Глобальні оголошення!



Природнє Планування Сім"ї

Модератори: Natalinda, ksana

Природнє Планування Сім"ї

Повідомлення мешканка » 31 березня 2010, 22:55

Вирішила створити темку про метод Природнього Планування Сім"ї, адже часто чую, що люди про такі речі зовсім нічого не знають. Головне наголошую, що починати користуватись таким метод з метою відкладення вагітності можна тільки прочитавши досить літератури по даній темі і поспостерігавши та позаписувавши власні спостереження за собою щонайменше 4 місяці!!! І ще, коли виникають якісь проблеми з інтерпритацією "сигналів" слід звернутись до консультантів по ППС.

Отож. Трошки теорії: Розпізнати період плідності можна за допомогою методу подвійного контролю (симпто-термального методу).

Використовуючи цей метод, беруть до уваги три основні показники:
зміну базальної температури тіла,
шийкового слизу
шийки матки.

Крім того, слід зважати і на появу додаткових показників: овуляторного болю, овуляторної кровотечі, набрякання та болю в грудях, набрякання кінцівок та важкості у ногах унаслідок затримки рідини в організмі тощо.

На початок і кінець кожної фази менструального циклу вказують щонайменше два основні показники. За допомогою власних спостережень можна в кожному циклі визначити початок і кінець фази плідності, встановити, коли можливе/неможливе зачаття дитини.

Базальна температура тіла
(далі – БТТ) – це температура спокою. Її вимірюють після нічного сну (щонайменше 3-годинного) перед вставанням з ліжка в одній і тій самій годині щодня (± 30 хв). Ртутний термометр тримають 5 хв у піхві або прямій кишці чи 8 хв під язиком (упродовж одного циклу слід застосовувати лише один із способів і користуватися одним термометром). Показник виміряної температури вносять у спеціальну карту: ставлять точку у відповідній клітинці; точки послідовно з'єднують лініями.
На БТТ можуть впливати такі чинники: хвороба, стрес, приймання ліків чи алкоголю напередодні, зміна клімату, подорож, короткий відпочинок, зміна часу вимірювання чи використання іншого термометра. За наявності цих факторів на карті слід робити відповідні позначки.
Типова «температурна крива» у циклі свідчить про дві фази. Фаза нижчих температур є змінною (має різну тривалість), а фаза вищих температур стабільна і триває 14(±2) днів.

ШИЙКОВИЙ СЛИЗ. За слизом потрібно спостерігати упродовж усього дня, оцінюючи відчуття у піхві та на статевих губах і візуально визначаючи властивості слизу під час відвідування туалету (для цього треба провести туалетним папером біля входу у піхву і перевірити, чи є слиз, та оцінити його вигляд).
Відчуття можуть бути різними: сухо (відсутність слизу); волого (ознака менш плідного слизу); мокро, наолієно, слизько (ознаки високоплідного слизу). На вигляд можна відрізнити такі ознаки слизу: мутний, клейкий, рветься (ознаки менш плідного слизу); прозорий, тягучий, як сирий білок курячого яйця (ознаки високоплідного слизу).
Спостереження записують увечері. Якщо упродовж одного дня слиз мав різні ознаки, на карті потрібно зазначати ті, які вказують на його вищу плідність. У типовому циклі здебільшого простежується така послідовність проявів, які стосуються шийкового слизу: після менструації - відчуття сухості, відсутність слизу; відчуття вологості, слиз густий і липкий; відчуття мокроти, слизькості, наолієння, слиз прозорий, розтягується; відчуття вологості (бо сухості), слиз густий; відсутність слизу. У деяких жінок слиз з'являється відразу після менструації.

ШИЙКА МАТКИ. Якщо жінка стежить за двома основними показниками (БТТ та шийковий слиз), проводити спостереження за шийкою матки не обов'язково. Жінка перевіряє шийку матки самостійно (без лікаря) один раз на день в одній і тій самій позиції, вводячи у піхву один або два пальці. У типовому циклі після менструації шийка матки розміщена низько у піхві, є твердою (як кінчик носа), її вічко закрите. З наближенням овуляції вона поступово піднімається, стає м'якшою (як мочка вуха), її вічко відкривається. Після овуляції шийка матки повертається до такого стану, який простежується на початку циклу.

