Глобальні оголошення!



Аутизм

Модератор: TaniaPicaSSo

Re: Аутизм

Повідомлення українка » 23 жовтня 2019, 12:53

Хто є підходящим кандидатом для навчання PECS?


Навчання PECS не обмежується віком, але для нього існує невелика кількість критеріїв. Таким чином, ви можете запропонувати PECS як п'ятдесятирічного чоловіка з когнітивними порушеннями, так і дворічній дитині без когнітивних порушень.

По-перше, кандидат для PECS ( дитина чи дорослий) повинен усвідомлювати потребу в комунікації будь-якої інформації іншій людині, нехай навіть в самому обмеженому форматі. Наприклад, дитина (чи дорослий), яка тягне іншу людину до бажаного предмету, має хоча б зачатки навмисної комунікації. Дитина (або дорослий), яка намагається отримати бажане, ніяк не звертаючись і не дивлячись на дорослого, може не мати навмисної комунікації, і йому може знадобитися інший підхід до навчання PECS.

Здатність розрізняти зображення не є необхідним критерієм для навчання PECS. Люди, у яких є розвинені навички розрізнення зображень, можуть домогтися більш швидкого прогресу на початкових стадіях програми. Деякі діти можуть спонтанно продемонструвати, що вони не тільки можуть розрізняти наочний матеріал, але і прекрасно знають, як можна використовувати зображення для комунікації. Ці люди можуть спонтанно знаходити і приносити своїм батькам і вчителям фотографії або каталоги, щоб повідомити про свої бажання. Такі діти (або дорослі) можуть бути готові до більш традиційного навчання допоміжної комунікації, яке включає більшу кількість різноманітних повідомлень на початкових стадіях.

Хоча стратегія PECS в першу чергу використовується з невербальними людьми, вона також може бути корисна для тих людей, чия мова складається головним чином з ехолалії, а також для людей з погано розвиненою промовою або людей з дуже обмеженим репертуаром вагомих слів і жестів. Потрібно дуже уважно планувати програму з урахуванням всіх сильних і слабких сторін у даного індивіда при освоєнні нового методу комунікації.
Я боюся, що обов'язково настане день, коли технології перевершать просте людське спілкування. І світ отримає покоління ідіотів.
Альберт Ейнштейн
українка Офлайн

Аватар користувача
Впевнено спілкуюся
 
Повідомлень: 385
З нами з: 03 жовтня 2016, 19:22
Дякував (ла): 1 раз.
Подякували: 3 раз.
Діти: троє діточок.
один з них-особливе дитятко,... дуже люблю їх усіх!
старша-донька. й двое хлопчиків.

Re: Аутизм

Повідомлення українка » 11 листопада 2019, 08:40

Дитячий аутизм: причини
Незважаючи на те, що це захворювання вже більше 50 років відомо медичної спільноти, до сих пір не були визначені однозначні причини його появи. Відомо, що воно виникає в результаті порушення внутрішньоутробного розвитку головного мозку. На користь чого свідчить той факт, що деякі аутичні риси формуються у типово розвиваються дітей, але діти з РАС не вміють їх придушити і приховати.



Офіційна медицина головною причиною розвитку захворювання називає генетичну схильність: дійсно, в сім'ях, де є одна дитина з подібним діагнозом, ймовірність розвитку захворювання у другу дитину на 10% вище. Але також існують дослідження, які доводять, що дитячий аутизм - це в першу чергу порушення обміну речовин: у травному тракті не розщеплюються білки казеїн і глютен (молочний і пшеничний білок відповідно).

Що ще відомо про діагноз? У хлопчиків подібний стан відзначається в 3 рази частіше, ніж у дівчаток. Кількість випадків аутизму та розладів аутистичного спектру стає дедалі більше. Наприклад, в США за останнє десятиліття ця кількість збільшилася в 7 разів - такої статистики для України знайти нелегко з тієї причини, що до цього захворювання приділяється набагато менше уваги, ніж у світовій медицині. Існує два типи аутизму: класичний (або аутизм з народження) і регресивний аутизм, який розвивається в проміжку від 12 до 24 місяців, якому передує абсолютно нормальний розвиток дитини.



