Я начиталась розумних статтей і брошур і перед тим, як йти на співбесіду, складала собі список питань, які б хотіла задати представнику фірми:
тривалість роб.дня, трудова книжка, відлучення на сесію (я тоді ще здобувала вищу освіту), відпустка і з/п.
Ось дещо знайшла цікаве:
Підготовка до співбесіди – це завжди стрес і клопіт. Ви можете витратити дні на дослідження компанії, пошук відповідей на «хитромудрі» запитання та підготовку вашого портфоліо.
Приготуйте одяг для співбесіди.
Відкладіть одяг для співбесіди заздалегідь. Ви ж не хочете поквапом шукати загублену шкарпетку або чисту сорочку в день співбесіди.
Переконайтеся, що ваш костюм чистий і акуратно випрасуваний, також подбайте про дії, які потребують часу (начистіть взуття, підпиляйте нігті), за день до співбесіди, якщо це можливо.
Так само зберіть усе необхідне для співбесіди в одному місці. Вам слід узяти кілька копій резюме, рекомендацій і скерувань.
Поїжте перед співбесідою.
Ваші батьки мали слушність: нічого доброго ви на голодний шлунок не зробите.
Але переїдати все-таки не варто. До речі, важка страва або щось із великою кількістю вуглеводів можуть зробити вас ледачим і млявим. Але легка страва стане запорукою того, що ваш шлунок не почне голосно бурчати в той час, коли ви обговорюватимете ваші найяскравіші досягнення.
І ще: слід утриматися від таких «пахучих» продуктів, як цибуля та часник.
Хоч що б ви планували з'їсти перед співбесідою, після цього слід почистити зуби та сполоснути рот.
Продумайте ваш маршрут.
День співбесіди — не найкращий час, щоб вивчати нові маршрути та досліджувати місто.
Переконайтеся в тому, що знаєте, як добратися до місця проведення співбесіди заздалегідь. Спробуйте добратися до місця за день до проведення співбесіди, якщо це необхідно.
Так само точно дізнайтеся, куди вам слід іти після того, як ви прийшли в компанію. Якщо вам пощастить, то біля входу вас зустріне представник компанії, якщо ні, то вам доведеться знайти дорогу в незнайомому вам офісі.
Очі та вуха скрізь.
Коли справа стосується співбесіди, незначна параноя – річ хороша.
Ваше інтерв'ю починається на парковці, тож зверніть увагу на ваше оточення. Кожен із незнайомців може виявитися одним з ваших інтерв'юерів. Поводьтеся відповідно.
Будьте ввічливим і професійним з усіма, кого ви зустрічаєте – від охоронця до секретаря. Якщо у вас відбулася невелика розмова з незнайомцем, будьте позитивні й товариські. Це не час для того, щоб поскаржитися на «дивний запах у приймальні» або тривале очікування ліфта.
І насамкінець. Відключіть мобільний телефон.
А як готувались Ви?