Глобальні оголошення!



Вегетаріанські супчики і всяке таке

Модератор: irinka

Re: Вегетаріанські супчики і всяке таке

Повідомлення Kskz » 03 березня 2013, 11:15

Я вчора якраз готувала суп- пюре з чечевиці, гороху та гарбуза, зі спецій добавила тим'ян та суміш перцю. Мелю все погружним блендером.

І недавно відкрила для себе маш, дуже легко пророщується і на смак нагадує свіжий горошок.
Зображення
Зображення[/url]
Kskz Офлайн

Аватар користувача
Впевнено спілкуюся
 
Повідомлень: 395
З нами з: 12 вересня 2011, 20:02
Нагороди: 3
за тривале грудне вигодовуванн (1) за дитя форуму (1) слінгомама (1)
Дякував (ла): 429 раз.
Подякували: 264 раз.
Діти: Дві дівчинки

Re: Вегетаріанські супчики і всяке таке

Повідомлення Nymydora » 03 березня 2013, 12:52

ух ти, а я маш ніколи не пррощувала. ПРосто такий-от з магазину? і потім сирий їсте?
Зображення
Зображення
Мрії збуваються
Nymydora Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 3167
З нами з: 09 квітня 2010, 20:53
Звідки: Тернопіль
Нагороди: 6
Успішне грудне вигодовування (1) багата мамуся (1) за дитя форуму (2) слінгомама (1) Чемпіон (1)
Дякував (ла): 2120 раз.
Подякували: 3049 раз.
Діти: Троє

Re: Вегетаріанські супчики і всяке таке

Повідомлення Kskz » 03 березня 2013, 13:13

Так, можна самий істи, можна в салат добавляти. :)
Зображення
Зображення[/url]
Kskz Офлайн

Аватар користувача
Впевнено спілкуюся
 
Повідомлень: 395
З нами з: 12 вересня 2011, 20:02
Нагороди: 3
за тривале грудне вигодовуванн (1) за дитя форуму (1) слінгомама (1)
Дякував (ла): 429 раз.
Подякували: 264 раз.
Діти: Дві дівчинки

Re: Вегетаріанські супчики і всяке таке

Повідомлення flower » 03 березня 2013, 13:21

а маш це що? фасоля така?
Зображення
Зображення
flower Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 4364
З нами з: 25 січня 2011, 20:54
Нагороди: 6
випускниця школи материнства (1) за тривале грудне вигодовуванн (1) за дитя форуму (2) слінгомама (1) Чемпіон (1)
Дякував (ла): 2899 раз.
Подякували: 2983 раз.
Діти: Веронічка- 20.06.2011
Матвій- 2.09.2015

Re: Вегетаріанські супчики і всяке таке

Повідомлення lore1ei » 03 березня 2013, 14:39

то турецький горох, коли пророщений дуже схожий на молодий горошок, моя дитина щодня наминає цілу тарілку)
lore1ei Офлайн

Аватар користувача
Почуваюся, як вдома
 
Повідомлень: 1384
З нами з: 04 січня 2010, 15:54
Нагороди: 4
випускниця школи материнства (1) за тривале грудне вигодовуванн (1) слінгомама (1) Чемпіон (1)
Дякував (ла): 1104 раз.
Подякували: 1772 раз.
Діти: Дівчинка

Re: Вегетаріанські супчики і всяке таке

Повідомлення Nymydora » 03 березня 2013, 15:20

я от пшеницю все збираюся-збираюся проростити і якось руки не доходять. А дарма, зараз би добре пішло.
Я від свекрухи недавно добрий салат перейняла, навіть мої домашні зацінили: сирий буряк, сира морква, цибуля, можна ще гарбуз і обов'язково квашена капуста. Полити олією. Супер. Малий наминає, що ого-го.
А якогось-то року, коли я мала пророщену пшеницю, то робила салат з моркви, гарбуза і пшениці зі сметаною. Теж добре йшло.
Зображення
Зображення
Мрії збуваються
Nymydora Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 3167
З нами з: 09 квітня 2010, 20:53
Звідки: Тернопіль
Нагороди: 6
Успішне грудне вигодовування (1) багата мамуся (1) за дитя форуму (2) слінгомама (1) Чемпіон (1)
Дякував (ла): 2120 раз.
Подякували: 3049 раз.
Діти: Троє

