найбільший родинний форум Тернопільщини

Відповісти

Вчимось читати

09 лютого 2013, 20:11

Старший син вчиться читати. Слова по складах читає, але не розуміє змісту прочитаного, як правильно спрямувати навчання щоб дитина розуміла про що читає?

Re: Вчимось читати

10 лютого 2013, 10:06

от і в нас хоже. читає КО ЛО БО к-а разом що це неможе втямити. :nea: Я вже иісяців 2 лишила його питати читання-сама лиш читаю а він дивиться, думаю само має дойти.

Re: Вчимось читати

10 лютого 2013, 10:17

А може просто не поспішати, прийде час - і почне розуміти зміст :confused:

Я для себе такі висновки зробила по читанню:
- в першу чергу треба читати самому, багато читати дітям і отримувати від цього задоволення :wink:
- далі найважливіше навчити складати склади. Але як тільки дитина це зможе - вона зможе читати.
- і ,як на мене, потрібно "не нагружати" дитину навчанням :wink: А по-трошку "щупати почву", коли дитина буде готова - вона за короткий термін опанує все, що треба.

З мого досвіду:
Ясю я взагалі не вчила. Мої родичі в шоці від "безвідповідальної мами" :wink: по-троху Ясю вчили, але так як ми живемо в різних містах, це було рідко і не систематично. Правда я вчила Ясю писати, десь прочитала, що дитину варто спочатку вчити писати, а потім вже читати. Певно, щось в цьому є.
В результаті Яся перед першим класом тільки навчилася читати, ще не знаючи всіх букв. Але вже на перших зборах вчителька хвалила Ясю, що вона краще всіх читає і казала, щоб всі батьки так з дітьми займалися, як ми з нею :ha:

З Яріком така історія: йому зараз 5 с половиною. Букв майже не знає, але читати вже навчився :ha: тобто йому треба спочатку по черзі назвати окремо букви, тоді він без проблем зліпить в слово.

Доречі, Яся дуже довго не могла зєднати букви в склади. А Ярік це зробив буквально в перший раз, як його спитали.

Олеся, я так розумію в тебе малий називає слово повністю, але не може його зрозуміти, так? А може попросити його повторити? В мене в Яріка схоже: коли він перший раз називає слово, відчувається, що він зараз весь поглинутий зєднанням букв і не задумується про зміст. Я тоді його перепитую один-два рази - тоді до нього "доходить".

Re: Вчимось читати

10 лютого 2013, 13:03

Dashko написав: далі найважливіше навчити складати склади. Але як тільки дитина це зможе - вона зможе читати.


а от і ні, склади складає давно-давно. В нас така було улюблена гра. Спочатку з букв склади а потім я говорила слово а він частинки слова -склади а потім частинки частинок-букви. Це була найулюбленіша гра. Потім хотів рахувати. Вже до 1000 рахував стонями а до сотні абсолютно повністю 1....100-ну звісно міг збитися пару раз. Того щось типу грузити і заставляти читати-це звичайно тупість. Але чогось всі хто знає що Юрчик складає склади кажуть що я його гружу (хоч все навпаки), я лиш говорю лиши ту книжку йди машинами грайся. То вже відненавна від трохи почав гратися а то лиш книжки тягав і нудив давай читати-ще б я мала той час. Може і я йому відбила охоту бо коли пару раз пояснила як склади до купи в слово скласти і він так і не зміг то емоційно вигукувала що ж ти тут не розумієш (от мудра яка мама..., діти в 6 не хочуть а тут в 2 з половиною не получається)-лиши нашо воно тобі і т.п.

Re: Вчимось читати

14 лютого 2013, 13:07

Dashko написав:Олеся, я так розумію в тебе малий називає слово повністю, але не може його зрозуміти, так? А може попросити його повторити?

Так але називає по складах, коли я з ним хоч впівголоса з ним повторюю, то тоді все розуміє... Я вже сил не маю до того читання)))

Re: Вчимось читати

18 лютого 2013, 23:22

а яка зараз взагалі методка навчання читанню?
рекомендують вчити по складах чи цілим словом?

Re: Вчимось читати

21 лютого 2013, 18:37

В нас в Пізнайко вчать читати по букварику Федієнка, там тексти для дітей написані по складах. Тому щось навіть не задумувалася щб зразу словом і щось не дуже уявляю як то зразу словом :confused:

Re: Вчимось читати

21 лютого 2013, 18:39

Дякую, Олеся!
Дівчатка. а ви по яких буквариках вчитеся?

Re: Вчимось читати

21 лютого 2013, 19:36

ми вчимося по букварику за 1999 рік. Видавництва "Світ" Львів. Буквар (Луцик, Проць, Савшак).

Re: Вчимось читати

21 лютого 2013, 22:08

Ми взагалі по буквариках не вчимося, спочатку писали і читали прочитане, а зараз по книжечці Таненрум, на вулиці вивіски читаємо. Є зараз багато книжечок з казками, в яких текст розбитий на склади, то такі зараз читаємо.
Відповісти