Глобальні оголошення!



В якому віці які звуки треба говорити правильно?

Модератори: TaniaPicaSSo, mavpusya, Ulkanet

В якому віці які звуки треба говорити правильно?

Повідомлення happymami » 08 жовтня 2011, 09:43

Моя старша до 4 років замість букви К всюди ставила Т. Зараз бачу в сусідської дитини те ж саме. Я переживала, питала в знайомого логопеда. Казали, шо в такому віці це не критично. І дійсно переросла.
Хоча брат в тому часі вичитав в інтернеті, що треба займатися таким чином. що спеціально щаміняти якісь букви на інші в словах. Наприклад замість Д казати З. І казати дитині - не Дім а Зім. Не онДатра, а онЗатра. Так само і з іншими буквами. МИ так пробували займатися. Не часто. Дитині було цікаво.

Потім моя Софія букву Р не вимовляла довше за своїх однолітків. Навчилася лише в 4,5 років. І то те Р зараз якесь одноударне (так каже логопед). Тобто вона не може робити довге ррррррррр, а виходить так, ніби по англійськи. Неправильно язик мабуть ставить. Так от - записали нас до логопеда. Але шо я помітила, шо у віці 6 років з нами займаються хлопчики, в котрих поганий не один звук, а цілий комплекс і шиплячі і свистячі і гортанні.

От мені цікаво - чому так буває, шо діти аж стільки букв говорять неправильно? Може хтось має статті, чи приклади, в якому віці які звуки дитина має вміти говорити, як, і на що батькам звертати увагу та як допомогати дитині?
Навчу комп'ютерної графіки. З сертифікатом чи приватно
ЗображенняЗображення
Ми можемо стримати біль, злість, сльози, любов... але стримати сміх - неможливо)))
happymami Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 4945
З нами з: 15 листопада 2009, 08:56
Звідки: З дому)))
Нагороди: 6
Мамуся-творець (1) акула пера (1) за тривале грудне вигодовуванн (2) слінгомама (1) Чемпіон (1)
Дякував (ла): 2500 раз.
Подякували: 5212 раз.
Діти: Хлопчик-дівчинка)))

Re: В якому віці які звуки треба говорити правильно?

Повідомлення krapk@ » 08 жовтня 2011, 10:05

мама каже я довго говорила дитячою мовою, пестливою, а тепер бачу чого- бо мої до малого сюсюкають. Це я вже настрого заборонила. Потім виговорилася, але букву р сказала аж в 7,6 роки, вона в мене просто вийша раптоовом і все. Мій малий не каже, ну думаю ще маленький, хоч дитина сусідки вже говоре брррррррррр ;-) , так гарно рикусяє. Ще Юрчик коли питати як тебе звати каже Люцик (замість ю лю), теж пока списую на вік, але є тут дівчинка в 6 років теж так само каже замість замість ю лю і замість л - в.
Зображення
И дай вам Бог того вдвойне,чего желаете вы мне.

Может, у кого-то жизнь и как зебра: полоса черная, полоса белая.А у меня как радуга и сейчас мне фиолетово
krapk@ Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 2323
З нами з: 17 листопада 2009, 23:30
Нагороди: 4
Мамуся-творець (1) Успішне грудне вигодовування (1) за дитя форуму (1) слінгомама (1)
Дякував (ла): 1369 раз.
Подякували: 1663 раз.
Діти: В нас вдома Юрський період- всіма заправляє синочок Юрчик

Re: В якому віці які звуки треба говорити правильно?

Повідомлення happymami » 08 жовтня 2011, 10:20

krapk@ написав:але букву р сказала аж в 7,6 роки

а тебе до логлпеда не напрявляли з цією вадою? Чи в наш час це ще не вважалося вадою?
Навчу комп'ютерної графіки. З сертифікатом чи приватно
ЗображенняЗображення
Ми можемо стримати біль, злість, сльози, любов... але стримати сміх - неможливо)))
happymami Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 4945
З нами з: 15 листопада 2009, 08:56
Звідки: З дому)))
Нагороди: 6
Мамуся-творець (1) акула пера (1) за тривале грудне вигодовуванн (2) слінгомама (1) Чемпіон (1)
Дякував (ла): 2500 раз.
Подякували: 5212 раз.
Діти: Хлопчик-дівчинка)))

Re: В якому віці які звуки треба говорити правильно?

Повідомлення krapk@ » 08 жовтня 2011, 11:35

ні, моя мама до різних лікарів-коректорів взагалі не любить ходити-водити. Хіба вже як припече. Але каже в садку був логопед, але що з того, коли я в садік ходила може місяць за весь мій дошкільний вік.
Зображення
И дай вам Бог того вдвойне,чего желаете вы мне.

Может, у кого-то жизнь и как зебра: полоса черная, полоса белая.А у меня как радуга и сейчас мне фиолетово
krapk@ Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 2323
З нами з: 17 листопада 2009, 23:30
Нагороди: 4
Мамуся-творець (1) Успішне грудне вигодовування (1) за дитя форуму (1) слінгомама (1)
Дякував (ла): 1369 раз.
Подякували: 1663 раз.
Діти: В нас вдома Юрський період- всіма заправляє синочок Юрчик

Re: В якому віці які звуки треба говорити правильно?