Re: Вегетаріанські супчики і всяке таке

Повідомлення Сяна » 03 березня 2013, 15:48

прочитала тут про маш, пішла до Гугля, ось, що знайшла
Маш
| +
Бачили, напевно, на ринку такий дрібний горошок темно-зеленого кольору? Так часто буває - за насущними покупками ніколи запитати у продавця - а що це таке і як його готувати? Що говорити - навіть сочевиця іноді викликає масу питань, а вже маш поки досить рідкісний гість у нашому домі. А даремно!

За латиною це Vigna radiata, на хінді - mung, китайською - lǜ dòu, тобто «зелений біб», а в середній Азії, тобто в Узбекистані, Азербайджані та інших країнах його називають маш. З цим ім'ям і продається він торговцями з колишніх південних республік СРСР на російських ринках.

Боби маша мають яйцеподібну форму, горошинки довжиною всього 2-4 мм, з оболонкою зеленого кольору і блискучою поверхнею. Маш володіє солідним запасом корисних речовин, втім, як і будь-який інші бобов. Харчова цінність машу становить 357 ккал на 100 г. Баланс речовин зрушать убік білків і вуглеводів. Особливо цінно для людини зміст в маші білків, які засвоюються краще тварин і в багатьох країнах з успіхом замінюють білки м'ясної їжі. Це актуально для вегетаріанців і дотримуються суворого християнського посту. У маші міститься багато фосфору, магнію, калію і кальцію. В Індії, де бобові часто замінюють м'ясну їжу, маш цінується дуже високо і вважається очищаючим продуктом. Він рекомендується страждаючим астмою, артритом, алергією і ожирінням. У китайській медицині маш вважається иньской (охолоджуючої) їжею, а значить, підходящою для літнього часу і людям з «внутрішнім жаром», наприклад, під час загострення гіпертонії або високого тиску. І в китайській медицині і в індійській Аюрведе вважається, що маш виводить токсини і личить дітям і людям похилого віку.
Бобові в Азії - це другий хліб. Простота приготування, великий вміст білка і приємний смак - що ще потрібно! Різноманіття сортів дозволяє урізноманітнити кухню, а способи обробки і приготування навіть одного виду бобів народжують кілька різних за смаком і виглядом страв. Маш в різних регіонах Сходу та Азії відрізняється формою, розміром і смаком. Етонезначітельние відмінності, але вони впливають на смак і способи обробки. За ситуації, маш пророщують, тушкують, варять або подрібнюють на борошно.

Простіше всього маш проростити . Пророщування активує внутрішні ресурси бобу для якнайшвидшого зростання. Паростки маша - це дуже насичена вітамінами їжа, вельми корисна навесні і в будь який інший час, коли хочеться чогось свіженького. Для пророщування боби машу (бажано свіжі, 2-3х літні проростуть не всі) поміщають в кювету з отворами в денці, вистелену марлею. Кювету з махаємо вставляють в іншу, більшого обсягу. Укладають маш в один шар і заливають водою кімнатної температури, щоб та тільки ледь покривала боби. Ставлять у тепле місце і додають води кожні 3-4 години. Вже на наступний день маш дасть паростки, а через 3-4 дні їх можна їсти. Не забудьте очистити боби від лушпиння і промити в холодній воді.

