Глобальні оголошення!



Побори в навчальних закладах

Модератори: TaniaPicaSSo, mavpusya, Ulkanet

Re: Побори в навчальних закладах

Повідомлення happymami » 24 вересня 2011, 23:13

ksana написав:я думаю, що батьки і вихователі можуть знайти компроміс і вирішити спільно питання потреб приміщень, де виховуються, навчаються і ростуть діти.

Власне, така ж ситуація є і в нас. Наші вихователі відстояли інтереси батьків перед керівництвом і ми робимо ремонт туалетів не вже, як зробили всі інші групи, а маємо час до літа назбирати потрібну суму грошей і робитимемо ремонт влітку. Чому вихователі так категорично за нас стали плечима? Бо, хоч вони й визнають відкрито, що їм набагато приємніше "жити" у новісінькому, відремонтованому приміщенні, але так як попередні батьки (власне, в групі, яку закінчила моя доця) категорично відмовилися за свій кошт вставляти ВСІ вікна в спальні і сказали шо вставлять лише одне (в результаті таки вийшло два, бо знайшли знижку), то ми (наступники цієї групи) вставимо всі решта вікна в спальні ДО опалювального сезону, тобто зараз. Відповідно на ремонт у нас бабла вже не буде і туалет почекає до літа. завідуюча таки погодилася. Не без пояснень вихователів і не без категоричних пояснень батьків попередньої групи, котрі ходили до неї пояснювати, чому вони не вставлятимуть таки всі вікна.

Такшо, як бачимо - компроміс таки шукати треба, шоб і керівництво не пінилося і ви не тратилися. Головне - не плюватися слиною, а твердо пояснювати, чому ви того робити не будете і не відмовлятися зовсім вже ні копійки не здавати, бо таки без батьків наші навчальні заклади - бідося.

Як згадаю, коли 4 роки тому привела малу в нову групу, котру тільки відкрили в класі, котрий раніше винаймала якась школа для позакласних занять, то волосся дибки встає. Стіни - голі. Меблі - жорстка совдепія. Підставки під вазони - чугунні ржаві корита. Підлога - крива. Лампи - прощай моя молодість. Общім - мені серце стискалося, коли я уявляла свою дитину там. Але за 4 роки за рахунок батьків і завдяки лише їхній ініціативі група стала зразковою в садку і туди зараз водять екскурсії.
| +
Від кутка стелі по всій кімнаті у нас жовті промені сонця. Між ними - сині і зелені полоски. Стіни - м'яко червоні з дерев'яною вагонкою. Унаочнення вихователі всьо малюють і клеять самі. є у нас хатинка колобка в зріст дитини, і тин з городом і кукурудзою. Ціла пачка масок. Столики і стільці за кошт держави нам видали (єдиним на весь садок, як найбіднішій на той час групі) різнокольорові і модульні. Надзвичайно красиві. Іграшки теж з'явилися мішками, бо ми раз в рік закуповували то мішок конструктора, то дитячу кухоньку. то ще якісь куточки, котрі мали бути по стандартах в групах. По бажанню батьки купували якісь іграшки в групу або віддавали домашні. Ми купували, наприклад, набір лікаря (20 грн раз врік то для мене був кайф купити, бо з грошима тоді проблем не було взагалі). Крім того, в нас теклас теля і за наш кошт просмолили стелю. А кілька татів навіть взимку сніг відгортали, щоб там він не протікав. То завідуюча аж чуть не плакала як то побачила. За батьківський кошт в групі є болер (коли ми поступали обов'язковим був не ремонт туалетів, як зараз, а болер в групах, шоб діти менше хворіли, миюч руки холодною водою). Крім того батьківський комітет за якісь кошти, шо залишилися з якихось загальних збирань, придбав якусь таку штуку, шо повітря очищає і ше й гріє. Не знаю, шо то таке. Якийсь конвектор мабуть. Висить на стіні, вище дитячого зросту. Мовчу вже про ремонт коридора, де в нас фотообої з мульфільма "От улибкі" і лампочки в стилі дитячих ліхтариків. Общім - я як вперше після ремонту зайшла - ахнула. Але - всі стіни в групі одирали батьки по черзі влітку, підвіконня малювали батьки, стяжку заливали батьки, общім, у ремонті батьки по черзі приймали участь, а хто не міг - здавав якісь гроші, шоб майстрів наймати. Такшо, кожен потік вкладає в групу певну частину своїх коштів, і начальство не вимагає євроремонтів. Вимагає лише відсутності грибка, пилу, дзюр, тощо. І тільки батьки керують, чи їхні діти сидітимуть в звичайному класі, чи в такому, який буде кращий, ніж рідна хата. Але, хоч наша група наразі вийшла сама модна і за всі 4 роки ми вклали як немало грошей, а й не мало праці, но були й такі батьки, котрі реально не могли, малозапезпечені, багатодітні, матері одиначки, то вони просто на зборах вставали, казали, шо для них то непосильно і або всі змирялися, шо та людина здає половину, або змирялися, шо хтось закладає, а людина доздає потрохи протягом року. або змирялися, шо людина відпрацьовує, як може працею, а не грошима.


