Глобальні оголошення!



Чорнобиль. Що пам'ятаєте, знаєте ви?

Модератори: Natalinda, ksana

Чорнобиль. Що пам'ятаєте, знаєте ви?

Повідомлення happymami » 26 квітня 2011, 01:26

У ніч на вівторок, 26 квітня, у багатьох містах світу екологічні активісти запалять свічки на спомин про Чорнобильську катастрофу.
О 1:23:47 на Майдані Незалежності в Києві активісти Міжнародної громадської організації “Центр ПРИП’ЯТЬ.ком” і добродійного марафону “Пам’ятай” запалять 25 свічок на спомин про Чорнобильську катастрофу.
Про це повідомили організатори марафону агенції УНІАН.
Саме в зазначений час 25 років тому стався вибух на Чорнобильській атомній електростанції.


Уявляєте? Отаквот як зараз ми спимо, так і 25 років тому люди мирно спали собі...

Рекомендую подивитися художній фільм "Аврора", про Чорнобиль. Там грає Харатьян. Будете плакати аж заходитися :cry: :cry: :cry:
Уровочок. Але дивитися треба без звуку. Бо музика така трагічна, шо навіть якшо сприймати як художній фільм, то всеодно сльози душать
[youtube_code]http://www.youtube.com/watch?v=NeNB6mB3A5s&feature=related[/youtube_code]

А як ви ставитеся до Чорнобиля, як місця туризму в наш час? В мене є друзі-журналісти, котрі відвідували Прип'ять. Їхніх відгуків наразі не пишу. Хочеться дізнатися вашу думку спочатку
Навчу комп'ютерної графіки. З сертифікатом чи приватно
ЗображенняЗображення
Ми можемо стримати біль, злість, сльози, любов... але стримати сміх - неможливо)))
happymami Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 4945
З нами з: 15 листопада 2009, 08:56
Звідки: З дому)))
Нагороди: 6
Мамуся-творець (1) акула пера (1) за тривале грудне вигодовуванн (2) слінгомама (1) Чемпіон (1)
Дякував (ла): 2500 раз.
Подякували: 5212 раз.
Діти: Хлопчик-дівчинка)))

Re: Чорнобиль. Що пам'ятаєте, знаєте ви?

Повідомлення Перлинка » 26 квітня 2011, 01:44

мені цей фільм не сподобався,не плакала
надто багато штампів,банальний сюжет чи шо,і якийсь зовсім неправдоподібний
така собі чорнобильська казочка
«Спасай взятых на смерть, и неужели откажешься от обреченных на убиение? Скажешь ли: "вот, мы не знали этого"? А Испытующий сердца разве не знает? Наблюдающий над душею твоею знает это, и воздаст человеку по делам его». (Притч.24:11-12)
Перлинка Офлайн


Я тут живу
 
Повідомлень: 5093
З нами з: 26 вересня 2010, 17:34
Нагороди: 3
гостренький язичок (1) багата мамуся (1) за дитя форуму (1)
Дякував (ла): 3766 раз.
Подякували: 4017 раз.

Re: Чорнобиль. Що пам'ятаєте, знаєте ви?

Повідомлення Перлинка » 26 квітня 2011, 01:55

Для мене найяскравіший спогад дитинства,що закарбувався -що через деякий час показували в док. фільмах,це спустошені будинки ,квартири,а особливо кадри в яких показано,що люди мало не в чому було вийшли з дому,залишивши практично всі речі,і більше туди ніколи не повернулись.
Добре запамятала ,таку совдепівську ляльку,яку ми майже всі свого часу мали,що валялась голою на підлозі в якійсь з квартир.

Ну і ще мене потім,років через 10,15 вражали старички ,що залишились і жили у тих здичавиілих краях.
А от масштабів катастрофи ,її наслідків,я певно досі не усвідомлюю,дякувати Богу.
«Спасай взятых на смерть, и неужели откажешься от обреченных на убиение? Скажешь ли: "вот, мы не знали этого"? А Испытующий сердца разве не знает? Наблюдающий над душею твоею знает это, и воздаст человеку по делам его». (Притч.24:11-12)
Перлинка Офлайн


Я тут живу
 
Повідомлень: 5093
З нами з: 26 вересня 2010, 17:34
Нагороди: 3
гостренький язичок (1) багата мамуся (1) за дитя форуму (1)
Дякував (ла): 3766 раз.
Подякували: 4017 раз.