Свіжі паростки машу зазвичай додають в овочеві салати, заправляючи олією. Буває, що свіжі паростки сильно гірчать. Щоб знизити гіркоту, їх обдають окропом, але ні в якому разі не варять. При тепловій обробці цінність знижується, а при тривалій та інтенсивної й зовсім зникає. У Китаї паростки маша іноді обсмажують в воке з грибами, імбиром, куркою і овочами, але через невеликий величини всіх шматочків це справа 1-2 хвилин.
Інше не менш популярне застосування - супи, юшки і всілякі тушковані страви. Тут можна дати волю кулінарній уяві, запам'ятавши всього одне правило: маш потрібно попередньо замочувати (як і будь-які інші боби). Скільки? Від 30 хвилин до 8 годин. Все залежить від того, що саме хочеться отримати на виході. Недовгий час замочування дасть більш щільну структуру - іноді це навіть приємно - відчувати щільність продукту. Тривале замочування дозволить зменшити час приготування і ідеально для недовгого гасіння або готування індійського супу дав, боби в якому повинні повністю розваритися, як в пюре. Для супів, які припускають час приготування годину-півтори, маш можна не замочувати.

З Машевого борошна готують «скляну» локшину, використовуючи желюючу властивість машу. Локшину готують в основному в азіатських країнах, а ось в Середній Азії з маша готують вегетаріанський плов. На відміну від традиційного м'ясного він засвоюється набагато швидше і повніше, не залишає тяжкості і чудово насичує. Маш нескладно зберігати й обробляти, коштує він набагато менше м'яса, не має жиру і не навантажує печінку і судини, що теж важливо.

В Узбекистані є блюдо маш-кічірі або Шавло-маш, нагадує чимось плов. Страву готують з рису, машу, рослинної олії та овочів. Треба сказати, що чим південніше, тим більше маш замінює м'ясну їжу, і це теж зрозуміло, адже зіпсоване м'ясо викликає серйозне отруєння, а неправильно приготований маш - лише тільки незадоволення. Різниця є.

а де його в нас купити? на ринку? в магазині? шось ніколи не звертала уваги...
Щасливий той, хто щасливий у себе вдома.
Толстой Л. М.
Сяна Офлайн

Аватар користувача
Почуваюся, як вдома
 
Повідомлень: 1479
З нами з: 12 березня 2012, 21:04
Звідки: Тернопіль)
Нагороди: 4
Мамуся-творець (1) випускниця школи материнства (1) за тривале грудне вигодовуванн (1) слінгомама (1)
Дякував (ла): 1072 раз.
Подякували: 1277 раз.
Діти: донечка

Re: Вегетаріанські супчики і всяке таке

Повідомлення Nymydora » 03 березня 2013, 17:16

я бачила в сільпі подолянівському - там взагалі багатий вибір такого всякого )))
Зображення
Зображення
Мрії збуваються
Nymydora Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 3167
З нами з: 09 квітня 2010, 20:53
Звідки: Тернопіль
Нагороди: 6
Успішне грудне вигодовування (1) багата мамуся (1) за дитя форуму (2) слінгомама (1) Чемпіон (1)
Дякував (ла): 2120 раз.
Подякували: 3049 раз.
Діти: Троє

Re: Вегетаріанські супчики і всяке таке

Повідомлення Kskz » 03 березня 2013, 20:26

І я в Сільпо купую, там де горіхи, сухофрукти.
А пшеницю пробувала пророщувати, мені вона прокисла( треба ще раз спробувати.
Зображення
Зображення[/url]
Kskz Офлайн

Аватар користувача
Впевнено спілкуюся
 
Повідомлень: 395
З нами з: 12 вересня 2011, 20:02
Нагороди: 3
за тривале грудне вигодовуванн (1) за дитя форуму (1) слінгомама (1)
Дякував (ла): 429 раз.
Подякували: 264 раз.
Діти: Дві дівчинки

Re: Вегетаріанські супчики і всяке таке

Повідомлення mariana » 03 березня 2013, 20:38

Kskz Ліля, а як ти його пророщуєш?
mariana Офлайн


Почуваюся, як вдома
 
Повідомлень: 841
З нами з: 12 листопада 2010, 01:31
Нагороди: 2
Успішне грудне вигодовування (1) за дитя форуму (1)
Дякував (ла): 335 раз.
Подякували: 637 раз.
Діти: Хлопчик

Поперед.Далі

Повернутись до Рецепти



Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 2 гостей

cron