Глобальні оголошення!



Чи варто обмежувати дружбу із збитошником?

Модератори: TaniaPicaSSo, mavpusya, Ulkanet

Чи варто обмежувати дружбу із збитошником?

Повідомлення nadusha » 16 липня 2013, 15:18

Звертаюсь до усіх за порадою в такій справі. Вже відпускаю Артема (йому минуло 7 років) самого в обід гуляти коло дому і в сусідній двір. Часто там гуляю і з молодшим, то трохи знаю різних дітей. Артем чогось тягнеться до хлопчика-хулігіна Павла. Павло з тих діток, що постійно мусять робити якісь збитки (таким, певно буде мій менший Денис, бо витворяє вже зараз...) Перелік зроблених збитків про які я знаю: відкрутити ковпачки з коліс чужих машин, стукнути ліктем по капоту, щоб зробити вмятину, розбити бутилку при вході в будинок, розпалити вогонь з газет коло підвальних дверей (в шині), поносити до входу в підвал купу дощок з іржавими цвяхами, щоб робити халабуду і т.д. Більшість з перерахованого і небезпечно, і несе матеріальні збитки...

З Артемом своїм не раз, не два говорила на тему вогню і сірників. Особливо звертала його увагу, коли був випадок, що старші хлопці розвели вогонь, до них підійшов чотирирічний малюк, а вони хлюпнули на нього з каністри чамось і дитина загорілась, обгоріла і після лікування таки померла... Говорю, перепитую чи зрозумів - вроді би розуміє. Аж повертаюсь з поліклініки - бачу дим коло підвалу, підхожу хлопці там, стоїть шина, всередині горять газети... Залила я кампотом, насварила їх, попросила, щоб їм сірники в магазині не продавали... Потім питаю Артема, чого він так зробив? "То палив Павло, а я хотів загасити і носив з пісочниці пісок..." :dash:

Вже думала, може то справа не в Павлові... Коли якось Павла не було, то бавився з старшимихлопцями, з молодшими і не було жодного збитку... Арте з тих дітей, що підпадають під вплив: з спокійними він грається спокійно, з рухливими ганяє, з збитошними... підтримує їх ініціативи.

Питання: що робити? Маринувати його цілий обід, поки спить менший, при гарній погоді в хаті (обідаємо, вложую меншого, виконуємо завдання на канікули, тоді пускаю надвір)? Заняти його надовго не можу, бо під час обіднього сну я готую вечерю... Пускати, з умовою не робити збитків і не гуляти з Павлом? Поки так і роблю... Кожних півгодини він дзвонить в домофон або приходить під балкон "відмічатись". Коли гуляємо разом, то прошу гуляти так, щоб я його бачила (навіть з Павлом). Порадьте як бути?
Дозвольте собі йти по шляху, який робить вас щасливим, не засуджуючи і не картаючи себе за зроблений вибір.
nadusha Офлайн


Я тут живу
 
Повідомлень: 1898
З нами з: 16 лютого 2012, 15:50
Нагороди: 1
за тривале грудне вигодовуванн (1)
Дякував (ла): 2381 раз.
Подякували: 2212 раз.
Діти: два синочки

Re: Чи варто обмежувати дружбу із збитошником?

Повідомлення Ulkanet » 16 липня 2013, 18:23

не в обіду, але ваша дитина просто незнає, що таке відповідальність і що таке бути покараним.
в 7 років мав би вже знати, що якщо зробить збитки то буде покараним. :ireful:
а так мама троха покричить і все. :dokter:
дитину тре карати!!! щоб вона знала що за зло буде покарана!
карати можна по різному. не обовязково гавкати і бити. можна забирати "то що дороге". наприклад іграшку улюблену. зробив зло - забрали іграшку чи ровера чи самокат на пару днів. і доступно і в строгому тоні (без сюсі-пусі, ти мій маленький так не роби) пояснили що тепер за кожну таку провину він буде так покараний. зробив шкоду, яка понесла матеріальні збитки??? забрати ровер (телефон, плеєр, самокат, дорогу іграшку) і продати, при ньому, ті гроші відати потерпілому. щоб знав. два-три таких покарання і він буде думати чи йому варто таке робити, чи краще піти до інших дітей гратися.

