Глобальні оголошення!



Виховання в школах

Модератори: TaniaPicaSSo, mavpusya, Ulkanet

Виховання в школах

Повідомлення mari » 26 липня 2012, 11:51

Один священик на реколекціях для катехитів сказав, що у нас в педагогіці є дивний термін виховання, що означає ховання від Бога, а в росіян ще гірше воспитание - від слова питание. Отже чого прагнемо те маємо чи "виховуємо". Може і справді погано, що в нас школа відділена від Церкви і тому маємо те що маємо, молодь не слухає вчителів і т.д. і т.п. Може слід звернутися до історії і братських шкіл, що були на Україні і діяли при Церквах )) (Леся Ш.)

Прихований текст. Щоб його побачити, Вам необхідно зареєструватися!
Якщо говорити між нами,То все починається з мами.І казочка перша у світі,І сонячна подорож в літо. Найперші легенькі сніжинки. І сяюче диво - ялинка.Від мами - і літери,Й слово,І зроблена разом обнова.Якщо говорити між нами,То все починається з мами.
mari Офлайн

Аватар користувача
Психотерапевт
 
Повідомлень: 6650
З нами з: 13 листопада 2009, 16:55
Звідки: Тернопіль
Нагороди: 2
Мамуся-творець (1) жіночі посиденьки (1)
Дякував (ла): 3738 раз.
Подякували: 6894 раз.
Діти: 18 річна донька-студентка Анна Марія

Re: Виховання в школах

Повідомлення taranjka » 26 липня 2012, 12:11

давайте згадаємо, яким те виховання було :crazy: дяки з кийками, лінійками, кутки з гречкою....
про релігійну толерантність я вже мовчу
Зображення
я завжди той, ким я собі здаюся - а моє уявлення про себе постійно змінюється А.Жід
не кажіть мені шо робити, і я не скажу куди вам іти)))
taranjka Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 5407
З нами з: 22 липня 2010, 22:11
Нагороди: 6
Мамуся-творець (1) акула пера (1) Успішне грудне вигодовування (1) багата мамуся (1) за дитя форуму (1)
Дякував (ла): 1739 раз.
Подякували: 5566 раз.
Діти: трійко чудів

Re: Виховання в школах

Повідомлення mari » 26 липня 2012, 12:21

:) не все певно було так погано, дещо можна було б й перейняти
Якщо говорити між нами,То все починається з мами.І казочка перша у світі,І сонячна подорож в літо. Найперші легенькі сніжинки. І сяюче диво - ялинка.Від мами - і літери,Й слово,І зроблена разом обнова.Якщо говорити між нами,То все починається з мами.
mari Офлайн

Аватар користувача
Психотерапевт
 
Повідомлень: 6650
З нами з: 13 листопада 2009, 16:55
Звідки: Тернопіль
Нагороди: 2
Мамуся-творець (1) жіночі посиденьки (1)
Дякував (ла): 3738 раз.
Подякували: 6894 раз.
Діти: 18 річна донька-студентка Анна Марія

Re: Виховання в школах

Повідомлення ЗІрка » 26 липня 2012, 13:55

тоді і батьки були більш авторитарними. такі часи були, жорстокіші. як на мене ідея хороша. краще розгрузити програму по багатьох предметах і проводити цікаві лекції на теми релігії, сімї, народження дітей, практичні заняття з психологами, щоб діти вчилися управляти агресією тощо.
Зображення
ЗІрка Офлайн

Аватар користувача
Почуваюся, як вдома
 
Повідомлень: 969
З нами з: 27 липня 2010, 08:12
Звідки: Трембовля
Нагороди: 2
Успішне грудне вигодовування (1) слінгомама (1)
Дякував (ла): 258 раз.
Подякували: 953 раз.
Діти: хлопчик Андрусик

Re: Виховання в школах

Повідомлення pan_kotskyy » 26 липня 2012, 14:21

mari написав:Один священик на реколекціях для катехитів сказав, що у нас в педагогіці є дивний термін виховання, що означає ховання від Бога, а в росіян ще гірше воспитание - від слова питание. Отже чого прагнемо те маємо чи "виховуємо". Може і справді погано, що в нас школа відділена від Церкви і тому маємо те що маємо, молодь не слухає вчителів і т.д. і т.п. Може слід звернутися до історії і братських шкіл, що були на Україні і діяли при Церквах )) (Леся Ш.)

