Глобальні оголошення!



Дієти і Патології харчування(анорексія, булемія). Тези

Відповісти Відповісти

Смайлики
:arrow: :wink: :yes: :nea: :ha: :hi: ::Р: :crazy: :sad: :impossible: :scare: :aggressive: :dash: :ireful: :cry: :cray: :В): :new: :=): :rose: :kiss: :confused: :pardon: :aplo: :clapping: :dance: :dreams: :love: :bad: :mamba: :***: :cleaning: :working: :help: :dokter: :(): :+++:
Більше смайликів
BBCode увімкнено
[img] увімкнено
[flash] вимкнено
[url] увімкнено
Смайлики увімкнено
Огляд теми
   

Розгорнутий вигляд Огляд теми: Дієти і Патології харчування(анорексія, булемія). Тези

Re: ВАГА, Дієти. ЗМІНИ. Патологія харчування(анорексія, буле

Повідомлення tyomich123 » 10 квітня 2017, 12:57

mari написав:Пропоную ще таку ідею:

Я нічого не маю проти дієтології, як галузі медицини, тому що при лікуванні захворювань і в період реабілітації дійсно потрібно дотримуватися певних дієт.

Але будь-яка дієта - це харчування, яке насильно нав'язано людині. І це нав'язування відбувається всупереч бажанням людини.

Тому дієта не може бути довгою, тому що тривалі заборони - це прямий шлях до зривів. Дієти абсолютно не прийнятні в такому тривалому (багатомісячному, а іноді і багаторічному) процесі, як приведення свого тіла в порядок.


Повністю з тобою згоден. З дієтами потрібно бути дуже обережним. Був знайомий який вів не правильну дієту і сильно обмежував себе в їжі. В результаті мав великі проблеми зі шлунком. Тому будьте дуже обережні з цим

Re: Дієти і Патології харчування(анорексія, булемія). Тези

Повідомлення mari » 22 лютого 2011, 12:57

Усі наведені статті в цьому розділі є виключно для ознайомлення. Автор розділу ні в якому разі не наштовхує вас на думку худнути, а навпаки показує різні шляхи і погляди на цю проблему, на здатність вибрати для себе здоровий спосіб життя і остерігатись некваліфікованих порад.Окрім того, ця чудова підбірка статей буде корисна вам в плані повного ознайомлення і максимально широкого погляду на дієту, як можливий лікувальний спосіб. Не забувайте що дієтотерапія, це є лікувальний процес, а отже він має супроводжуватись рекомендаціями лікаря і контролем аналізів.

Особливу увагу хочеться звернути на висвітлені тут питання анорексії і булемії- як порушення харчової поведінки.

Любіть своє тіло, їжте правильно, допомагайте іншим.
БУДЬТЕ ЗДОРОВІ!

(У багатьох з наведених джерел не встановлено авторство, якщо ви можете нам допомогти знайти автора- будемо дуже раді)

Re: ВАГА, Дієти. ЗМІНИ. Патологія харчування(анорексія, буле

Повідомлення mari » 02 жовтня 2010, 22:43

Хода для схуднення

Регулярні піші прогулянки допоможуть не тільки ефективно схуднути, але і посприяють знизити ризик серцево-судинних захворювань, знизити рівень холестерину в крові і стануть профілактикою остеопорозу. А головне - хода корисна і показана абсолютно всім людям, навіть тим, хто з якихось причин не може здійснювати ранкові пробіжки.

Хода для схуднення - підготовка

Для того щоб прогулянка виявилася комфортною і приємною і викликала бажання повторити її знову, треба правильно підготуватися. Одяг повинен бути обраний відповідно погоді, а також бути вільним і зручним. Важливий також правильний вибір взуття, краще всього, якщо це будуть кросівки з достатнім рівнем амортизації.

Хода для схуднення - рекомендації

Щоб хода для схуднення була ефективною, ходити треба як мінімум 5 днів на тиждень, а краще всього - кожен день. Тривалість прогулянки повинна бути 30 хвилин, і бажано один день постаратися пройтися 45 хвилин, і ще один - 60 хвилин. Якщо за один раз таку прогулянку зробити не вийде, можна розбити її на два рази.