ФАЗА ПЕРЕДОВУЛЯШЙНОЇ НЕПЛІДНОСТІ. Упродовж спостереження за першими шістьома циклами цю фазу не визначають. А вважають, що плідність розпочинається від першого дня циклу для співжиття чекають фази післяовуляційної, повної неплідності. Починаючи із 7-го циклу від найкоротшого з попередніх 6-ти циклів віднімають 21, а з 13-го – від найкоротшого з 12-ти циклів віднімають 20.
Фаза передовуляційної неплідності триває від початку циклу до:
дня, визначеного підрахунком (включно);
останнього дня відчуття сухості (відсутності слизу) або останнього дня постійних незмінних виділень чи відчуттів;
останнього дня, коли шийка матки була тверда, закрита і низько опущена.


Вирішальним є той показник, який проявляється перший. Якщо жінка впевнена у правильності своїх спостережень і упродовж дня відчуває сухість (коли зачаття дитини не планується), співжиття у цій фазі можливе увечері. В іншому випадку – не частіше, ніж через день увечері.

ФАЗА ПЛІДНОСТІ РОЗПОЧИНАЄТЬСЯ:
наступного дня після визначеного підрахунком;
у день появи слизу або зміни відчуття;
у день зміни положення, консистенцій або розкриття шийки матки.

Вирішальним є той показник, який проявляється перший.
Фаза плідності завершується:
зранку третього дня високої температури (над покрив¬ною лінією);
увечері четвертого дня після пікової позначки про ознаки слизу;
увечері четвертого дня після пікової позначки про стан шийки матки
.
Вирішальним є той показник, який зникає останній.

ФАЗА ПІСЛЯОВУЛЯЦІЙНОЇ (АБСОЛЮТНОЇ) НЕПЛІДНОСТІ.
Вона розпочинається після завершення фази плідності і триває до кінця циклу. Співжиття в цій фазі можливе будь-коли.
мешканка Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 2805
З нами з: 24 лютого 2010, 15:30
Звідки: Файне місто!
Нагороди: 4
Мамуся-творець (1) акула пера (1) Успішне грудне вигодовування (1) багата мамуся (1)
Дякував (ла): 2726 раз.
Подякували: 2986 раз.
Діти: Дві донечки і маленький хлопчик!

Re: Природнє Планування Сім"ї

Повідомлення мешканка » 31 березня 2010, 23:04

Ось ще дещо про "основні моменти"

Основні показники плідности:
Основні показники плідності:
- проявляються в усіх жінок дітородного віку;
- є у кожному овуляторному циклі жінки.

До основних показників плідності належать: базальна температура тіла, слиз шийки матки (цервікальний слиз), стан та положення шийки матки.

Базальна температура тіла (БТТ)
Це температура тіла, яку вимірюють на слизових оболонках у стані спокою.
Вимірюють БТТ:
- звичайним ртутним термометром;
- після сну, який повинен тривати щонайменше 3 години;
- від 4 до 11 години ранку;
- не встаючи з ліжка;
- одним зі способів: у роті, в піхві або у прямій кишці;
- в одній і тій самій годині (з відхиленням до ЗО хвилин).

Протягом цілого менструального циклу слід використовувати один термометр. Його треба підготувати звечора:
- струсити;
- покласти так, щоб зранку лежачи було легко дістати його рукою.

БТТ вимірюють одним способом протягом цілого менструального циклу:
- у роті - 8 хвилин, ставлячи термометр в одне і теж місце (по серединній лінії під язиком);
- у піхві - 5 хвилин;
- у прямій кишці - 5 хвилин.
Після вимірювання треба відразу ж подивитися на показ термометра, записати чи запам'ятати його і пізніше занести у карту самоспостереження. При цьому крапку ставлять всередині відповідного віконечка, як показано на графіку.
Слід записати годину і спосіб вимірювання БТТ у правій частині карти самоспостереження.
Також важливо відзначити, чи був у попередньому циклі стрибок базальної температури.

Чому рівень БТТ жінки протягом менструального циклу змінюється?
На БТТ впливає рівень прогестерону у крові. Прогестерон діє на центр терморегуляції у мозку жінки і підвищує температуру тіла. Тому коли після овуляції жовте тіло починає виробляти цей гормон, БТТ жінки підвищується у порівнянні з БТТ у період до овуляції.
В овуляторпому менструальному циклі БТТ має дві фази: фазу низьких і фазу високих температур.

