Глобальні оголошення!



Створення людей

Модератори: олеся, Tajga

Re: Створення людей

Повідомлення Natalinda » 12 січня 2015, 17:02

TaniaPicaSSo написав:А ти сама віриш у те, що світ і люди створювалимя саме так, як написано в Біблії?

Мені чесно кажучи не настільки принципово))))) В Бога я вірю, в те що він створив світ теж. Вже оті деталі чи то за 7 днів було, чи за 7 тисячоліть чи якось там по іншому мене ососбисто мало турбує. Мене влаштовує версія про те що день тривав неімовірно довго і протягом нього встигли народитися і повимирати динозаври, якось так. Я хочу щоб дитина була в курсі Біблії, вчу молитов і хочу щоб була віруючою. Наскільки глибоко, це вже питання інше. Я не збираюся заперечувати теорію Дарвіна. Навпаки думаю Юрі буде цікаво, вони з татом дивляця передачі часом цікаві про світ/всесвіт/мамонтів і так далі, я заохочую це також. Виросте, сам робитиме висновки.
Я не бачила ні Бога, ні динозаврів зрештою)))))
Наразі читаємо Новий Завіт, там впроді нема якихось таки аж дуже непорозумінь) Дійдемо до старого - відпишуся)

Йду в о. Мартина запитаю
"люди ніколи й нікому не встигають ані подякувати за добро, ані відплатити за свої образи. Нікому. Навіть собі. І майже ніколи не є напваки"
М.Матіос
Natalinda Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 10980
З нами з: 26 листопада 2009, 17:16
Звідки: Звідси)))
Нагороди: 6
Серце форуму (1) Мамуся-творець (1) випускниця школи материнства (1) за тривале грудне вигодовуванн (1) слінгомама (1)
Дякував (ла): 14728 раз.
Подякували: 7324 раз.
Діти: Хлопчик Юрчик

Re: Створення людей

Повідомлення Natalinda » 12 січня 2015, 22:51

Радмила написав:Я почала дітям читати дитячу Біблію.

Радмило, напиши буль ласка яку саме :rose:
"люди ніколи й нікому не встигають ані подякувати за добро, ані відплатити за свої образи. Нікому. Навіть собі. І майже ніколи не є напваки"
М.Матіос
Natalinda Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 10980
З нами з: 26 листопада 2009, 17:16
Звідки: Звідси)))
Нагороди: 6
Серце форуму (1) Мамуся-творець (1) випускниця школи материнства (1) за тривале грудне вигодовуванн (1) слінгомама (1)
Дякував (ла): 14728 раз.
Подякували: 7324 раз.
Діти: Хлопчик Юрчик

Re: Створення людей

Повідомлення smailik_m » 12 січня 2015, 23:04

О, бачу це питання(про одруження брата і сестри) цікавило багатьох, а я завжди встидалась запитати ::Р: Багато останнім часом зустрічаю про неправильний перенклад Біблії, цікаво що про це кажуть священники
Ніхто тобі не друг. Ніхто тобі не ворог. Кожна людина тобі вчитель.
smailik_m Офлайн

Аватар користувача
Почуваюся, як вдома
 
Повідомлень: 533
З нами з: 17 вересня 2011, 16:23
Нагороди: 6
Мамуся-творець (1) випускниця школи материнства (1) за тривале грудне вигодовуванн (1) жіночі посиденьки (1) за дитя форуму (1)
Дякував (ла): 497 раз.
Подякували: 418 раз.
Діти: два синочки-колобочки

Re: Створення людей

Повідомлення Радмила » 13 січня 2015, 23:26

Natalinda написав:Радмило, напиши буль ласка яку саме



В мене пише Біблія для дітей. Це ще як я була дитиною тато купив. Ще 1992 року випуску.
Зображення
Зображення
Щастя є
Радмила Офлайн


Почуваюся, як вдома
 
Повідомлень: 1144
З нами з: 29 листопада 2009, 15:06
Нагороди: 3
випускниця школи материнства (1) гостренький язичок (1) за тривале грудне вигодовуванн (1)
Дякував (ла): 1321 раз.
Подякували: 1747 раз.
Діти: Старша донечка Менша донечка

