Глобальні оголошення!



Розмови з дітками про смерть

Модератори: олеся, Tajga

Розмови з дітками про смерть

Повідомлення Natalinda » 08 січня 2015, 01:17

У мого Юри (5 років) на вечір був надзвичайно романтичний різдвяний настрій..... розказував про те як буде за мною сумувати як я помру :crazy: :ha: збирався з бабцею і татом вибирати мені труну і місце де мене закопає. Коли я уточнила, що бабця мала б померти раніше теоретично, він засумував :hi: що прийдеться без бабці вибирати. Я просила вибрати простеньку труну, він казав що вибере красиву ::Р: , бо ж я буду бачити. Отак от. І памятник мені поставить. І молитися буде, щоб я на небі здоровою була!
Ну коли ж, як не на Різдво, пра? :ha:
"люди ніколи й нікому не встигають ані подякувати за добро, ані відплатити за свої образи. Нікому. Навіть собі. І майже ніколи не є напваки"
М.Матіос
Natalinda Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 10980
З нами з: 26 листопада 2009, 17:16
Звідки: Звідси)))
Нагороди: 6
Серце форуму (1) Мамуся-творець (1) випускниця школи материнства (1) за тривале грудне вигодовуванн (1) слінгомама (1)
Дякував (ла): 14728 раз.
Подякували: 7324 раз.
Діти: Хлопчик Юрчик

Re: Балачки: ні про що і про все 8

Повідомлення taranjka » 08 січня 2015, 01:19

шо це його так надихнуло? :hi:
моя Дарця хоче бути вічно молодою і не помирати. і ми маємо не помирати. казала шо придумає спеціальні уколи :hi:
Зображення
я завжди той, ким я собі здаюся - а моє уявлення про себе постійно змінюється А.Жід
не кажіть мені шо робити, і я не скажу куди вам іти)))
taranjka Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 5407
З нами з: 22 липня 2010, 22:11
Нагороди: 6
Мамуся-творець (1) акула пера (1) Успішне грудне вигодовування (1) багата мамуся (1) за дитя форуму (1)
Дякував (ла): 1739 раз.
Подякували: 5566 раз.
Діти: трійко чудів

Re: Балачки: ні про що і про все 8

Повідомлення Natalinda » 08 січня 2015, 01:28

Ми почали Біблію читати, правда з Нового завіту, бо дуже його зараз цікавить. Грається вертепом, ну і читали пару релігійноспрямованих історій. То оце сьогодні читали про дочку Яіра. Ісус її оживив. Напевно через це. Правда потім ще читали Хто зробить сніг, але видно не так зачіпило :hi:
"люди ніколи й нікому не встигають ані подякувати за добро, ані відплатити за свої образи. Нікому. Навіть собі. І майже ніколи не є напваки"
М.Матіос
Natalinda Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 10980
З нами з: 26 листопада 2009, 17:16
Звідки: Звідси)))
Нагороди: 6
Серце форуму (1) Мамуся-творець (1) випускниця школи материнства (1) за тривале грудне вигодовуванн (1) слінгомама (1)
Дякував (ла): 14728 раз.
Подякували: 7324 раз.
Діти: Хлопчик Юрчик

Re: Балачки: ні про що і про все 8

Повідомлення flower » 08 січня 2015, 01:41

Natalinda написав:У мого Юри на вечір був надзвичайно романтичний різдвяний настрій..... розказував про те як буде за мною сумувати як я помру :crazy: :ha: збирався з бабцею і татом вибирати мені труну і місце де мене закопає. Коли я уточнила, що бабця мала б померти раніше теоретично, він засумував :hi: що прийдеться без бабці вибирати. Я просила вибрати простеньку труну, він казав що вибере красиву ::Р: , бо ж я буду бачити. Отак от. І памятник мені поставить. І молитися бубе, щоб я на небі здоровою була!
Ну коли ж, як не на Різдво, пра? :ha:

:hi: :hi: :hi: :hi: :hi: :hi: :hi: :hi:
От та дитяча флософія, часом як щось скажуть... І пояснити не можливо, бо не все розуміють.
Зображення
Зображення
flower Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 4364
З нами з: 25 січня 2011, 20:54
Нагороди: 6
випускниця школи материнства (1) за тривале грудне вигодовуванн (1) за дитя форуму (2) слінгомама (1) Чемпіон (1)
Дякував (ла): 2899 раз.
Подякували: 2983 раз.
Діти: Веронічка- 20.06.2011
Матвій- 2.09.2015

Re: Балачки: ні про що і про все 8

Повідомлення гра з вогнем » 08 січня 2015, 01:58

і мій сьогодні видав, що буде любити мене як помру
гра з вогнем Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 6099
З нами з: 23 листопада 2009, 17:43
Нагороди: 3
Мамуся-творець (1) гостренький язичок (1) за тривале грудне вигодовуванн (1)
Дякував (ла): 3057 раз.
Подякували: 4232 раз.