Re: Чорнобиль. Що пам'ятаєте, знаєте ви?

Повідомлення Marta » 26 квітня 2011, 03:09

Знайшла ролик ще, але вагітним прошу не дивитись, бо є неприємні кадри.
[youtube_code]http://www.youtube.com/watch?v=tDdxLrTsEjE[/youtube_code]

Що сказати?..Мені в той час був рік. Мама каже, в той час був якийсь парад, маса народу була на свіжому повітрі, тепло, ніхто не знав, що таке сталося.
Дуже жаль тих людей, які були саме в місті Прип"ять, отак кинути все і тікати з міста, дійсно більше ніколи не повернутись туди, де жив, де надіявся, де був щасливий. Ні з того ні з сього.
Дуже жаль тих, котрі там працювали, дуже жаль людей, які загинули від променевої хвороби і від хвороб, що спричинила радіація.
Я сама, теж слава Богу, до кінця не розумію масштабів катастрофи і її жахіття, можливо, тому, що радіації ж не видно, проте вона робила і робить своє страшне діло..(( Страшно те, що вбивчим стає повітря, від якого нікуди не сховатися.(
В Прип"ять би не поїхала, все можна подивитись в відеороликах, а нащо наражати себе на лишню небезпеку?..Нам і так небезпечно жити. Адреналіну хватає...)
Хоча, кажуть, в Києві є місця, де навіть більша радіація, більша забрудненість, ніж в Прип"яті. Хто зна...Не вимірювала...
Колись ходили легенди про всякі жахіття, про різні аномалії, може це і правда, проте знаю багато людей, котрі були зачаті, в животиках, чи народились в 86, вони цілком здорові, хоча масштаб Чорнобильської катастрофи, кажуть, вселенський, тобто ми в Тернополі були дуже близько...
Страшно, що це може повторитись з Фукусімою, страшно, що Чорнобильська АЕС також ще пропускає якусь радіацію, воно ж є, нікуди не ділось, чи як?..
Жаль людей...Сумую...Пам"ятаю......((((
Marta Офлайн


 

Re: Чорнобиль. Що пам'ятаєте, знаєте ви?

Повідомлення happymami » 26 квітня 2011, 10:21

Казала нині мама, що для неї життя поділилося на ДО Чорнобиля і після. Шо для них то всьо було дуже страшно. А я мала була. Нічого не пам'ятаю. Тільки пам'ятаю, що коли в бабусі діти мене питали звідки я і я казала шо з Тернополя., то вони чомусь думали, шо я кажу з Тернополя і не хотіли зі мною гратися і втікали від мене
Навчу комп'ютерної графіки. З сертифікатом чи приватно
ЗображенняЗображення
Ми можемо стримати біль, злість, сльози, любов... але стримати сміх - неможливо)))
happymami Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 4945
З нами з: 15 листопада 2009, 08:56
Звідки: З дому)))
Нагороди: 6
Мамуся-творець (1) акула пера (1) за тривале грудне вигодовуванн (2) слінгомама (1) Чемпіон (1)
Дякував (ла): 2500 раз.
Подякували: 5212 раз.
Діти: Хлопчик-дівчинка)))

Re: Чорнобиль. Що пам'ятаєте, знаєте ви?

Повідомлення happymami » 26 квітня 2011, 10:41

Аварія на ЧАЕС сталася в суботу, 26 квітня. Офіційне радянське ТБ повідомило про неї в понеділок – скупою 20-секундною промовою диктора в програмі “Время”. А ось який сюжет у цей же понеділок показав американський канал АВС. Порівняйте.

Новинний сюжет про аварію на ЧАЕС виробництва американського каналу АВС – зроблений через два дні після аварії, 28 квітня 1986 року. Хто пам’ятає чутки, які ходили в ті дні Україною, оцінить, чи коректно і по суті подана інформація.

“Історична правда” переклала сюжет українською, тож дивіться і читайте тут http://poglyad.te.ua/2011/04/1986-amery ... adyanskym/
Навчу комп'ютерної графіки. З сертифікатом чи приватно
ЗображенняЗображення
Ми можемо стримати біль, злість, сльози, любов... але стримати сміх - неможливо)))
happymami Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 4945
З нами з: 15 листопада 2009, 08:56
Звідки: З дому)))
Нагороди: 6
Мамуся-творець (1) акула пера (1) за тривале грудне вигодовуванн (2) слінгомама (1) Чемпіон (1)
Дякував (ла): 2500 раз.
Подякували: 5212 раз.
Діти: Хлопчик-дівчинка)))

Re: Чорнобиль. Що пам'ятаєте, знаєте ви?