Аутизм: симптоми
Через поведінкового характеру розлади його складно діагностувати, а симптоми стають основними діагностичними критеріями:

       відхилення в двосторонніх відносинах з іншими - ні взаємодії з батьками, дітьми, замкнутість, зосередженість на власному внутрішньому світі
       відсутність зорового контакту
       обмеженість і повторюваність - поведінки, інтересів, занять, уяви
       відхилення в розвитку спілкування, проблеми з промовою
       вибірковість - дитина їсть тільки певні продукти, грає винятково частиною іграшок, згоден надягати тільки той одяг, що йому подобається
       ненормальна реакція на сенсорні стимули - фізичний дискомфорт і бажання усамітнитися через занадто гучних звуків, яскравого світла, сильних запахів
Лікування аутизму і діагностика
Лікування аутизму в Україні ускладнюється неможливістю однозначного його діагностики - немає ніяких фізичних особливостей організму, які відрізняли б аутичних дітей від типово розвиваються.

Як і не існує медичних аналізів, які б однозначно підтвердили наявність подібного відхилення. Тому у дітей з типово аутичними проявами діагностують що завгодно - дитячу шизофренію, затримку розвитку мови, затримку психічного розвитку, алалія, але тільки не справжню хворобу.

Ось чому лікування аутизму у дітей слід починати з консультації у компетентного невролога, психіатра, які правильно інтерпретують симптоми дитини і поставлять правильний діагноз. Для адекватного лікування аутизму у дітей в Києві важливо не тільки визнати наявність розлади, але і визначити його тип - від цього буде залежати те, яким саме буде лікування.


Як лікувати аутизм?
Перш за все, вибрати той центр лікування аутизму, де прямо і чесно скажуть, що аутизм не лікується, але успішно коригується - багато центрів лікування аутизму дітей спекулюють на почуттях батьків, обіцяючи чи не повне лікування після одного терапевтичного курсу.

Лікування дитячого аутизму в
Прихований текст. Щоб його побачити, Вам необхідно зареєструватися!
базується на розумінні індивідуальності, комплексності та безперервності терапевтичного підходу. Використовуються різні методики лікування аутизму у дітей, складаємо індивідуальні схеми лікувальних впливів, залучаються до процесу лікування батьки- їх навчають спеціальними методиками роботи.

практикується:
       робота пацієнтів з психотерапевтом
       мовна терапія і логопедія
       ігрові заняття з аутистами в Києві
       фізіотерапія
       Томатіс терапія. Тільки на апараті Бессон Швейцарія.
         окупаційна (трудова) терапія
       вибіркове медикаментозне лікування
       сенсорна інтеграція
Я боюся, що обов'язково настане день, коли технології перевершать просте людське спілкування. І світ отримає покоління ідіотів.
Альберт Ейнштейн
українка Офлайн

Аватар користувача
Впевнено спілкуюся
 
Повідомлень: 385
З нами з: 03 жовтня 2016, 19:22
Дякував (ла): 1 раз.
Подякували: 3 раз.
Діти: троє діточок.
один з них-особливе дитятко,... дуже люблю їх усіх!
старша-донька. й двое хлопчиків.

Re: Аутизм

Повідомлення українка » 11 лютого 2020, 10:58

Фізіотерапія і Особливі діти

Що потрібно дітям з особливими вадами розвитку?
Особливим дітям потрібен не просто догляд, але індивідуальний план абилитации, постійна увага групи професіоналів, а також професійне обладнання та фахівці для проведення фізіотерапії.
При реабілітації та рухової терапії у старших дітей також йдеться про збереження вже наявних здібностей і зменшенні спастики і профілактиці контрактур. Для цього застосовуються рухові вправи і рухові ігри, пристосовані для моторних навичок кожної дитини. Вони стимулюють серцево-судинну систему, тренують м'язи і розвивають впевненість в собі. Діти відчувають зростаючу впевненість в собі і життєву силу.

Фізіотерапія є важливою складовою частиною лікування і реабілітації для дітей з особливими потребами .. У комплексній реабілітації застосовуються різні види фізіотерапевтичних процедур.

