Глобальні оголошення!



Курси на вибір

Модератори: TaniaPicaSSo, mavpusya, Ulkanet

Курси на вибір

Повідомлення Радмила » 02 вересня 2013, 11:04

Згідно програм міносвіти. Можна обирати необов'язкові предмети в школі. Нам в школі вибрали християнську етику. Ососбисто я противник того, щоб моїй дитині нав'язували своє бачення такого особистого питання як відношення з Богом. В інших школах, бачу діти вивчають логіку, ритміку, риторику.
Підкажіть як це можна змінити? Це вибір школи чи щось залежить від батьків?
Зображення
Зображення
Щастя є
Радмила Офлайн


Почуваюся, як вдома
 
Повідомлень: 1144
З нами з: 29 листопада 2009, 15:06
Нагороди: 3
випускниця школи материнства (1) гостренький язичок (1) за тривале грудне вигодовуванн (1)
Дякував (ла): 1321 раз.
Подякували: 1747 раз.
Діти: Старша донечка Менша донечка

Re: курси на вибір

Повідомлення taranjka » 02 вересня 2013, 11:12

десь недавно писали про християнську етику знайомі. вони нарили інформацію, що ті предмети мають вибиратися з "подачі" батьків - не менше 4 з класу. зараз пробують довести свою правоту
Зображення
я завжди той, ким я собі здаюся - а моє уявлення про себе постійно змінюється А.Жід
не кажіть мені шо робити, і я не скажу куди вам іти)))
taranjka Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 5407
З нами з: 22 липня 2010, 22:11
Нагороди: 6
Мамуся-творець (1) акула пера (1) Успішне грудне вигодовування (1) багата мамуся (1) за дитя форуму (1)
Дякував (ла): 1739 раз.
Подякували: 5566 раз.
Діти: трійко чудів

Re: Курси на вибір

Повідомлення Радмила » 02 вересня 2013, 12:00

Спитай в них , будь-ласка, згідно яких постанов чи актів є така можливість.
Зображення
Зображення
Щастя є
Радмила Офлайн


Почуваюся, як вдома
 
Повідомлень: 1144
З нами з: 29 листопада 2009, 15:06
Нагороди: 3
випускниця школи материнства (1) гостренький язичок (1) за тривале грудне вигодовуванн (1)
Дякував (ла): 1321 раз.
Подякували: 1747 раз.
Діти: Старша донечка Менша донечка

Re: Курси на вибір

Повідомлення taranjka » 02 вересня 2013, 12:09

запитаю, як відпишуть то дам знати.
а в вас "християнська етика", чи "християнська етика в українській культурі" ?
йде останнім уроком? заставляють обовязково ходити?
Зображення
я завжди той, ким я собі здаюся - а моє уявлення про себе постійно змінюється А.Жід
не кажіть мені шо робити, і я не скажу куди вам іти)))
taranjka Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 5407
З нами з: 22 липня 2010, 22:11
Нагороди: 6
Мамуся-творець (1) акула пера (1) Успішне грудне вигодовування (1) багата мамуся (1) за дитя форуму (1)
Дякував (ла): 1739 раз.
Подякували: 5566 раз.
Діти: трійко чудів

Re: Курси на вибір

Повідомлення Радмила » 02 вересня 2013, 12:17

"Християнська етика". І неостанім, а в середині. І як я ненапишу заяви, то куди моя дитина має подітись на 3-му уроці? Я сьогодні балака, ще з однією мамою з класу. Вона теж проти. Буду агітувати інших батьків. Або хай ділять клас на 2 факультативи. Одні йдуть на хр.етику, а інші на інший предмет.
Зображення
Зображення
Щастя є
Радмила Офлайн


Почуваюся, як вдома
 
Повідомлень: 1144
З нами з: 29 листопада 2009, 15:06
Нагороди: 3
випускниця школи материнства (1) гостренький язичок (1) за тривале грудне вигодовуванн (1)
Дякував (ла): 1321 раз.
Подякували: 1747 раз.
Діти: Старша донечка Менша донечка