Коли ми говоримо, що відбувся стрибок БТТ?
Ми говоримо, що відбувся стрибок БТТ, якщо:
- різниця між останньою точкою фази низьких температур і хоча б однією з перших трьох точок фази високих температур не менша, ніж 0,2°С;
- перед підвищенням БТТ повинно бути щонайменше шість точок низьких температур. Важливо, щоб усі три перші точки фази високих температур знаходилися над покривною лінією.
Покривну лінію проводимо на пів клітинки вище від найвищої точки фази низьких температур. Вона покриває всі точки фази низьких температур, крім тих, які зазнали дії факторів впливу, а також не більше чотирьох перших точок циклу.
Які чинники впливають на БТТ?
На БТТ впливають: хвороба, нервове напруження, стрес, недосипання, короткий відпочинок (менше 3-х годин), зміна клімату, подорож, ліки, алкоголь, зміна часу і способу вимірювання БТТ. На вигляд графіка може вплинути і зміна термометра.
Якщо діє один із цих чинників, необхідно на карті самоспостереження зазначити його у рядку "Фактори впливу на Т°".
Якщо жінка завжди вимірює температуру о 6:30, то чи може вона при необхідності поміряти БТТ в інший час (раніше чи пізніше)?
У випадку, коли жінка мусить швидше встати, ніж звичайно, чи хоче довше поспати, вона може виміряти БТТ в інший час. Вимірювати БТТ треба від 4-ї до 11-ї години ранку і обов'язково зазначити час вимірювання. Після цього можна застосувати метод коригування температур, щоб прирівняти цей показ відповідно до попередніх, виміряних у звичний час. Якщо БТТ виміряна раніше, ніж зазвичай, додають 0,1° С на кожну годину відхилення, а якщо пізніше - віднімають 0,1 °С на кожну годину (0,1° С відповідає двом клітинкам на карті).
Якщо жінка працює у нічну зміну, вона може вимірювати БТТ удень після тригодинного відпочинку, бажано в один і той самий час.
Слиз шийки матки (цервікальний слиз)
Виробляють цей слиз залози слизової оболонки, яка вистеляє канал шийки матки.
Після місячки шийка матки закрита щільним слизовим корком, тоді настають "сухі" дні (у ці дні не помітно слизу). У кожної жінки цей період триває по-різному. Зачаття у "сухі" дні неможливе. Коли ростуть фолікули і дозріває яйцеклітина, збільшується рівень естрогенів у крові жінки. Під їх дією секреторні клітини слизівки, яка вистеляє канал шийки матки, починають виробляти плідний слиз, який виділяється у піхву і на зовнішні статеві органи.
Плідний слиз формують дві його фракції:
S-фракція - це слиз рідкої консистенції, який містить 98% води і багато йонів натрію (тому він кристалізується у вигляді листка папороті) та який виконує роль "провідника" для сперматозоїдів,
L-фракція - слиз густішої концентрації (містить 90-95% води), який затримує неповноцінні і незрілі сперматозоїди.
Спочатку виділяється незначна кількість густого, мутного, клейкого слизу фракції L. Він не тягнеться, а рветься. Це слиз менш плідного типу. Ближче до овуляції слиз починає виділятися у більшій кількості. Він стає тягучим, прозорим, слизьким, подібним на сирий білок курячого яйця і може розтягуватися на 7-10 см (фракція S). Це високоплідний слиз, який може виділятися від кількох годин до кількох днів. Цей слиз створює відчуття слизькості, вологості та мокроти у піхві та на зовнішніх статевих органах. Слиз стає плідним, коли набуває хоча б однієї з таких ознак: стає тягучим, прозорим, слизьким і викликає відчуття вологості, мокроти, змащености олією на зовнішніх статевих органах.

Ознаки високоплідного слизу:
- прозорий;
- тягучий;
- рідкий;
- нагадує білок сирого курячого яйця;
- створює відчуття мокроти чи змащеності олією на зовнішніх статевих органах.

