Глобальні оголошення!



Як навчити дитину захищатися??

Модератори: TaniaPicaSSo, mavpusya, Ulkanet

Як навчити дитину захищатися??

Повідомлення мешканка » 30 квітня 2010, 09:53

Пропоную до обговорення тему: вчити чи не вчити дитину захищатись від інших дітей? Виникла у нас така ситуація, на яку я не знала, як реагувати: в пісочниці з нами бавився хлопчик-забіяка. Він агресивно забирав у малої іграшки і, навіть, якщо вона не давала, то виривав з рук, малеча розплакалась, а я намагалась пояснити, що треба ділитись, що він маленький і ще не розуміє (але хлопчик був не дуже й маленький і прекрасно все розумів), що пограється і віддасть...але віддав тільки коли ми вже збирались і то мама сама вирвала в нього з рук. І цей же хлопчик навмисне бив по голові іншого хлопчика відерком... Я ніколи ще з таким не стикалась і не знала, як себе вести... Чи говорити з мамою, але по мамі видно, що краще не нариватись... чи сваритись на чужу дитину, але ефекту з цього не буде....чи вчити власну дитину давати здачу, штовхатись...але це теж не дуже добре. Говорила з чоловіком, він казав, що обов"язково вчити давати здачу... Бо є діти, які самі вміють дати собі раду, а є такі, яким треба допомогти. Мовляв, наша країна є дуже жорстокою, в нас є багато дітей, якими ніхто не займається, які є невихованими, жорстокими, агресивними, які шукають насилля і одержують задоволення від знущання над кимось і. якщо не дати відсіч такій дитині-то вона буде ввесь час принижувати і знущатись над слабшими чи чемнішими за себе. І таке є і в садочку і в школі, а, якщо дитина не вміє за себе постояти, вона стає предметом знущання. Знаю, що це 100% правда, бо сама "виборювала" собі місце в школі...От,що ви думаєте, як діяти в такому випадку?
мешканка Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 2805
З нами з: 24 лютого 2010, 15:30
Звідки: Файне місто!
Нагороди: 4
Мамуся-творець (1) акула пера (1) Успішне грудне вигодовування (1) багата мамуся (1)
Дякував (ла): 2726 раз.
Подякували: 2986 раз.
Діти: Дві донечки і маленький хлопчик!

Re: Вчити чи не вчити?

Повідомлення Naya » 30 квітня 2010, 10:19

Ні в якому разі самій не вирішувати конфлікти за дитину.
Це гірше ж для дитини, бо мама не завжди поряд, та й насміхання "мамин синочок чи донечка", дитині добре не зроблять.
Вчити дитину, що забіякою бути недобре, але за себе треба вміти постояти.
Я б не хотіла, щоб моя дитина стояла і терпіла чиїсь знущання, бо вона бачте така от добра. Ні. Хай вчиться давати здачі. І хай вчиться також розрізняти, що таке давати здачі, а що самій бути нахабною та забіякою. І я думаю, що багато залежить від батьків. Ми маємо скерувати, дати поштовх, щоб дитина розуміла правильно, в яких ситуаціях можна дати здачі, а в яких не проявляти агресії.

Хоча є випадки, що батьки тішаться з дитинки-забіяки, мовляв, дасть собі раду в житті....
а коли тій розбещеній дитинці натовчуть носа, то самі ж біжать виясняти стосунки, забуваючи, що їх дитинка сама ж напросилася...
Naya Офлайн


Почуваюся, як вдома
 
Повідомлень: 1247
З нами з: 17 листопада 2009, 13:58
Звідки: Тернопіль
Нагороди: 6
Мамуся-творець (1) випускниця школи материнства (1) Успішне грудне вигодовування (1) за дитя форуму (1) слінгомама (1)
Дякував (ла): 1093 раз.
Подякували: 1240 раз.
Діти: Синочки Жданчик та Мирославчик

Re: Вчити чи не вчити?

