Глобальні оголошення!



Охайні зошити - важливо?

Модератори: TaniaPicaSSo, mavpusya, Ulkanet

Охайні зошити - важливо?

Повідомлення taranjka » 31 січня 2015, 16:05

Спочатку запитаю, а потім напишу свою думку. Як вважаєте - чи важливо, щоб зошити молодшої школи були охайними? чи варто стільки зусиль прикладати у такому віці, щоб диттина знала де і скільки клітинок пропустити? чи, щоб но-но накреслити в зошиті. а малюнок - взагалі.
як в школі зараз з оцінюванням за охайність\неохайність?
Зображення
я завжди той, ким я собі здаюся - а моє уявлення про себе постійно змінюється А.Жід
не кажіть мені шо робити, і я не скажу куди вам іти)))
taranjka Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 5407
З нами з: 22 липня 2010, 22:11
Нагороди: 6
Мамуся-творець (1) акула пера (1) Успішне грудне вигодовування (1) багата мамуся (1) за дитя форуму (1)
Дякував (ла): 1739 раз.
Подякували: 5566 раз.
Діти: трійко чудів

Re: Охайні зошити - важливо?

Повідомлення Галина » 31 січня 2015, 16:47

В нас в школі вимоги до зошита є. Нічого малювати не можна, чітко відраховуються клітинки вниз від однієї роботи до іншої і в бік від одного прикладу до іншого. Але є чернетки в яких можна малювати що завгодно. Є вимоги до письма, обов’язково мають бути правильні з’єднання між буквами, нахил букв... В моєї дитини за ведення зошита 8-9 балів стоїть, бо креслить багато і пише не надто охайно, не надто старається акуратно писати.
Галина Офлайн


Я тут живу
 
Повідомлень: 2526
З нами з: 21 травня 2010, 19:58
Нагороди: 6
Мамуся-творець (1) за тривале грудне вигодовуванн (1) багата мамуся (1) за дитя форуму (1) слінгомама (1)
Дякував (ла): 3341 раз.
Подякували: 2248 раз.
Діти: 3 дівчинки-красунечки

Re: Охайні зошити - важливо?

Повідомлення Кокетка » 31 січня 2015, 17:05

невже є такі діти які мають 12 за акуратність? знаю що дуже обідно дітям і батькам їхнім коли все правильно написано, особливо з математики, а бали зняті за акуратність( мій син букви старається виводить але ж то не годен рядок букв написати прям супер пупер ( в мене в самої виходить не одна в одну одинаково) то дитина каже ай чого там старатися , все одно вчителька напише " старайся" ......
Люди охоче вірять тому, в чому б хотіли бачити правду.
Кокетка Офлайн

Аватар користувача
Почуваюся, як вдома
 
Повідомлень: 906
З нами з: 20 березня 2013, 16:22
Нагороди: 1
за тривале грудне вигодовуванн (1)
Дякував (ла): 869 раз.
Подякували: 787 раз.
Діти: два синочка

Re: Охайні зошити - важливо?

Повідомлення taranjka » 31 січня 2015, 23:45

наразі (може мене колись пробє в іншу сторону) я проти отої зацикленості на оформленні. і навіть на мегаохайності. клітинка сюди, клітинка туди - яка різниця.
це була завжди моя проблема - за поля вийду, закреслю, пропущу дату чи слово відповідь - і пофіг що все правильно, головне неохайно!
не думаю, що це те, що пригодиться дитині в житті. хз чи після школи вони ще ту ручку візьмуть - я не памятаю, коли вже писала :hi:
наразв, якщо ми все таки підемо в школу, спробую налаштувати дитину, що головне - результат, а не оформлення. ну і що оцінки то тільки для вчителів
тут написано трішки розгорнутіше схожі думки
Прихований текст. Щоб його побачити, Вам необхідно зареєструватися!
Зображення
я завжди той, ким я собі здаюся - а моє уявлення про себе постійно змінюється А.Жід
не кажіть мені шо робити, і я не скажу куди вам іти)))
taranjka Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 5407
З нами з: 22 липня 2010, 22:11
Нагороди: 6
Мамуся-творець (1) акула пера (1) Успішне грудне вигодовування (1) багата мамуся (1) за дитя форуму (1)
Дякував (ла): 1739 раз.
Подякували: 5566 раз.
Діти: трійко чудів

Re: Охайні зошити - важливо?