У передовуляційному періоді не можна говорити про неплідний слиз, бо один тип слизу змінює другий, вимиваючи попередній. Тому коли на зовнішніх статевих органах є видимий густий слиз, то на шийці матки він може вже бути високоплідним.
Плідний цервікальний слиз виконує такі функції:
- він багатий на поживні речовини, тому є поживним середовищем для сперматозоїдів;
- створює природне середовище, в якому сперматозоїди можуть жити від 3 до 7 діб;
- є транспортним середовищем - лише за наявності слизу сперматозоїди можуть проникати в порожнину матки і у маткові труби;
- виконує селективну функцію, тобто пропускає повноцінні зрілі сперматозоїди і затримує ті, що мають певні патологічні ознаки або є незрілі;
- забезпечує капацитацію - остаточне дозрівання сперматозоїдів і вивільнення ферментів з акросоми, яке відбувається у плідному слизі шийки матки;
- створює лужне середовище у родових шляхах жінки, яке є сприятливим для виживання сперматозоїдів.
Останній день виділення слизу з хоча б однією ознакою плідності називають днем піку слизу.
Цей день можна визначити тільки ретроспективно, тобто наступного дня, коли високоплідний слиз змінився на менш плідний. Будь-який слиз, який тягнеться, є прозорий і виділяється у великій кількості, слід вважати високоплідним слизом. Густий, мутний, клейкий - це менш плідний слиз. Після овуляції якість слизу різко змінюється. Під дією прогестерону нижньою частиною каналу шийки матки виділяється слиз неплідного типу G-фракції, який не містить йонів натрію, тому він не кристалізується, а утворює густу сітку. Він густий і липкий, закриває шийку матки, створюючи так званий корок, непрохідний для сперматозоїдів, а також захищає порожнину матки від проникнення інфекції. Навчившись самоспостереженню, жінка спроможна легко розрізнити всі типи шийкового слизу.
За слизом треба спостерігати протягом усього дня, оцінюючи відчуття у піхві та на зовнішніх статевих органах і візуально визначаючи вигляд слизу під час відвідування туалету (для цього треба провести туалетним папером біля входу у піхву, перевірити, чи є слиз та оцінити його вигляд).
Спостереження записують увечері. Якщо протягом одного дня слиз мав різні ознаки, на карті зазначаємо ті, які вказують на його вищу плідність.
День піку виділення слизу позначають буквою "П".

Як можна охарактеризувати слиз?
На вигляд можна розпізнати такі якості слизу:
- густий, мутний, липкий, рветься (менш плідний);
- тягучий, прозорий, іноді з прожилками крові (високоплідний слиз).

Для визначення виду слизу використовують тест на тягучість. Для цього треба розтягнути слиз між пальцями або покласти грудку слизу на листок паперу, скласти і знову розгорнути папір. Плідний слиз сильно розтягується. Властивості слизу, особливо плідного, індивідуальні для кожної жінки. Необхідно навчитися правильно розпізнавати і точно занотовувати ці ознаки.

Які відчуття може мати жінка залежно, від цервікального слизу?
Різний за якістю цервікальний слиз викликає різні відчуття у піхві та на зовнішніх статевих органах жінки. Ці відчуття можуть бути такі:
- сухо, волого (менш плідний слиз);
- мокро, слизько, наолієно (високоплідний слиз).

Є жінки, у яких нема сухих днів, оскільки вони мають постійні піхвові виділення. Як в такому випадку визначити, коли починає виділятися цервікальний слиз?
Для того, щоб визначити, що саме виділяється після менструації - піхвові виділення чи цервікальний слиз, жінка може скористатися склянкою води під час щоденного спостереження за слизом. Для цього треба опустити у воду палець, на якому є слиз. Якщо вода стає просто каламутною, то це піхвові виділення, а якщо у воді видно падаючі нитки слизу (немовби нитки сирого білка курячого яйця), то це цервікальний слиз.
СТАН ТА ПОЛОЖЕННЯ ШИЙКИ МАТКИ

Під дією естрогенів шийка матки:
- поступово м'якне (стає на дотик, "як нижній кінчик вуха");
- дещо піднімається у піхві;
- її вічко відкривається;
- стає вологою і навіть мокрою внаслідок виділення цервікального слизу.

Після овуляції, коли концентрація прогестерону в крові швидко зростає, шийка матки:
- твердне (стає на дотик, "як кінчик носа");
- опускається у піхві;
- її вічко закривається;
- стає сухою.

Для спостереження за шийкою матки жінка повинна ввести у піхву один чи два пальці, попередньо ретельно помивши руки водою з милом. Такі спостереження проводять:
- самостійно, без допомоги лікаря;
- один раз на день в одну і ту саму пору (як звичайно, ввечері);
- в одній і тій самій позиції (сидячи, навприсядки або стоячи, спираючись однією ногою на ванну, крісло чи стілець).