Re: Створення людей

Повідомлення Tajga » 15 січня 2015, 16:21

TaniaPicaSSo написав:А ти сама віриш у те, що світ і люди створювалимя саме так, як написано в Біблії? І в них і Земля плоска, і сонце крутиться, а всесвіту всього 8 тисяч років. Я розумію, що з Біблії можна почерпнути багато духовного, але те, як там створювався світ і люди це ж фантазія. Ти дійсно віриш, що все так було?
Знаю, що тут на форумі всі дуже практикуючі християни, і зараз багато будуть ображатись, але я скажу свою думку. Що Біблія відображає уявлення про створення світу певних людей, які проживали в певний час і мали певний набір знань, від яких вони відштовхувались. Так само як дрені греки свято вірили в Олімп, на якому жив Зевс і всі решта. Таке саме Біблія - спроба пояснити звідки ми всі взялись. Але чи відповідає воно правді? Чи справді треба дитині пояснювати, що все було точно так, як там описано? Колись вважалося, що в Біблії кожне слово стовідсоткова правда, але вже зараз, коли в людей виникає купа питань і підозр, що щось там не сходиться чи не відповідає правді, саме духовенство вже займає таку позицію, що 'ну ж не треба все так буквально сприймати'.


Питання було не мені, але як "дуже практикуюча християнка" не можу пройти повз.
Про Біблію взагалі: духовенство не сприймає і не навязує Біблію, як виключно буквальне передання інформації. У Біблії, зрештою, як і в кожнохо писаного тексту є декілька рівнім сприйняття, лише один з яких - буквальний. Є ще аллегоричний, себто символічний, есхатологічний і т.д... По друге - Біблія не є монолітним твором з точки зору літературознавства. Як в питанні фізичного авторства, так і в питанні стилів. Біблія - Святе Письмо - містить в собі як історичні (ті, що описували історію і життя древніх євреїв) так і художні твори (Псалми, Пісню ПІсень), повчальні (кн. Сираха) і навіть філософські твори (Еклезіаст). Це прості речі, які потрібно брати до уваги, навіть якщо людина не віруюча.
Єдина і важлива річ, яка об*єднала всі ці книги в Святе Письмо - це те, що всі вони Церквою вважаються богонатхненними, а значить - містять в собі правди віри католицької Церкви. Хочу на цьому наголосити. Для християнина важливо знати, що саме Бог створив людину, а не як це відбулося буквально в хімічному/фізичному/
біологічному, чи в якомусь іншому сенсі і Біблія про ці виміри створення людини не пише і не претендує на це. :wink:
Думати не боляче. Вірити не страшно. :)

Бережи, Господи, мою родину, щоб єдність і злагода панували в ній.
Tajga Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 1775
З нами з: 13 грудня 2010, 16:37
Звідки: селище мирного атома :)
Нагороди: 6
Мамуся-творець (1) Успішне грудне вигодовування (1) багата мамуся (1) за дитя форуму (1) слінгомама (1)
Дякував (ла): 2646 раз.
Подякували: 3280 раз.
Діти: Давид 19.10.2007
Тереза 7.8.2009
Лев 16.11.2011
Маргарита 8.11.13

Re: Створення людей

Повідомлення TaniaPicaSSo » 15 січня 2015, 16:38

Tajga написав:Біблія - Святе Письмо - містить в собі як історичні (ті, що описували історію і життя древніх євреїв) так і художні твори (Псалми, Пісню ПІсень), повчальні (кн. Сираха) і навіть філософські твори (Еклезіаст)


Але я так розумію, що Старий Завіт, який включає в себе історію створення світу, претендує бути власне історичним твором. Поправте, якщо помиляюсь :confused:
Зображення
TaniaPicaSSo Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 2683
З нами з: 11 вересня 2012, 21:35
Нагороди: 6
Мамуся-творець (1) випускниця школи материнства (1) Успішне грудне вигодовування (1) за дитя форуму (2) слінгомама (1)
Дякував (ла): 1350 раз.
Подякували: 2568 раз.
Діти: Дві доці

Re: Створення людей

Повідомлення Tajga » 15 січня 2015, 16:49

Танюша, навіть у змісті до Святого Письма книги, що до нього входять, поділяють. Є Пятикнижжя Моїсея, є поетичні книги, є книги Пророків та окремо історичні. сторінка з Вікі:
Прихований текст. Щоб його побачити, Вам необхідно зареєструватися!

