Глобальні оголошення!



Бити чи ні?

Модератори: TaniaPicaSSo, mavpusya, Ulkanet

Re: Бити чи ні?

Повідомлення krapk@ » 16 квітня 2012, 02:09

Коли дитині від 1, 5 до 3 років
| +
На жаль, незважаючи на всі наші благі наміри, більшість діточок в цьому віці вже стикаються з фізичними покараннями або їх загрозою. Хтось із батьків лише обіцяє нашльопати, хтось вже звично відважує потиличник за кожну провину або неслухняність, хтось погрожує взяти ремінь, хто віддає перевагу карати формально, наприклад грюкнути газетою по «м'якому місцю».
Що з цього припустимо? Давайте підемо від протилежного і домовимося, як не можна карати малюків.
Не можна - ні в цьому віці, ні в більш старшому - карати систематично, регулярно. Це призведе лише до того, що незабаром дитина почне сприймати шльопанці, ляпаси і окрики як прикру, але неминучу частину життя і перестане на них реагувати. Взагалі. Не можна бити сильно. Не можна бити по обличчю, шльопати по губах, давати ляпаси і потиличники. Ще є версія, що не можна бити рукою, але я вважаю навпаки - тільки рукою і тільки по попі можна. Тому що пошук підручних засобів для биття власної дитини - це вже якась планова екзекуція.
Тепер про те, за що можна шльопати в цьому віці - знову ж таки на мій погляд. Тільки за порушення правил безпеки і за явне неподобство. Поясню: якщо дитина, якій ви багато разів повторили правила поведінки на дорозі, посеред проїжджої частини вириває ручку і кудись біжить, його можна (а може, і потрібно) нашльопати. Але не тому, що у вас серце в п'яти пішло, волосся посивіло, а щоб він нарешті-то запам'ятав, що так робити не можна. Точно так само дитина, провідний себе нарочито-асоціально: кусючі, що плюються, обзиваються, що піднімає голос або руку на старших, злісно кривдить молодших, явно напрошується на покарання. Звичайно, якщо він не хворий і не відчуває психологічних проблем. В інших випадках краще обходитися без застосування сили.
Але ж ми живі люди, всякому терпінню є межа, а діти (навіть дуже маленькі) можуть поводитися зовсім нестерпно ... І шльопнути, звичайно ж, легше, ніж довго і нудно закликати до порядку. І ось це вже входить у звичку ... А хочете поділюся своїм ноу-хау? Коли слова явно не допомагають і дуже хочеться наподдать маленькому чудовиську, спробуйте застосувати інше фізичний вплив. Візьміть його за руку, обійміть за плечі, почекайте, поки він остаточно сфокусується на вас, і, дивлячись в очі, наполегливо промовите своє прохання або вимога. Якщо малюк явно перевозбуділся і вже не може сам зупинитися, можна допомогти не ляпанцем, а обіймами, масажем, спільним ритмічним рухом - танець, зарядка, ладушки-ладушки, почавши з швидкого темпу і поступово вповільнюючись.
Зображення
И дай вам Бог того вдвойне,чего желаете вы мне.

Может, у кого-то жизнь и как зебра: полоса черная, полоса белая.А у меня как радуга и сейчас мне фиолетово
krapk@ Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 2323
З нами з: 17 листопада 2009, 23:30
Нагороди: 4
Мамуся-творець (1) Успішне грудне вигодовування (1) за дитя форуму (1) слінгомама (1)
Дякував (ла): 1369 раз.
Подякували: 1663 раз.
Діти: В нас вдома Юрський період- всіма заправляє синочок Юрчик

Re: Бити чи ні?