Re: Курси на вибір

Повідомлення taranjka » 02 вересня 2013, 12:21

мдя, це взагалі. цей курс має бути як додатковий останній урок :confused:
цікаво, по якій програмі вони вчаться. в тебе ж в 2 класі доця?
а в 1 була?
Зображення
я завжди той, ким я собі здаюся - а моє уявлення про себе постійно змінюється А.Жід
не кажіть мені шо робити, і я не скажу куди вам іти)))
taranjka Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 5407
З нами з: 22 липня 2010, 22:11
Нагороди: 6
Мамуся-творець (1) акула пера (1) Успішне грудне вигодовування (1) багата мамуся (1) за дитя форуму (1)
Дякував (ла): 1739 раз.
Подякували: 5566 раз.
Діти: трійко чудів

Re: Курси на вибір

Повідомлення Радмила » 02 вересня 2013, 12:57

В першому була. Через те і не хочу, щоб була в 2-гому.
Бо як моя дитина прийшла і сказала, що її душа в неділю її кличе в церкву. А моя душа мене туди не кличе. А вона так затято мене в тому переконувала, просто як зазомбована. Мені таке не підходить. Я маю свій погляд на віру. І не хочу, щоб моїй дитині навязувала свій світогляд чужа для неї людина.
Власне, це один із прикладів. І ще було багато таких. От "має, мусиш, зобовязаний" . А я багато з тго що мусиш і має, не вважаю за таке як істиною.
Зображення
Зображення
Щастя є
Радмила Офлайн


Почуваюся, як вдома
 
Повідомлень: 1144
З нами з: 29 листопада 2009, 15:06
Нагороди: 3
випускниця школи материнства (1) гостренький язичок (1) за тривале грудне вигодовуванн (1)
Дякував (ла): 1321 раз.
Подякували: 1747 раз.
Діти: Старша донечка Менша донечка

Re: Курси на вибір

Повідомлення taranjka » 02 вересня 2013, 14:21

гм, з того що я читала про християнську етику, то там про релігію як таку не мало б говоритися. тим більше про відвідування храмів. все дуже загально і не зачіпати жодної конесі. але завжди є така річ як субєктивний погляд вчителя... я теж не хочу щоб в майбутньому мої малі відвідували цей предмет. на релігію в мене інше бачення. моральні цінності - це теж привязується в сімї, і ніякі уроки того не змінять. тому для мене це лише даремна трата часу моєї дитини

Радимила знайомі ще відповіді не отримали (тато звернувся з запитом в школу, бо керівничка сказала, що предмет обовязковий), от що їм писали -
| +
"Християнська етика" не може бути обов'язковим предметом. Цей предмет відноситься до інваріативної частини програми і може бути запроваджений лише з ініціативи батьків (якщо не помиляюсь мінімум 4 з класу) Тому це питання мало обговоритись на батьківських зборах. І ще одне - викладати хто буде? Це можуть робити лише люди з педагогічною освітою, які пройшли спеціальні курси підвищення кваліфікації. І ніхто більше.

Інваріантна складова змісту початкової загальної освіти формується на державному рівні і є обов’язковою для всіх загальноосвітніх навчальних закладів незалежно від їх підпорядкування та форми власності. Інваріантна складова змісту початкової загальної освіти визначається за допомогою таких освітніх галузей, як “Мови і літератури”, “Математика”, “Природознавство”, “Суспільствознавство”, “Здоров’я і фізична культура”, “Технології” та “Мистецтво”. Виключення з інваріантної складової будь-якої з освітніх галузей порушує цілісність загальноосвітньої підготовки на рівні початкової освіти і наступність основної школи.
В інваріантній складовій Базового навчального плану визначено мінімально необхідну кількість навчальних годин на вивчення кожної освітньої галузі.