Дуже важливий темп ходьби для схуднення. Приблизна швидкість прогулянки повинна бути - 1км за 10-12 хвилин. Це повинен бути злегка прискорений крок, який би дозволяв у процесі ходьби спокійно розмовляти, але не співати. Кілька перших хвилин прогулянки та 5 хвилин наприкінці треба проходити повільно, щоб м'язи змогли розігрітися і охолонути відповідно.

У процесі прогулянки стежте за своєю поставою. Ходити треба прямо, плечі і грудна клітина повинні бути розправлені, а м'язи живота злегка напружені. Ступня повинна опускатися спочатку на п'яту, а потім перекочуватися на пальці, як би відштовхуватися з силою для здійснення наступного кроку. Про руки теж забувати не треба, вони повинні бути зігнуті в ліктях і рухатися від талії до грудної клітки в такт крокам.

Ще однією рекомендацією для підвищення ефективності ходи для схуднення- є вибір часу для прогулянки. Краще всього, якщо це буде ранок, так як саме в цей час жирові запаси спалюються швидше, а значить і вага втрачається краще. Але якщо вранці прогулятися не виходить, можна ходити в будь-який зручний час.

Так як під час ходьби для схуднення організм втрачає рідину, її треба постійно поповнювати. Для цього перед прогулянкою бажано випити склянку води, в процесі ходьби періодично пити воду з пляшки, і після завершення прогулянки також випити склянку води.

Ходьба для схуднення - результати

Ходьба для схуднення дуже ефективна - при регулярних прогулянках і дотриманні збалансованого харчування можна скинути 2-4 зайвих кілограми на місяць.

Re: ВАГА, Дієти. ЗМІНИ. Патологія харчування(анорексія, буле

Повідомлення mari » 02 жовтня 2010, 22:35

Пропоную ще таку ідею:

Я нічого не маю проти дієтології, як галузі медицини, тому що при лікуванні захворювань і в період реабілітації дійсно потрібно дотримуватися певних дієт.

Але будь-яка дієта - це харчування, яке насильно нав'язано людині. І це нав'язування відбувається всупереч бажанням людини.

Тому дієта не може бути довгою, тому що тривалі заборони - це прямий шлях до зривів. Дієти абсолютно не прийнятні в такому тривалому (багатомісячному, а іноді і багаторічному) процесі, як приведення свого тіла в порядок.

Тому я абсолютно проти застосування дієт в схудненні. Навпаки, для схуднення потрібно зовсім інше - уникати жорстких заборон, уникати дієт.

Для схуднення потрібно навчатись розуміння себе. Чим більше ми будемо до себе прислухатися і пізнавати себе, тим швидше піде схуднення.

Адже одна справа заборонити собі їсти цукерки, а зовсім інше - за допомогою різних психологічних прийомів зробити так, щоб непомітно і само собою перестало хотітися з'їсти цукерки, і щоб це не вимагало ніяких зусиль волі.

Тому проблему зайвої ваги повинні вирішувати ні лікарі-дієтологи, а психотерапевти!!!

Зробити так, щоб людині САМій ХОТІЛОСЯ не переїдати, самій хотілося рухатися і займатися активним фіз.навантаженням.

Людина лежить на дивані, їсть печиво і дивиться телевізор. Вона мріє схуднути, але нічого не робить. Чому він нічого не робить?

Тому що людина не вірить. Вона просто не вірить у те, що схуднення можливо.

І цю людину зрозуміти можна - вона вже випробувала на собі безліч дієт, а може бути і багатоденних голодувань; долаючи себе тренуваннями до сьомого поту, ... в загальному, познущавшись над своїм організмом понад усяку міру.

Це все не дало ніякого ефекту, і тепер вона просто не готова через це пройти ще раз, справедливо вважаючи, що і цього разу результат буде тим же.

Але все, що вона робила до цього в схудненні, - було НЕ ПРАВИЛЬНО.

1. Фізичне навантаження.

Кожен досвідчений спортсмен знає про те, що фізичне навантаження дозволяє скидати грами, у зміну харчування - кілограми. Тому схуднути можна і зовсім без всякої фізичного навантаження, а тільки введенням нових харчових звичок.