Повідомлення krapk@ » 16 квітня 2012, 02:11

Коли дитині від 3 до 6 років
| +
У цьому віці закладаються всі основні «що таке добре і що таке погано». Є навіть приказка, що до 5 років дитину виховують, а потім - перевиховують. Що ж стосується покарань, то ситуація тут двоїста. З одного боку, чадо підростає і частіше починає розуміти слова, а не дії. З іншого - іноді вас просто трясе при думці, що ось він вже такий великий, такий розумний, все розуміє, а не робить. І так і хочеться йому піддати - для дохідливості, для прискорення.
Як зрозуміти, праві ви чи ні? Якщо ви покарали свого сина чи дочку тому, що шльопнути простіше, ніж пояснювати, тому що ви втомилися або погано себе відчуваєте, ви не праві. Якщо ви вдарили його в пориві гніву, випускаючи накопичилася негативну енергію, правда теж не на вашому боці. Якщо, стукнувши дитини, ви відчуваєте себе погано, ви стовідсотково зробили це даремно. Якщо ви помітили, що піднімаєте руку на малюка регулярно, знайте, що це абсолютно марно, та ще й небезпечно.
Тому що при будь-яких покарання існує чотири правила:
- покарання має здійснюватися «у здоровому розумі й твердій пам'яті» , коли батько абсолютно спокійний і віддає собі звіт, що і заради чого він робить;
- покарання має бути адекватно проступку;
- покарання має супроводжуватися поясненнями - за що і для чого;
- покарання не повинно ставати систематичним.
Як не порушувати ці правила? Думаю, способи все ті ж: дати собі віддихатися, дорахувати до десяти, зривати роздратування на неживих предметах, а не на членів сім'ї, не відмовлятися від допомоги - ні від фізичної (няні, бабусі, подруги, домробітниці), ні від психологічної (журнали , книги, форуми, друзі, фахівці). І, звичайно ж, покаравши малі-ша, що називається, «за дарма», не забудьте попросити у нього вибачення - по-справжньому, як у рівного.
Пам'ятка хорошою мами
Його треба любити, коли він червоний, зморщений і мокрий. Коли вигинається дугою і відштовхує рученятами. Коли не бере груди, випльовує пустушку і відвертається від пляшечки. Коли кричить просто так. Коли не заспокоюється навіть на руках. Коли ниє, крекче, скиглить. Коли не спить по п'ятнадцять годин поспіль. Коли потрібно постійно носити на руках і ходити, ходити, ходити ...
Коли жахливо некрасивий ліфчик завжди мокрий від молока, а груди висить порожніми мішечками ... Його треба любити, коли у нього діатез, потнічкі, кольки, скоринки на голові і пластир на пупочку. Коли підгузник з'їхав і всі розмазане по попі, по ліжку, по мамі. Його треба любити будь-яким, а не тільки таким, як на фотографіях, де усміхається красиво, і щічки гладкі, і носик як у тата, і оченята мамині. Любити за те, що живе, за те, що без нас не може ... Любити просто так. Кидатися на перший поклик, носити на руках, животик гладити, п'ятки цілувати. Любити міцно. Щоб на все життя. Щоб знав.
Щоб не сумнівався. Бо якщо не ми, то ніхто. Так як ми - ніхто.
Це не я кажу. Вірніше, не тільки я. Це думки кількох мам відразу. Можна вирізати і повісити на холодильник. Допомагає.
Зображення
И дай вам Бог того вдвойне,чего желаете вы мне.

Может, у кого-то жизнь и как зебра: полоса черная, полоса белая.А у меня как радуга и сейчас мне фиолетово
krapk@ Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 2323
З нами з: 17 листопада 2009, 23:30
Нагороди: 4
Мамуся-творець (1) Успішне грудне вигодовування (1) за дитя форуму (1) слінгомама (1)
Дякував (ла): 1369 раз.
Подякували: 1663 раз.
Діти: В нас вдома Юрський період- всіма заправляє синочок Юрчик

Re: Бити чи ні?

