Глобальні оголошення!



Вчимось читати

Модератори: TaniaPicaSSo, mavpusya, Ulkanet

Re: Вчимось читати

Повідомлення taranjka » 18 січня 2015, 14:36

flower може ше не час. дарці сподобалося, коли ми склади на такому килимку дитячому складали - саме тоді вона зрозуміла і все пішло
Зображення
я завжди той, ким я собі здаюся - а моє уявлення про себе постійно змінюється А.Жід
не кажіть мені шо робити, і я не скажу куди вам іти)))
taranjka Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 5407
З нами з: 22 липня 2010, 22:11
Нагороди: 6
Мамуся-творець (1) акула пера (1) Успішне грудне вигодовування (1) багата мамуся (1) за дитя форуму (1)
Дякував (ла): 1739 раз.
Подякували: 5566 раз.
Діти: трійко чудів

Re: Вчимось читати

Повідомлення TaniaPicaSSo » 18 січня 2015, 15:46

flower написав:Не можу навчити Ніку склади утворювати, букви знає, а докупи їх зліпити ніяк не виходить... Як то навчити? :confused:

Я не спеціаліст в дошкільних методиках, але з того, що я читала про навчання дитини читанню, то до 4 років їй просто не дано утворювати з букв та складів слова. Є багато дітей, що знають всі букви вже в 2 роки, але читати вони не вміють. При тому є діти, які вміють читати раніше 4 років, але вони, як правило, вчились читати за іншою методикою, коли вчиться не букви-склади-слова, а відразу слова. Дитина просто вчиться запам"ятовувати написання слів як візуальний образ, спершу прості слова на 3-4 букви, згодом довші. А тоді вже коли дитина знайомиться з азбукою, вона швидше вловлює принцип читання, бо ніби розгадує ключ до тих слів, які вже й так знає, як пишуться. Короче, мені така методика сподобалась. Ми часто граємось з картками, використовуємо в грі не предмети, а картки, на яких написано "зайчик", "киця", "мама", "каша", і катаємо "маму" чи "зайчика" на поїзді, даємо лялі "кашу" або "чай". По-перше, це гарно розвиває абстрактне мислення, уяву, ну і плавно вводить в читання, без напрягу і стресу для дитини, бо вона сама не помічає, як запам"ятовує багато слів. Ну і головне, це інтерес до читання, щоб не було ніякого примусу, щоб дитина сама хотіла читати. Тому найкраще це робити в грі.
Зображення
TaniaPicaSSo Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 2683
З нами з: 11 вересня 2012, 21:35
Нагороди: 6
Мамуся-творець (1) випускниця школи материнства (1) Успішне грудне вигодовування (1) за дитя форуму (2) слінгомама (1)
Дякував (ла): 1350 раз.
Подякували: 2568 раз.
Діти: Дві доці

Re: Вчимось читати

Повідомлення Natalinda » 18 січня 2015, 15:46

erinaceus написав:Поясніть мені нетямущій, чому у деяких теперішніх букварях букви не по алфавіту? :crazy: Це якийсь дидактичний прийом чи що? Незручно, жах!


erinaceus а ти в школі вчила по алфавіту??? Я пошукаю вдома свого букваря, але на 90%впевнена що ми теж не по алфавіту вчили букви. Це ж коли б мали вчитися читати діти. Спочатку йшли голосні, а потім приголосні. Це ж поки до "О" дійдеш, то вже можна було б навчитися читати, а що як голосних всіх не знаєш...
Я наприклад нічого незручного не бачу в тому що не по алфавіту, бо ми по ходу вивчення букв потроху пробуємо читати, і здається мені що так само у школі нас вчили, ну але я таки давніше в школі вчилася ніж ти))) Вивчили голосні, а тепер з вивченням кожної наступної приголосної пробуємо читати нові слова.
Мені здається що так і цікавіше, бо дитина результат бачить, а то вчиш-вчиш до половини бука, а прочитати толком нічого не можеш.

В нас з читанням наразі теж туго, ще якщо відкритий склад - то трохи легше, а закриті склади то ніяк не виходить)))) Ну але скільки не питала вчителів та батьків першачків, дитина просто має дозріти, має в голові щось клацнути))) То я стараюся терпеливо читати Юрі сама, він повторяє. Маю на думці пошукати щось інтерактивне, може краще піде, бо до компютера дитину тягне))))
"люди ніколи й нікому не встигають ані подякувати за добро, ані відплатити за свої образи. Нікому. Навіть собі. І майже ніколи не є напваки"
М.Матіос
Natalinda Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 10980
З нами з: 26 листопада 2009, 17:16
Звідки: Звідси)))
Нагороди: 6
Серце форуму (1) Мамуся-творець (1) випускниця школи материнства (1) за тривале грудне вигодовуванн (1) слінгомама (1)
Дякував (ла): 14728 раз.
Подякували: 7324 раз.
Діти: Хлопчик Юрчик

Re: Вчимось читати

Повідомлення taranjka » 18 січня 2015, 15:53

100% не по алфавіту :) буквар це не абетка :)
Зображення
я завжди той, ким я собі здаюся - а моє уявлення про себе постійно змінюється А.Жід
не кажіть мені шо робити, і я не скажу куди вам іти)))
taranjka Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 5407
З нами з: 22 липня 2010, 22:11
Нагороди: 6
Мамуся-творець (1) акула пера (1) Успішне грудне вигодовування (1) багата мамуся (1) за дитя форуму (1)
Дякував (ла): 1739 раз.
Подякували: 5566 раз.
Діти: трійко чудів

Re: Вчимось читати

Повідомлення TaniaPicaSSo » 18 січня 2015, 15:56

Natalinda написав:erinaceus а ти в школі вчила по алфавіту??? Я пошукаю вдома свого букваря, але на 90%впевнена що ми теж не по алфавіту вчили букви.