можете казати що я монстр, але дитина має чітко усвідомлювати що за свої вчинки тре відповідати! бо якщо робити так, як роблять батьки того Павліка, то завтра він вбє собаку, а після завтра покалічить чужу (читати вашу) дитину.

якби я побачила як моя дитина підпалює під дверима скат з газетами, то я б так верещала як ненормальна і не тільки на свою. той Павлик би дістав не менше. :ireful:

а батьки того Павліка знають, що витворяє їх дитина???
Від роботи дохнуть коні - ну а я безсмертний поні!!!!! :-))))))
Ulkanet Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 2048
З нами з: 17 березня 2012, 02:10
Нагороди: 2
Мамуся-творець (1) слінгомама (1)
Дякував (ла): 3577 раз.
Подякували: 1979 раз.
Діти: Доця

Re: Чи варто обмежувати дружбу із збитошником?

Повідомлення Natalinda » 16 липня 2013, 18:54

Ulkanet написав:не в обіду, але ваша дитина просто незнає, що таке відповідальність і що таке бути покараним.


Тю, Улька, так може не було ще за що карати аж так. Ну не буде ж nadusha карати як циган, наперед :wink:
Якщо дитина піддається під вплив, то тре по можливості шукати для неї компанію таку, яку мама хоче) незбитошну. Мені від таких збитків аж мороз по шкірі(

Я б ще пробувала дитині пояснювати про те, що раз були разом, то мало хто буде розбиратися хто палив, а хто гасив, ну і типу мама буде розстроєна. Це за умови якщо дитина на теке ведеться звісно.
"люди ніколи й нікому не встигають ані подякувати за добро, ані відплатити за свої образи. Нікому. Навіть собі. І майже ніколи не є напваки"
М.Матіос
Natalinda Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 10980
З нами з: 26 листопада 2009, 17:16
Звідки: Звідси)))
Нагороди: 6
Серце форуму (1) Мамуся-творець (1) випускниця школи материнства (1) за тривале грудне вигодовуванн (1) слінгомама (1)
Дякував (ла): 14728 раз.
Подякували: 7324 раз.
Діти: Хлопчик Юрчик

Re: Чи варто обмежувати дружбу із збитошником?

Повідомлення Ameli » 16 липня 2013, 19:22

З боку ми дуже розумні і все так гарно знаємо а на справді коли стосується безпосередньо тебе і твоєї дитини не все так однозначно. Я з тих мамів що строга і дисципліна в мене на першому місці, так виховую щоб в чужих людей не було багато питань і тому багато пояснюю своїй, розказую чого так не можна а чому так треба.
Але я замітила що є такі діти...люди я не хочу бути багатослівною і дуже розумною але так як виховують то я не знаю...говорю не бийся до чужої дитини ж кричати не будеш..а воно дивиться і як баран.....ну вивело коли почала малу дусити...ну що то за такі тупезні ігри.??? я така була зла що думала роздеру...ну жаба гімниста хто ти така щоб мою дитину дусила??? Я її поставила на місце і випровадила додому. але вона за голдину знову привалила...ну НЕДОХОДИТЬ бо вдома нічого не говорять. тих дітей ніхто не сприймає, мені було б страшно коли мою дитину всі гнали і не сприймали. Батьки будьте не лише батьками але і вихователями, друзями, і нічого страшного що ви насварите...бо коли питання Життя і тупі ігри...то ви мене вибачте.
Я мама, а мама ніколи не буває самотньою. - К. Деньов
Ameli Офлайн

Аватар користувача
Почуваюся, як вдома
 
Повідомлень: 738
З нами з: 08 квітня 2013, 23:40
Нагороди: 2
багата мамуся (1) за дитя форуму (1)
Дякував (ла): 947 раз.
Подякували: 595 раз.