Повідомлення krapk@ » 16 квітня 2012, 02:13

Коли дитині від 6 років до ...
| +
Як кажуть, маленькі дітки - маленькі бедки. А чим старшою стає чадо, тим серйозніше можуть стати його провини. І тим болісніше він сприймає покарання, особливо фізичні. Що робити? Може послухати самих дітей? Нещодавно група психологів вирішила запитати дітей старшого дошкільного віку, що вони думають про покарання: чи можна карати дітей? І якщо можна, то за що? Всього було опитано близько 200 дітей.
Виявилося, що практично всі дошкільнята згодні з тим, що дітей можна і потрібно карати. Але при цьому вони обговорюють умови, за яких це покарання має здійснюватися. Так, наприклад, дітей можна карати, якщо вони пустують, роблять щось погане, бавляться, не слухаються. Самим адекватним і дієвим покаранням малечі представляється «поставити в кут».
Батьківський крик і лайка діти переносять погано. Як сказав один хлопчик: «Мама завжди кричить, якщо я щось роблю не так. А від її крику я ще більше растеріваюсь ». Що стосується фізичних покарань, то, якщо легкі шльопання по попі сприймаються дітьми спокійно, вони згодні, що за погану поведінку їх можна так карати, до хворобливих тілесним впливів вони ставляться по-різному. Хтось вважає, що без цього у вихованні не обійтися, вони й самі, коли виростуть, своїх синів і дочок будуть карати. У відповідях інших дітей прозирає глибока образа. Причому деякі з них у цьому стані «роблять гидоти на зло батькам». А інші розуміють, що за покаранням варто нездатність батька впоратися з ситуацією, його розгубленість і слабкість. За це діти шкодують батьків і співчувають їм. Втім, бувають ситуації, коли без фізичного впливу складно обійтися. Просто тому, що і для дорослих людей існують самі різні запобіжного заходу - від дрібних грошових штрафів до тривалих тюремних ув'язнень. Тому що будь-яка людина має знати, що є сила, яка жорстко зупиняє нахабний свавілля. Тому поганий вчинок повинен бути карний. Так як же карати дитини, що підросла, який це дійсно заслужив?
Ось що вважає отець Георгій Романенко - настоятель храму села Борисово Московської області і відомий дитячий лікар-психіатр:
Якщо поведінка підлітка ну дуже погане, потрібно йому постаратися пояснити, що так робити не можна, а якщо буде продовжувати, то його покарають ременем. Карати треба так: береться дитина, його голова затискається в колінах, потім береться ремінь і дитина сильно вдаряється по попі ременем. Сильно, але коротко - разів зо три. Тому що якщо ви будете бити легенько: ата-та, ата-та, то дитина виросте мазохістом. Потім через день або через годину - по ситуації - поясніть йому, що робите це, тому що любите його. Але ні в якому разі не кажіть: «Ах, прости, так вийшло».




Взято з
Прихований текст. Щоб його побачити, Вам необхідно зареєструватися!
Зображення
И дай вам Бог того вдвойне,чего желаете вы мне.

Может, у кого-то жизнь и как зебра: полоса черная, полоса белая.А у меня как радуга и сейчас мне фиолетово
krapk@ Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 2323
З нами з: 17 листопада 2009, 23:30
Нагороди: 4
Мамуся-творець (1) Успішне грудне вигодовування (1) за дитя форуму (1) слінгомама (1)
Дякував (ла): 1369 раз.
Подякували: 1663 раз.
Діти: В нас вдома Юрський період- всіма заправляє синочок Юрчик

Re: Бити чи ні?