Таким способом жінка може визначити положення шийки матки у піхві (високо чи низько), чи маткове вічко закрите або відкрите (якщо відкрите, то наскільки), а також яка шийка матки на дотик (щільна, тверда чи м'яка). Усі ці спостереження записують у рядку "шийка" карти самоспостереження. На цьому малюнку день піку шийки матки - 15-й день циклу.
День менструального циклу жінки, коли шийка матки є найвище у піхві, називають днем піку шийки матки

У ЯКИХ ВИПАДКАХ ТРЕБА СПОСТЕРІГАТИ ЗА ШИЙКОЮ МАТКИ?
Якщо жінка стежить за двома основними показниками (температурою та шийковим слизом), спостерігати за шийкою матки не обов'язково. Однак якщо виникають проблеми з інтерпретацією слизу (після приймання гормональних препаратів, після застосування внутрішньоматкових засобів, після пологів та в пременопавзі), треба досліджувати також шийку матки.
Чи можна при спостереженні за шийкою матки занести у статеві шляхи інфекцію ?
Такого ніколи не трапиться, якщо робити це добре вимитими руками.
Як змінюється шийка матки протягом менструального циклу?
Після менструації шийка матки є твердою (на дотик, як "кінчик носа"), її вічко закрите і знаходиться низько у піхві. З наближенням овуляції відбуваються такі зміни:
- шийка матки поступово піднімається вище у піхві, до неї навіть важко досягнути;
- стає м'якшою та еластичнішою (на дотик, як "кінчик вуха");
- її вічко відкривається;
- вона стає вологою і навіть мокрою внаслідок виділення великої кількості слизу.

Після овуляції шийка матки повертається до такого стану, який простежуємо на початку циклу:
- опускається ближче до присінка піхви, до неї легко досягнути;
- стає твердою;
- її вічко закривається;;
- вона суха.

Додаткові ознаки плідності:
- трапляються не в кожної жінки дітородного віку;
- можуть не проявлятися кожного циклу;
- служать додатковими сигналами про період менструального циклу жінки.

Овуляторний біль виникає внизу живота з лівого або правого боку, під час або після овуляції. Є кілька причин цього: подразнення очеревини фолікулярною рідиною, яка потрапляє туди під час овуляції; перистальтика маткових труб; розтягування зовнішньої оболонки яйника внаслідок росту фолікула. Колючий або ниючий біль різної інтенсивності виникає раптово і може тривати від кількох хвилин до кількох днів, посилюється при сидінні на твердій поверхні. Переважно жінка відчуває овуляторний біль за 1-2 дні перед стрибком БТТ.

Кровомазання
або кровотеча зі статевих шляхів між менструаціями перед піком виділення слизу -це явище, викликане різким зниженням рівня естрогенів в організмі жінки. Може з'являтися забарвлений кров'ю або з кров'яними прожилками цервікальний слиз і навіть кровотеча, яка нагадує менструальну, проте називається овуляторною.

Підвищена чутливість або напруження грудей,
спричинені набряком тканин молочної залози під дією прогестерону.

Мінливий настрій типовий також для другої фази циклу. Інколи ця ознака проявляється дратівливістю, неспроможністю вирішити прості життєві ситуації. Важливо, щоб про таку особливість жіночого організму знали чоловіки; це дасть їм змогу ліпше зрозуміти поведінку дружини і вчасно уникати сімейних конфліктів, які типово з'являються у цей період жіночого циклу.

Зміна стану шкіри-
у деяких жінок може з'явитися висипка, плями, надмірно жирніє волосся.

Набряки рук і ніг з’являються звичайно в останні дні фази жовтого тіла і минають самостійно у перші дні менструації.

