Глобальні оголошення!



Створення людей

Модератори: олеся, Tajga

Re: Створення людей

Повідомлення TaniaPicaSSo » 18 січня 2015, 22:47

zhuchka написав:До речі, є дуже багато вчених, які самі є віруючі.

Є такі, але здебільшого серед наукової еліти всі атеїсти. Матеріал з Вікіпедії:
| +
Рівень освіти, IQ та атеїзм
Опубліковане в 1998 році в журналі Nature опитування показало, що відсоток віруючих в особистісного бога або життя після смерті у США мінімальний серед членів Національної Академії Наук — тільки 7 % опитаних, у порівнянні з 85 % в усього населення Сполучених Штатів.[107] У тому ж році співробітник MIT Франк Салловей (англ. Frank Sulloway) і співробітник Університету штату Каліфорнія Майкл Шермер (англ. Michael Shermer) провели дослідження серед групи, в якій 12 % складали доктори наук і 62 % — випускники ВУЗів. Дослідження показало, що 64 % опитаних вірили в Бога (тобто проміжне значення між таким для академіків і середніх по країні для наведеного вище дослідження). Крім того, було відмічено зменшення числа віруючих з підвищенням рівня освіти.[108]

За інформацією Mensa Magazine, така зворотна залежність між релігійністю і освіченістю була встановлена в 39 дослідженнях, проведених з 1927 по 2002 роки.[109]

Ці результати в загальному відповідають статистичному мета-аналізу професора Оксфордського Університету Michael Argyle, проведеному в 1958 році. Він проаналізував сім дослідних робіт щодо залежності між ставленням до релігії і коефіцієнтом інтелекту серед опитаних школярів і студентів університетів США. І, хоча була виявлена чітка зворотна залежність, не були враховані такі фактори, як авторитарність сімейного укладу і соціальний клас опитаних, які також могли грати свою роль.[110]

Ознаки залежності між релігійністю і рівнем освіти неоднозначні. Вплив релігії на освіту може різнитися в залежності від типу релігії. Наприклад, християнські фундаменталісти, особливо жінки, зазвичай отримують слабшу освіту, ніж інші верстви суспільства.[111][112]
Зображення
TaniaPicaSSo Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 2683
З нами з: 11 вересня 2012, 21:35
Нагороди: 6
Мамуся-творець (1) випускниця школи материнства (1) Успішне грудне вигодовування (1) за дитя форуму (2) слінгомама (1)
Дякував (ла): 1350 раз.
Подякували: 2568 раз.
Діти: Дві доці

Re: Створення людей

Повідомлення Natalinda » 18 січня 2015, 23:00

TaniaPicaSSo написав:Подобається вам це, чи ні, але еволюція так само існує, як і Земля є круглою.

Я ніде не заперечувала еволюції :wink: Мені і те і інше підходить і для мене одне іншому не мішає :pardon: :yes:
"люди ніколи й нікому не встигають ані подякувати за добро, ані відплатити за свої образи. Нікому. Навіть собі. І майже ніколи не є напваки"
М.Матіос
Natalinda Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 10980
З нами з: 26 листопада 2009, 17:16
Звідки: Звідси)))
Нагороди: 6
Серце форуму (1) Мамуся-творець (1) випускниця школи материнства (1) за тривале грудне вигодовуванн (1) слінгомама (1)
Дякував (ла): 14728 раз.
Подякували: 7324 раз.
Діти: Хлопчик Юрчик

Re: Створення людей

Повідомлення TaniaPicaSSo » 18 січня 2015, 23:06

Natalinda то я Жучці відписувала, бо їй не подобаєтьмя той факт, що за мільйони років вона пройшла шлях від одноклітинної бактерії до Гомо Сапіенсу, і сумнівається, що продовжує еволюціонувати і далі :wink:
Зображення
TaniaPicaSSo Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 2683
З нами з: 11 вересня 2012, 21:35
Нагороди: 6
Мамуся-творець (1) випускниця школи материнства (1) Успішне грудне вигодовування (1) за дитя форуму (2) слінгомама (1)
Дякував (ла): 1350 раз.
Подякували: 2568 раз.
Діти: Дві доці

Re: Створення людей

Повідомлення zhuchka » 18 січня 2015, 23:33

я не заперечую еволюції як такої, але не треба відкидати той факт, що лише ми маємо душу. До речі, читала колись статтю в одному американському журналі, що атеїстів таки немв, бо навіть і вони в щось вірять. Якщо не в Бога, то в теорію, то в Дарвіна і т.д. Погодьтеся, що мала ж бути і якась сила, яка і Великий Вибух викликала. А як зявилася вода на нашій планеті ні один вчений не може сказати. І невже з такого хаосу після Великого Вибуху могла сформуватись така досконала система Всесвіту, природи, людини?
zhuchka Офлайн


