Глобальні оголошення!



Дітки мамі помагають..

Модератори: TaniaPicaSSo, mavpusya, Ulkanet

Дітки мамі помагають..

Повідомлення mala-karta » 19 серпня 2011, 01:56

Дуже-дуже помічаю таке: якщо я годжу Ромчикові (мабуть, то називається балуванням - просить водички, принесу; кличе - якщо можу, то прийду), то і він мені сам допомагає (от саме що не заставляти треба, а сам пропонує свою допомогу).
Ось недавно я хворіла, Ромчик приносив мені молочко, наивав чай з термосу :cry: (як мило!!!)
А коли я щось прибираю, то з власної ініціативи починає допомагати (це вже не той інтерес, що в 1.5 річної дитини - як мама помахати тряпочкою). Це він справді розуміє, що зараз треба витерти порохи і допомагає, хоча міг би подурачитись...
Ну, звичайно, частенько з моєї сторони йде заставляння ("Прибери конструктор!!"), але кілька днів (замучена комплексом, що мало приділяю Ромчику увагу що строго себе веду...) просто говорила, наприклад, що треба поскладати фломастери, бо ми вже помалювали і сама ж складала.
Сьогодні Ромчик сам позбирав свій констуктор. Я навіть його не просила (а ось татка просила :evil: ). Просто сказала, що треба позбирати.

І от цікаво, як не перейти межу, не виростити розбалувану дитину, але й не перетворюватись на маму-командіршу?
Зображення
Зображення
mala-karta Офлайн


Я тут живу
 
Повідомлень: 4617
З нами з: 15 листопада 2009, 11:50
Звідки: Тернопіль
Нагороди: 3
Мамуся-творець (1) за тривале грудне вигодовуванн (1) слінгомама (1)
Дякував (ла): 3590 раз.
Подякували: 3167 раз.
Діти: Хлопчик Ромчик
Хлопчик Андрійко

Re: Дітки мамі помагають..

Повідомлення Melisa » 19 серпня 2011, 08:51

Мабуть дитину треба заохочувати складати іграшки разом, якщо вона сама не хоче. Але те, що їх треба складати-ОДНОЗНАЧНО. Бо потім, як Ромчик виросте, то будете далі складати все за ним: чи ти, чи тато, чи бабця з дідом. Моя сусідка казала мені, що я дуже строга мама і дитину не балую. :? Я ж далі роблю свою справу і вчу Ніку прибирати за собою ті іграшки, якими вона на даний час гратись не хоче. Інколи ми складаємо разом, інколи вона це робить сама.
Я думаю, мама-командірша -це та мама, яка справді лиш укази роздає і не долучається до справи, так би мовити. Ну, тут як і у всьому треба вибрати золоту серединку. По чому її визначити? Я думаю, тобі серце підкаже, якщо буде перегиб палки.
Так шо, успіху. ;-)
Melisa Офлайн


Я тут живу
 
Повідомлень: 1978
З нами з: 14 листопада 2009, 20:44
Звідки: Тернопіль
Дякував (ла): 1656 раз.
Подякували: 2019 раз.

Re: Дітки мамі помагають..

Повідомлення mala-karta » 20 серпня 2011, 16:19

а Ніка проявляє сама ініціативу, типу, погралася посудкою, поскладала, тоді пішла малювати - ну, щось таке?
Зображення
Зображення
mala-karta Офлайн


Я тут живу
 
Повідомлень: 4617
З нами з: 15 листопада 2009, 11:50
Звідки: Тернопіль
Нагороди: 3
Мамуся-творець (1) за тривале грудне вигодовуванн (1) слінгомама (1)
Дякував (ла): 3590 раз.
Подякували: 3167 раз.
Діти: Хлопчик Ромчик
Хлопчик Андрійко

Re: Дітки мамі помагають..

Повідомлення бережаночка » 20 серпня 2011, 18:32

а ми сьоны копали нашу грядку на 2 сотки
настя всы 4 години нам допомагала
Зображення

мудра свекруха на скарги сина відповіла"Ти одружувався на хорошій? То хто ж тобі її зіпсував?"
бережаночка Офлайн


Впевнено спілкуюся
 
Повідомлень: 299
З нами з: 20 березня 2010, 18:55
Нагороди: 1
за дитя форуму (1)
Дякував (ла): 174 раз.
Подякували: 269 раз.
Діти: precious pearl-baby girl

Re: Дітки мамі помагають..