Фізичним навантаженням краще займатися тоді, коли змарніле тіло саме попросить активності. Займатися через силу - це велика помилка, яка:

а) не принесе ніякого особливого ефекту у схудненні (тому що дозволяє скидати грами, а не кілограми);
Висновок: абсолютно не обов'язково насильно виснажувати себе на тренуваннях, якщо ці тренування не приносять задоволення. Тренування потрібні не для схуднення, а для бадьорості і гарного самопочуття, тому вони повинні бути комфортними і приємними. Краще недотренуватись, ніж перетренуватися.

2. Дієти.

На даний момент у світі існує більше 28 000 дієт. Дієтами напхана вся література, яку читають жінки - журнали, газетки, брошури, жіночі детективи і любовні романи. Приблизно 2 / 3 нашого населення раз на рік починають нову дієту. Попит народжує пропозицію, дієт стає все більше і більше, але давайте подумаємо, а чи є толк від цих 28 тисяч дієт?

Можна сказати чітко і однозначно - ні, ніякого толку від них немає.

Особливість цих дієт в тому, що вони розраховані на короткий проміжок часу. Величезний мінус дієт в тому, що вони побудовані на різкому обмеженні в якихось видах продуктів на деякий період часу. Тому лише людині з незвичайною волею (а така людина навряд чи буде мати зайву вагу) вдалося би перебороти себе, витримати всю дієту до кінця і після дієти не зірватися.

У звичайному житті ті муки, які переносить людина, що застосовує коротку дієту, практично завжди закінчуються чи безрезультатно, або з зворотнім результатом.

Практикуючий подібну дієту швидко втрачає вагу і радіє, думаючи, що позбавляється від жиру. Але це не так. Жир йде дуже повільно, але дуже швидко набирається після дієти. Причому, як правило, вага набирається більший, ніж був раніше. Це загальна особливість коротких дієт. Під час цих дієт організм перебудовується на жорсткий режим харчування, процес обміну речовин сповільнюється на 10-30%, калорії починають спалюватися повільніше. Відсидівши на дієті потрібний час і скинувши певний вагу, людина повертається до колишніх звичок. Але організм не встигає перебудуватися на новий лад і все так само повільно спалює калорії, що приводить до різкого збільшення маси тіла.

Саме тому, за підсумками досліджень національного інституту охорони здоров'я США 98% людей, що сидять на дієтах, після їх припинення набирають вагу вище початкового.

Більше того, як показали дослідження ,дуже рішучі спроби схуднути, що практикуються молодими дівчатами, тільки збільшують шанси на те, що з часом ці дівчата дуже сильно розтовстіють. Люди, які не роблять спроб сісти на дієту, ніколи не набирають таку кількість зайвої ваги, як це відбувається у тих, хто періодично "балується"у новими дієтами.

А тих, хто сідає на коротку дієту, а потім її кидає, підстерігає ще один неприємний факт. Лікарі лондонського Королівського коледжу довели, що жир, який накопичується після того, як ви в черговий раз кидаєте дієту, небезпечніший, ніж первинний.

Професор Т. Сондерс відзначає: "Якщо ви знову і знову сідаєте на дієту і кидаєте її, то розподіл жиру у вас міняється. Знову набраний жир відкладається насамперед в черевній порожнині, біля внутрішніх органів, а не між м'язами і шкірою на боках і стегнах ".

Таке накопичення жиру дуже небезпечне - жир легко просочується звідти в печінку і кровотік, викликаючи різке підвищення рівня ліпопротеїдів низької щільності в крові. А це прямий шлях до атеросклерозу, інфарктів і інсультів.

Таким чином, не варто сподіватися на дієти, з їх допомогою ви не поліпшите, а тільки погіршите ситуацію.
Висновок: якщо людина хоче схуднути, то вона повиннна худнути правильно. А для цього їй потрібно звернути свою увагу не на дієти, а на досягнення психології і психотерапії!!!

Re: ВАГА, Дієти. ЗМІНИ. Патологія харчування(анорексія, буле

Повідомлення mari » 17 вересня 2010, 10:58

Оцет - засіб схуднення та оздоровлення?