Re: Чи варто обмежувати дружбу із збитошником?

Повідомлення Alisa » 16 липня 2013, 20:59

Заборони спілкуватися з Павлом й край :wink: .
Він його поганому навчить!
phpBB [video]
Зображення
Alisa Офлайн


Я тут живу
 
Повідомлень: 1510
З нами з: 13 квітня 2010, 12:13
Нагороди: 4
випускниця школи материнства (1) гостренький язичок (1) за тривале грудне вигодовуванн (1) за дитя форуму (1)
Дякував (ла): 1395 раз.
Подякували: 1354 раз.
Діти: синуля

Re: Чи варто обмежувати дружбу із збитошником?

Повідомлення nadusha » 17 липня 2013, 01:06

Пояснюю і розказую Артемові постійно, але щось як горохом об стіну... З останнього "гороху": пояснюю, що не можна говорити з незнайомими, не можна сідати в чужі машини до незнайомих, бо можуть вкрасти, вбити, покалічити. Вроді би зрозумів. Через пару днів питаю: уяви собі, що ти гуляєш сам, під"їхала машина з неї вистрибнуло кошеня, а дядько попросив тебе занести то кошеня і сісти з ним в машину...Ти занесеш??? - Так! :dash: Пояснюю по-другому колу... :ireful:

На рахунок покарань: караю відсутністю мультиків, вечірньої казки перед сном, комп"ютер в нас на літо в карантині, позбавленням велосипеду і т.д. Згідна цілком, що за свої вчинки треба відповідати, змусила відшукати відкручені ковпачки і прикрутити назад (правда то капля в морі)... Страхаю ще їх міліцією, штрафами. Я справді певно трохи зам"яка, але коли треба покарати, то звертаюсь до чоловіка, йому м"якість не грозить (мова не йде про фізичні покарання).

Мама Павла ніби-то нормальна жінка мого віку, має ще молодшого сина (1,5року). На мої розмови про збитки:"Я з ним вдома поговорю... Я як була малою, то тоже витворяла... А що хотіти, то ж хлопці..." Батько з ними тимчасово не живе, причин не знаю. Думаю, що хлопець відчуває безкарність і витворяє.

Наша площадка маленька і коло неї дорога, а сусідній двір більший і всякі там драбинки-гойдалки-пісочниці... Зі своїми двома хлопцями мені зручно там гуляти, бо близько коло дому, не треба брати візок, не коло дороги, багато дітей різного віку.

Теж думаю, що варто обмежити їх спілкування (поки я ще можу це зробити) і виховувати-виховувати-і- ще раз виховувати. Невідомо які ще хулігани його чекають попереду, треба якось вчити його правильно себе з ними поводити. Вже казала не раз, як бачиш, що роблять хлопці щось погане - йди відразу звідти, кажи "Я не буду дурницями з вами займатись" ... Так хочу вірити, що дойде до Артема.
Дозвольте собі йти по шляху, який робить вас щасливим, не засуджуючи і не картаючи себе за зроблений вибір.
nadusha Офлайн


Я тут живу
 
Повідомлень: 1898
З нами з: 16 лютого 2012, 15:50
Нагороди: 1
за тривале грудне вигодовуванн (1)
Дякував (ла): 2381 раз.
Подякували: 2212 раз.
Діти: два синочки

Re: Чи варто обмежувати дружбу із збитошником?