Повідомлення oksana.tesliuk » 20 серпня 2011, 18:34

mala-karta то вже певно, як Ромчик твій підросте, але я старшому завжди даю вибір, але так, щоб він зробив саме те, що я хочу
наприклад
Меншому було десь 1,5 місяці, мій старший + племінник 8 років. Сидимо в мене вдома. Треба приготувати обід для пацанви, а менший весь час висить на грудях. Питаю: "Шо робите? Бавите малого чи чистите картоплю?" Вибрали малого, який через дві хвилини наробив лементу на всю хату за грудьми (я собі те бавлення десь так і уявляла). Питають мене шо з ним робити. Кажу: "Бавте. Ви ж самі вибирали таку роботу!" Ше дві хвилини і мої пацани чистять картоплю, принагідно прасують одяг, розвішують з машинки випране, замітають і миють підлогу на кухні. А як їли ту картоплю, то казали, шо такого смачного обіду вони ше ніколи не їли! :lol:
Коротше, поки шо мені таке проходить. А як буде далі - подивлюся і підкоректую :grin:
oksana.tesliuk Офлайн


Почуваюся, як вдома
 
Повідомлень: 895
З нами з: 11 лютого 2011, 23:58
Нагороди: 3
випускниця школи материнства (1) Успішне грудне вигодовування (1) за дитя форуму (1)
Дякував (ла): 804 раз.
Подякували: 1014 раз.
Діти: Андрій 23.11.2003
Микола 19.05.2011

Re: Дітки мамі помагають..

Повідомлення Melisa » 21 серпня 2011, 14:20

mala-karta написав:а Ніка проявляє сама ініціативу

інколи проявляє, але в більшості випадків я їй нагадую, що перед тим як взяти щось нове, треба старе скласти.
Melisa Офлайн


Я тут живу
 
Повідомлень: 1978
З нами з: 14 листопада 2009, 20:44
Звідки: Тернопіль
Дякував (ла): 1656 раз.
Подякували: 2019 раз.

Re: Дітки мамі помагають..

Повідомлення svetla » 21 серпня 2011, 15:01

Про те
як не перейти межу, не виростити розбалувану дитину, але й не перетворюватись на маму-командіршу?

думки приходять неодноразово. :?
Не можу сказати,що дитина в мене сама прибирає. Інколи треба і попросити і вказати на те ,що вже пора поскладати іграшки. А інколи ,наприклад ввечері , може все сама гарненько поскладти,бо "іграшкам треба спати і вона зранку знову буде ними гратись". Стараюсь заохочувати,показувати приклад, складати разом.
Часто Оленка хоче допомагати саме те,чого б здавалосб їй не треба робити: місити тісто,мити підлогу,мити посуд, крутити викруткою щось і ін. Тоді стараюсь згадати,що не варто дитині забороняти,бо потім перехоче взагалі щось робити сама. Тісто даю вже тоді коли можна (не рідке,а вимішане), для підлоги даю іншу чисту ганчірку, а посуд миємо разом(потім мама ще довго прибирає наслідки). :omg:
Якось так ... ;-)
Далі будемо вирішувати проблеми по мірі їх поступлення. Хто зна що захочеться чи не захочеться дитині за пів року-рік :?
svetla Офлайн

Аватар користувача
Почуваюся, як вдома
 
Повідомлень: 530
З нами з: 22 березня 2010, 18:00
Нагороди: 2
Успішне грудне вигодовування (1) за дитя форуму (1)
Дякував (ла): 477 раз.
Подякували: 471 раз.
Діти: сестричка Оленка і братик Іванко

Re: Дітки мамі помагають..

Повідомлення mala-karta » 21 серпня 2011, 21:36

і я не забороняю допомагати.
Вчора тортик робили, сьогодні з задоволенням його з'їв (хоча й крем рідкуватий вийшов :grin: )
Зображення
Зображення
mala-karta Офлайн


Я тут живу
 
Повідомлень: 4617
З нами з: 15 листопада 2009, 11:50
Звідки: Тернопіль
Нагороди: 3
Мамуся-творець (1) за тривале грудне вигодовуванн (1) слінгомама (1)
Дякував (ла): 3590 раз.
Подякували: 3167 раз.
Діти: Хлопчик Ромчик
Хлопчик Андрійко

Re: Дітки мамі помагають..

Повідомлення mari » 21 серпня 2011, 23:04

Шкода що в 10 років інтерес помагати різко знижується :(
Якщо говорити між нами,То все починається з мами.І казочка перша у світі,І сонячна подорож в літо. Найперші легенькі сніжинки. І сяюче диво - ялинка.Від мами - і літери,Й слово,І зроблена разом обнова.Якщо говорити між нами,То все починається з мами.
mari Офлайн

Аватар користувача
Психотерапевт
 
Повідомлень: 6650
З нами з: 13 листопада 2009, 16:55
Звідки: Тернопіль
Нагороди: 2
Мамуся-творець (1) жіночі посиденьки (1)
Дякував (ла): 3738 раз.
Подякували: 6894 раз.
Діти: 18 річна донька-студентка Анна Марія

Re: Дітки мамі помагають..

Повідомлення mala-karta » 22 серпня 2011, 07:46

:grin:
зато тоді мама має багато вільного особистого часу, нє?
Зображення
Зображення
mala-karta Офлайн


Я тут живу
 
Повідомлень: 4617
З нами з: 15 листопада 2009, 11:50
Звідки: Тернопіль
Нагороди: 3
Мамуся-творець (1) за тривале грудне вигодовуванн (1) слінгомама (1)
Дякував (ла): 3590 раз.
Подякували: 3167 раз.
Діти: Хлопчик Ромчик
Хлопчик Андрійко

Далі

Повернутись до Виховання дитини



Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 7 гостей

cron