Глобальні оголошення!



Домашній сир

Модератор: irinka

Домашній сир

Повідомлення Olenka » 17 листопада 2010, 17:42

Пишу, нарешті, рецепт нашого домашнього жовтого сиру.

Сир Пригода :D
1 кг сиру білого (творог)
1 літр молока
200 гр. масла (або маргарин, з маслом смачніше)
1 ч.л. солі
2 яйця
1 ч.л. соди

Закип"ятити молоко, в кипляче молоко кинути сир. Варити, поки не розчиниться сир (хвилин 5, можна розминати виделкою). Відкинути на марлю, щоб стік, віддушити руками. Окремо розтопити масло, зняти з вогню. Додати яйця, сіль, розмішати до однорідної маси. Вкинути туди сир, соду, добре перемішати. Вилити в форму (політеленовий пакет, кастрюлю...).

Ще чекаємо рецептів від Naya (її чоловіка)!!
І хай Лєра розкаже де брала сежучний фермент.
Olenka Офлайн


Впевнено спілкуюся
 
Повідомлень: 440
З нами з: 12 жовтня 2009, 18:53
Звідки: Тернопіль
Нагороди: 4
Мамуся-творець (1) випускниця школи материнства (1) за тривале грудне вигодовуванн (1) слінгомама (1)
Дякував (ла): 199 раз.
Подякували: 510 раз.
Діти: Сонячний хлопчик Назарчик

Re: Домашній сир

Повідомлення lerumpochka » 18 листопада 2010, 01:46

сичужний фермент купили випадково проходячи повз ветеринарний кіоск на ринку (йшли від павільйону де продаються трави, насіння соняшнику та інше таке і в сторону до "торгового світу", мабуть зараз "барвінок" вже) але впевнена, що в інших ветаптеках теж можна придбати. 5 грн. сірий пакетик вагою 1 г якого хватає на 100 л молока:) тому з пропорціями на меншу кількість треба буде поморочитись:))) спочатку спробували з 1 літру зробити - вийшло 150 г бринзи.

а робиться воно так:
треба

1л молока
1/100 пакетику пепсину:) розведена у холодній воді (певно ложка столова)

молоко підігріваємо до не дуже гарячого , градусів 35 (хто має дітей, той і має термометр для води:))) вливаємо туди ту водичку з пепсином і залишаємо десь на 30 хв. і то молоко на очах загустає - чудеса!!! і коли підніметься сирна маса, вона така стає, як саморобний йогурт (якшо хтось робив), або... ну не знаю як шо. там побачите! тоді перекласти то все в сито з марлею, дати стекти. а ми ше притиснули тарілкою зверху і важкеньким чимось (банкою з врлрю). ми лишали на ніч бо робили ввечері, але, думаю, можн і швидше.
а тоді або поприсипати з обох боків сіллю(так пише в рецепті), або, як ми робили, залити солоною водою на трохи (я не мала часу то залила зранку, а їла аж в обід - то було добре). скільки солі в ту воду??? а хто як любить:) бринза буде практично така ж солона, як і вода.

п.с. хто планує робити сир частенько, з пепсином можна ше так зробити: розвести весь пакет в 1 л. води. і тоді вийде шо 1 л води з пепсином на 100 л молока - так легше ділити (на 3 л - 30г=1 ст.л., на 5 л - 50г=пів пів склянки, на 20л - 200г і т.д. ) а розведений пепсин в холодильнику постоїть.

ще є рецепт зі сметаною і яйцем замість пепсину, але ми ще не робили. якщо хтось хоче - можу дати.
Секрет ,батьківського виховання не в тому, що роблять батьки, а в тому, ким вони являютьсядля дитини. (Гордон Ньюфелд)
lerumpochka Офлайн


Впевнено спілкуюся
 
Повідомлень: 280
З нами з: 12 квітня 2010, 12:16
Нагороди: 2
випускниця школи материнства (1) за дитя форуму (1)
Дякував (ла): 221 раз.
Подякували: 369 раз.
Діти: маленька Магдаленка:)

Re: Домашній сир

Повідомлення Любов » 18 листопада 2010, 14:18

lerumpochka написав: ще є рецепт зі сметаною і яйцем замість пепсину, але ми ще не робили. якщо хтось хоче - можу дати.