Повідомлення svetla » 30 квітня 2010, 12:30

Повністю згідна з Naya. ;)
Вчити розріняти:даю здачі - б'ю сама(сам).
І про тих мамочок,які біжать виясняти стосунки,коли їхнє чадо-забіяка само напросилось...Ото таких бааагато.І саме ці діти будуть і далі задирами,бо знатимуть,що за них мама когось насварить. :(
svetla Офлайн

Аватар користувача
Почуваюся, як вдома
 
Повідомлень: 530
З нами з: 22 березня 2010, 18:00
Нагороди: 2
Успішне грудне вигодовування (1) за дитя форуму (1)
Дякував (ла): 477 раз.
Подякували: 471 раз.
Діти: сестричка Оленка і братик Іванко

Re: Вчити чи не вчити?

Повідомлення lore1ei » 30 квітня 2010, 12:56

Думаю на чужу дитину не варто кричати, мені б точно таке не сподобалось, а от на маму гавкнути можна, як вона таке дозволяє.
За дитину здачі давати не потрібно, згідна з Лесею, але є такі діти, що за себе не постоять. Батькам потрібно звернути увагу і якимись методами підвищити самооцінку дитини, що вона таки сама справиться.
lore1ei Офлайн

Аватар користувача
Почуваюся, як вдома
 
Повідомлень: 1384
З нами з: 04 січня 2010, 15:54
Нагороди: 4
випускниця школи материнства (1) за тривале грудне вигодовуванн (1) слінгомама (1) Чемпіон (1)
Дякував (ла): 1104 раз.
Подякували: 1772 раз.
Діти: Дівчинка

Re: Вчити чи не вчити?

Повідомлення Oksana » 30 квітня 2010, 14:29

от тим хлопчиком, котрому дали по голові виявились ми... І я собі також чесно кажучи не находжу тепер місця. Це перша така ситуація. Але думаю не остання. Проблема в тому, що малий в мене дуже добряга по натурі. Він сам всім всі забавки повіддає, а сам без іграшок залишиться, як в доброму гуморі. Деколи звичайно впреться і не поступиться. Але частіше все таки добряга. І це трохи проблема. Я незнаю як навчити його правильно. Битись не вчу, бо ж має сестричку. Між собою конфлікти вирішують завжди самі. Але і не бються. Тому напевно просто і не чекає такої реакції від інших діток. І як правильно його навчити. Не хочу, щоб був маминим, але і поки не уявляю як таку дитину правильно скерувати...
Зображення
[Зображення
Oksana Офлайн


Почуваюся, як вдома
 
Повідомлень: 653
З нами з: 26 листопада 2009, 20:00
Нагороди: 4
Мамуся-творець (1) випускниця школи материнства (1) Успішне грудне вигодовування (1) Чемпіон (1)
Дякував (ла): 387 раз.
Подякували: 679 раз.

Re: Вчити чи не вчити?

Повідомлення Радмила » 01 травня 2010, 14:32

Впершу чергу навчитись мамі відстоювати свою дитину.
Дитина не зобов'язана віддавати чи ділитись своїми іграшками з дітьми на дворі. Ви даєте поносити припустиму сережки чи каблучку сусідці чи першій ліпшій знайомій? Для малечі іграшка теж дорога річ і давати гратись нею має право лиш вона. Альтернативний варіант обмін : ми дамо відерко,а нам пасочку. Або якщо дитина в даний момент не грається іграшкою. Але на першу вимогу іграшка повинна повертатись власнику. В цьомуи віці в них з'являється ""моє-чуже" І деякі діти дуже важко сприймають, як їх іграшки беруть інші.
Друге, те що вчити давати здачу треба, але з якого віку? Чи зрозуміє і як зрозуміє дитина півтора-дворічного віку таку науку? Якщо хлопчик був старший,то треба було м'яко і без агресії забрати в нього свої іграшки, або сказати його мамі, що Вам ці іграшки потрібні. Для того на майданчику є мама, щоб захистити своє дитя. Якщо дитина б'є Вашу дитину.Візьміть хлопчика за руку, і твердо скажіть,що не дозволите ображати свою дитину. Ви ж не будити бити того хлопчика, сваріться з мамою. Якщо в маи притензії, поясніть їй ситуацію. Вона відповідає за сина,хай впливає на нього. А як не відерком поголові, а патиком в око? Буде думати про адекватність мами? Якщо вкрай неадекватна мама, то забирайте дитину на інший майданчик.
Зображення
Зображення
Щастя є
Радмила Офлайн


Почуваюся, як вдома
 
Повідомлень: 1144
З нами з: 29 листопада 2009, 15:06
Нагороди: 3
випускниця школи материнства (1) гостренький язичок (1) за тривале грудне вигодовуванн (1)
Дякував (ла): 1321 раз.
Подякували: 1747 раз.
Діти: Старша донечка Менша донечка

Re: Вчити чи не вчити?