Повідомлення Sawwku » 26 квітня 2011, 12:30

я нічого не пам"ятаю, бо мене тоді ще й планах не було.
писати можна багато, але я скажу лише одне. СПРАВДІ СТРАШНО!!! безумно шкода людей, яким довелося через це пройти.
а ще шкода і страшно за наших дітей, бо через бездіяльність нашої влади ми сидимо на пороховій (атомній) бочці, і хто його зна, чим це закінчиться :dash:

а поки що я пропоную хоча б символічно вшанувати пам"ять загиблих, змінивши на день свою аватарку в профілі
Sawwku Офлайн


Я тут живу
 
Повідомлень: 1560
З нами з: 18 січня 2011, 11:07
Звідки: Тернопіль
Нагороди: 4
випускниця школи материнства (1) Успішне грудне вигодовування (1) слінгомама (1) Чемпіон (1)
Дякував (ла): 837 раз.
Подякували: 912 раз.
Діти: маленьке сонечко Анютка
01,01,2011

Re: Чорнобиль. Що пам'ятаєте, знаєте ви?

Повідомлення Vika » 26 квітня 2011, 17:08

Дивилася Аврору . фільм сподобався . правда його вже досконало непамятаю , але памятаю , що враження і емоції залишив цей фільм . Ще колись скачувала з нету документальний фільм , знятий якраз в перші дні після аварії . отой фільм не вразив взагалі . там широко було розгорнуте питання про те , що сталася трагдія , а радянський союз швиденько то всьо залагодив . от які ми то , які ми сьо . а сам Чорнобиль - то так , по при ноги . ну впринципі тоді інакше бути не могло .
Якраз сьогодні думала про те чи б поїхала туди на екскурсію. Швидше так чим ні . я не екстремалка , але вживу подивитися цікавіше . дуже вражали оті відео про пусті будинки з альбомами для малювання на столах , ляльками на підлогах і тд . і все ж таки до кінця не віриться ,не усвідомлюється , що все це було , при чому дуже близько
Vika Офлайн


 

Re: Чорнобиль. Що пам'ятаєте, знаєте ви?

Повідомлення oksana.tesliuk » 26 квітня 2011, 20:44

Мені тоді було майже 7. Єдине, що запам'яталося - розгублені очі мами (то вже певно був травень, бо ж населення дізналося про катастрофу не відразу), яка бігала по квартирі і намагалася якнайщільніше закрити вікно в моїй кімнаті, ущільнюючи здається якоюсь марлею. А за вікном так яскраво світило сонце - був дуже погожий день. Мама ще наказувала мені в жодному разі не виходити на вулицю. А потім сіла на ліжко, взяла мене на руки, обійняла і ми так і сиділи довший час...
Все решта я вже знаю виключно з ТБ.
oksana.tesliuk Офлайн


Почуваюся, як вдома
 
Повідомлень: 895
З нами з: 11 лютого 2011, 23:58
Нагороди: 3
випускниця школи материнства (1) Успішне грудне вигодовування (1) за дитя форуму (1)
Дякував (ла): 804 раз.
Подякували: 1014 раз.
Діти: Андрій 23.11.2003
Микола 19.05.2011

Re: Чорнобиль. Що пам'ятаєте, знаєте ви?

Повідомлення бережаночка » 26 квітня 2011, 22:53

мені тоді було 2 і ми з- сім"єю були на параді
а так з відлуння знаю про будинок чи то в Теофіпілці чи в Плотичі біля Козови-такий гарний іі великий,в якому аж зашкалює дозиметр і який стоїть нежилий
і про школу в Мшанці,яку теж вважають збудували з використанням радіоактивної цегли
і про те що наші діти-чудовий експериментальний генетичний матеріал-як поведе себе радіація у 2 поколінні
Зображення

мудра свекруха на скарги сина відповіла"Ти одружувався на хорошій? То хто ж тобі її зіпсував?"
бережаночка Офлайн


Впевнено спілкуюся
 
Повідомлень: 299
З нами з: 20 березня 2010, 18:55
Нагороди: 1
за дитя форуму (1)
Дякував (ла): 174 раз.
Подякували: 269 раз.
Діти: precious pearl-baby girl

Далі

Повернутись до Шухлядка з балачками



Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 1 гість