Зрештою Книга Буття, що містить опис створення людини, не входить до розряду історичних.
Думати не боляче. Вірити не страшно. :)

Бережи, Господи, мою родину, щоб єдність і злагода панували в ній.
Tajga Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 1775
З нами з: 13 грудня 2010, 16:37
Звідки: селище мирного атома :)
Нагороди: 6
Мамуся-творець (1) Успішне грудне вигодовування (1) багата мамуся (1) за дитя форуму (1) слінгомама (1)
Дякував (ла): 2646 раз.
Подякували: 3280 раз.
Діти: Давид 19.10.2007
Тереза 7.8.2009
Лев 16.11.2011
Маргарита 8.11.13

Re: Створення людей

Повідомлення Tajga » 16 січня 2015, 02:52

Знайшла досить хорошу відповідь на питання про те, де взялася жінка для Каїна і як Церква тлумачить Біблію, зокрема перші глави книги Буття.
Отже, перейдемо до конкретних запитань: Звідки у Каїна взялася дружина? Якщо, крім його батьків, не існує жодної людини? Звідки взялася дружина для Сета і хто буде жити у місті, заснованому Каїном?.. Згідно священного тексту, Адам прожив довго і залишив після себе безліч синів і дочок, про імена яких не повідомляється. Коли євреї розповідали своїм дітям про сотворення світу і про священну історію, то вони повинні були відповідати їм на ті ж самі запитання, які ставить сьогоднішній читач Біблії. І відповідь потрібно шукати у п'ятому розділі Буття: « Ось книга родоводу Адама. Коли Бог сотворив людину, він створив її на подобу Божу. Сотворив він їх – чоловіка й жінку, і благословив їх, і дав їм ім'я «людина» тоді, коли сотворив їх. Як прожив Адам 130 років, то народився в нього син на його подобу й на його образ, і дав він йому ім'я Сет. Віку ж Адамового, після того, як народився Сет, було 800 років, і породив він інших синів і дочок. Всього прожив Адам 930 років і аж тоді помер.» (Бут 5, 1-5).

Прихований текст. Щоб його побачити, Вам необхідно зареєструватися!
Думати не боляче. Вірити не страшно. :)

Бережи, Господи, мою родину, щоб єдність і злагода панували в ній.
Tajga Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 1775
З нами з: 13 грудня 2010, 16:37
Звідки: селище мирного атома :)
Нагороди: 6
Мамуся-творець (1) Успішне грудне вигодовування (1) багата мамуся (1) за дитя форуму (1) слінгомама (1)
Дякував (ла): 2646 раз.
Подякували: 3280 раз.
Діти: Давид 19.10.2007
Тереза 7.8.2009
Лев 16.11.2011
Маргарита 8.11.13

Re: Створення людей

Повідомлення TaniaPicaSSo » 17 січня 2015, 17:52

Tajga І прямої відповіді на запитання, звідки у Каїна взялась дружина, так само як у Сета, так і нема. Лише балачки про те, що людей там було багато, бо дітей в Адами і Єви було багато, і в Сета були діти, і в кожного були діти, а хто ж були їхні дружини? Натякається на те, що ними були інші діти Адама і Єви, тобто сестри Каїна та Сета, але чогось прямо про це не наважилсь написати.

Ну і як я раніше казала, все, що викликає в Біблії сумніви щодо достовірності, відразу необхідно сприймати метафорично, а не буквально:
Не слід завжди і неодмінно сприймати у власному розумінні всі окремі слова і фрази, що зустрічаються в цих главах. Тому допустимим є відволіктися від цього сенсу в тих випадках, коли використані вирази є очевидно неточними або метафоричними, або ж антропоморфічними, коли якийсь аргумент скасовує буквальне значення або ж якась необхідність змушує від нього відмовитися.

Залізний аргумент, який можна використовувати у всіх ситуаціях, коли тобі кажуть, що ти неправий :hi:

30 червня 1909 року Біблійна комісія опублікувала Декрет про історичний характер перших трьох глав Книги Буття. За допомогою цього Декрету, по-перше, відкидаються судження, згідно з якими Буття є східними міфами, просто «очищеними» від політеїзму і пристосованими до єврейської релігії. Відкидається також думка, що Буття містить у собі алегорії та символи релігійних і філософських істин, які не відповідають об'єктивній реальності. І, нарешті, Декрет відкидає думку, згідно з якою Буття – це легенди, які були частково вигадані з повчальною метою.

У Декреті перераховуються факти, описані у Книзі Буття, які не піддаються сумніву: такі, як сотворення всіх речей Богом на початку часів, сотворення людини, гріхопадіння перших людей


Тут недописали, що "Біблійна комісія" була "Папською Біблійною комісією", і було би нонсенсом, якби вони самі поставили під сумнів все те, на чому тримається їхня віра і церква. Це все одно що доручити одному вченому перевірити його власне відкриття, не допускаючи до цього інших. І потім він скаже: "Це правда. Я сам все перевірив і ще раз переконався, що я правий". А думку інших при цьому ніхто не запитуватиме.

