобі роздобуду)))))
Зображення
Malavka Офлайн

Аватар користувача
Впевнено спілкуюся
 
Повідомлень: 160
З нами з: 14 грудня 2010, 14:41
Звідки: Тернопіль
Нагороди: 2
за дитя форуму (1) слінгомама (1)
Дякував (ла): 104 раз.
Подякували: 113 раз.
Діти: Донечка 2011, ще одна донечка 2013

Re: Курси крою і шиття

Повідомлення Tajga » 14 червня 2013, 12:21

Malavka, хід думок вірний. :yes: оверлок знадобиться до всього, розпошивальна машина більше для трикотажних виробів, може почекати. Женом мені теж подобається - хороше співвідношення ціни та якості.
Думати не боляче. Вірити не страшно. :)

Бережи, Господи, мою родину, щоб єдність і злагода панували в ній.
Tajga Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 1775
З нами з: 13 грудня 2010, 16:37
Звідки: селище мирного атома :)
Нагороди: 6
Мамуся-творець (1) Успішне грудне вигодовування (1) багата мамуся (1) за дитя форуму (1) слінгомама (1)
Дякував (ла): 2646 раз.
Подякували: 3280 раз.
Діти: Давид 19.10.2007
Тереза 7.8.2009
Лев 16.11.2011
Маргарита 8.11.13


Повернутись до Шиття



Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 2 гостей