я хочу :flag:
Зображення
Любов Офлайн

Аватар користувача
Почуваюся, як вдома
 
Повідомлень: 1484
З нами з: 24 листопада 2009, 13:34
Нагороди: 4
випускниця школи материнства (1) за тривале грудне вигодовуванн (1) за дитя форуму (1) слінгомама (1)
Дякував (ла): 2250 раз.
Подякували: 1641 раз.
Діти: хлопчик і дівчинка

Re: Домашній сир

Повідомлення lerumpochka » 17 грудня 2010, 13:50

Любов написав:
lerumpochka написав: ще є рецепт зі сметаною і яйцем замість пепсину, але ми ще не робили. якщо хтось хоче - можу дати.

я хочу :flag:


любочка, тільки побачила шо ти хочеш:))

от на:

* Молоко — 1 л
* Сметана — 200 г
* Яйця — 3 шт
* Сіль — 1-2 ст. л.

Все дуже просто і швидко. Молоко кип'ятимо. Не вимикаючи додаємо сіль. Ми поклали 1 ст. л. і бринза вийшла солодкуватою, тому хто любить солону треба більше. В окремому посуді збиваємо яйця із сметаною і вливаємо в кипляче молоко. При цьому треба постійно помішувати вінчиком, щоб не пригоріла, якщо у вас не посуд з антипригарним покриттям. Доводимо знову все до кипіння (хвилин 5) і ще хвилин п'ять варимо. Ви побачите, як сироватка відокремлюється від бринзи і вона густіє. ВСЕ! Беремо марлю в чотири шари і кладемо в сито або друшляк. Зливаємо туди. Підвішуємо над посудом і чекаємо поки стече сироватка. Години 3. Потім у тій же марлі укладаємо під прес.(каструлю з водою або що) Ми поставили на ніч, а вранці був чудовий результат. Із вказаної кількості інгредієнтів виходить грам 400 -500 бринзи. А сироватку можна використовувати: в окрошку, на млинці і оладки, пиріжки і т. д.

ото таке! кажуть що гарно виходить і дуже смачно - спробуєш, скажи!
Секрет ,батьківського виховання не в тому, що роблять батьки, а в тому, ким вони являютьсядля дитини. (Гордон Ньюфелд)
lerumpochka Офлайн


Впевнено спілкуюся
 
Повідомлень: 280
З нами з: 12 квітня 2010, 12:16
Нагороди: 2
випускниця школи материнства (1) за дитя форуму (1)
Дякував (ла): 221 раз.
Подякували: 369 раз.
Діти: маленька Магдаленка:)

Re: Домашній сир

Повідомлення ЗІрка » 26 січня 2011, 00:05

хочу подякувати Оленці. дуже добрий сир вийшов! тільки варити мені треба більше... хвилин 15. але може то я попередньо відігріваю його якось не так...
Зображення
ЗІрка Офлайн

Аватар користувача
Почуваюся, як вдома
 
Повідомлень: 969
З нами з: 27 липня 2010, 08:12
Звідки: Трембовля
Нагороди: 2
Успішне грудне вигодовування (1) слінгомама (1)
Дякував (ла): 258 раз.
Подякували: 953 раз.
Діти: хлопчик Андрусик

Re: Домашній сир

Повідомлення happymami » 26 січня 2011, 00:35

А той пепсин не шкідливий? То може ним і сметану загущують, якшо капку дати?
Навчу комп'ютерної графіки. З сертифікатом чи приватно
ЗображенняЗображення
Ми можемо стримати біль, злість, сльози, любов... але стримати сміх - неможливо)))
happymami Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 4945
З нами з: 15 листопада 2009, 08:56
Звідки: З дому)))
Нагороди: 6
Мамуся-творець (1) акула пера (1) за тривале грудне вигодовуванн (2) слінгомама (1) Чемпіон (1)
Дякував (ла): 2500 раз.
Подякували: 5212 раз.
Діти: Хлопчик-дівчинка)))

Re: Домашній сир

Повідомлення lerumpochka » 26 січня 2011, 11:23

happymami написав:А той пепсин не шкідливий? То може ним і сметану загущують, якшо капку дати?