Повідомлення Olyana » 19 грудня 2013, 23:00

:love:корисно почитати кожній мамі!
krapk@ написав:Коли дитині від 0 до 1, 5 року
| +
Немовлят бити не можна. Це прописна істина. Це зрозуміло всім і кожному. Але ...
Зізнайтеся, адже шльопнули пару раз це волаючі істота на памперси? Або трясли його так, що з нього звалився чепчик? Або з такою люттю розгойдували коляску, що вона билася об стіну? Звичайно, це було після декількох місяців без сну, коли ви були вже на межі, коли нікого не було поруч, щоб підтримати. А потім ви плакали від сорому й безсилля, не знаючи, що робити, і покривали сплячого ангела поцілунками ...
Як цього уникнути?
Ось поради, які допомогли свого часу мені:
- Якщо відчуваєте, що на межі, відійдіть від дитини. Покладіть його в ліжечко, посадіть в манеж, переконайтеся, що він в безпеці, і вийдіть на кілька хвилин в іншу кімнату. Нехай навіть він плаче. Поплачте і ви. Прокричіть що-небудь гучно. Випийте води. Помийте обличчя і тільки потім повертайтеся до кімнати.
- Коли закипає сказ і «руки чешуться», побийте подушку, відлупцювати памперсом пеленальний столик, наподдать м'ячу - тільки робіть це подалі від малюка, щоб не налякати. Я, наприклад, у таких випадках ламала брязкальця. Брала яку-небудь простіше, виходила в іншу кімнату і з насолодою розбивала її об стіну.
- Нічого не плануйте, не налаштовуйтесь на певну кількість вільного часу, не чекайте, що чадо засне саме через двадцять хвилин і проспить пару годин, за які ви все встигнете - і поїсти, і відпочити. Навпаки, чекайте, що він взагалі не засне вдень, буде кричати всю ніч, тоді будь-яка пауза буде здаватися подарунком долі.
-Записуйте свої емоції. Виливайте їх у зошит, а не на близьких. Папір усе стерпить: лайтеся, малюйте карикатури, скаржтеся. А через кілька років ви знайдете цю зошити і розчулитися.
- Спробуйте звикнути до думки, що вас поки що просто немає. Немає ні ваших інтересів, ні ваших потреб, нічого. Є тільки дитина. І його бажання і потреби зараз для вас важливіше всього. Тоді його плач не буде сприйматися як прикра перешкода.
- У найважчу хвилину, коли сили і терпіння закінчується, візьміть дитину на руки, притисніть до себе, сядьте з ним прямо на підлогу, прикрийте очі і уявіть, що ви зараз не в остогидлої квартирі, а на березі моря, у лісі - там, де вам добре і спокійно.
Зображення

Зображення
Olyana Офлайн

Аватар користувача
Впевнено спілкуюся
 
Повідомлень: 257
З нами з: 30 червня 2012, 12:46
Нагороди: 3
випускниця школи материнства (1) за дитя форуму (2)
Дякував (ла): 225 раз.
Подякували: 99 раз.
Діти: Даринка і Боженка

Re: Бити чи ні?

Повідомлення westa » 19 грудня 2013, 23:47

Дуже дякую дівчатам за те , що підняли темку. Особливо Крапочці за цікаві статті. :rose:
Актуально , як ніколи :yes:
Досі ще не била , але вже задумувалася над таким видом покарання.
Синочок шкодить регулярно , на зауваження не реагує , заборона діє на нього , як заклик до дії. Наприклад , вчора повигортав землю з вазона , пояснила , що так робити не можна , поки принесла віник - пообривав з нього листя. Насварила , сказала що болить - не помогло.Тільки помила підлогу , ще з кімнати не вийшла , а вже лежить свіжа порція землі . Він за вечір разів 10 бігав до того вазона і пхав туди руки , тільки б я відвернулася. Сховати нереально - то велика китайська роза , аж під стелю. Зірвалася - наверещала , а він підбіг до мене , обняв і каже :"Мій-мій , мама ". Сиджу , реву. Питаю - ще будеш , а він каже - "Так!" і сміється.
Збитки в хаті , то все дурниці . А от на вулиці :impossible: , почав діток штовхати і копатися ( це при тому , що він наймолодший ) , пару днів не водила до діток , думала забуде , а сьогодні знов те саме. Прошу , пояснюю , сварю - нічого не помагає.
Получав по попі від дядька і дідуся - ефекту нуль. Сміється і повторює на зло.
Буду пробувати робити , як в статті.
Бити я точно не зможу , легенько - не допоможе , а сильно я не здатна.
Зображення