Повідомлення fajno » 08 жовтня 2011, 13:09

Я довге ррррррррр досі сказати не вмію :lol:
Зображення
fajno Офлайн


Впевнено спілкуюся
 
Повідомлень: 323
З нами з: 28 березня 2010, 00:19
Нагороди: 4
випускниця школи материнства (1) за тривале грудне вигодовуванн (1) за дитя форуму (1) слінгомама (1)
Дякував (ла): 117 раз.
Подякували: 173 раз.
Діти: Ева

Re: В якому віці які звуки треба говорити правильно?

Повідомлення happymami » 08 жовтня 2011, 13:21

fajno написав:Я довге ррррррррр досі сказати не вмію :lol:

то я тобі скину ті ксерокси з вправами, які малій відзніму :grin: :grin: :cry:
Навчу комп'ютерної графіки. З сертифікатом чи приватно
ЗображенняЗображення
Ми можемо стримати біль, злість, сльози, любов... але стримати сміх - неможливо)))
happymami Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 4945
З нами з: 15 листопада 2009, 08:56
Звідки: З дому)))
Нагороди: 6
Мамуся-творець (1) акула пера (1) за тривале грудне вигодовуванн (2) слінгомама (1) Чемпіон (1)
Дякував (ла): 2500 раз.
Подякували: 5212 раз.
Діти: Хлопчик-дівчинка)))

Re: В якому віці які звуки треба говорити правильно?

Повідомлення Nymydora » 08 жовтня 2011, 16:15

моя племінниця молодша навчилася тільки цього літа казати р (їй 9, вчиться в третьому класі). До логопеда повели може раз-два, а може і не повели, не пам'ятаю, але точно, що регулярно не ходила. Спочатку казала РРРР (Пішли в пісок грррратися, чай гарррячий) а потім виговорилася і вже нормально каже р.
Зображення
Зображення
Мрії збуваються
Nymydora Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 3167
З нами з: 09 квітня 2010, 20:53
Звідки: Тернопіль
Нагороди: 6
Успішне грудне вигодовування (1) багата мамуся (1) за дитя форуму (2) слінгомама (1) Чемпіон (1)
Дякував (ла): 2120 раз.
Подякували: 3049 раз.
Діти: Троє

Re: В якому віці які звуки треба говорити правильно?

Повідомлення гра з вогнем » 08 жовтня 2011, 16:59

я до школи не вимовляла: свистячих, шиплячих, букви р і ше чогось. перед школою зі мною займався логопед, тепер мене не переговрити :)))))))))

якщо дійсно цікавить, коли які звуки вимовляються на рус медсерв є дуже хороші статті з цього приводу.
гра з вогнем Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 6099
З нами з: 23 листопада 2009, 17:43
Нагороди: 3
Мамуся-творець (1) гостренький язичок (1) за тривале грудне вигодовуванн (1)
Дякував (ла): 3057 раз.
Подякували: 4232 раз.

Re: В якому віці які звуки треба говорити правильно?

Повідомлення eney » 08 жовтня 2011, 22:00

до 3 класу не виговорювала л, прийшла в школу практикантка з української, замітила, почала після уроків зі мною сидіти, скороговорки виговорювати, вправи. кожен звук має свою артикуляцію, і треба пояснювати дитині куди преба поставити язик, чи витягнюти губи, а ше постійно робити вправи(особливо на дихання). наприклад задути уявну свічку, чи піднести до лиця листок паперу(тримаючи за один кінець) подихом "підняти"нижній кутик і втримати в одному положенні кілька секунд...і т п.
О спорт, ты - мир!
Пьер де Кубертен
eney Офлайн

Аватар користувача
Почуваюся, як вдома
 
Повідомлень: 970
З нами з: 18 січня 2011, 17:03
Нагороди: 3
Успішне грудне вигодовування (1) за дитя форуму (1) слінгомама (1)
Дякував (ла): 695 раз.
Подякували: 786 раз.
Діти: В домі заплавляють Олексій і Марк.

Re: В якому віці які звуки треба говорити правильно?

Повідомлення Sawwku » 10 жовтня 2011, 23:51

моя козавочка з 7 місяців р вимовляє. в 7,5 так ричала, що в сусідніх палатках боялися, думали, що якась тварюка в табір залізла :lol: . десь з 8 не ррррррррррррррркає, а говорить на своїй тарабарські з використанням тої букви :dance:
Sawwku Офлайн


Я тут живу
 
Повідомлень: 1560
З нами з: 18 січня 2011, 11:07
Звідки: Тернопіль
Нагороди: 4
випускниця школи материнства (1) Успішне грудне вигодовування (1) слінгомама (1) Чемпіон (1)
Дякував (ла): 837 раз.
Подякували: 912 раз.
Діти: маленьке сонечко Анютка
01,01,2011


Повернутись до Виховання дитини



Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 1 гість