Впевнено спілкуюся
 
Повідомлень: 157
З нами з: 05 серпня 2014, 15:00
Нагороди: 4
випускниця школи материнства (1) за тривале грудне вигодовуванн (1) за дитя форуму (1) слінгомама (1)
Дякував (ла): 29 раз.
Подякували: 124 раз.
Діти: донечка Марічка

Re: Створення людей

Повідомлення TaniaPicaSSo » 19 січня 2015, 00:06

zhuchka написав:До речі, читала колись статтю в одному американському журналі, що атеїстів таки немв, бо навіть і вони в щось вірять. Якщо не в Бога, то в теорію, то в Дарвіна і т.д.


Атеї́зм, безвірництво — світогляд, який характеризується відсутністю віри в існування будь-яких богів, духів, інших «потойбічних» істот тощо.

До чого тут віра в якусь теорію чи щось подібне? Атеїзм це відсутність віри в щось надприродне, а не просто відсутність віри у будь-що.
zhuchka написав:А як зявилася вода на нашій планеті ні один вчений не може сказати.


Не сміши. Вченими давно досліджено, що відбувалось у космосі з моменту Великого Вибуху, як народжувались зірки, планети, планетні системи. І про Землю відомо, як вона зароджувалась і як на ній зароджувалось життя. Звісно, не всі деталі відомо достеменно точно, нам ще є куди розвиватись і що досліджувати. Але почитай, поцікався, людство давно вийшло з печер.
| +
Згідно з астрономічними та геологічними даними вік Землі становить приблизно 4,5 — 5 млрд. років. Вважається, що в минулому стан нашої планети був мало схожий на теперішній. Імовірно, температура на поверхні була дуже високою (4000 — 8000 °C), а в міру остигання, тугоплавкі метали конденсувалися й утворили земну кору; поверхня планети була, напевно, голою і нерівною, оскільки на ній внаслідок вулканічної активності, переміщень і стиснень кори, викликаної охолодженням, відбувалося утворення складок і розривів.

Вважається, що гравітаційне поле ще недостатньо масивної планети не могло утримувати легкі гази: водень, кисень, азот, гелій і аргон, внаслідок чого вони залишили атмосферу. Але прості сполуки, які містять ці елементи серед інших (вода, аміак, CO2, метан) виявились достатньо важкими й залишились на планеті. Поки температура Землі не впала нижче за 100 °C, уся вода перебувала в пароподібному стані. Атмосфера була, вочевидь, відновною, про що свідчить наявність у давніх породах металів у відновленій формі (наприклад, двовалентного заліза). Молодші породи містять метали вже в окисленій формі (Fe3+). Відсутність кисню, скоріш за все, була необхідною умовою для виникнення життя. Лабораторні досліди свідчать про те, що органічні речовини (основа життя) набагато легше утворюються у збідненій киснем атмосфері.


zhuchka написав: невже з такого хаосу після Великого Вибуху могла сформуватись така досконала система Всесвіту, природи, людини?

Таки могла. Принаймні вчені фізики, біологи, хіміки, генетики, астрономи кажуть, що їхні дослідження це підтверджують. Може вони всі змовились і постійно постачають нам неправдиві дані, а Земля насправді є плоскою і стоїть на трьох китах.
Всесвіт є змінним, і все постійно змінюється, розвивається.
І хоча це справді важко осягнути нашим розумом всю безмежність всесвіту, і все, що відбувалось на нашій планеті з моменту її зародження, бо ми хоч і Людина Розумна, та знаємо ще далеко не все, але невже легше повірити у те, що все створено за помахом палички чарвіника? Нате вам Землю, нате вам Сонце, воду, повітря, і нате вам тваринок, рослинок - і все тако просто з нічого. Але щоб зробити чоловіка, треба було пучку пороху, а на жінку аж ціле ребро пішло :hi:
Це було нормально вірити в таке тисячу років назад, бо не було жодних знань, а коли ми їх вже маємо, маємо факти, то якось безглуздо нехтувати ними і все рівно доводити, що то все неправда, бо воно не співпадає з Святим Письмом або з тим, чого мене вчили на уроках катехизму :pardon:
Зображення
TaniaPicaSSo Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 2683
З нами з: 11 вересня 2012, 21:35
Нагороди: 6
Мамуся-творець (1) випускниця школи материнства (1) Успішне грудне вигодовування (1) за дитя форуму (2) слінгомама (1)
Дякував (ла): 1350 раз.
Подякували: 2568 раз.
Діти: Дві доці

