найбільший родинний форум Тернопільщини

Музика, серіали, фільми, телепередачі, книжки, які ми рекомендуємо, обговорюємо, застерігаємо
Відповісти

Гало навколо місяця

01 лютого 2015, 22:33

всім доброго вечора. Хтось бачив вже сьогодні це явище? Зараз красиво видно, на карпенка принаймі. Місяць, а навколо нього досить у великому радіусі - коло - заломлення світла.
ПС: Галό — оптичне явище, що виникає внаслідок заломлення та відбиття світла в льодяних кристалах і спостерігається найчастіше в атмосфері у перисто-шаруватих хмар, рідше — за інших умов. Найпоширеніша форма гало - світле слабко забарвлене коло навколо Сонця чи Місяця.
В народі всяке говорять про це явище...від найстрашнішого до найзнаменнішого. Але насправді це явище не рідкісне. Яскраве і добре помітне гало з'являється 10-20 разів на рік. Поява гало часто свідчить про зміни в погоді - похолодання, прихід вологих атмосферних фронтів.

Re: Гало навколо місяця

01 лютого 2015, 22:56

Моя бабця завжди казала:"Кулко кругом місяця на зміну погоди,щось буде падати".Напевне буде сніг...або дощ)

Re: Гало навколо місяця

01 лютого 2015, 23:00

Якраз хотіла написати про те коло :yes: На Алясці теж дуже добре видно. Тепер буду знати, як називається. 10-20 разів на рік :crazy: Не бачила ніколи...

Re: Гало навколо місяця

02 лютого 2015, 13:23

Я теж не бачила ніколи такого великого. Меньші бачила навколо місяця. Вчора була заворожена. Якось дуже гарно було те гало.
Відповісти