Все завжди закінчується добре! Якщо все закінчилося погано, значить це ще не кінець !
westa Офлайн

Аватар користувача
Впевнено спілкуюся
 
Повідомлень: 370
З нами з: 08 квітня 2012, 16:15
Звідки: Тернопіль
Нагороди: 3
випускниця школи материнства (1) Успішне грудне вигодовування (1) за дитя форуму (1)
Дякував (ла): 520 раз.
Подякували: 418 раз.
Діти: синочок Богданчик

Re: Бити чи ні?

Повідомлення Mysyk1 » 20 грудня 2013, 00:17

Так тема цікава і своєчасна мене як мала б"є я стараюсь обняти, а коли істерикує то відводжу в сторону і говорю з нею але так щоб мої очі нули на рівні її і даю їй вибір чи робимо те чи друге. Хоча незавжди помагає і незнаю що робити :cry: просто зриваюсь на крик.
Привіт моя кохана "сволоч",
Нехай любов з тобою ходить поруч,
Нехай сміється твоє миле "рильце",
А від кохання виростають крильця.
Mysyk1 Офлайн

Аватар користувача
Впевнено спілкуюся
 
Повідомлень: 147
З нами з: 10 травня 2013, 14:46
Нагороди: 1
випускниця школи материнства (1)
Дякував (ла): 63 раз.
Подякували: 116 раз.
Діти: дівчинка

Re: Бити чи ні?

Повідомлення Mysyk1 » 20 грудня 2013, 00:23

Я ще згідна є різні діти бо в нас сусідський хлопчик такий, що мама незнає що робити. Б"є всіх і дітей і маму, істерикує, бере щл в кого хоче а сам нічого недасть, залізе в сумку чужу витягне що сподобалось, або викине. То мама і говоре і б"є але нічого непомагає зразу істерика і падає на землю і тупає ногами. :scare: Жахлива картина і вона просто неможе дати ради.
Привіт моя кохана "сволоч",
Нехай любов з тобою ходить поруч,
Нехай сміється твоє миле "рильце",
А від кохання виростають крильця.
Mysyk1 Офлайн

Аватар користувача
Впевнено спілкуюся
 
Повідомлень: 147
З нами з: 10 травня 2013, 14:46
Нагороди: 1
випускниця школи материнства (1)
Дякував (ла): 63 раз.
Подякували: 116 раз.
Діти: дівчинка

Re: Бити чи ні?

Повідомлення Mysyk1 » 20 грудня 2013, 00:41

От зараз 23:38 а той хлопчик так верещить що боюсь розбуде малу :scare: і це не перший раз і так може бути до 1 ночі, це мені здається ненормально що дитина в такий час неспить майже кожен день
Привіт моя кохана "сволоч",
Нехай любов з тобою ходить поруч,
Нехай сміється твоє миле "рильце",
А від кохання виростають крильця.
Mysyk1 Офлайн

Аватар користувача
Впевнено спілкуюся
 
Повідомлень: 147
З нами з: 10 травня 2013, 14:46
Нагороди: 1
випускниця школи материнства (1)
Дякував (ла): 63 раз.
Подякували: 116 раз.
Діти: дівчинка

Re: Бити чи ні?