Ще один реальний випадок, коли батьки зменшили суму, яку в школі треба здати на День вчителя.
| +
В паралельному класі на зьорах батьки сказали - кладем мінімальну зарплату вчительці в конверт. Одна мама принципово сказала - я не здам 50 грн, бо попереду і ДН і 8 березня і Миколая і інші свята. А в неї ще дитина в садку, і там такі ж суми треба здавати. Тому, вона здасть 30 і не більше. Всі промовчали і в кінці зборів хто мав. таки здавав 50. Наступного дня, коли батьки троха переспали з підрахунками і цифрами, знов була розмова між батьками, поки чекали дітей, і таки багато хто почав казати, а дійсно, таки 50 забагато. Плюс ще одна мама, котра була відсутня на зборах, наробила кіпішу, бо теж двоє дітей, а вона ще й не надто багата. Так от, в кінці кінців таки вирішили збирати по 30, вчительці просто купити картину, бо їй треба було в квартиру. Плюс на залишок вирішили купити дітям чайник в групу (вчителька запропонувала дітям взимку чай робити). Осьтакот. У нас же - збирають по 50 грн. Я на зборах не була, тому здаю, бо пізно вже виступати. Але навіть би на зборах я не виступала не тому, шо маю тих 50. А тому, шо спочатку мені здалося то невеликою сумою. І лише на наступний день після інфи, що маю здати 50, я прикинула собі суму, кількість вчителів, яких треба вітати, і до мене ійшло, шо 50, то забагато. То всьо залежить від тої цифри, яку якась вискочка назве першою. Сказали би зразу - 30. Всі здали би по 30. Сказали зразу по 50 - всі бездумно здають 50. А вже коли опам'ятовуються, то пізно шось пояснювати. Зато наступного разу я таки на збори піду і буду взивати до свідомості батьків :tipok: , бо не те, щоб я вчителів не поважаю, чи дуже вже туга на гроші (можна й без тортіків прожити тиждень, якшо тре). Але просто хочеться, шоб ті гроші йшли не бездумно в бездну, а якось з логікою і без мавпування та не за стадним інстинктом.
Навчу комп'ютерної графіки. З сертифікатом чи приватно
ЗображенняЗображення
Ми можемо стримати біль, злість, сльози, любов... але стримати сміх - неможливо)))
happymami Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 4945
З нами з: 15 листопада 2009, 08:56
Звідки: З дому)))
Нагороди: 6
Мамуся-творець (1) акула пера (1) за тривале грудне вигодовуванн (2) слінгомама (1) Чемпіон (1)
Дякував (ла): 2500 раз.
Подякували: 5212 раз.
Діти: Хлопчик-дівчинка)))

Re: Побори в навчальних закладах

Повідомлення oksana.tesliuk » 25 вересня 2011, 14:15

happymami написав:Оксана, а в якій школі-садку ви вчитеся? 28-ий? Чи то десь в центрі?