Повідомлення erinaceus » 01 лютого 2015, 00:05

А я думаю, що охайність - це важливо. Нас цьому в школі навчали і в житті воно таки стає у нагоді. Майже на кожній роботі є справа з паперами і таки краще, коли все виглядає акуратно. Для мене, особисто, це відіграє роль. Можливо, в майбутньому електронні гаджети і витіснять ручку (хоча я сумніваюся), і нашим дітям це вже не знадобиться... Але колись казали, що і традиційні ЗМІ зникнуть з приходом інтернету :wink:
Зображення

Зображення

"У кожного своя пустеля і свої міражі." - Ліна Костенко
erinaceus Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 2740
З нами з: 05 лютого 2014, 18:50
Нагороди: 2
випускниця школи материнства (1) за тривале грудне вигодовуванн (1)
Дякував (ла): 2191 раз.
Подякували: 1479 раз.
Діти: Хлопчик-горобчик
Дівчинка-квіточка

Re: Охайні зошити - важливо?

Повідомлення TaniaPicaSSo » 01 лютого 2015, 00:28

Як я страждала в молодшій школі від тої охайності :impossible: Мені вчителька навіть рвала зошити і кидалася ними в мене, казала, що ще не бачила, щоб хтось так жахливо писав. А я мало того що лівша перевчена, то ще й дуже неуважна була і спішила завжди, і зір мала поганий, то в мене ті зошити справді були такими жахливими, і почерк нестерпний, і ще все закреслено триста раз, і клітинок/лінійок відступлено більше/менше... Як згадаю ті жахи :dash: І було дуже обідно, що з математики завжди мала 4 за скреслення і поганий почерк, хоча все було написано добре.
А потім класу з п"ятого вже не дуже на те зважали, казали, аби було розбірливо написано та й ладно. І жити мені стало аж легше.
І я згідна з Таранькою, що це все загалом такі дурниці ті зошити, скреслення, кількість клітинок. Тільки зайве дітей травмують і принижують через це. А воно ні на що потім в житті абсолютно не впливає.
І до речі, дуже часто, діти в молодшій школі, які гарно і акуратно пишуть, потім не дуже добре вчаться вже в середніх і старших класах. Бо ті діти, які дуже розумні, в них думка як правило так швидко біжить, що вони не встигають за нею, і не можуть отак просто заспокоїтись і виводити годинами ті букви. Зрештою, їм це просто нецікаво. Моя мама вчителька і казала не раз, що у найгірших учнів, особливо в дівчат, не дуже обдарованих до науки, дуже часто такі гарні почерка, такі буквочки рівненькі, хоч на виставку бери, але толку з того.
Звісно, це не стосується всіх без винятку. Є дітки і розумні, і ще пишуть охайно й красиво.
Але про охайність і акуратність, то я б не пов"язувала це з скресленнями і виходом на поля. Неохайний зошит це зошит порваний і в жирних плямах. А скреслення і вихід за поля це взагалі просто робочі моменти. А в кого почерк поганий, то він, швидше за все, такий вже і буде на все життя. І не треба робити з того трагедій. То вже дійсно не ті часи, професії писаря вже немає :hi:
Зображення
TaniaPicaSSo Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 2683
З нами з: 11 вересня 2012, 21:35
Нагороди: 6
Мамуся-творець (1) випускниця школи материнства (1) Успішне грудне вигодовування (1) за дитя форуму (2) слінгомама (1)
Дякував (ла): 1350 раз.
Подякували: 2568 раз.
Діти: Дві доці

Re: Охайні зошити - важливо?

Повідомлення Ameli » 01 лютого 2015, 00:32

Думаю, що треба старатися самому але до цього важко дитині самій дійти. переважно їм важкувато дається та акуратність в зошитах. так і в мої малої вона просто не бачить в цьому проблеми...і я трохи говорю а трохи і мовчу бо сама пробувала в чорновому варіанті написати правильно ті прописи то мені дужееее далеко до ідеального почерку. ну вже так воно є, але писати любила дуже і вірші писала і оповідання, подружкам писала листи дуже багато і часто(але мій почерк то не кожний може зрозуміти і прочитати) так воно вже є. Просто хочу щоб мала трошки більше любила саме письмо а почерк виробиться а з ним і охайність.
Я мама, а мама ніколи не буває самотньою. - К. Деньов
Ameli Офлайн

Аватар користувача
Почуваюся, як вдома
 
Повідомлень: 738
З нами з: 08 квітня 2013, 23:40
Нагороди: 2
багата мамуся (1) за дитя форуму (1)
Дякував (ла): 947 раз.
Подякували: 595 раз.

Re: Охайні зошити - важливо?