Re: Балачки: ні про що і про все 8

Повідомлення Marichka » 08 січня 2015, 10:29

Ого,такі високі теми піднімають
Наша думає,що ми не будем помирати.Знає,що то старенькі бабці вмирають.
Зображення
Marichka Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 3237
З нами з: 10 лютого 2011, 15:13
Нагороди: 4
випускниця школи материнства (1) за тривале грудне вигодовуванн (1) за дитя форуму (1) Чемпіон (1)
Дякував (ла): 2032 раз.
Подякували: 1655 раз.
Діти: Ліля 6.06.2010
Тадей 3.07.2013

Re: Балачки: ні про що і про все 8

Повідомлення Галина » 08 січня 2015, 11:47

В мене чомусь від таких тем мороз по шкірі. Я коли Вероніку народила, моя Діанка постійно ходила і говорила: "Мама, коли ти помреш я буду Вероніці мамою буду годувати її своїми цицями". Мене чогось аж трясло від таких балачок.
Наталя, теж цікаво яка у вас Біблія. Я би своїм теж хотіла. Мала колись свої дитячі, дуже гарні, але в селі моя тітка все що їй заважало попалила. Всі мої дитячі книжки іграшки згоріли... :cry:
Галина Офлайн


Я тут живу
 
Повідомлень: 2526
З нами з: 21 травня 2010, 19:58
Нагороди: 6
Мамуся-творець (1) за тривале грудне вигодовуванн (1) багата мамуся (1) за дитя форуму (1) слінгомама (1)
Дякував (ла): 3341 раз.
Подякували: 2248 раз.
Діти: 3 дівчинки-красунечки

Re: Балачки: ні про що і про все 8

Повідомлення Natalinda » 09 січня 2015, 02:23

Галина про Біблію відповіла тут viewtopic.php?p=298689#p298689

Доречі ми не тільки про дочку Яіра, яку Ісус оживив, прочитали в той вечір, і а про те, що роблять сніг кроти, які помирають. Я щось забула на чому ми закінчили читати "Хто зробить сніг". :hi:

Чоловіка то прям аж трясе від таких розмов)))) Ну але вони в нас почалися після смерті чоловікової бабці. (Юриної прабабці) Бабця (Юрина) дуже переживала і довший час плакала і пречитала, і навіть Юру питала "а памятаєш ту стареньку бабцю, що на ліжку сиділа, її поховали тепер", ... ну і купа сліз. Якось і свекруху не хотілося ображати, але і оце плакання малій дитині мене бісило, то таки попросили щоб вона трохи контролювала емоції. Мене перші рази то теж так трохи страшили такі розмови, але розповідала все, про що питав. Зараз з гумором ставлюся))))
Запитувала його навіщо йому це все знати) - "А як мене мої дітки будуть питати, то я як їм розкажу?" - :ha: дійствітєльно :hi:
Він зараз знає що помирають всі. Переважно помирають старенькі, або ж на війні, або ж тяжкохворі. Але напевне я поспішила з тим що і я стану старенькою)))))) бо дитина вже не раз чуть не питала "коли?"))))) знаєте як в анігдоті))))) "мамо, я на цвинтарі за місце домовився, щоб на пятницю були готові" :ha:

Що розповідаєте діткам ви? Коли вони почали цікавитися? Рзкажуєте про життя вічне, чи про реінкарнацію?
З якого віку вважаєте доречним/потрібним брати дітей на похорон?
Я не одноразово спостерігаю досить малих дітей, дошкільників....чомусь думаю що це зайве
"люди ніколи й нікому не встигають ані подякувати за добро, ані відплатити за свої образи. Нікому. Навіть собі. І майже ніколи не є напваки"
М.Матіос
Natalinda Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 10980
З нами з: 26 листопада 2009, 17:16
Звідки: Звідси)))
Нагороди: 6
Серце форуму (1) Мамуся-творець (1) випускниця школи материнства (1) за тривале грудне вигодовуванн (1) слінгомама (1)
Дякував (ла): 14728 раз.
Подякували: 7324 раз.
Діти: Хлопчик Юрчик