Повідомлення mala-karta » 02 травня 2010, 22:04

Незгідна з Naya і згідна з Радмилою.
А хто дитину має захищати, як не батьки?

От мій малий наприклад, поняття не мав, що той хлопчик йде забирати лопатку. Я говорю свому, що тримай, бо хлопчик буде забирати. І якщо забере, коли малий проти - заберу назад і віддам свому. Забирати чуже теж не дозволяю.
Прекрасно тепер малий розуміє, що якщо хтось йде забирати - то треба тримати і не давати.
"Мамин синочок" то вже в старшому віці з'являється, тоді дитина сама не захоче бути маминим синочком (згадайте себе, як хотілося бути "самостійним" і "дорослим"). А зараз нехай знає, якщо що - мама і тато завжди захистять. В майбутньому дуже пригодиться.

До слова, найскаженіші діти на нашій вигулці (які гасають і все забирають) - це якраз ті, за яких ніхто не вступався. Вони просто звикли, що з ними так - і вони самі так роблять. А мама стоїть і дивиться - ну забрав, ну що ж зробиш....
Зображення
Зображення
mala-karta Офлайн


Я тут живу
 
Повідомлень: 4617
З нами з: 15 листопада 2009, 11:50
Звідки: Тернопіль
Нагороди: 3
Мамуся-творець (1) за тривале грудне вигодовуванн (1) слінгомама (1)
Дякував (ла): 3590 раз.
Подякували: 3167 раз.
Діти: Хлопчик Ромчик
Хлопчик Андрійко

Re: Вчити чи не вчити?

Повідомлення mari » 03 травня 2010, 00:35

Згідна з останніми. Батьки мають слідкувати, якщо треба вмішуватись по мірі потреби. Адже ваші діти ще дуже маленькі. Їхній психологічний світ ще не знає моє- не моє. Вони цього навчаться в процесі росту, та й характери у всіх різні. В старшому віці дітей обов"язково треба вчити як оберігатись і захищатись від насилля. Зараз психологічне насилля, переноси і агресія до дітей особливо сильна, і від дітей і від батьків чи вчителів. Дуже сильні травми!!!
Наведу 2 приклади:
1. дівчинка 5 років на танцях в Б...Тільки почала ходити. Незнайома група ще, вчителька. Через 1 місяць- всі стоять у колі. а вчителька каже: ДІТИ, ПОКАЖІТЬ ПАЛЬЦЕМ ХТО НАЙГІРШЕ ТАНЦЮЄ!

весело, це моя знайома, з танців забрала.

2. Дівчинка 9 років на занятті з малювання в гуртку. Причмелена директриса заходить в той момент, коли дівчинці звонить мама спізнившись на 5 хв. після перерви (врахуйте, що це не школа, заняття платні), щоб сказати дитині важливу інформацію яка змінилась. Директриса вихоплює телефон з рук дитини, та каже що це мій, вона забира його з класу- кричачи- Ти що не знаєш що не можна під час уроку говорити? І каже що не віддасть.


Це моя мала. Директрисі повезло, що в школу не встигла приїхати я. Я тільки прийшла на прийом, і не змогла покинути роботу. Бо думала що школу розірву. Тепер, Оксана,я теж шкодую що не пішла. Бо швиденько пішла моя мама, директриса дуже вибачалась,пояснила що такі правила. і мама просила мене так все залишити. Я мамі уступила. Чесно..теж шкодую.. Бо може ще якась дитина постраждає...Моїй Дитині телефон віддали, вона бідна сплакалась, але ми її втішили що все вирішилось...іт.і.


3. Школа- урок англ. Дівчинка прийшла пропустивши 2 тижні. Зробила те, що задали на останній раз, за пропущені у Векбук листки не ставить вчителька знаки питання( а пропущені, бо ті що були колись зроблені наперед- теж мали знаки питання), а ставить 2 з 12.


Це теж моя мала. На цей раз мій чоловік прийшов, вчителька сказала що давно його не бачила, а оцінки просто не рахуються, вони будуть виправлені.