хепімамі ну тишо!!! пепсин то сичужний фермент із шлунку молодого ягняти, яке ще не їло трави, тільки молоко:))) в ідеалі в молоко кидають кусок такого шлунку і воно стає бринзою :zybu: у нас такої можливості нема, то пепсин в самий раз :tipok:
а в сметану ненаю... можеш спробувати, скажеш:))) або я спробую (в мене ж є пепсин:)))
Секрет ,батьківського виховання не в тому, що роблять батьки, а в тому, ким вони являютьсядля дитини. (Гордон Ньюфелд)
lerumpochka Офлайн


Впевнено спілкуюся
 
Повідомлень: 280
З нами з: 12 квітня 2010, 12:16
Нагороди: 2
випускниця школи материнства (1) за дитя форуму (1)
Дякував (ла): 221 раз.
Подякували: 369 раз.
Діти: маленька Магдаленка:)

Re: Домашній сир

Повідомлення happymami » 26 січня 2011, 11:32

та я ж село))) Чи ж я знаю, шо то за слова такі матюкливі))))) Дякую. Тре пошукати в неті інфу. Може шось смачне виходить не лише з молока)))
Навчу комп'ютерної графіки. З сертифікатом чи приватно
ЗображенняЗображення
Ми можемо стримати біль, злість, сльози, любов... але стримати сміх - неможливо)))
happymami Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 4945
З нами з: 15 листопада 2009, 08:56
Звідки: З дому)))
Нагороди: 6
Мамуся-творець (1) акула пера (1) за тривале грудне вигодовуванн (2) слінгомама (1) Чемпіон (1)
Дякував (ла): 2500 раз.
Подякували: 5212 раз.
Діти: Хлопчик-дівчинка)))

Re: Домашній сир

Повідомлення olgakr » 22 березня 2011, 13:08

Я багато разів пробувала робити домашній сир, але ніяк не могла вгадати, коли його виключати, щоб не перегрівся і був якраз добрий. Аж одного разу мене свекруха просвітила - сир вона пробує пальцем - як уже починає пекти - значить треба виключати.
olgakr Офлайн

Аватар користувача
Впевнено спілкуюся
 
Повідомлень: 318
З нами з: 10 березня 2011, 18:15
Нагороди: 6
випускниця школи материнства (1) Успішне грудне вигодовування (1) багата мамуся (1) за дитя форуму (2) Чемпіон (1)
Дякував (ла): 421 раз.
Подякували: 342 раз.
Діти: дівчинка ,хлопчик і ще раз дівчинка,і ще раз хлопчик..,і ще раз дівчинка...

Re: Домашній сир

Повідомлення Nymydora » 19 квітня 2011, 09:46

дівчата, а яйця в тому сирі проходять термічну обробку чи ні? Бо з того, що Оленка написала - ніби ні :( Чи можна масло з яйцями трохи перекипятити?
Зображення
Зображення
Мрії збуваються
Nymydora Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 3167
З нами з: 09 квітня 2010, 20:53
Звідки: Тернопіль
Нагороди: 6
Успішне грудне вигодовування (1) багата мамуся (1) за дитя форуму (2) слінгомама (1) Чемпіон (1)
Дякував (ла): 2120 раз.
Подякували: 3049 раз.
Діти: Троє

Далі

Повернутись до Рецепти



Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 3 гостей

cron