Додаткові ознаки плідності дають додаткову інформацію для жінки про період плідності/неплідності, їх ніколи не можна застосовувати для інтерпретації циклу без урахування основних показників (наприклад, відчуття, яке жінка інтерпретує як овуляторний біль, не обов'язково засвідчує, що саме у цей момент відбулася овуляція).
Основні поняття

Температурний стрибок- це підвищення температури, при якому різниця між останньою точкою фази низьких температур і хоча б однією з трьох перших точок фази високих температур становить не менше 0,2°С. Перед стрибком щонайменше шість днів температура повинна утримуватися на низькому рівні.
Для чіткого розмежування фази високих температур від фази низьких на графіку карти спостереження проводять покривну лінію. При її проведенні треба дотримуватися таких правил:
- лінія повинна проходити на половину клітинки вище від найвищої точки фази низьких температур;
- вона повинна покривати всі точки фази низьких температур (винятком є точки з факторами впливу і перші 4 дні циклу);
- перед стрибком повинно бути не менше 6-ти точок фази низьких температур;
- над покривною лінією мають бути хоча б три послідовні точки фази високих температур, одна з яких принаймні на 0,2°С вища від останньої точки фази низьких температур.

День піку слизу- це останній день, протягом якого слиз мав хоча б одну ознаку плідності (тягучий, рідкий, прозорий, з прожилками крові, викликає відчуття мокроти, слизькості чи змащеності олією).

День піку шийки матки - це день, коли шийка перебуває найвище в піхві.
Фаза плідності
Фаза плідності розпочинається:
- наступного дня після визначеного підрахунком;
- першого дня появи слизу або зміни відчуття;
- першого дня зміни положення, консистенцій або розкриття шийки матки.

Вирішальним є той фактор, який виникає першим!
Фаза плідності завершується:
- вранці третього дня високих температур (над покривною лінією);
- ввечері четвертого дня після піку слизу;
- ввечері четвертого дня після піку шийки матки.

Вирішальним є той фактор, який проявляється останнім!

Увага! При намірі відкласти зачаття дитини співжиття у фазу плідності не рекомендується!

Фаза післяовуляційної абсолютної неплідності
Ця фаза розпочинається після завершення фази плідності і триває до кінця циклу.
У фазу абсолютної неплідності співжиття може відбуватися довільно.

Правила для тих, хто хоче зачати дитину

Ті подружжя, які хочуть зачати дитину, повинні пам'ятати, що подружній акт у плідну фазу циклу не означає, що зачаття обов'язково відбудеться. Навіть якщо він відбувається у найсприятливіший день (день піку слизу), то ймовірність зачаття не перевищує 40%. Про проблеми із зачаттям дитини можемо говорити лише тоді, коли воно не відбулося протягом 4-5 нормальних циклів.

Час до часу у здорової жінки можуть траплятися нетипові цикли (ановуляторні, з вкороченою другою фазою тощо). Поява таких циклів два-три рази на рік є нормою. Зрозуміло, що жінка тоді завагітніти не може.

Щоб відбулося зачаття, необхідні такі чинники:
- зріла яйцеклітина, яка вивільнилася у процесі овуляції;
- подружній акт у плідну фазу циклу;
- плідний слиз у статевих шляхах жінки.

Щоб відбулося зачаття, у статеві шляхи жінки повинні потрапляти зрілі сперматозоїди. Час дозрівання сперматозоїда від його останнього поділу становить 3-4 доби. Отже, треба щоб сперматозоїди встигали дозрівати і накопичуватися у статевих шляхах чоловіка. Щоб максимально збільшити шанси, треба перед тим подружнім актом, від якого сподіваємося зачаття дитини, стримуватися від співжиття принаймні 4 доби.
Співжиття у циклі, в якому подружжя сподівається на зачаття дитини, рекомендується щонайбільше 1 раз на початку циклу (відразу після менструації), і пізніше аж у той день, коли з'являється слиз з вираженими ознаками плідності, згодом - якомога частіше до 2-3 дня високої температури, після чого воно може відбуватися довільно.
У циклі, в якому сподіваємося на зачаття дитини, треба проводити спостереження якомога ретельніше, щоб знати момент зачаття, який приблизно відповідає дню піку слизу або першому дню високої температури. Температуру треба вимірювати також після овуляції.
Якщо є 18-20 високих температур, то це найімовірніше, за незначними винятками, свідчить про вагітність. Далі продовжуємо вимірювати БТТ до трьох місяців вагітності, оскільки це допомагає спостерігати за самопочуттям дитини. Якщо БТТ висока, то з малюком все гаразд. Зниження БТТ протягом кількох днів порівняно з її звичним рівнем (зазвичай, близько 37° С) може свідчити про загрозу викидня і потребу лікування.
Термін пологів вираховуємо за формулою: дата стрибка БТТ (або піку слизу) мінус 7 днів мінус З місяці плюс 1 рік; або: до дати стрибка БТТ (піку слизу) додаємо 38 тижнів.
Інколи період плідності у циклі дуже короткий і обмежений буквально одним днем або кількома годинами (зазвичай уранці). У таких випадках треба дуже ретельно спостерігати за слизом і проводити подружній акт у момент найліпшої якості слизу. Для того, щоб поліпшити якість слизу і збільшити його проникність для сперматозоїдів, жінки інколи приймають препарати, які розріджують мокротиння (корінь алтеї, мукалтин тощо).
Для зменшення ризику викидня у ранньому терміні вагітності і вад розвитку у дитини жінкам рекомендують за кілька місяців до сподіваного зачаття та у першому триместрі вагітності приймати фолієву кислоту (по 400 мкг на день).
БТТ
У деяких жінок нетипово підвищується БТТ. Зростання температури відбувається не стрибкоподібно, а плавно, у вигляді сходинок чи зубчастоподібно.