У Сполучених Штатах Америки великою популярністю користується Вермонтського дієта. Жителі штату Вермонт відрізняються дивовижним здоров'ям і середня тривалість їхнього життя значно вище, ніж у середньому в популяції. Вчені, зацікавилися цим феноменом з'ясували, що вермонтцев відрізняє від інших жителів Америки любов до яблучного оцту. Тисячоліттями людина використовує оцет для поліпшення смакових якостей харчових продуктів, як ліки або й косметичного засобу. У Середні століття, під час епідемії чуми, лікарі використовували оцет для дезінфекції рук. У Стародавньому Китаї і Японії оцет виготовляють з рису, єгиптяни роблять його з інжиру, а в Індії для приготування оцту використовують пальмовий сік. Всюди він використовується для загоєння ран, опіків, кровотеч, укусів змій, хвороб крові, при пухлинах та інших захворюваннях. Оцет може бути виноградним, рисовим, малиновим, грушевим, але найкориснішим вважається яблучний оцет. Саме в оцтовому питанні ми і спробуємо зараз розібратися, щоб це «ідеальний засіб оздоровлення» не стало причиною загострення хронічних захворювань.

Одне із з'єднань яблучної кислоти бере участь у процесі травлення, інше нормалізує згортання крові та освіта клітин крові, третє бере участь в процесах енергозабезпечення, четверте сприяє регенерації клітин епітелію, п'яте загоєнню ран і відновлення здоров'я судин. Зазвичай запаси яблучної кислоти ми поповнюємо поглинаючи фрукти і ягоди, але особливо багато її міститься в яблучному оцті. Як стверджують народні рецепти, яблучний оцет прожене геть втому і головний біль. Не залишиться сліду від шкірного свербежу та підвищеної пітливості.

Не всім оцет однаково корисний!

Всім, хто страждає шлунково-кишковими захворюваннями, перш ніж починати використовувати яблучний оцет, необхідно звернутися за консультацією до дієтолога. А при виразковій хворобі шлунка або дванадцятипалої кишки, гастриті, ерозіях слизової шлунка його використання протипоказано. Крім того, слід відрізняти білий дистильований (столовий) оцет ароматизований яблуком від 5-6процентного натурального яблучного оцту. Перший - містить звичайну оцтову кислоту, яка володіє більшою мірою деструктивним дією, ніж будівним (вона руйнує кров'яні клітини, уповільнює травлення, обпікає слизові оболонки і провокує алергічні реакції.

Яблучний оцет допомагає схуднути

Яблучний оцет входить в різні дієтичні програми завдяки особливим властивостям. Він сприяє розщепленню жирів і вуглеводів, містить багато корисних мікроелементів, вітамінів, ензимів і пектинів, знімає тягу до солодощів, знижує апетит, знижує рівень холестерину і ризик серцево судинних захворювань, має антитоксичну дію, прискорює обмін речовин. Чи багато ви знайдете ще настільки корисних і одночасно лікувальних продуктів? Однак, крім позитивних відгуків, нітрохи не менше негативних, в основному від тих людей, які вирішили самостійно, без попереднього обстеження та бесіди, з лікарем включити його в свій раціон. Негативні результати, як правило, обумовлені початковим існуванням проблеми (наприклад, гастриту з підвищеною кислотністю шлункового соку), або неправильним використанням яблучного оцту. Так що, вирішивши схуднути за допомогою яблучного оцту, пам'ятаєте що, крім оцту, слід дотримуватися деякі обмеження у вживанні мучного, солодощів, а також істотно збільшити фізичне навантаження.

Рецепт приготування яблучного оцту в домашніх умовах

Інгредієнти:
Яблука-1кг,
Цукор - 50г (для кислих 100г).

Перестиглі яблука вимити, дрібно порізати, покласти в емальовану каструлю із широким дном, залити гарячою водою, яка повинна бути вище рівня яблук на 3-4 см. Посуд поставити в тепле місце. Протягом двох тижнів масу необхідно часто перемішувати. Після приготування масу процідити через 2-3-х слойную марлю і перелити у великі банки для бродіння. Через 2 тижні готовий оцет перелити в пляшки, не доливаючи до самого краю. Пляшки закупорити, зберігати в темному місці при температурі від 4 ° до 20 °.