Магнітотерапія - метод, заснований на впливі на організм людини магнітними полями з лікувально-профілактичними цілями. Хоча в організмі не знайдено спеціальних рецепторних зон, що сприймають електромагнітні коливання, але є достовірні відомості про вплив природних магнітних полів на вищі центри нервової і гуморальної регуляції, на біоструми мозку і серця, на проникність біологічних мембран, на властивості водних і колоїдних систем організму. Під впливом магнітного поля малої інтенсивності знижується тонус судин мозку, поліпшується кровопостачання мозку, відбувається активація обміну речовин, що підвищує стійкість мозку кисневого голодування.

Лазеротерапія надає спазмолітичний, судинорозширювальний ефекти, покращує місцевий кровообіг і спосбствует нормалізації тонусу м'язів.
магнітотерапія:

-МІОСТІМУЛЯЦІЯ
Взаємодія електромагнітного поля з нервово-м'язову тканину, призводить до деполяризації клітинних мембран і скорочення м'язів. Залежно від обраної частоти стимуляції може бути досягнуто розслаблення або зміцнення м'язів.
-Лікування спастичності
Підвищення тонусу м'язів досягається за рахунок впливу на спинальний рівень контролю м'язового тонусу. Цей механізм показаний для лікування рухових порушень центральної нервової системи, до яких відноситься спастичность.

Прихований текст. Щоб його побачити, Вам необхідно зареєструватися!
Я боюся, що обов'язково настане день, коли технології перевершать просте людське спілкування. І світ отримає покоління ідіотів.
Альберт Ейнштейн
українка Офлайн

Аватар користувача
Впевнено спілкуюся
 
Повідомлень: 385
З нами з: 03 жовтня 2016, 19:22
Дякував (ла): 1 раз.
Подякували: 3 раз.
Діти: троє діточок.
один з них-особливе дитятко,... дуже люблю їх усіх!
старша-донька. й двое хлопчиків.

Re: Аутизм

Повідомлення українка » 06 липня 2020, 06:57

Увага !!! Центр стимуляції Мозку, Акція
Тест мохо-Діагностика уваги і гіперактивності
з 15 .06 по 15.0
акція, консультація лікаря (психолог) + тест мохо і висновок 550 грн (звичайна ціна 800)
вік від 6 до 12 років
Підходить для нормотіпічних дітей, визначає індивідуальні особливості дитини, допомагає підвищити успішність у школі

Тест Векслера: (2 години)
консультація (психолог) + тест
висновок, бесіда з батьками.
Результат на руки, практично відразу. Ціна 599 гр-н (звичайна ціна 1000грн)
Я боюся, що обов'язково настане день, коли технології перевершать просте людське спілкування. І світ отримає покоління ідіотів.
Альберт Ейнштейн
українка Офлайн

Аватар користувача
Впевнено спілкуюся
 
Повідомлень: 385
З нами з: 03 жовтня 2016, 19:22
Дякував (ла): 1 раз.
Подякували: 3 раз.
Діти: троє діточок.
один з них-особливе дитятко,... дуже люблю їх усіх!
старша-донька. й двое хлопчиків.

Re: Аутизм

Повідомлення українка » 07 липня 2020, 15:22

Шкала Спостереження для Діагностики Аутизму (ADOS) є «золотим стандартом» для оцінки і діагностики аутизму
Фіксуються дані за такими параметрами:

Мова і комунікація:
Мова - кількість слів, пропозицій, інтонація, ехолалії
Спроби привернути увагу
Стереотипні слова або пропозиції
діалог
вказування пальцем
жести
Соціальна взаємодія:
Погляд в очі
Реакція на ім'я
Вираз обличчя
спільні дії
Якість соціальної ініціативи
взаємність
Ігри - функціональні, символічні та включають уяву.

Різноманітна гра дитини, її якість
Чи є гра «понарошку»
якість уяви
Стереотипну поведінку і обмежені області інтересу:
сенсорні відчуття
самостимуляція
повторювані дії
Агресія і самоагрессія
ADOS складається з 4-х модулів. Кожен раз використовується тільки один модуль, найбільш підходящий рівню розвитку дитини - на основі розмовної мови і хронологічного віку.