Стреси
Якщо жінка перебуває у стресовому стані, можливі:
- затримка овуляції або її відсутність (ановуляторний цикл);
- тривалі слизові виділення;
- значні температурні коливання
.

Ановуляторний цикл
Такі цикли трапляються:
- у період дозрівання (у дівчат-підлітків), після народження дитини і перед менопавзою;
- при гормональних розладах.
Нормою є ановуляторні цикли не більше як двічі протягом року.
У такому циклі не буває стрибка БТТ - він однофазний.

Ліки
Якщо жінка приймає фармакологічні препарати, це може спричинити деякі зміни менструального циклу. Важливо, щоб жінка зазначала в карті самоспостереження, які ліки і коли вона приймає. Окремі групи фармакологічних препаратів впливають на перебіг циклу.
Саліцилова кислота і похідні від леї препарати(наприклад, аспірин) можуть посилити кровотечу, коли жінка приймає їх як знеболювальне під час менструації, що є небезпечно.
Антибіотики(наприклад, тетрациклін, аміноглікозиди) безпосередньо не впливають на цикл, але можуть призвести до ущільнення слизу і таким способом утруднити спостереження цього показника.
Гормональні препарати змінюють характер слизу та спричинюють зміни в шийці матки.
Відхаркувальні препарати розріджують цервікальний слиз.

Варто уникати зміни часу вимірювання температури у період, близький до овуляції.
Інформація взята із книги "Природньо і надійно" Видавництво Свічадо.
мешканка Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 2805
З нами з: 24 лютого 2010, 15:30
Звідки: Файне місто!
Нагороди: 4
Мамуся-творець (1) акула пера (1) Успішне грудне вигодовування (1) багата мамуся (1)
Дякував (ла): 2726 раз.
Подякували: 2986 раз.
Діти: Дві донечки і маленький хлопчик!

Re: Природнє Планування Сім"ї

Повідомлення мешканка » 01 квітня 2010, 09:55

Приклад звичайного графіку БТТ




Дещо по даній темі ви ще зможете знайти ось тут: viewtopic.php?f=69&t=878
Приєднані файли
bt-methodizm.gif
мешканка Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 2805
З нами з: 24 лютого 2010, 15:30
Звідки: Файне місто!
Нагороди: 4
Мамуся-творець (1) акула пера (1) Успішне грудне вигодовування (1) багата мамуся (1)
Дякував (ла): 2726 раз.
Подякували: 2986 раз.
Діти: Дві донечки і маленький хлопчик!

Re: Природнє Планування Сім"ї

Повідомлення мешканка » 21 квітня 2010, 12:46

Хто бажає відвідати лекцію по Природньому Плануванню Сім"ї (ази)?
Лекції відбуваються в неділю, о 19"00 в приміщенні церкви Архистратига Михаїла (на 15 квітня) Щоб домовитись про дату та дізнатись ще якісь "нюанси", які вас цікавлять, пишіть в ПП :rose:
мешканка Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 2805
З нами з: 24 лютого 2010, 15:30
Звідки: Файне місто!
Нагороди: 4
Мамуся-творець (1) акула пера (1) Успішне грудне вигодовування (1) багата мамуся (1)
Дякував (ла): 2726 раз.
Подякували: 2986 раз.
Діти: Дві донечки і маленький хлопчик!


Повернутись до Хочемо дитятко



Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 2 гостей

cron