на Східному на Лесі Українки за колишнім кафе Казкою - нині магазин Барвінок

Alisa написав:А чому купе? :lol:
Просто шафою не можна було обійтися. :lol:

В мене теж виникло таке питання, тому й таки обійшлися звичайною шафою.
Може через те собі директорка уявила там шафу-купе, бо то ніша, в якій в дитячих садочках зазвичай няні зберігають і миють посуд. Але звичайна шафа там теж виглядає дуже гарно.
Цього літа зайшли ми з чоловіком в наш клас, щоб порахувати, скільки тре купити лаку на підлогу. Я була з малим на руках, то ше принагідно сіла собі на стільчик його погодувати. А то вже канікули були, школа була практично пуста. Тут раптом відкриваються двері і заходить ціла делегація батьків (2 класи по 28 учнів), діти яких ідуть в перший клас в нашу школу! Виявилося, шо то їхня вчителька привела батьків показати, яку їм треба буде шафу зробити в їхньому класі!!!
а взагалі-то happymami правильно пише - все залежить від самих батьків
я хотіла тим всім займатися (бо тож для моєї дитини робилося) і займалася - ціле літо сиділа в школі, керуючи тим ремонтом
той коллаж, який я проспонсорувала в клас, то вікна, які в садочках зазвичай перегороджують групу і спальню.
там були намальовані страшенні чорний кіт і буратіно, і вчителька просила заклеїти їх чимось, пропонувала хоча б якусь самоклейку, але коли побачила результат моїх ідей, то не могла натішитися - вже другий рік підряд завдяки нашій картині вся школа щорічний огляд міськно проходить на УРА! Вчителька також сказала, що нема на чому вивішувати роботи дітей. Я порилася в неті, виявила, що для цього існують спеціальні інформаційні дошки з корку. Щоб їх купити, виходить дорого, то я попросила чоловіка і він самостійно зробив декілька таких дошок відповідно до тих розмірів, які потрібні саме нам. Таким чином, ми потратили батьківські гроші лише на матеріал. До речі, нашу ідею підхопила дирекція школи, то тепер всі загальношкільні інформаційні дошки коркові :)
І всім цим я займалася після роботи, тобто після шостої вечора. І коли ми дзвонили батькам, щоб прийшли і помогли повимивати все після ремонту (минулого літа), а вони відповідали, шо не мають часу, бо працюють, то я потім почала відповідати, шо я теж не безробітна, і в мене теж є дитина, чоловік і домашня робота.
Було б бажання щось робити, тоді час і можливості завжди знайдуться.
Але я виявила для себе, що то за першу дитину так пре. Зараз, як уявляю, шо менший ітиме в перший клас, то розумію, шо вдруге вже так собою товкти не захочу. Осторонь мабуть все таки стояти не буду (не той темперамент), але й впєрєді планєти всєй теж летіти не стану.
oksana.tesliuk Офлайн


Почуваюся, як вдома
 
Повідомлень: 895
З нами з: 11 лютого 2011, 23:58
Нагороди: 3
випускниця школи материнства (1) Успішне грудне вигодовування (1) за дитя форуму (1)
Дякував (ла): 804 раз.
Подякували: 1014 раз.
Діти: Андрій 23.11.2003
Микола 19.05.2011

Re: Побори в навчальних закладах

Повідомлення Ludmila » 26 вересня 2011, 09:48

happymami написав:Ludmila розкажете який номер садка, і скільки вам ТРЕБА збирати. Ну і скільки збираєте по власном бажанні, типу на подарунки.