Як в слові "виховання" почитати про ховання від Бога ? :confused:
І про "воспитание" трохи з інтернету
| +
Воспитание. - В латинском (educatio) и немецком (Erziehung) словах,обозначающих это понятие, мы находим корень, общий с глаголами вести,тянуть (ducere, ziehen); в русском слове корень общий с глаголом питать,что гораздо правильнее. "Слово воспитание прилагается не к одномучеловеку, но также к животным и растениям, а равно к историческимобществам, племенам и народам, т.е. к организмам всякого рода, ивоспитывать, в обширнейшем смысле этого слова, значит способствоватьразвитию какого-нибудь организма посредством свойственной ему пищи,материальной или духовной" (Ушинский).

| +
но исторически значение у этого слова, оказывается, было иным. И на это указывает корень слова – «ПИТАТЬ». Он показывает, что в древности у глагола ВОСПИТАТЬ значение было – «вскормить».

Так що моя думка, те що корінь слова "питание" це не "ще гірше", а цілком зрозуміло і закономірно.
І не вважаю, що відділення школи від церкви є погано.
ЗображенняЗображення
pan_kotskyy Офлайн


Почуваюся, як вдома
 
Повідомлень: 1447
З нами з: 23 січня 2011, 15:58
Нагороди: 4
за тривале грудне вигодовуванн (1) багата мамуся (1) за дитя форуму (1) слінгомама (1)
Дякував (ла): 1925 раз.
Подякували: 1575 раз.
Діти: хлопчик, дівчинка

Re: Виховання в школах

Повідомлення Sawwku » 26 липня 2012, 14:54

дитина починається в сім'ї, а не в школі! до чого церква до непослуху вчителів? ніяк мені то в купку не в'яжеться. виховувати і навчати повинні батько і мати, а не дядько в рясі.
зрештою, якщо батьки згідні віддати йому контроль над своїм чадом, то їх справа. я КАТЕГОРИЧНО проти такого способу впхатися в дитину і в її сім'ю!!!
Sawwku Офлайн


Я тут живу
 
Повідомлень: 1560
З нами з: 18 січня 2011, 11:07
Звідки: Тернопіль
Нагороди: 4
випускниця школи материнства (1) Успішне грудне вигодовування (1) слінгомама (1) Чемпіон (1)
Дякував (ла): 837 раз.
Подякували: 912 раз.
Діти: маленьке сонечко Анютка
01,01,2011

Re: Виховання в школах

Повідомлення Alisa » 26 липня 2012, 15:02

Це добре, що школа відділена від Церкви.

Віра справа особиста, а релігійним фанатикам в школах не місце.
Зображення
Alisa Офлайн


Я тут живу
 
Повідомлень: 1510
З нами з: 13 квітня 2010, 12:13
Нагороди: 4
випускниця школи материнства (1) гостренький язичок (1) за тривале грудне вигодовуванн (1) за дитя форуму (1)
Дякував (ла): 1395 раз.
Подякували: 1354 раз.
Діти: синуля

Re: Виховання в школах

Повідомлення Ольга Г. » 26 липня 2012, 15:47

Те, що діти не слухаються батьків не є провиною школи, яка більше навчає, а не виховує. Нечемних дітей роблять батьки. Саме вони перші закладають у дітях основи культури та моралі. І найцікавіше те, що батьки роблять для дітей усе найкраще - але чомусь не завжди це "найкраще" є справді добрим для дитини, її розвитку та життя, часом сліпа любов робить дитину розбещеною. Зараз популярне демократичне виховання, вільне, спрямоване на особистість. І з одного боку це добре, а з іншого - таки не вистачає зараз справедливої вимогливості, навіть навіть якихось рис авторитаризму, щоб діти не просто любили батьків, але й мали повагу до них.
Ольга Г. Офлайн


 

Re: Виховання в школах

Повідомлення Ольга Г. » 26 липня 2012, 15:52

Alisa написав:Це добре, що школа відділена від Церкви.

Віра справа особиста, а релігійним фанатикам в школах не місце.


Погоджуюся. Зараз для релігійного виховання дитини при церквах є Марійська дружина, часто для дітей відбуються різні заняття та й батьки тут відіграють важливу роль.
Ольга Г. Офлайн


 

Re: Виховання в школах

Повідомлення taranjka » 26 липня 2012, 16:09

доречі, я б не сказала, що школа сильно відділена від церкви. є уроки християнської етики (програму угкц розробляли кажися) і ще ряд інших схожих предметів. на перше причастя класами ходять.
що не має бути? священники уроки ведуть? вивчення Біблії на память?
Зображення
я завжди той, ким я собі здаюся - а моє уявлення про себе постійно змінюється А.Жід
не кажіть мені шо робити, і я не скажу куди вам іти)))
taranjka Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 5407
З нами з: 22 липня 2010, 22:11
Нагороди: 6
Мамуся-творець (1) акула пера (1) Успішне грудне вигодовування (1) багата мамуся (1) за дитя форуму (1)
Дякував (ла): 1739 раз.
Подякували: 5566 раз.
Діти: трійко чудів


Повернутись до Школи



Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 1 гість

cron