Модуль 1 застосовується до тих дітей, які не використовують фразову мову постійно;
Модуль 2 - до тих, які використовують фразову мову, але не говорять вільно;
Модуль 3 - до вільно розмовляючих дітей;
Модуль 4 - до вільно розмовляючих підлітків і дорослих.
Запис і докладніше тут: 093 170 2841
Я боюся, що обов'язково настане день, коли технології перевершать просте людське спілкування. І світ отримає покоління ідіотів.
Альберт Ейнштейн
українка Офлайн

Аватар користувача
Впевнено спілкуюся
 
Повідомлень: 385
З нами з: 03 жовтня 2016, 19:22
Дякував (ла): 1 раз.
Подякували: 3 раз.
Діти: троє діточок.
один з них-особливе дитятко,... дуже люблю їх усіх!
старша-донька. й двое хлопчиків.

Re: Аутизм

Повідомлення українка » 20 липня 2020, 07:21

SENSORY AND SENSORY PROCESSING DISORDER
Розлад сенсорної обробки інформації

1. Головне пояснення «сенсорної обробки» (також званої «сенсорної інтеграцією») полягає в наступному: здатність мозку організовувати сенсорну інформацію, що надходить з усіх частин тіла, для можливості її використання. Організм людини приймає сенсорні дані від декількох різних сенсорних систем, організовує їх в мозку для функціонального використання, а потім відправляє сигнали решти тіла, щоб активувати відповідні моторні, поведінкові або емоційні реакції (відомі як «адаптивний відповідь»). У людей з неушкодженою сенсорної обробкою це відбувається автоматично, неусвідомлено і майже миттєво. Простий приклад: коли ви берете чашку або відкриваєте двері, яку ви вважаєте легкої (але насправді вона вона важка), Ви автоматично, неусвідомлено і майже миттєво збільшуєте кількість сили, яку можна використовувати, щоб фактично підняти або відкрити її. Або, якщо ви йдете по узбіччю і починаєте втрачати рівновагу, ви автоматично реагуєте на відчуття дисбалансу, намагаючись відновити рівновагу або спускаючись з узбіччя. Все це основні приклади сенсорної обробки в дії.
2. Які сенсорні системи пов'язані з сенсорної обробкою?
Коли професійні лікарі говорять про сенсорної обробці або сенсорної інтеграції, ми зазвичай посилаємося на сім сенсорних систем. Більшість людей чули про класичних п'яти почуттях, але ніколи не знали, що є ще дві «прихованих» сенсорні системи, які відіграють важливу роль в здатності нашого тіла функціонувати на щоденній основі. (Насправді є і більш «приховані» сенсорні системи і рецептори, але ми зосередимося на наших семи прямо зараз це мета цього поста).
Ось сім сенсорних систем, про які зазвичай говорять:
Вестибулярна: відчуття рівноваги і руху, розташоване в середньому вусі. На самому базовому рівні вестибулярна система активується кожного разу, коли ми переміщаємо голову, але вона також постійно активується низхідній силою гравітації, щоб дати нам відчуття того, де ми знаходимося в космосі. Вестибулярна система - дуже складна, але потужна сенсорна система, і насправді є різні типи вестибулярного входу в залежності від того, в якому напрямку або під яким кутом рухається ваше тіло. Вестибулярні дані можуть викликати різні реакції. Вона може бути заспокійливої, організуючою, що запобігає або дезорганізуючої в залежності від типу руху і чутливості індивідуума. Професійні терапевти, які мають досвід сенсорної інтеграції, навчені вміти визначати, який тип вестибулярного входу необхідний в різних обставинах, щоб допомогти отримати бажану відповідь, необхідний для поліпшення участі в даній задачі.