Повідомлення taranjka » 01 лютого 2015, 13:01

та ну важливо - де ше в житті пригодилося отих дві клітинки зверху, чотири збоку і тд ? може тоді зразу навчати і які поля мають мати листки а4, а то як в дитинстві не навчиш, то ше рефератів не навчиться оформляти :hi:
смішки смішками, але як на мене багато дітей втрачають інтерес до самого процесу навчання, через оці дурнуваті правила і вимоги. замість отримувати насолоду від того, що вона розвязала задачу і в захоплені написала її, тре себе стримати - і налаштуватися на ті клітинки
, відступи, шо за чим йде, ше не забути слово відповідь, домашня робота - то ж найголовніше. помилилася - виривай сторінку і переписуй - бо ж закреслення то занижена оцінка. якщо спроектувати на життя, то виходить, що коли зробив помилку - починай спочатку, а не виправився і йди далі. так і втрачається інтерес і інтузіазм :confused:
або спочатку в чернетці писати - а потім марудне переписування :crazy:
я особисто взагалі не розумію нащо в молодших класах оті каліграфічні букви. я б їх виділила окремим уроком, як каліграфію - вміння всякі отакі закручені букви писати, можна і ієрогліфи додати - все для розвитку моторики.
в мене теж після 5 класу перестали зважати на почерк і половина моїх букв плавно стали друковані. я багато читала і чила друкованими буквами, а не писаним :pardon: а тепер чесно-чесно признайтеся, хто де оті писані букви вимагав? крім школи. про універ взагалі мовчу - після шкільних вимог перший семестр шок - вимог нема, зошит твій і тільки твій, головне результат. так до чого готує школа?

про традиційні змі - років 5 не купую паперових газет і не дивлюсь тв. для мене змі тепер тільки через інет :)
Зображення
я завжди той, ким я собі здаюся - а моє уявлення про себе постійно змінюється А.Жід
не кажіть мені шо робити, і я не скажу куди вам іти)))
taranjka Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 5407
З нами з: 22 липня 2010, 22:11
Нагороди: 6
Мамуся-творець (1) акула пера (1) Успішне грудне вигодовування (1) багата мамуся (1) за дитя форуму (1)
Дякував (ла): 1739 раз.
Подякували: 5566 раз.
Діти: трійко чудів

Re: Охайні зошити - важливо?

Повідомлення Кокетка » 01 лютого 2015, 13:52

в універі важливо об були конспекти а як вони написані то взагалі неважливо, у мене подружка так скорочувала, що без неї конспект був нечитабельний))) а всі реферати і ІНДЗ то друковані мали бути .... в школі ж теж ті вимоги лиш в початкових класах, я цілком погоджуюся з Таранькою, я лиш щоденники заповняю, а ще як сп проводила то все писала)) а так то й не тре нічого, особливо мене вбиває що в математиці мин року в задачі ми ставили крапку з комою в поясненні а зараз тре ставити крапку :crazy: скажіть от хто то придумує??? :dash: :dash: :dash: а ставити крапку після домашня чи класна робота не можна))) бо то помилка.... хто то все видумує???? і для чого???
Люди охоче вірять тому, в чому б хотіли бачити правду.
Кокетка Офлайн

Аватар користувача
Почуваюся, як вдома
 
Повідомлень: 906
З нами з: 20 березня 2013, 16:22
Нагороди: 1
за тривале грудне вигодовуванн (1)
Дякував (ла): 869 раз.
Подякували: 787 раз.
Діти: два синочка

Re: Охайні зошити - важливо?

Повідомлення nelly » 01 лютого 2015, 16:18

Спочатку в школі я дуже-предуже погано писала (ну і до цих пір як курка лапою, інколи соромно за себе :=): . Але моя перша вчителька яку я дуже любила і вона мене на зауваження інших вчителів казала, що Ленін теж погано писав, але став таким знаменитим :hi: То в мене з цього приводу напргу не було. А пізніше в зошитах листки ЧОМУСЬ були постійно загнуті, в мене по вихідних було навіть урочисте розгладжування їх праскою, але це не допомагало :crazy: В інституті те саме, одного разу навіть викладач сказав, що як може бути в такої гарної дівчини такий страшний зошит з загнутими листами. В той час коли мої одногрупниці виводили на лекції конспект 4 різними пастами я писала так, що тільки мені можна було прочитати ( деколи і не вдавалося :ha: ). Не те що я якась неряшлива чи люблю таке, ну не виходило в мене охайно, хоч і носила завжди в папці і т.д. і для мене то не складало проблеми. Звичайно хочеться, щоб діти були ліпші ніж батьки, але мучити по цьому поводу не буду.
Життя прeкраснe, якщо навчишся жити. Мeнандр
nelly Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 2911
З нами з: 25 квітня 2011, 19:16
Нагороди: 6
Серце форуму (1) за тривале грудне вигодовуванн (1) багата мамуся (1) за дитя форуму (2) слінгомама (1)
Дякував (ла): 2203 раз.
Подякували: 2638 раз.
Діти: Дві дівчинки і 1 хлопчик Сивко

Далі

Повернутись до Школярі (від 6 до 17)



Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 2 гостей

cron