Були ми з чоловіком в п'ятницю на батьківських зборах (садочок № 1 на вул. Живова, т. зв. "Ватрівський"), до Дня вчитяля вирішили всі здати по 40 грн, на подарунок вихователям і няні, а ще по 150 на потребу групи.
Моя Сашенька тільки недавно почала відвідувати садочок, але ставлення вихователів, няні мене приємно вразило, тільки позитивні враження, в групі багато гарних іграшок, меблі звичайно совдепівські, поставлено тільки одне нове вікно, але загалом дуже непогано. Думаю без отаких батьківських "пожертв" саджолчкам не обійтись, головне, щоб ці батьківські фінансові вливання були в розумних межах.
Зображення
Ludmila Офлайн


Впевнено спілкуюся
 
Повідомлень: 271
З нами з: 22 вересня 2010, 10:34
Звідки: Тернопіль
Нагороди: 1
випускниця школи материнства (1)
Дякував (ла): 496 раз.
Подякували: 325 раз.
Діти: дівчинка Сашенька

Re: Побори в навчальних закладах

Повідомлення Русік » 26 вересня 2011, 10:31

Людочка, тобі не здається, що 30 чоловік по 40 грн. на день Вчителя - то трохи закруто? Ми перед 1 вересня здали по 10 грн., то ще залишилось на День вчителя. На потреби групи - 10 грн. на місяць.
Меблі цього року обновили - столики для діток, комод для іграшок, диван. На все пішло по 300 грн. з людини. Залишилось трохи на іграшки - купили новий конструктор великий, дівчаткам нову кухню
Дорогу осилит идущий!
Русік Офлайн

Аватар користувача
Почуваюся, як вдома
 
Повідомлень: 966
З нами з: 23 лютого 2010, 17:37
Звідки: Тернопіль
Нагороди: 4
Мамуся-творець (1) за тривале грудне вигодовуванн (1) за дитя форуму (2)
Дякував (ла): 896 раз.
Подякували: 1209 раз.
Діти: Козаки Микола та Сашко + козачка Катерина

Re: Побори в навчальних закладах

Повідомлення Ludmila » 26 вересня 2011, 11:30

Ірусь, діток не 30, а 22 в нашій групі, і в принципі дійсно сума виходиить значна, але подумалось, що ці люди перебувають з нашими дітьми практично стільки часу, а то і більше, ніж ми, тому можна зробити їм такий подарунок раз в рік. Це моя думка, і, знаєш, якось всі батьки погодились, ніхто не заперечував. Сподіваюсь такий жест вдячності батьків спонукає вихователів добре виконувати свою роботу. ;-)
Зображення
Ludmila Офлайн


Впевнено спілкуюся
 
Повідомлень: 271
З нами з: 22 вересня 2010, 10:34
Звідки: Тернопіль
Нагороди: 1
випускниця школи материнства (1)
Дякував (ла): 496 раз.
Подякували: 325 раз.
Діти: дівчинка Сашенька

Re: Побори в навчальних закладах

Повідомлення Oksana » 26 вересня 2011, 11:41

Люда, а восьме березня, а день народження вихователів... Нє, я не переконую тебе, то просто також мої роздуми ;-) Ми збираємо по 50, то це на день вчителя і на доріжки в спальню. Порахували, повинні вкластись. Вобщім, я за те, щоб подякувати, але в розумних межах, бо свят багато ще буде, і подарувати щось менше тоді вже не випаде, а грошей на все не завжди вистачить...
Але то моі просто думки... ;-)
Зображення
[Зображення
Oksana Офлайн


Почуваюся, як вдома
 
Повідомлень: 653
З нами з: 26 листопада 2009, 20:00
Нагороди: 4
Мамуся-творець (1) випускниця школи материнства (1) Успішне грудне вигодовування (1) Чемпіон (1)
Дякував (ла): 387 раз.
Подякували: 679 раз.