Пропріоцепції: почуття усвідомлення тіла. Наше тіло відчуває проприоцепцию за допомогою повідомлень від сенсорних рецепторів в м'язах і суглобах. Пропріоцептивна система активується кожного разу, коли ми штовхаємо або тягнемо предмети (наприклад, закриваємо або відкриваємо дверцята машини), а також щоразу, коли суглоби стискаються або розтягуються (наприклад, стрибки вгору і вниз або підвішування на брусах мавпи), Ця система допомагає нам зрозуміти, яке зусилля ми використовуємо і чи потрібно нам використовувати більше або менше зусилля, щоб успішно виконати завдання, наприклад, при фарбуванні, розрізуванні їжі за допомогою вилки і ножа або відкритті дверей. Проприоцептивні відомості мають заспокійливу і організуючий вплив на організм, особливо при відчутті надмірної стимуляції або перевантаженості.
тактильна:
Почуття дотику, розташоване в сенсорних рецепторах нашої шкіри і рота. Наша тактильна система має дві основні функції - повідомляти нам, коли ми до чогось торкаємося (можливість «відчути» це) і до чого ми торкалися (здатність «розрізняти» її особливості, такі як текстура, розмір, форма або температура). Подумайте про те, як, коли ви копаєтеся в сумочці або кишені, ви спочатку відчуваєте, що чогось торкнулися, а потім, коли ви відчуваєте це ближче, ви можете інтерпретувати (або розрізняти) властивості того, що ви поторкали не дивлячись, будь то певна монета, ключ або ручка. На додаток до двох основних функцій (відчуття і розпізнавання), тактильна система відповідає за обробку легкого дотику (наприклад, коли кішка проходить повз і стосується вас своїм хвостом), а також глибокого дотику (наприклад, міцним рукостисканням або масаж). Легкий дотик, як правило, викликає тривогу і, для деяких, викликає тривогу. Проте, глибоке дотик (також зване «глибоке тиск»), як правило, заспокоює і організовує, особливо коли ви відчуваєте себе надмірно збудженим або перевантаженим.
візуальна:
Почуття зору, але це більше, ніж просто здатність бачити ясно. Наша візуальна система також допомагає нам побачити те, що нам потрібно побачити, і відфільтрувати то, на чому нам не потрібно фокусуватися. Візуальна обробка вступає в гру при вирішенні таких завдань, як пошук двох відповідних шкарпеток в купі білизни, сканування аудиторії, щоб знайти вільне місце, або виконання роботи в зошиті в школі.
слухова:
Почуття слуху, але знову ж таки, це більше, ніж просто здатність чути точно. Коли ми обробляємо слухову інформацію, наш мозок повинен вміти визначати, які звуки важливі, а які можна «відключити». Він також повинен бути в змозі визначити, звідки виходять звуки (вони переді мною? Позаду мене? Осторонь? Поблизу? Далеко?) І що вони означають, щоб ми могли діяти або реагувати відповідно. Слухова система - це система виживання, і коли слухова обробка порушена, вона може змусити людей відчувати себе дезорієнтованими, дезорганізованими і пригніченими.
нюхова:
Нюх, впливає на почуття смаку, і це єдине почуття, яке безпосередньо пов'язане з частиною мозку, відповідальної за емоційні спогади (подумайте про емоції, які ви відчуваєте, коли ви відчуваєте знайомий запах, будь то позитивний, як бабусине печиво, випікається в духовці, або негативний, наприклад запах одеколону / духів, які використовував попередній хлопець / дівчина).
смакова:
Відчуття смаку, відповідальних за виявлення всіх різних смаків, які потрапляють в рот.
Я боюся, що обов'язково настане день, коли технології перевершать просте людське спілкування. І світ отримає покоління ідіотів.
Альберт Ейнштейн
українка Офлайн

Аватар користувача
Впевнено спілкуюся
 
Повідомлень: 385
З нами з: 03 жовтня 2016, 19:22
Дякував (ла): 1 раз.
Подякували: 3 раз.
Діти: троє діточок.
один з них-особливе дитятко,... дуже люблю їх усіх!
старша-донька. й двое хлопчиків.

Re: Аутизм

Повідомлення українка » 21 липня 2020, 07:26

1. Що таке розлад сенсорної обробки (SPD)?