Мені теж здається, що ми вчили не по алфавіту. Мені здається, треба вчити починаючи з легших по вимові і частіше вживаних, і також голосних.
Зображення
TaniaPicaSSo Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 2683
З нами з: 11 вересня 2012, 21:35
Нагороди: 6
Мамуся-творець (1) випускниця школи материнства (1) Успішне грудне вигодовування (1) за дитя форуму (2) слінгомама (1)
Дякував (ла): 1350 раз.
Подякували: 2568 раз.
Діти: Дві доці

Re: Вчимось читати

Повідомлення erinaceus » 18 січня 2015, 19:53

Передивилась не один буквар, то у багатьох порядок букв таки по алфавіту. Не знаю, як правильно з позиції навчання читанню, бо нам ще зарано. Але орієнтуватися в букварі, де букви розкидані, таки важко. Бо якщо треба знайти якусь конкретну букву чи слово, то треба всю книжку перелопатити :crazy:
Зображення

Зображення

"У кожного своя пустеля і свої міражі." - Ліна Костенко
erinaceus Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 2740
З нами з: 05 лютого 2014, 18:50
Нагороди: 2
випускниця школи материнства (1) за тривале грудне вигодовуванн (1)
Дякував (ла): 2191 раз.
Подякували: 1479 раз.
Діти: Хлопчик-горобчик
Дівчинка-квіточка

Re: Вчимось читати

Повідомлення Natalinda » 18 січня 2015, 20:34

erinaceus таки букварі дивилася? Не абетки?
Якщо можна дай посилання :rose: Мені цікаво, бо якраз вчимося читати
"люди ніколи й нікому не встигають ані подякувати за добро, ані відплатити за свої образи. Нікому. Навіть собі. І майже ніколи не є напваки"
М.Матіос
Natalinda Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 10980
З нами з: 26 листопада 2009, 17:16
Звідки: Звідси)))
Нагороди: 6
Серце форуму (1) Мамуся-творець (1) випускниця школи материнства (1) за тривале грудне вигодовуванн (1) слінгомама (1)
Дякував (ла): 14728 раз.
Подякували: 7324 раз.
Діти: Хлопчик Юрчик

Re: Вчимось читати

Повідомлення erinaceus » 18 січня 2015, 21:09

Natalinda Так, саме букварі. Листала в книгарні, авторів не запам'ятовувала. Тому конкретно не скажу.
Зображення

Зображення

"У кожного своя пустеля і свої міражі." - Ліна Костенко
erinaceus Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 2740
З нами з: 05 лютого 2014, 18:50
Нагороди: 2
випускниця школи материнства (1) за тривале грудне вигодовуванн (1)
Дякував (ла): 2191 раз.
Подякували: 1479 раз.
Діти: Хлопчик-горобчик
Дівчинка-квіточка

Re: Вчимось читати

Повідомлення oksa_mal » 18 січня 2015, 22:45

ми десь з літа почали вчити склади. спочатку було досить важкувато, але якось пішло, склади син читав, але зліпити слово ціле не міг, але ми наполегливо старались і згодом почав читати короткі слова. Зараз читає назви книг , або казок, чи розділів. Тобто я кажу щоб читав назву а я продовжую. Надворі тепер всі вивіски читає. Думаю поки до школи, то буде досить непогано читати.
Зображення


Не тратьте деньги на одежду...Тратьте на путешествия...Какая разниця, сколько лет вашим кедам, если вы гуляете в них по Парижу.
oksa_mal Офлайн

Аватар користувача
Впевнено спілкуюся
 
Повідомлень: 361
З нами з: 26 лютого 2011, 16:16
Звідки: Тернопіль-Калуш
Нагороди: 1
випускниця школи материнства (1)
Дякував (ла): 224 раз.
Подякували: 307 раз.
Діти: хлопчик
дівчинка

Re: Вчимось читати

Повідомлення Радмила » 18 січня 2015, 23:47

Мені з букварів подобається Лелеченятко і логопедичний.
Я коли вчила читати ще окремо викладала з букв слово на столі. Бо часом бачу, що дитина відволікається від букв на картинки. І тоді складно читати.
Зображення
Зображення
Щастя є
Радмила Офлайн


Почуваюся, як вдома
 
Повідомлень: 1144
З нами з: 29 листопада 2009, 15:06
Нагороди: 3
випускниця школи материнства (1) гостренький язичок (1) за тривале грудне вигодовуванн (1)
Дякував (ла): 1321 раз.
Подякували: 1747 раз.
Діти: Старша донечка Менша донечка

Поперед.Далі

Повернутись до Дошколярики-бешкетники (від 3 до 6)



Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 1 гість

cron