Re: Створення людей

Повідомлення zhuchka » 19 січня 2015, 00:19

ну звісно у кожного на все є свої відповіді. Я не вірю в те. що якийсь там чарівник створив це все, зовсім ні. Я вірю в те, що доказують багато вчених, але все ж, чому мощі святих не тліють? Чому йорданська вода зберігається роками? Туди що консерванти дають? Є багато гаких речей, які не може пояснити навіть найрозумніший вчений та у яких є все таки щось надприроднє
zhuchka Офлайн


Впевнено спілкуюся
 
Повідомлень: 157
З нами з: 05 серпня 2014, 15:00
Нагороди: 4
випускниця школи материнства (1) за тривале грудне вигодовуванн (1) за дитя форуму (1) слінгомама (1)
Дякував (ла): 29 раз.
Подякували: 124 раз.
Діти: донечка Марічка

Re: Створення людей

Повідомлення TaniaPicaSSo » 19 січня 2015, 00:27

zhuchka написав:чому мощі святих не тліють?


І щоб не бути багатослівною, я знову процитую Вікіпедію:
Явище нетлінності останків релігійних діячів і їх подальше вшанування фіксується також в інших, не пов'язаних з християнством релігійних традиціях — зокрема в індуїзмі та буддизмі — що дозволяє припустити наявність раціональних причин цього явища. Існує багато наукових гіпотез з цього приводу.

Наукою встановлено, що при особливих умовах (сухе повітря, низька температура і т. ін.), в яких не розвиваються гнильні бактерії, останки померлих можуть залишатися нетлінними довгий час.[1] Наприклад, за свідченням археолога і музейника Надії Лінки, у 1931–1933 роках неодноразово проводили мікробіологичний аналіз муміфікованих трупів Ближніх і Дальніх печер Києво-Печерської лаври. Тоді було встановлено причини муміфікації: а) печери висічено у пісковику, який поглинає вологу; б) температура у печерах була сталою, не більше +8°C; в) мінімальний доступ повітря у час, коли у печерах проводили захоронення (до 17 століття).[2]

Відомо чимало випадків природної муміфікації трупів. Церква це видає за чудо: свідоцтво того, що бог, мовляв, зберігає тіла осіб, які йому догодили. Разом з тим церковники вдавались і до фальсифікацій, видаючи за «нетлінні мощі» давно зігнилі останки деяких «святих», марно приховуючи їх від очей віруючих. Культ Мощей служить церкві знаряддям закріплення у свідомості людей неуцьких уявлень, віри в божественні чудеса.[1]
Зображення
TaniaPicaSSo Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 2683
З нами з: 11 вересня 2012, 21:35
Нагороди: 6
Мамуся-творець (1) випускниця школи материнства (1) Успішне грудне вигодовування (1) за дитя форуму (2) слінгомама (1)
Дякував (ла): 1350 раз.
Подякували: 2568 раз.
Діти: Дві доці

Re: Створення людей

Повідомлення Tajga » 19 січня 2015, 00:33

TaniaPicaSSo написав:Але так виходить, що триста років тому якісь твердження вчених чи просто думки якихось людей, як тоді виражались, "суперечили Святому письму". А потім через деякий час, виявляється, що це зовсім не суперечить Святому письму. То це Святе письмо з роками само змінюється, чи просто з часом виявляється, що не все те правда, що там написано?


Таню, таке враження, що ти вичитуєш в тексті тільки те, що тобі потрібно для підтвердження твоєї "лінії партії". :hi: Вдруге цитую св. Йоана Павла: суперечило не Святому Письму, а тому, як його трактували триста років тому. І то це я сказала в контексті історії з Галілеєм. Папа озвучив рішення відповідної комісії, сказавши, що теологи задуже буквально трактували Святе Письмо, до речі, як робиш ти, коли говориш:
TaniaPicaSSo написав: Бо вже зараз ми на сто відсотків знаємо, що Сонце існує давніше, ніж Земля, а в Біблії спершу була Земля, а потім Сонце. А про створення "неба" я взагалі мовчу.

І да, креаціоністська теорія наразі в Церкві досить спокійно співіснує з теорією великого вибуху. Життя не стоїть на місці. :wink: Чому Бог не міг створити світ за допомогою Вибуху з нічого, зрештою, як Він це і зробив? Чому Бог не міг вдихнути Свого духа в "глину, земний порох", який міг запросто бути еволюцонувавшим бульоном з клітин? Хто ми такі, щоб вирішувати, що Бог міг зробити, а що ні? Це як мінімум наївно. :pardon:
zhuchka написав:До речі, є дуже багато вчених, які самі є віруючі.