Розлад сенсорної обробки (SPD) виникає, коли нервова система намагається адекватно обробити інформацію, що надходить сенсорну інформацію від сенсорних систем і організувати її (або «інтегрувати») для отримання очікуваних рухових, поведінкових або емоційних реакцій. У той час як всі ми іноді стикаємося з тим або іншим способом обробки певних типів сенсорного введення, невпорядкована сенсорна обробка відбувається приблизно у 1 з кожних 20 осіб, і це істотно впливає на здатність людей брати участь і процвітати у виконанні важливих завдань, дій і завдань повсякденної життя (тобто - «справ»). SPD - це більше, ніж просто гіпер / гіпо чутливість до певних типів текстур, ароматів, рухів або звуків. Як пише в своїй книзі «Сенсаційні діти» фахівець з трудотерапії доктор Люсі Джейн Міллер, труднощі, що виникають в результаті порушення сенсорної обробки, є хронічними і порушують повсякденне життя. Неважливо, наскільки сильно ви намагаєтеся позитивно підкріпити хорошу поведінку або наскільки твердо ви встановлюєте свої поведінкові очікування щодо того, щоб носити певні текстури одягу, є певну їжу, не ворушитися або нервувати, сидіти не розгойдуючись або тримаючи руки при собі. Це просто не працює, тому що мозок цих малюків просто підключений не так, як у дітей без діагнозу (РСО *) SPD.
РСО-розлад сенсорної обробки

2. Чи є аналогія для опису (РСО *) SPD?

Думати про мозок як про «директора по трафіку» для сенсорного введення, може бути корисним при спробі зрозуміти SPD. У тих, у кого сенсорна обробка не порушена, мозок діє як директор по трафіку і здатний приймати інформацію, що надходить сенсорну інформацію від усіх органів чуття, обробляти її, а потім відправляти її у відповідне місце впорядкованим і точним способом; це дозволяє людям реагувати на всю сенсорну інформацію точним, ефективним і функціональним чином і підтримує їх здатність рухатися, вчитися і брати участь в житті суспільства. Однак в осіб з РСО сенсорна інформація не обробляється і не відправляється в відповідне місце очікуваним впорядкованим чином, викликаючи то, що ви могли б назвати, - «неврологічної пробкою» (термін, вперше використаний педагогічним психологом і нейробіологом доктором А. Жан Айресом в своїй дивовижною книзі «Сенсорна інтеграція і дитина»). Це означає, що певні частини мозку не отримують правильної інформації, необхідної для інтерпретації та реагування на дотики, а що ускладнює обробку і обробку інформації, отриманої від почуттів, точним, ефективним і функціональним чином.

далі буде..
Я боюся, що обов'язково настане день, коли технології перевершать просте людське спілкування. І світ отримає покоління ідіотів.
Альберт Ейнштейн
українка Офлайн

Аватар користувача
Впевнено спілкуюся
 
Повідомлень: 385
З нами з: 03 жовтня 2016, 19:22
Дякував (ла): 1 раз.
Подякували: 3 раз.
Діти: троє діточок.
один з них-особливе дитятко,... дуже люблю їх усіх!
старша-донька. й двое хлопчиків.

Re: Аутизм

Повідомлення українка » 22 липня 2020, 06:53

Як виглядає розлад сенсорної обробки в повсякденному житті?

Один з найпростіших способів описати це - сказати, що при SPD організм може реагувати на сенсорні сигнали одним з трьох способів. Він може:

Недостатньо реагувати на сенсорну інформацію
Надмірно реагувати на сенсорну інформацію
Шукати / мати необхідність у сенсорній інформації

Коли сенсорна система недостатньо чутлива до сенсорної інформації, це означає, що вона не помічає і не реагує на певні стимули, які неушкоджена сенсорна система зазвичай помічає і реагує на них. Ці сенсорні системи вимагають більшої інтенсивності стимуляції, щоб помічати і реагувати. Це також називають «низькою реєстрацією» сенсорних даних.
Ось кілька прикладів того, як це може виглядати в реальному житті: дитина, яка, здається, не усвідомлює свого тіла і постійно стикається з людьми і предметами, навіть якщо зір зовсім нормальний (проприоцепція з недостатньою чутливістю), дитина, яка веде рукою вздовж паркану і не помічає скалок в пальцях (недостатність чутливості тактильності) або дитина, яка може кружляти й кружляти, але у неї ніколи не паморочиться голова (недостатньо чутливий вестибулярний апарат).