Re: ВАГА, Дієти. ЗМІНИ. Патологія харчування(анорексія, буле

Повідомлення mari » 08 серпня 2010, 00:32

«Дієта по годинах»

Сенс дієти в тому, що приймати їжу варто точно по годинах. Подібна дієта сприяє формуванню і закріпленню режиму харчування. На такій дієті дуже легко схуднути, так як вона перешкоджає переїдання і допомагає організму виробляти шлунковий сік строго в певні години, позбавляючи від почуття голоду між прийомами їжі. Ось приблизний меню, хоча набір використовуваних продуктів харчування може істотно варіювати.

Варіант 1

8.00 - чай йди кави без цукру.
10.00 - варене яйце.
12.00 - 200 г відвареної яловичини.
14.00 - нежирний сир 100г.
16.00 - сир знежирений 250 грамів.
18.00 - стакан кефіру.

Варіант 2

7.00 - чашка чаю або кави.
9.00 - терта морква, заправлена лимонним соком.
11.00 - яблуко (груша, ківі, персик та ін)
13.00 - 100 г відвареного м'яса або риби, хліб з маслом (вершкове масло 10 г).
15.00 - одне яйце круто (можна замінити 100 г сиру, 100 г сиру і пр.)
17.00 - овочевий салат (капустяний, морквяний, буряковий і пр.)
19.00 - 10 шт. попередньо запарених сухофруктів (чорнослив, курага).
21.00 - стакан знежиреного кефіру.

«Заспокійлива дієта»

Якщо Вам необхідно мінімізувати щоденний стрес і легше переносити мінливості долі, спробуйте деякий час дотримуватися дієти з дотриманням деяких правил:

* Їжа повинна бути теплою, у вигляді супу, запіканки або тушкованою
* Приймати їжу треба не «на бігу», а в спокійній обстановці
* Заспокійливі продукти: тепле молоко, вершки, вершкове масло, теплі супи, запіканки, і тушковане м'ясо, каші, свіжий хліб, горіхи, солодкі стиглі фрукти, виноград, трав'яний чай. Заспокійливим дією володіють ріпа, картопля, редис, буряк, морква, бобові. Холодна, легка, малокалорійна їжа і свіжі овочі залишать у Вас почуття незадоволеності собою і життям.
* Не слід використовувати: імбир, каррі, корицю, перець та інші «підбадьорливі» приправи.

Дотримуючись ці рекомендації Ви станете спокійний, врівноважений. Поступово нормалізується сон, ви будете більш впевнені в собі.

Ось приклад заспокійливої дієти на основі каші. Зазвичай, тривалість перебування на дієті не перевищує 7-10 днів. Якщо у Вас є надлишкова вага, Ви зможете позбутися в середньому від 5 кг. Протягом всього періоду дієти Ви повинні їсти тільки каші: гречану, рисову, пшоняну, пшеничну. Каша вариться на воді без солі і цукру. Крім каші можна пити воду (краще мінеральну). Почуття голоду Ви, швидше за все, не відчуєте.

«Підбадьорлива дієта»

Якщо Ви хочете підбадьоритися, зверніться до народних засобів, складаючи раціон харчування.

Для Вас підійде живильний сніданок, який допоможе зберегти тонус весь ранок. Гарне бадьорить дію роблять свіжовичавлені соки. Їх теж краще вживати на сніданок.

На обід можна дозволити собі гостру страву зі спеціями (імбир, кориця, фенхель або кардамон, куркума). Корисно приготувати овочеве блюдо із брюссельської капусти, баклажанів, кабачків, цвітної капусти. А ще обов'язково на Вашому столі повинен бути присутнім салат зі свіжих овочів. Вибирайте терпкі, кислі, фрукти. Хороший тонізуючий ефект роблять журавлинний морс, гранатовий сік, яблука, груші, чорний шоколад, кава. З м'ясного переважні: яловичина, свинина, баранина.

Вечеря повинна бути легким і раннім (творог, каша, стакан кефіру - що Вам більше подобається). Після такого вечері Ви вранці прокинетеся зі свіжою головою і відчуєте голод.