Також - Варіативна складова Базового навчального плану визначається загальноосвітнім навчальним закладом з урахуванням особливостей регіону, навчальних закладів, індивідуальних освітніх запитів учнів та (або) побажань батьків, або осіб, які їх замінюють. У початкових класах варіативна складова включає години, які виділяються на вивчення навчальних предметів освітніх галузей, курсів за вибором, проведення індивідуальних консультацій та групових занять з учнями.
Вивчення предметів, включених до інваріантної та варіативної складових, дає змогу забезпечити належний рівень загальноосвітньої підготовки і соціально-особистісного розвитку учнів молодшого шкільного віку.

але ОДНОЗНАЧНО! і це важливо - Навчальне навантаження учнів складається з годин інваріантної і варіативної складових і не може перевищувати гранично допустимого рівня тижневого навантаження учнів, установленого Базовим навчальним планом та санітарно-гігієнічними нормами організації навчально-виховного процесу.

Більше тут
[url]
Прихований текст. Щоб його побачити, Вам необхідно зареєструватися!
[/url]
Зображення
я завжди той, ким я собі здаюся - а моє уявлення про себе постійно змінюється А.Жід
не кажіть мені шо робити, і я не скажу куди вам іти)))
taranjka Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 5407
З нами з: 22 липня 2010, 22:11
Нагороди: 6
Мамуся-творець (1) акула пера (1) Успішне грудне вигодовування (1) багата мамуся (1) за дитя форуму (1)
Дякував (ла): 1739 раз.
Подякували: 5566 раз.
Діти: трійко чудів

Re: Курси на вибір

Повідомлення Радмила » 04 вересня 2013, 21:35

Вчителька сказал, що це вирішила педрада. а батьки хотіли. А які батьки хотіли не сказала. А ще сказала принести молитовник. Бо будуть вчити молитви, а після 3-тього класу йти всі разом до причастя.

Я тепер не знаю. Взагалі не знаю, що робити. Бо я одна виступила проти, а всі, за і, навіть ті хто був не за, тихо промовчали. І водити мені не підходить, і не хочеться щоб дитина була інакша. Але йти натовпом до причастя, для мене нонсенс. Але як всі підуть разом в тих білих платячках, а в моєї дитини не буде того свята? І вони йдуть в грекокатолицьку церкву, а ми ходимо в свою православну. Я нічого не маю проти грекокатолицької, але в мене свій храм, свій отець.
Отож я зараз в повному ступорі, як вирулити з цього з найменшими наслідками для дитини. :confused:
Зображення
Зображення
Щастя є
Радмила Офлайн


Почуваюся, як вдома
 
Повідомлень: 1144
З нами з: 29 листопада 2009, 15:06
Нагороди: 3
випускниця школи материнства (1) гостренький язичок (1) за тривале грудне вигодовуванн (1)
Дякував (ла): 1321 раз.
Подякували: 1747 раз.
Діти: Старша донечка Менша донечка

Re: Курси на вибір

Повідомлення Ulkanet » 04 вересня 2013, 22:18

Радмила так і скажи вчительці, шо в тебе церква така, а ви вчите на іншу церкву.
я мама - і я вибираю яка в мене і моєї сім'ї церква.
"ви ходите до греко-католицької??? то давайте я двічі/тричі на тиждень по годині буду вашій дитині "розказувати" і вчити про православну. і до причастя вона піде в православну до мого священика, а не куди ваша сім'я ходить. вам таке сподобається???"


якщо шось станеться - то завжди відповідальність і наслідки на батьках. але батьки не мають права вирішувати ні які прививки колоти, ні які уроки вчити і т.д. :dash: наших дітей калічать: лікарня - фізично, школа - психічно. але все одно мама вина що такого сина/дочку виховала. :sad:

колись до церкви не пускали, гонили і карали. в тепер практично силою заганяють в церкву. :dash: :dash:
Від роботи дохнуть коні - ну а я безсмертний поні!!!!! :-))))))
Ulkanet Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 2048
З нами з: 17 березня 2012, 02:10
Нагороди: 2
Мамуся-творець (1) слінгомама (1)
Дякував (ла): 3577 раз.
Подякували: 1979 раз.
Діти: Доця

Далі

Повернутись до Школярі (від 6 до 17)



Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 4 гостей

cron