Коли сенсорна система занадто чутлива до сенсорних даних, це означає, що вона надто чутлива до певних стимулів, які, на думку интактної сенсорної системи, не мають великого значення. Занадто чутлива сенсорна система може привести до того, що діти будуть чутливі, занепокоєні, налякані або повністю уникають певних типів сенсорних переживань. Розмова про емоційнї гірки у аквапарку,тощо..!
Ось кілька прикладів того, як це може виглядати в реальному житті: дитина, яка кричить і плаче, бо шов в шкарпетці або бирка на сорочці дуже дратує або хвороблива (надмірно чуйна), дитина, яка «вибаглива» в їжі », або яка давиться від запаху або смаку різноманітних продуктів (надто чутлива нюхова або орально-тактильна система), дитина, яка демонстративно відмовляється входити або брати участь в гучне оточення (надмірно чуйна слухова система), або уявіть собі дитину, яка настільки чутлива до рухів, що боїться виявитися на нестійкій поверхні (наприклад, на ескалаторі) або виявитися в абсолютно вертикальному положенні (надмірно чутливий вестибулярний апарат).

Коли сенсорна система шукає або жадає сенсорної інформації, це означає, що вона спонукає дитину активно отримувати доступ до певних типів сенсорних даних. Подібно системам з недостатньою чутливістю, ці сенсорні системи потребують набагато більшої кількості вхідних даних, ніж зазвичай, щоб відчувати себе задоволеними або «регульованими». Шукачі почуттів винаходять цей тип даних і роблять все можливе, щоб його отримати. Це часто може змусити їх здаватися імпульсивними, неспокійними, неуважними або «неслухняними».
Ось кілька прикладів того, як це може виглядати в реальному житті: дитина, яка жує все (шукає оральну проприоцепцію), дитина, яка торкається всього (шукає тактильну), дитина, яка спирається на все (шукає проприоцепцію), або дитина що просто не може сидіти на місці (шукає вестибулярну).


далі буде...


Прихований текст. Щоб його побачити, Вам необхідно зареєструватися!
Я боюся, що обов'язково настане день, коли технології перевершать просте людське спілкування. І світ отримає покоління ідіотів.
Альберт Ейнштейн
українка Офлайн

Аватар користувача
Впевнено спілкуюся
 
Повідомлень: 385
З нами з: 03 жовтня 2016, 19:22
Дякував (ла): 1 раз.
Подякували: 3 раз.
Діти: троє діточок.
один з них-особливе дитятко,... дуже люблю їх усіх!
старша-донька. й двое хлопчиків.

Re: Аутизм

Повідомлення українка » 27 липня 2020, 07:17

Чи всі сенсорні системи реагують однаково (недооцінюють, переоцінюють або шукають / прагнуть)? Або різні системи реагують по-різному?

Порушення сенсорної обробки може (і часто відбувається) щодо більш ніж однієї сенсорної системи, проте кожна сенсорна система реагує на дотики по-своєму. Таким чином, дитина (чи дорослий) з SPD може бути надмірно чуйним в одному або декількох почуттях, в той же час будучи недостатньо чуйним або чутливим в інших почуттях. Крім того, здатність людини обробляти і реагувати на певні типи сенсорних даних може варіюватися від дня до дня, від години до години, навіть від хвилини до хвилині.

Це може бути вкрай неприємно для батьків, вчителів, терапевтів, медичних працівників і навіть самих дітей. Один день (або одну хвилину) вони можуть нормально сприймати гудіння кондиціонера або люмінесцентні лампи в кімнаті, а потім на наступний ... це нестерпно для них. Один день вони можуть нормально їсти їжу певної текстури або носити певну пару шкарпеток, а потім на наступний ... вид або думка про них змушує їх кричати і плакати. Організм постійно працює над тим, щоб відфільтрувати те, що необхідно, і зосередитися на тому, що важливо, а потім намагається функціонально реагувати на всі ці вхідні дані. Для людини з порушеною сенсорної обробкою мозок і тіло потребують додаткової допомоги, щоб врівноважити весь цей вступник сенсорний ввід і відповідним чином відреагувати на нього (часто званий «модуляцією»).