«Дієта з афродизіаками»

Як відомо, афродизіаки - це такі речовини і продукти, які здатні посилити любовну пристрасть і розпалити бажання. Дія афродизіаків здійснюється завдяки різним хімічним речовинам, що нагадує за будовою природні статеві гормони, їх попередники, або речовини, що збільшують синтез статевих гормонів. Якщо Ви думаєте, що це якісь виняткові рідкісні продукти, то Ви помиляєтеся. Любовна дія притаманна багатьом традиційним продуктам нашого столу, таким як яйця, гриби, дари моря (особливо, ікра, устриці, креветки), горіхи, мед, фініки, цибуля, часник, оливкова олія, селера, шафран, імбир, корінь женьшеню, полуниці, шоколад.

Як Ви змогли переконатися на наших прикладах, надати нових відтінків Вашого щоденного життя не так вже й складно. Потрібно тільки проявити трохи фантазії. Всі представлені вище рекомендації без обмежень можуть використовувати здорові дорослі люди. Тим же, хто страждає яким-небудь хронічним захворюванням перед тим, як «сідати» а дієту слід проконсультуватися з дієтологом.

Re: ВАГА, Дієти. ЗМІНИ. Патологія харчування(анорексія, буле

Повідомлення mari » 20 червня 2010, 09:44

У чому полягає принцип правильного харчування в процесі зниження ваги?

Перш за все - це чіткий графік прийому їжі, при якому, вживані продукти повинні бути пропорційно розподілені відповідно до кількості калорій і хімічних елементів. При цьому слід враховувати кількість прийомів їжі. Зазвичай рекомендується три - чотири прийоми їжі здоровим людям, і п'ять - шість прийомів людям, які страждають будь-якими хронічними захворюваннями.

Говорячи про трьохразове, стандартне харчування, що включає сніданок, обід і вечерю, як про оптимальний режим харчування при зниженні ваги, багато дієтологів не зовсім поділяють таку позицію. Своїм аргументом вони висувають режим чотириразового харчування, як найбільш адаптованого для повноцінного засвоєння необхідних організму жирів, білків, вуглеводів, мікроелементів і вітамінів. Є й такі, хто взагалі за таку кількість прийомів їжі, яку вимагає сам організм, просто обсяги їжі, що вживається повинні бути мінімізовані за вагою та за калоріями. Це широко відоме «роздільне харчування», яке, так само, довело свою спроможність.

Завжди потрібно пам'ятати, що більш калорійні, важкі продукти слід вживати в першій половині дня. До речі, комплексні страви з риби, м'яса, птиці, бобових, картоплі, різні соуси, супи та борщі потрібно їсти на обід. Перед сном краща їжа - це кисломолочні продукти, фрукти та овочі. Потрібно також відзначити, що перед прийомом їжі дуже корисно випивати склянку чистої води, щоб підготувати шлунок до прийому їжі і в певному сенсі заповнити якусь частину шлунка, щоб уникнути «почуття голоду», встаючи з-за столу. Всі ці нехитрі, на перший погляд, методи дуже ефективні при строгому дотриманні і уважності до себе.

Поставивши перед собою ціль зниження ваги, потрібно прагнути досягти її, не завдаючи шкоди своєму організму, а правильно використовуючи його необмежені можливості і здатність до самовідновлення функцій.

Леді елегантність

Re: ВАГА, Дієти. ЗМІНИ. Патологія харчування(анорексія, буле

Повідомлення mari » 17 червня 2010, 23:46

Принципи детокс дієти

Готуватися до початку детокс дієти треба заздалегідь. Приблизно за місяць до «глобальної чистки» треба знижувати кількість уживаної в їжу смаженої і жирної їжі, поступово звівши її до нуля. А за 2 тижні до початку дієти бажано перейти на рослинну їжу - фрукти, овочі і трави, один раз на тиждень можна їсти м'ясо птиці, рибу або козячий сир.

Повному виключенню під час підготовки і протягом детокс дієти підлягають: алкогольні напої, кава, вуглеводи, борошняні продукти і солодощі.

Щоранку натщесерце рекомендується випивати 1 стакан гарячої води з додаванням лимона, після 20 годин краще нічого не їсти, а протягом дня обов'язкові фізичні навантаження (у тому числі і ранкова гімнастика), масаж.