Чомусь будь-яка релігія завжди опирається і посилається на самих себе, на свої власні "факти" і власні "дослідження", ігноруючи загальнолюдські надбання цивілізації, наукові відкриття і, власне, факти, доступні всім, а не частинці "обраних". А коли вже їх так припирають фактами, що їм стає аж незручно, тоді вони вже мусять іти на поступки. Наприклад, церква визнала, що Земля кругла лише у 1822 р., і лише в 1992 році Ватикан офіційно визнав, що Земля ще й обертається навколо Сонця. Хоча в світі всі ще з 1700-х років вже вважали Землю круглою, вже не кажучи про бідного Галілея, який це казав ще у 1630-х рр., за що його й спалили. А хто спалив? Самі знаєте. І вони продовжують доводити, що вони у всьому праві і все знають, і все у них завжди сходиться.
Зображення
TaniaPicaSSo Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 2683
З нами з: 11 вересня 2012, 21:35
Нагороди: 6
Мамуся-творець (1) випускниця школи материнства (1) Успішне грудне вигодовування (1) за дитя форуму (2) слінгомама (1)
Дякував (ла): 1350 раз.
Подякували: 2568 раз.
Діти: Дві доці

Re: Створення людей

Повідомлення Tajga » 18 січня 2015, 01:54

TaniaPicaSSo написав:І прямої відповіді на запитання, звідки у Каїна взялась дружина, так само як у Сета, так і нема.


Я не зовсім зрозуміла, якої ще прямої відповіді потрібно? Типу, да, Каїн був одружений зі своєю сестрою? То ця очевидна річ була відома принаймні ще за часів Івана Франка, зустріла його поему про Каїна, де він називає його дружину сестрою і жінкою одночасно. :pardon:

Я думаю, будь-який священник міг би пояснити, чому таке було можливо за часів перших людей і чому не можливо зараз (тобто можливо фізично, але ні до чого путнього не приведе). Про це роздумували ще перші Отці Церкви. Але на цьому питанні ніколи не зосереджувалась увага лише за однієї причини: для віруючого християнина набагато важливіші інші речі. Перше: світ створений Богом і людина створена Богом за образом і подобою. Друге: гріхопадіння перших людей навічно відокремило людину від Бога. Третє: Бог став людиною, щоб дарувати людині спасіння.
Якщо я вірю, що Бог створив людину, дивно було б, що я не розказую своїй дитині про це. Відповідно, дивно було би якби людина невіюруча читала своїй дитині Біблію і розповідала, що Бог створив людину. Так само мені дивно, як можна казати, що віриш у Бога, але мати слабке знання "матчастини" і не робити спроб поглиблювати свою віру. Як сказав поет, ми самі зробили з Бога щось типу Діда Мороза, претендуючи виключно на замовлені в листах-молитвах дарунки і ображаючись як діти, коли дарунків нема... :confused:

TaniaPicaSSo написав:Наприклад, церква визнала, що Земля кругла лише у 1822 р., і лише в 1992 році Ватикан офіційно визнав, що Земля ще й обертається навколо Сонця. Хоча в світі всі ще з 1700-х років вже вважали Землю круглою, вже не кажучи про бідного Галілея, який це казав ще у 1630-х рр., за що його й спалили. А хто спалив? Самі знаєте. І вони продовжують доводити, що вони у всьому праві і все знають, і все у них завжди сходиться.

По-перше, Галілея ніхто не палив... :confused: Його засудили до тюремного ув*язнення, яке з часом замінили на домашній арест під постійним наглядом інквізиції. По-друге, дійсно, наприкінці 20 століття папа Йоан Павло ІІ публічно визнав Галілея великим фізиком і висловив сум з приводу того, що "теологи, які приймали участь в суді над Галілеєм, дуже буквально сприймали тексти Святого Письма". Особисто для мене, той факт, що Церква вміє визнавати свою неправоту є дуже добрим знаком, це означає, що вона живе, рухається і розвивається. А Галілей, до речі, навіть перебуваючи під наглядом інквізиції, робив відкриття і писав наукові праці...
Думати не боляче. Вірити не страшно. :)

Бережи, Господи, мою родину, щоб єдність і злагода панували в ній.
Tajga Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 1775
З нами з: 13 грудня 2010, 16:37
Звідки: селище мирного атома :)
Нагороди: 6
Мамуся-творець (1) Успішне грудне вигодовування (1) багата мамуся (1) за дитя форуму (1) слінгомама (1)
Дякував (ла): 2646 раз.
Подякували: 3280 раз.
Діти: Давид 19.10.2007
Тереза 7.8.2009
Лев 16.11.2011
Маргарита 8.11.13

Поперед.Далі

Повернутись до Духовне спілкування



Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 2 гостей

cron