Глобальні оголошення!



Паркова скульптура

Модератор: Сяна

Паркова скульптура

Повідомлення taranjka » 04 січня 2013, 15:15

Колись обіцяла похвалитися, але тільки тепер дійшли руки. Влітку вийшов наш з мужом спільний проект - каталог про паркову скульптуру Тернополя ))
Зображення
Страшенно любимо сидіти на Єлесях тернопільських і завжди милувалася скульптурами, що розставлені навколо. Але довгий час вони настільки зливалися з середовищем, що навіть не задумувалася про їх історію... ну, але так довго бути не могло і тоді почалося :impossible: загалом від ідеї до каталогу пройшло роки 2.
Муж знав, що це результат проведених на початку 90-х симпозіумів... Гугл спочатку мовчав, тому прийшлось піднімати газети тих часів, так зявилися перші прізвища, але там було мало інфи і часто перекручена. Але маючи імена і перекручуючи їх на різні лади почалися знаходитися перші скульптори - Львів, Київ, Москва, Бельгія, Австралія, Казахстан.... З деякими вдалося звязатися. Всі були шоковані, що цікавляться тим симпозіумом, пройшло більше 20-ти років. Але, всі гарно відписували, ділились спогадами і враженнями.
Симпозіумів було 2 - в 1989 і 1990 роках. Їх ініціатор - художник Євген Удін (Коротка історія є в каталозі). Ми його знайшли і інформації побільшало, але... віх учасників він не памятав, і всіх скульптур теж. Ми як детективи риючись в архівах, звіряючи і підставляючи факти визначили всіх учасників :hi: Яке ж це щастя було взнавати кожного нового учасника :hi:
Сучасні фото робилися мною протягом 2-х років, старі - знайшли Зюбровського, який фотав в ті часи і роздобули негативи (завдяки фото вдалося дізнатися хто які скульптури робив, бо це також була проблема).
Дизайнувався каталог доооооооооовго, часом здавалося, що кінця тому не буде, але дезігнер зробив його надзвийним :aplo:

Тут -
Прихований текст. Щоб його побачити, Вам необхідно зареєструватися!
можна закачати фотоваріант.

Усьо, похвалилась і стало легше :hi: :hi:
Зображення
я завжди той, ким я собі здаюся - а моє уявлення про себе постійно змінюється А.Жід
не кажіть мені шо робити, і я не скажу куди вам іти)))
taranjka Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 5407
З нами з: 22 липня 2010, 22:11
Нагороди: 6
Мамуся-творець (1) акула пера (1) Успішне грудне вигодовування (1) багата мамуся (1) за дитя форуму (1)
Дякував (ла): 1739 раз.
Подякували: 5566 раз.
Діти: трійко чудів

Re: Паркова скульптура

Повідомлення Sms » 04 січня 2013, 17:50

Пам'ятаю, як тільки переїхла в Тернопіль у 96 році, мій однокласник розповідав, що ті скульптури створила природа , а не людина. І тому вони розташовані у парку. :cry: А я наївна вірила :hi: taranjka, Ви молодці. Мені б було б дуже цікаво взнати історію.
Зображення

ЕСЛИ У МЕНЯ ДРУГОЕ МНЕНИЕ, ЭТО НЕ ЗНАЧИТ, ЧТО Я ВАШ ВРАГ ИЛИ ИДИОТ... ЭТО ПРОСТО ЗНАЧИТ, ЧТО У МЕНЯ ДРУГОЕ МНЕНИЕ.... Эдвард Радзинский
Sms Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 1698
З нами з: 29 травня 2012, 15:41
Нагороди: 3
випускниця школи материнства (1) гостренький язичок (1) слінгомама (1)
Дякував (ла): 1201 раз.
Подякували: 1237 раз.
Діти: Найкраще мамине сонечко - Дарья:)

Re: Паркова скульптура

Повідомлення taranjka » 04 січня 2013, 18:34

до речі, скульптури ці не тільки в парку Шевченка, але й розкидані по масивах. Наприклад, на перехресті Київської і 15 квітня, на Дружбі, в парку Топільче.... Ще декілька пропало. Наприклад, неподалік Бункеру муз була величезна скульптура кентавра, так кажуть, що її в 90-х забрав собі на дачу якийсь даішник. А вже в 2000-х скульптуру козака, яка була навпроти кооперативного, місцевий чиновник забрав і поставив на вїзді до свого села (хто їздить до Львова трасою, то може побачити за пару кілометрів за Зборовом хрест (чи якась фігура), а збоку в болоті козак ((((
Загалом пропало більше 5 скульптур :sad:
Зображення
я завжди той, ким я собі здаюся - а моє уявлення про себе постійно змінюється А.Жід
не кажіть мені шо робити, і я не скажу куди вам іти)))
taranjka Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 5407
З нами з: 22 липня 2010, 22:11
Нагороди: 6
Мамуся-творець (1) акула пера (1) Успішне грудне вигодовування (1) багата мамуся (1) за дитя форуму (1)
Дякував (ла): 1739 раз.
Подякували: 5566 раз.
Діти: трійко чудів


Повернутись до Що в Тернополі чувати?



Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 2 гостей