Глобальні оголошення!



Християнство і атеїзм

Модератори: олеся, Tajga

Re: Християнська етика

Повідомлення Vikibee » 09 жовтня 2016, 22:52

Радмила, taranjka, та спілкуйтеся, на здоров'я, я так - ремарку внесла :wink:
Моя молитва лине в Небеса! Стою я перед Богом на колінах: "Дай, Отче, миру, спокою в серця... Тебе благає щиро Україна..."
Vikibee Офлайн

Аватар користувача
Почуваюся, як вдома
 
Повідомлень: 561
З нами з: 04 липня 2012, 10:50
Звідки: Тернопіль
Нагороди: 3
випускниця школи материнства (1) Успішне грудне вигодовування (1) за дитя форуму (1)
Дякував (ла): 862 раз.
Подякували: 335 раз.
Діти: Дівчинка Марічка.
Синочок Гліб

Re: Християнська етика

Повідомлення taranjka » 09 жовтня 2016, 23:15

Vikibee а в чому зміст ремарки?
Зображення
я завжди той, ким я собі здаюся - а моє уявлення про себе постійно змінюється А.Жід
не кажіть мені шо робити, і я не скажу куди вам іти)))
taranjka Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 5407
З нами з: 22 липня 2010, 22:11
Нагороди: 6
Мамуся-творець (1) акула пера (1) Успішне грудне вигодовування (1) багата мамуся (1) за дитя форуму (1)
Дякував (ла): 1739 раз.
Подякували: 5566 раз.
Діти: трійко чудів

Re: Християнська етика

Повідомлення erinaceus » 10 жовтня 2016, 00:54

TaniaPicaSSo написав: ну я не збираюсь виправдовуватись. Свята ці, по-перше, мають язичницькі корені (всі ці яйця фарбовані, ялинки і т.д.), тому справжні християни теж би тоді мали відмовитись від цих символів. Але все в житті дуже змішано, всі ці традиції, звичаї, і свята ці я б теж не назвала вже лише християнськими, вони вже також і світські. Всі вихідні, ніхто не працює, якось абстрагуватися від них і не святкувати зовсім неможливо.


Звісно, частково корені язичницькі. Але наразі, це все ж є християнські атрибути. То може хай і залишаються для християн? Якщо вони не мають ніякого символізму, то без проблем можна паску пекти і влітку, чи яйця малювати на День матері :pardon: Чесно кажучи, мені дивне оте тернопільське явище, коли на Великдень усі, незалежно від віросповідання і способу життя, ідуть святити паски. Народу купа, яблуку ніде впасти, а половина з тих людей прийшли лише показати нові мешти, запостити фотки з кошиками в інстаграм і побачитись зі знайомими :crazy: Як на мене, якщо ти не віриш, то не ходи. Маєш абсолютне право. Бо це кагбе суперечить твоїм поглядам, нє? Ну і знову ж таки, якщо певні релігійні свята є державними вихідними, то може ті, хто їх не святкує, можуть іти на роботу? Цілком логічно :wink:

taranjka написав: в чому проблема? ми навязуєм свої погляди? зневажаємо ваші?


Чесно кажучи, так виглядає. Хоч можливо воно так і не є. От вже 10 сторінок написали, які всі навколо погані з вашим християнством, етикою і т.д. І лише пару дописів контраргументів. То хто тут більшість? :pardon: Але саме тут ніхто вас ні в чому не переконував, не наїжав і т.д. Наразі, декламованої вами всіма толерантності до християн не дуже бачу.

:
А взагалі, дуже шкода, що так багато негативу на форумі. У мене таке враження, що частина учасників активізується лише коли є привід подискутувати чи висловити своє незадоволення. Релігією, освітою, політикою, медициною і т.д. І ніхто не поділиться приємними новинами, не висловить своє захоплення чи просто скаже добре слово. Залишається лише надіятись, що ви не переносите оте постійне внутрішнє невдоволення на своє життя, близьких, роботу і атмосферу навколо вас в цілому. Всім добра!
Зображення

Зображення

"У кожного своя пустеля і свої міражі." - Ліна Костенко
erinaceus Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 2740
З нами з: 05 лютого 2014, 18:50
Нагороди: 2
випускниця школи материнства (1) за тривале грудне вигодовуванн (1)
Дякував (ла): 2191 раз.
Подякували: 1479 раз.
Діти: Хлопчик-горобчик
Дівчинка-квіточка

Re: Християнська етика

Повідомлення Dolorosa » 10 жовтня 2016, 01:03

якщо чесно, аналогічно з Vikibee думала ))
і дуже здивована з протилежного. і дуже хочу, аби дівчата атеісти відповіли на пост, написаний Нед, 09 жовтня 2016, 18:25, я не придираюсь, мені справді дуже цікаво
Зображення
Зображення
Dolorosa Офлайн

Аватар користувача
Впевнено спілкуюся
 
Повідомлень: 260
З нами з: 09 грудня 2010, 17:02
Дякував (ла): 152 раз.
Подякували: 135 раз.