Тривалість детокс дієти

Існує три варіанти проведення детокс дієти:

1. 3-хденна детокс-дієта - сприяє виведенню шлаків і токсинів з організму

2. 5-тиденна детокс-дієта - виводить шлаки і токсини, запускає функції відновлення в організмі

3. 10-тиденна детокс-дієта - повністю очищає організм, оновлює кровотік, служить хорошою профілактикою для багатьох захворювань

Приклад меню для детокс дієти

З 8 до 12 годин: в необмежених кількостях яблука, виноград, цитрусові та ківі, пити можна очищену воду і трав'яний чай.

З 12 до 20 годин: буряк, капуста, зелені овочі, морква, спаржа, пастернак, паростки сої, петрушка. Всі ці овочі можна їсти в сирому вигляді (робити салати), запікати їх або тушкувати. Напої - чиста вода і трав'яний чай.

Протипоказання для детокс-дієти

Детокс дієта протипоказана дітям до 12 років, вагітним жінкам, людям з вагою нижчою за норму, за наявності хронічних захворювань. Перед початком такої дієти рекомендується консультація лікаря!

Re: ВАГА, Дієти. ЗМІНИ. Патологія харчування(анорексія, буле

Повідомлення mari » 11 червня 2010, 18:49

Ви зациклилися на дієті - 9 ознак

Як не схибнутися на правильному харчуванні? Орторексія або, простіше кажучи, маніакальна зацикленість на правильному харчуванні.

Начебто нічого страшного в цьому немає, принаймні, для фігури точно. Але проблеми, зате виникають в особистому житті і з друзями. Тому що, коли правильне харчування стає одержимістю - всі сили йдуть на вибір правильних продуктів, правильне приготування їжі, а не на нормальне життя.

Та й жити взагалі з такими людьми - суцільне пекло. Як взагалі з будь-якою зацикленою на чомусь людиною.
Напевно ви знаєте тих, хто зациклений на харчуванні і дуже добре знаєте, що такі люди просто нестерпні.
Так, для здоров'я правильне харчування - найважливіше (після мотивації та налаштування свідомості, звичайно). Але коли воно стає самоціллю, то це вже пахне психічним розладом.

9 ознак, що вас заклинило на харчуванні

А тепер тест:

1) Ваша дієта так чи інакше соціально ізолює вас.

2) Про правильне харчування ви думаєте більше 3 годин на добу.

3) Коли ви їсте "як треба", ви повністю контролюєте ситуацію.

4) Ви часто плануєте точне меню на наступний день.

5) Ви вводите все нові й нові обмеження в свою дієту.

6) Ваша самооцінка значно підвищилася, коли ви стали "правильно" харчуватися.

7) Ви диветеся презирливо на тих, хто харчується не так як ви.

8) Ваша дієта не дозволяє вам харчуватися ніде, крім будинку.

9) Ви відчуваєте провину за те, що порушуєте режим харчування.

Якщо більше ніж три пункти відносяться до вас, то ви на шляху до орторексії.


Як уникнути зацикленості?

Завжди тримайте в голові, що правильне харчування не самоціль, а інструмент для збереження здоров'я (профілактика серцево-судинних захворювань, зниження навантаження на печінку і допомогу вашому шлунку).

Завжди перевіряйте чи не надто ви захопилися, чи не поглинають думки про їжу більшу частину Вашого часу.

Час від часу нагадуйте собі, що їжа - це просто їжа. Паливо для вашого тіла. Паливо - це дуже важливо, але водій далеко не заїде, якщо буде думати тільки про це.

Успішного схуднення!

Re: ВАГА, Дієти. ЗМІНИ. Патологія харчування(анорексія, буле

Повідомлення mari » 02 червня 2010, 20:03

У схудненні багато парадоксів, і один з них полягає в тому, що для того, щоб схуднути, іноді треба їсти, навіть якщо їсти не хочеться.

Зазвичай це стосується ранкових годин, тобто сніданку, який багато хто з повних людей пропускають.

Часто можна побачити таку картину.

Повна людина, не поївши з ранку, півдня ходить з порожнім шлунком і таємно радіє: "От як я правильно роблю! Я абсолютно без зусиль не їм, можна сказати, голодую! І мені це приємно, і я, звичайно, худну! Який я молодець, знайшов безболісний спосіб голодувати і худнути - для цього треба просто відмовитися від сніданку! ".