Re: Побори в навчальних закладах

Повідомлення Melisa » 28 вересня 2011, 23:22

Тепер добавлю від себе новинку. А то я шось розпереживалась, що всі здають на день вчителя, а мені ніхто навіть про збори не казав. Ото вчора вихователька подзвонила і сказала, що нині збори. :crazy: Дитина хвора, лишити нема на кого. Не пішла я. Зате вже ввечері одна мама подзвонила до мене і повідомила про те, що ми будемо здавати по 50 грн на:
1. посуд, щоб дітям купити. я так зрозуміла, що потрібні кружки.
2. ложечки оті медичні, щоб діткам в горло дивитись.
3. що лишиться - вихователькам і няні в конверт. :?
Питання: а там щось ще може лишитись? :?
Я вже ото начитавшись ваших повідомлень була трохи агресивно налаштована на такий хід подій. І так як людина я емоційна, то ті ж емоції і відчула член батьківського комітету. Розумію, трохи була не права (вона ж тут ні до чого....мабуть), та все ж.
Що думаєте про витрати та про дану суму?
Melisa Офлайн


Я тут живу
 
Повідомлень: 1978
З нами з: 14 листопада 2009, 20:44
Звідки: Тернопіль
Дякував (ла): 1656 раз.
Подякували: 2019 раз.

Re: Побори в навчальних закладах

Повідомлення гра з вогнем » 28 вересня 2011, 23:31

Nelya знаєш як я думаю. я думаю, шо збори отак з бухти барахти не робляться.
у нас про збори записка мінімум за тиждень приходить. ну і на зборах нам більше про дітей і програму триндять. про таке як ви говорите лиш раз сказали, шо на дн дитини можна принести солодощі і поригощати інших дітей, але узгодити все попередньо.

а про суму я ніц не знаю. цін не знаю, тому не в курсі скіки то може вартувати. але шост мені кажеться що в конверт піде гривень 30 точно з кожного.
гра з вогнем Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 6099
З нами з: 23 листопада 2009, 17:43
Нагороди: 3
Мамуся-творець (1) гостренький язичок (1) за тривале грудне вигодовуванн (1)
Дякував (ла): 3057 раз.
Подякували: 4232 раз.

Re: Побори в навчальних закладах

Повідомлення Natalinda » 28 вересня 2011, 23:36

Nelya написав:Питання: а там щось ще може лишитись? :?

Думаю по гривень25-30 точно лишиться
"люди ніколи й нікому не встигають ані подякувати за добро, ані відплатити за свої образи. Нікому. Навіть собі. І майже ніколи не є напваки"
М.Матіос
Natalinda Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 10980
З нами з: 26 листопада 2009, 17:16
Звідки: Звідси)))
Нагороди: 6
Серце форуму (1) Мамуся-творець (1) випускниця школи материнства (1) за тривале грудне вигодовуванн (1) слінгомама (1)
Дякував (ла): 14728 раз.
Подякували: 7324 раз.
Діти: Хлопчик Юрчик

Re: Побори в навчальних закладах

Повідомлення Melisa » 28 вересня 2011, 23:38

гра з вогнем написав:я думаю, шо збори отак з бухти барахти не робляться.

знаєш, мені ото тоже не дуже сподобалось. бо кожного дня, заходячи на форум в цю тему читала про різні збори. кожна з матусь висловилась. А я вже було подумала, шо в нас нічо такого не буде, бо ж дітки малюсінькі, куди їм до вітань, ранків і т.п. А не все так просто. Прийшла осінь зі своїми вірусами і більшість батьків таки не було. Прийшло лиш 12. Ну, але хай вже буде, як є. А шо робити? Подивимось, як буде далі. :?
Melisa Офлайн


Я тут живу
 
Повідомлень: 1978
З нами з: 14 листопада 2009, 20:44
Звідки: Тернопіль
Дякував (ла): 1656 раз.
Подякували: 2019 раз.

Поперед.Далі

Повернутись до Школи



Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 3 гостей