Re: Християнська етика

Повідомлення гра з вогнем » 10 жовтня 2016, 02:55

erinaceus написав:що частина учасників активізується лише коли є привід подискутувати чи висловити своє незадоволення. Релігією, освітою, політикою, медициною і т.д. І ніхто не поділиться приємними новинами, не висловить своє захоплення чи просто скаже добре слово.

як писав невідомий автор
"А счастье просто любит тишину"
тому й говорять про те, що болить та додає проблем, заважає насолоджуватися життям.

Я розумію дівчат, котрі обурються тим, у що школа, впринципі не повинна втручатися. Особливо після того як побачила плани тих уроків з християнської етики, зацікавилася після прочитання цієї теми. Заодно й просвітилася.
Так що корисна тема.
І хай краще негатив чи образи виплюснуться тут, окрім того тут можна знайти однудумців, упорядкувати аргументи, які допоможуть у відстоюванні своєї думи в реалі. А можливо хтось внаслідок дискусії змінить свою думку чи зможе поглянути на проблему під іншим кутом.

Хоч я не є атеїсткоою, проте можу відповісти на запитання заданні вище. Чому ходжу до церкви і печу Паски, якщо не вірую так як повинні вірити ті, хто ходить до церкви і пече Паски. Тому що традиція і тиск суспільства, оцей тиск нічим не зупинити, прикладом цього і є введення уроків.
А ще тому, що хочу зберегти хоч залишки цих традицій для своєї дитини і дати йому уявлення про ці свята, також це можливість ще раз поговорити з ним про духовні цінності у відповідному настрої і з відповідною атрибутикою (а я вважаю, що атрибутика ввважлива, ну, про це була окрема тема :crazy: )
А ще це привід зібратися родиною, побути разом, поспілкуватися, а таких приводів, коли у кожного свої справи, свій графік та своя робота не так багато.
Ну і з роками, в такі дні особливо задумуєшся про Вічне, це потрібно для прийняття змін, які відбуваються з плином часу.

:pardon:
гра з вогнем Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 6099
З нами з: 23 листопада 2009, 17:43
Нагороди: 3
Мамуся-творець (1) гостренький язичок (1) за тривале грудне вигодовуванн (1)
Дякував (ла): 3057 раз.
Подякували: 4232 раз.

Re: Християнська етика

Повідомлення Natalinda » 10 жовтня 2016, 03:11

А що там з адміністрацією форуму нe так? Двоє людeй розповіли що вони атeістами сeбe вважають? А рeшта?
Я приміром знаю нe одного такого "християнина", який і поруч нe стояв з тими, хто тут в тeмі розповів про своі пeрeконання. Скільки християнських вчинків роблять ці люди! І цe тільки тe, про що я знаю.

Я от сeбe християнкою вважаю (нe в тeрнопільському форматі правда), дитині Біблію читаю, позафорумом спілкуюся з дівчатами, які тут писали, і взагалі іх погляди на мою віру нічуть нe вплинули, а от якщо моій дитині пропонуватимуть розказувати Отчe наш пeрeд всім класом і щe й оцінку ставитимуть, цe вплинe дужe нeгативно. І на мeнe, і на школу, і на вчитeльку відповідно.
"люди ніколи й нікому не встигають ані подякувати за добро, ані відплатити за свої образи. Нікому. Навіть собі. І майже ніколи не є напваки"
М.Матіос
Natalinda Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 10980
З нами з: 26 листопада 2009, 17:16
Звідки: Звідси)))
Нагороди: 6
Серце форуму (1) Мамуся-творець (1) випускниця школи материнства (1) за тривале грудне вигодовуванн (1) слінгомама (1)
Дякував (ла): 14728 раз.
Подякували: 7324 раз.
Діти: Хлопчик Юрчик