+1 я б ще додала, що серед віруючих було і є багато вчених. :wink: І я б сказала, що дослідження, які говорять лише за 20 століття, не даюсь якусь обєктивну картину 19 попердніх століть.
zhuchka написав:І невже з такого хаосу після Великого Вибуху могла сформуватись така досконала система Всесвіту, природи, людини?

Могла і була створена. Єдиною Істотою, здатною на таке масштабне творіння. Саме тому світ з точки зору хімії, біології, фізики та інших природних наук - такий досконалий, бо в нього досконалий Творець. :wink: Ви знаєте, що Земля-це ідеальне місце для існування людей, починаючи з природи, вмісту кисня, сили тяжіння, куту нахилу орбіти, швидкості обертання Землі навколо Сонця, відстані до інших небесних тіл, швидкості руху Сонячної Системи, швидкості руху нашої галактики і її розташування у Всесвіті тощо? Якби хоч один зцих параметрів відрізнявся, людини могло б і не бути... Але ж це все типу випадково сталося, егеж? :wink:
Думати не боляче. Вірити не страшно. :)

Бережи, Господи, мою родину, щоб єдність і злагода панували в ній.
Tajga Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 1775
З нами з: 13 грудня 2010, 16:37
Звідки: селище мирного атома :)
Нагороди: 6
Мамуся-творець (1) Успішне грудне вигодовування (1) багата мамуся (1) за дитя форуму (1) слінгомама (1)
Дякував (ла): 2646 раз.
Подякували: 3280 раз.
Діти: Давид 19.10.2007
Тереза 7.8.2009
Лев 16.11.2011
Маргарита 8.11.13

Re: Створення людей

Повідомлення zhuchka » 19 січня 2015, 00:48

повнісю погоджуюсь, просто мала на увазі те, що хаос не міг породити таку досконалість, цим скерувала вища сила. Я завжди була віруюча, але можливо не така практикуюча християнка як зараз, бо зростала у релігійній сімї, але найбільше я прониклась релігією, коли в мені зародилось маленьке диво. Дивлячись на те, як у тобі розвивається маленька людина просто таки не можеш повірити в те. що всі ці процеси є просто співпадінням
zhuchka Офлайн


Впевнено спілкуюся
 
Повідомлень: 157
З нами з: 05 серпня 2014, 15:00
Нагороди: 4
випускниця школи материнства (1) за тривале грудне вигодовуванн (1) за дитя форуму (1) слінгомама (1)
Дякував (ла): 29 раз.
Подякували: 124 раз.
Діти: донечка Марічка

Re: Створення людей

Повідомлення TaniaPicaSSo » 19 січня 2015, 00:49

Tajga написав:Ви знаєте, що Земля-це ідеальне місце для існування людей, починаючи з природи, вмісту кисня, сили тяжіння, куту нахилу орбіти, швидкості обертання Землі навколо Сонця, відстані до інших небесних тіл, швидкості руху Сонячної Системи, швидкості руху нашої галактики і її розташування у Всесвіті тощо? Якби хоч один зцих параметрів відрізнявся, людини могло б і не бути... Але ж це все типу випадково сталося, егеж? :wink:


Основна відмінна риса теїстів від атеїстів, що теїсти у всьому вбачають чийсь скритий замисел. Щоб щось сталось просто так, у них взагалі не буває. Звідси витікає і все інше.
І саме теїсти є дуже егоцентричними, вважаючи, що є схожі на Бога і що це взагалі під них створювався Всесвіт. Всесвіт існував раніше без нас, і міг спокійно існувати далі.

Дуже цікава підбірка наукових передач від National Geographic, які пояснюють різні речі, і космос, і еволюцію, розвіюють багато популярних міфів. Подивіться, кому цікаво. Хоча б для того, щоб зробити свій власний висновок, що всі вони помиляються :hi:
Прихований текст. Щоб його побачити, Вам необхідно зареєструватися!
Зображення
TaniaPicaSSo Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 2683
З нами з: 11 вересня 2012, 21:35
Нагороди: 6
Мамуся-творець (1) випускниця школи материнства (1) Успішне грудне вигодовування (1) за дитя форуму (2) слінгомама (1)
Дякував (ла): 1350 раз.
Подякували: 2568 раз.
Діти: Дві доці

Поперед.

Повернутись до Духовне спілкування



Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 2 гостей

cron