Я б могла навести ще сотні ситуацій. в багатьох ситуаціях у іграх з дітьми, як щось починало бурлитись, я просто питала- Дівчата, вам помогти кусатись. битись, розкидати. ділитись. Тоді вони приймають вас теж в Ко і граються. Інколи просто спостерігаю, але якщо треба- вмішуюсь відразу.


Я така мама. Захищаю, висловлюю свою думку і часто не приймаю інше. Що зробиш...
І ніхто вам не скаже добре чи погано зробили ви. Це тільки вам судити.

Але скажу вам, чим дитина стає старша - тим гостріші і моральніші травми. І відпускаючи її від себе - споглядайте. Не фанатично за нею ходіть. Як іде, моліться довіряючи її під покров Матері Божої. Але захищайте як потрібно, бо хто її як не ви захистить? ХТО?
Якщо говорити між нами,То все починається з мами.І казочка перша у світі,І сонячна подорож в літо. Найперші легенькі сніжинки. І сяюче диво - ялинка.Від мами - і літери,Й слово,І зроблена разом обнова.Якщо говорити між нами,То все починається з мами.
mari Офлайн

Аватар користувача
Психотерапевт
 
Повідомлень: 6650
З нами з: 13 листопада 2009, 16:55
Звідки: Тернопіль
Нагороди: 2
Мамуся-творець (1) жіночі посиденьки (1)
Дякував (ла): 3738 раз.
Подякували: 6894 раз.
Діти: 18 річна донька-студентка Анна Марія

Re: Вчити чи не вчити?

Повідомлення Naya » 04 травня 2010, 12:39

Марі, я не писала про ситуації - дитина-дорослий.
З описаними ситуаціями я повністю погоджуюся.
Якшо дитину ображають чи несправедливо відносяться до неї ті, які не рівні з нею, старші, сильніші, приміром, то обов"язок батьків безумовно заступитися за дитину.
Тут і сперечатися нема про шо.
Але як моя дитина буде бавитися в пісочку і така ж сама дитина буде там задиратися, то вважаю за краще, що тут варто дітям між собою розбиратися. Звісно під маминим спостереженням, щоб можна було в любу хвилину втрутитися. Але, якщо який хлопчака віку мого малого, буде його намагатися бити відерком по голові, то я скажу дитині, що таких от задирак теж варто чимісь гримнути, аби надалі неповадно було. І якщо після того мамочка того забіяки хоч не так гляне на мою дитину, то вона матиме справу безумовно зі мною.

Ги-ги..хоча то все в мене в теорії...от підросте синуля і може я тут чаво інше напишу...
Naya Офлайн


Почуваюся, як вдома
 
Повідомлень: 1247
З нами з: 17 листопада 2009, 13:58
Звідки: Тернопіль
Нагороди: 6
Мамуся-творець (1) випускниця школи материнства (1) Успішне грудне вигодовування (1) за дитя форуму (1) слінгомама (1)
Дякував (ла): 1093 раз.
Подякували: 1240 раз.
Діти: Синочки Жданчик та Мирославчик

Re: Вчити чи не вчити?

Повідомлення mari » 04 травня 2010, 12:46

Найа, та й не коментую ваші рішення. Просто своє написала. Мені просто зараз вже важко згадати як там було в пісочниці, та й з дочкою вже так не гуляю. Але пам"ятаю, що я часто в дит.віці гралась разом з дітьми. Щодо того, щоб гримнути іншого у відповідь? Не знаю...І однозначно те, що в дитинстві гратись в пісочку з іншими дітьми було легше дитині, аніж потім в років 5-9 слухати образи і сперечатись між собою за щось...
Якщо говорити між нами,То все починається з мами.І казочка перша у світі,І сонячна подорож в літо. Найперші легенькі сніжинки. І сяюче диво - ялинка.Від мами - і літери,Й слово,І зроблена разом обнова.Якщо говорити між нами,То все починається з мами.
mari Офлайн

Аватар користувача
Психотерапевт
 
Повідомлень: 6650
З нами з: 13 листопада 2009, 16:55
Звідки: Тернопіль
Нагороди: 2
Мамуся-творець (1) жіночі посиденьки (1)
Дякував (ла): 3738 раз.
Подякували: 6894 раз.
Діти: 18 річна донька-студентка Анна Марія

Далі

Повернутись до Виховання дитини



Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 3 гостей

cron