Re: Християнська етика

Повідомлення taranjka » 10 жовтня 2016, 08:59

тицьни пальцем, де навязуєм? доки Долорос не запитала, ніхто свої переконання взагалі не обговорював :pardon:
тема про ХЕ в школі і те, на скільки вона добровільна. більшість зійшлася на тому, що вона має бути добровільною і якщо батьки не хочуть, мають бути умови. Як бачимо, таких умов багато шкіл не створюють, навпаки намагаються протиставити і виділити дітей. В 2 діти сидять в коридорчику\сусідньому класі - це не нормально. Радимила пояснила свою ситуацію - теж не нормально.
Ніхто не писав, що ви "погані з вашим християнством", але умови, які ставляться в школі - не нормально. Я не маю нічого проти цих уроків, але відповідно до норм (а вони є) - моя дитина має право вивчати альтернативний урок чи йти додому. Але тут в темі теж звучало (як і багато де) - "нічого вашій дитині не станеться, якщо вивчить пару молитв". Це хто чиї погляди зневажає?
Чому інші учасники-християни не захищають уроків - мені не відомо.
Про святкування - мені було б нормально не святкувати, але ми ж в меншості. Мої батьки, чоловіка батьки, родина - всі християни і моїх поглядів сприймати не хочуть. Тому ми хрестили дітей, йдемо до церкви коли хтось помер, діти знають що таке паска чи кутя. Блюзнірства в цьому не бачу - я йду на поступки там, де це можливо.
Про вихідні - ок, я завжди казала, що в українців забагато вихідних. Особисто я і працюю в релігійні вихідні :wink: і не кажу, що мають чи не мають робити інші
Зображення
я завжди той, ким я собі здаюся - а моє уявлення про себе постійно змінюється А.Жід
не кажіть мені шо робити, і я не скажу куди вам іти)))
taranjka Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 5407
З нами з: 22 липня 2010, 22:11
Нагороди: 6
Мамуся-творець (1) акула пера (1) Успішне грудне вигодовування (1) багата мамуся (1) за дитя форуму (1)
Дякував (ла): 1739 раз.
Подякували: 5566 раз.
Діти: трійко чудів

Re: Християнська етика

Повідомлення taranjka » 10 жовтня 2016, 09:09

Dolorosa відповідь на твої питання не напишу. частково тому, що довго і немає бажання це описувати, частково тому, що на багато питань ще шукаю відповіді. думаю кожен вірить у те, що дає йому внутрішню рівновагу і силу. і не всім для цього потрібен бог. про молитись в складній ситуації - не знаю, як і ніхто не знає. як не знає християнин, чи не буде він звинувачувати бога, коли трапиться в нього біда. наразі такої потреби і бажання в мене не виникало.
ну і з мого боку, мені не виглядає все безнадійним :wink:
Зображення
я завжди той, ким я собі здаюся - а моє уявлення про себе постійно змінюється А.Жід
не кажіть мені шо робити, і я не скажу куди вам іти)))
taranjka Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 5407
З нами з: 22 липня 2010, 22:11
Нагороди: 6
Мамуся-творець (1) акула пера (1) Успішне грудне вигодовування (1) багата мамуся (1) за дитя форуму (1)
Дякував (ла): 1739 раз.
Подякували: 5566 раз.
Діти: трійко чудів

Re: Християнська етика

Повідомлення nelly » 10 жовтня 2016, 10:48

до рeчі матиму нагоду скоро спілкуватися зі свящeнником зі своєі Цeркви ближчe і планую виказати свою точку зору що нe хочу тeж ХE в школі.
Навіть Господь казав, що до раю потраплять нe ті хто вивчив всі молитви і Біблію, а по вчинках...
Популізм в Украіні страшна штука і сила.
Навіть то самий Надал, що нe бeз гріха активно за ХE. Щось нe вяжeться....
Віра цe щось дужe особистe, інтимнe, вона нe вимірюється якимось одиницями.
Цe всe одно що ми б обговорювали за пeрeпрошeнням хто і скільки разів в дeнь, тиждeнь, місяць справляє з чоловіком свій шлюбний обовязок... :pardon:
Життя прeкраснe, якщо навчишся жити. Мeнандр
nelly Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 2911
З нами з: 25 квітня 2011, 19:16
Нагороди: 6
Серце форуму (1) за тривале грудне вигодовуванн (1) багата мамуся (1) за дитя форуму (2) слінгомама (1)
Дякував (ла): 2203 раз.
Подякували: 2638 раз.
Діти: Дві дівчинки і 1 хлопчик Сивко

Re: Християнська етика

Повідомлення Dolorosa » 10 жовтня 2016, 11:09

народ, та вибачте, що таку гостру тему почала )) але думаю нікому на зло не буде обмінятись думками, в умовах живого спілкування ці питання обговорити ще важче.
taranjka от в плані на багато питань ще шукаю відповіді розумію і вірю, а щодо того, що християнин буде нарікати на бога і "сваритись" з богом - це ж дія стосовно того, в кого-що віриш, це не атеїзм, атеїзм вроді ж як заперечення і невіра ))
nelly написав:Віра цe щось дужe особистe, інтимнe, вона нe вимірюється якимось одиницями.
згідна абсолютно
Зображення
Зображення
Dolorosa Офлайн

Аватар користувача
Впевнено спілкуюся
 
Повідомлень: 260
З нами з: 09 грудня 2010, 17:02
Дякував (ла): 152 раз.
Подякували: 135 раз.

Поперед.Далі

Повернутись до Духовне спілкування



Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 5 гостей

cron