Re: Розмови з дітками про смерть

Повідомлення Ulkanet » 09 січня 2015, 03:20

в мене як тато помер, то так сталося що якраз мала була з свекрухою - то вона не чула і не бачила як я плакала. ми їй нічого не казали. але вона вже досить доросла і почула, як я з кимось про це говоила і почала питати як то "помер".
потім ми її взяли на 9 днів. ну і коли вже всі на цвинтарі були, віддавали шану, співали жалобних пісень - моя дитина собі надумала танцювати під ті пісня, я її троха шаплата і тихенько гарчала. а тоді вона вирішила на весь голос запитати:
- "Мама, а що це таке? нашо так багато квіточок?"
- "То могила діда Славка. Він дуже хворів і помер"
- "І шо? Його тут закопали?"
- "Так!"
- "А там кого закопали?" (показує пальцями на сусідню могилу - якраз моя бабця, яку тоже звали Уляна)
- "А там баба Уляна"
- "То шо тебе туда закопали??? "
:crazy: :crazy: :crazy:
Всі сміялися :crazy:

Потім десь місяць вона мене тероризувала "Коли баба Женя народить діда Славка, бо я вже скучила за ним" :crazy:
Майже місяць прийшлося пояснювати, що баба Уляна - то не я і мене там не закопували, і діда Славка я не народжувала :dash: Добре що мамина мама ще жива - бо я вже незнаю як би я мала їй пояснювати :crazy:
ще кілька разів були в неї такі запитання: "А коли я помру, то ти мої чорні капчики з квіткою (або іграшки) кому віддаш?" :crazy: Я питала, а кому вона хоче щоб віддала - казала що нікому, то я пообіцяла залишити собі :hi:
За те що я чи її тато має помирати - вона ще не додумался :crazy:

Кілька разів бачила меленьких дітей на похоранах - це дуже важко. Не вважаю це доречним. Краще знайти кого небудь (сусідку, няню, коліжанку) але не брати малечу на похорон. В нас в селі одну дитину мусили водити до лікаря (тільки щось я не зрозуміла ту жінку чи то до психолога чи до психіатра) - після похорону прабаби дитина дістала такий сильний стрес :cray:
Доречі коли мені було 5 років, а братові 4 - нас мама тоже взяла на похорон нашого прадіда :dash: Я не памятаю емоцій, але добре памятаю машину, купу людей, гріб і діда :dash:
Від роботи дохнуть коні - ну а я безсмертний поні!!!!! :-))))))
Ulkanet Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 2048
З нами з: 17 березня 2012, 02:10
Нагороди: 2
Мамуся-творець (1) слінгомама (1)
Дякував (ла): 3577 раз.
Подякували: 1979 раз.
Діти: Доця

Re: Розмови з дітками про смерть

Повідомлення Ulkanet » 09 січня 2015, 03:26

на запитання "що далі???" - то розказую, що того хто помер закопують в землю, а потім він стає невидимим як привид (Каспер) і прилітають ангели і забирають його на небо, там високо над хмаринками.
Поки їй вистачає цієї відповіді. :=):

а нещодавно спитала "нашо тих хто помер закопують в ямку?". Я їй пояснила, що така традиція і так треба. ЇЇ та відповідь не влаштувала. Зате коли я скзала, що якщо не закопувати - то ми не будемо мати де ходити - бо ж вони всі будуть лежати тут біля нас, і треба буде переступати і перелазити через всіх - то її то влаштувало :crazy: :crazy: :crazy:
Від роботи дохнуть коні - ну а я безсмертний поні!!!!! :-))))))
Ulkanet Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 2048
З нами з: 17 березня 2012, 02:10
Нагороди: 2
Мамуся-творець (1) слінгомама (1)
Дякував (ла): 3577 раз.
Подякували: 1979 раз.
Діти: Доця

Далі

Повернутись до Духовне спілкування



Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 4 гостей