Повідомлення Pipochka » 20 грудня 2013, 02:09

westa написав:А от на вулиці , почав діток штовхати і копатися

у мене також малий б"ється, а поспостерігайте, можливо ті діти "зазіхають" на його теритирію???? і він просто захищається. Можливо, навіть, що стоять дуже близько, а йому це не подобається, не говорячи вже про іграшки???? На це все він має право (нам також деколи не подобається, коли у нас щось забирають без дозволу, чи стоять дуже близько, правда ми не б"ємося, а дитина ось так проявляє свою думку). Це все має дитина перерости, просто зараз такий період, я думаю, що то якось у підсвідомості самої дитини, (у такому віці 1,5-2,5роки) не думаю, що у неї спеціальний план, прийти і когось побити "випустити пар". Я постійно говорю, що бити когось це боляче, якщо він вдариться, то його болить, так само і іншу людину також болить. Мені також неприємно, коли моя дитина б"ється, але це моя дитина, я стараюся зрозуміти його, і бити точно не збираюся. Оце на днях у Юрчика був нежить і я кілька днів насильно ( :dash: про що досі жалію) витягувала соплі, то він після того також підходив і мене бив (мені було неприємно, але й йому перед тим також так було), а тоді дала собі на спокій ті соплі, перестала витягати і малий забув про бійку. У такий період навпаки треба, на мою думку, більше казати, що дуже любиш свою дитину, хоч і вона зробила погано (після того як поговорити з нею про погану поведінку). І ще Ваша дитина ніколи не погана, коли щось зробила, погані її вчинки, ось на що треба звертати увагу, коли з нею говорити (а то вона може подумати, що мама дійсно так вважає, що вона погана і буде вкінці кінців робити те, як про неї говорять. Як то кажуть вода камінь точе - може то таке приблизне порівняння)
Зображення
Pipochka Офлайн

Аватар користувача
Впевнено спілкуюся
 
Повідомлень: 301
З нами з: 13 жовтня 2011, 20:23
Нагороди: 3
Успішне грудне вигодовування (1) за дитя форуму (1) слінгомама (1)
Дякував (ла): 330 раз.
Подякували: 275 раз.
Діти: моє солодке щастя - синочок Юрчик
Моя донечка- сонечко Катруся

Re: Бити чи ні?

Повідомлення flash-ka » 20 грудня 2013, 11:31

westa що до вазонів, то у нас таке ж було, то я взяла пляшку з водою і ми разом підливали вазони. тепер кожного разу як треба підлити, то кличу її.....радості :aplo: ...а землю більше не горне. правда спочатку хотіла підливати мало не по 2 рази на день, то я так розраховувала води,щоб не нашкодити вазонам..... тепер все по плану і без надмірного ентузіазму.
Mysyk1 ми теж часто до години 11-11:30 бавимось, часом голосно. Справа в тому,що татко дуже рано йде на роботу і приходить переважно в 9 вечора, то дитина поки не награється з татком, то спати не піде. а зранку спить до пів 11 - 11:00 :pardon:
Pipochka у нас теж були трохи соплі (2 тижні), то в перші дні.коли капець був, дихати не могла, то теж витягувала сопельки і промивала сольонкою, то перед процедурою така була вступна частина, що доня вже знала,що буде не приємно,але потім полегшає в носику і мама обовязково обійме і розрадить. як бачила капельки, то казала,що перше таткові треба капати :hi:
Щось у мене до півтора року і причини і бажання не було бити дитину. А тепер потреба часом виникає, але мені смішно в ті моменти.....борошно по всій кухні, стіни в малюнках, каки по всій хаті....але ж це моя провина в більшій мірі. Що до небезпечний моментів, то тут строгий контроль і постійне пояснювання правил безпеки (камінь воду).
п.с. нас з сестрою ніхто не бив, але ремінець завжди висів на карнизі :hi:
Зображення
flash-ka Офлайн

Аватар користувача
Почуваюся, як вдома
 
Повідомлень: 1391
З нами з: 10 липня 2012, 12:49
Звідки: Тернопіль
Нагороди: 4
випускниця школи материнства (1) за тривале грудне вигодовуванн (1) слінгомама (1) Чемпіон (1)
Дякував (ла): 1125 раз.
Подякували: 1186 раз.
Діти: донечка Вікторія

Поперед.Далі

Повернутись до Неприємні ситуації. Хелп!



Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 1 гість

cron