Як ви, ймовірно, можете сказати, розлад сенсорної обробки дуже складно і дуже складно!
Я боюся, що обов'язково настане день, коли технології перевершать просте людське спілкування. І світ отримає покоління ідіотів.
Альберт Ейнштейн
українка Офлайн

Аватар користувача
Впевнено спілкуюся
 
Повідомлень: 385
З нами з: 03 жовтня 2016, 19:22
Дякував (ла): 1 раз.
Подякували: 3 раз.
Діти: троє діточок.
один з них-особливе дитятко,... дуже люблю їх усіх!
старша-донька. й двое хлопчиків.

Re: Аутизм

Повідомлення українка » 28 липня 2020, 22:53

Що викликає порушення сенсорної обробки?

На даний момент точна причина порушення сенсорної обробки невідома. Але ми знаємо з досліджень, що РСО базується на неврології; мозок людей з SPD фактично відрізняється від мозку людей, у яких немає SPD. У розділі 13 книги «Сенсаційні діти», д-р Люсі Джейн Міллер відзначає, що поточні дослідження пропонують трьох «провідних претендентів», які сприяють розладу сенсорної обробки - спадковість, пренатальні і родові ускладнення (такі як недоношеність або пологи і труднощі з пологами) і навколишнє середовище фактори (такі як сенсорна депривація, травма або зловживання). Однак, як і багато інших умов, необхідні додаткові дослідження для того, щоб точно визначити причини виникнення СДПН.

6. Хто діагностується порушення сенсорної обробки?

На даний момент порушення сенсорної обробки не є офіційним медичним діагнозом. Тобто воно не вказано як окрема категорія в самої останньої версії керівництва, використовуваного для діагностики неврологічних розладів, таких як аутизм, СДУГ, ОКР та депресія. Проте, діти з сенсорними проблемами, які направляються для оцінки та / або лікування працетерапією, часто приходять зі посилальним діагностичним кодом (код ICD-9), таким як «Дисфункція сенсорної інтеграції». Так що це «існує» в цьому сенсі. На жаль, немає аналізу крові, аналізу ДНК або іншого медичного аналізу, який повернув би «позитивний» для SPD. Однак, як скаже вам будь-який батько дитини з SPD, це не означає, що порушення сенсорної обробки не є реальним. Це просто означає, що все ще потрібні мільйони доларів для досліджень необхідних щоб продемонструвати, що SPD є станом, окремим від інших неврологічних розладів.

Фахівці з дитячої окупаційної терапії не лікують діагноз; охоплюється весь дитина цілісно. Тому, чесно кажучи, не має значення, який «діагноз» у дитини, коли його направляють на окупаційну терапію. Ми дивимося на те, які сильні сторони дитини, з якими навичками даються йому важко, які навички чи здібності необхідні, щоб мати можливість виконувати ці заняття, а потім ми встановлюємо цілі і створюємо план лікування, щоб допомогти йому більш повно займатися, брати участь і насолоджуватися життям. Це може включати рішення проблем сенсорної обробки і їх вплив на повсякденне життя. При цьому додавання СПД в список «офіційних» медичних діагнозів може справити позитивний вплив на життя багатьох сімей, оскільки воно може відкрити двері для більш легкого доступу до методів лікування і ресурсів, необхідних для подолання симптомів СПД. і поліпшити здатність дитини брати участь і розвиватися в повсякденному житті.


| +
центр стимулювання мозку-сенсорная кімната.новітні меодики та фахівці.допомога дітям з особливими потребами
Я боюся, що обов'язково настане день, коли технології перевершать просте людське спілкування. І світ отримає покоління ідіотів.
Альберт Ейнштейн
українка Офлайн

Аватар користувача
Впевнено спілкуюся
 
Повідомлень: 385
З нами з: 03 жовтня 2016, 19:22
Дякував (ла): 1 раз.
Подякували: 3 раз.
Діти: троє діточок.
один з них-особливе дитятко,... дуже люблю їх усіх!
старша-донька. й двое хлопчиків.

Поперед.Далі

Повернутись до "Особливі" дітки



Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 7 гостей

cron