Повідомлення Галина » 17 липня 2013, 08:40

В мене був випадок, коли моя Діана гралася з дівчинкою з її садочку. Але в дівчинки мама м"яко скажемо розгульна дама, малою не займається. Дитина з 5-ти років цілий день без нагляду (нема кому наглядати, всі пішли по справах, її виставили за двері і роби що хочеш) на вулиці. Та дитина мою постійно намовляла на всякі гадості, то скло з розбитої пляшки збирати і в рот брати :scare: ніби то цукерок, то бички в кущах збирати і курити... Моя дитина була кілька раз сварена, бита за те що йде на поводу і взагалі після спілкування з нею ставала трохи неадекватна. А потім вона каже мої що чого ти з мамою гуляє, а во я сама, кажи мамі, що ти її не хочеш. І додала потім, твоя мама така злюка. (То мій чоловік почув ту розмову.)
Після того я строго заборонила їй гратися і спілкуватися з нею не тільки на вулиці, а й в садочку. Навіть вихователі кажуть, що вона дуже псує дітей... А нещодавно та дитина цілувалася за домом з сусідом ГОЛА!!!! Чим може закінчитися спілкування з такою дитиною...
Галина Офлайн


Я тут живу
 
Повідомлень: 2526
З нами з: 21 травня 2010, 19:58
Нагороди: 6
Мамуся-творець (1) за тривале грудне вигодовуванн (1) багата мамуся (1) за дитя форуму (1) слінгомама (1)
Дякував (ла): 3341 раз.
Подякували: 2248 раз.
Діти: 3 дівчинки-красунечки

Re: Чи варто обмежувати дружбу із збитошником?

Повідомлення sky » 17 липня 2013, 14:42

я працюю в мiлiцii. з власного досвiду скажу що нiчим добрим таке спiлкування не скiнчиться. бачила випадки коли дiти з дуже благополучних сiмей попадали в мiлiцiю за побиття iнших ,крадiжки i все iз-за компанiй. тому краще маринувати дитину дома нiж таке спiлкування!
Зображення
sky Офлайн

Аватар користувача
Впевнено спілкуюся
 
Повідомлень: 280
З нами з: 07 березня 2012, 11:04
Нагороди: 3
випускниця школи материнства (1) Успішне грудне вигодовування (1) за дитя форуму (1)
Дякував (ла): 47 раз.
Подякували: 141 раз.
Діти: дівчинка 26.06.2012

Re: Чи варто обмежувати дружбу із збитошником?

Повідомлення Ulkanet » 17 липня 2013, 16:54

sky то підкажи як краще зробити з тою малою (про яку Галя пише).
бо нічого не робити - то тоже якось вже дико. може та мамаша чи домашні налякаються трохи.
може до участкового написати скаргу що дитина гола лазить цілими днями??? най прийде пошугає їх там?? чи в соціальну службу?? (доречі а де вона та служба??? )
Від роботи дохнуть коні - ну а я безсмертний поні!!!!! :-))))))
Ulkanet Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 2048
З нами з: 17 березня 2012, 02:10
Нагороди: 2
Мамуся-творець (1) слінгомама (1)
Дякував (ла): 3577 раз.
Подякували: 1979 раз.
Діти: Доця

Re: Чи варто обмежувати дружбу із збитошником?

Повідомлення sky » 17 липня 2013, 18:07

то тiльки соцiальнi служби допоможуть. участковий нiяк не допоможе. знаю що шевченка 1 вродi знаходиться служба у справах дiтей. вони за цим слiдкують, i можуть поговорити з батьками, i попередити iх про неналежне виховання дiтей i вiдповiдальнiсть за це. необхiдно звернутися до них, напевно написати якусь заяву. а iще якщо побачити що та дитина курить , розпивае спиртнi напоii то учасковий або кримiнальна служба у справах дiтей може скласти адмiнiстратиний протокол на батькiв дитини, на них через суд накладуть штраф.
Зображення
sky Офлайн

Аватар користувача
Впевнено спілкуюся
 
Повідомлень: 280
З нами з: 07 березня 2012, 11:04
Нагороди: 3
випускниця школи материнства (1) Успішне грудне вигодовування (1) за дитя форуму (1)
Дякував (ла): 47 раз.
Подякували: 141 раз.
Діти: дівчинка 26.06.2012

Далі

Повернутись до Школярі (від 6 до 17)



Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 1 гість