Проте вже до обіду накопичується почуття голоду, в результаті людина починає їсти і вже не може зупинитися до самої ночі. Переївши, вона з жахом усвідомлює кількість з'їденого, і починає себе картати різними огидними словами.

Лаючи себе за слабохарактерність, вона дає собі слово, "відтепер нічого зайвого".

Тому ...прокидаючись зранку і не відчуваючи голоду, вона з радістю розуміє, що здається знайдений прекрасний спосіб скинути наслідки вчорашньої обжерливості - треба просто трохи менше їсти сьогодні.

Тому вона не снідає, ходить з порожнім шлунком до обіду і таємно радіє, що "як приємно нічого не їсти, я абсолютно безболісно голодую і при цьому, звичайно, худну."

Але до обіду накопичується відчуття голоду і ввечері настає обїдання ...

Загалом, все це повторюється з дня у день, з року в рік. У результаті такого вкрай нерівномірного харчування вага тільки збільшується.

Висновок: вечірнє обїдання - наслідок нерівномірного харчування протягом доби.

А оскільки саме вечірнє обїдання в більшості випадків і стає причиною набору ваги, ми можемо стверджувати, що зайва вага - наслідок нерівномірного харчування протягом доби.

Для позбавлення від зайвої ваги потрібно переходити на рівномірне харчування.

Іноді досить просто почати їсти вранці (сніданок і ланч), і зайва вага почне танути.

Це, звичайно, видається дивним. "Як таке може бути?", - Може запитати хтось - "Якщо я і так переїдають, то додавання сніданку та ланчу тільки збільшить кількість з'їденого ..."

Насправді парадокс полягає в тому, що додавання сніданку та ланчу ЗМЕНШУЄ загальну кількість з'їденого за добу. Додавання сніданку та ланчу (тобто перекусу о 10:00 - 11:00) дозволяє позбутися від переїдання.

Висновок: в жодному разі не можна допускати почуття голоду, тому що саме голод провокує подальше переїдання.

Чим же небезпечне відчуття голоду? Почуття голоду викликає пониження в крові рівня гормону лептину. Лептин - голос жирової тканини - гормон, вплив якого на гіпоталамус викликає відчуття ситості.

При голодуванні рівень лептину в крові знижується, і відчуття ситості зникає, в результаті людина починає вживати їжу. І вона вживає їжу до тих пір, поки рівень лептину не зросте до норми.

Проблема в тому, що рівень лептину в крові зростає поступово, а їжа з'їдається швидко. І поки рівень лептину в крові повільно зростає, людина здатна з'їсти набагато більше ніж їй необхідно.

Іншими словами, якщо Ви переїдаєте і не можете зупинитися - не варто себе лаяти за нестриманість. Ваше переїдання зумовлене низьким вмістом лептину в крові, в результаті чого гіпоталамус не дає команди про настання ситості. А який сенс лаяти себе за нормальну поведінку гормональної системи ...

Ви ж не лаєте себе за прискорення серцебиття, коли піднімаєтеся по сходах. Ви ж не лаєте себе за те, що в жаркий день тіло покривається потом.

Все це дія гормонів, про яку потрібно просто знати і використовувати це знання собі на благо.

Щоб уникнути переїдання можна використовувати різні способи, що дозволяють продовжити час прийому їжі - багаторазове пережовування, повільна їжа, перерви в процесі зміни страв і т.д. Чим тривалий прийом їжі, тим менше Ви з'їсте до моменту підвищення лептину в крові (тобто до моменту настання ситості).

Але головний прийом, який дозволить уникнути переїдання, - будь-якими засобами не допускати почуття голоду, використовуючи для цього сніданок, ланч і перекушування протягом дня.

І це другий парадокс схуднення: всупереч поширеним помилкам, голод - заважає скидати вагу, тому що неминуче призводить до зменшення рівня лептину в крові, а значить і до подальшого переїдання.

Схуднення без голодування - це саме те, чого і належить навчитися кожному, хто хоче пострункішати. Треба навчитися скидати вагу так, щоб не голодувати. Скидати вагу з комфортом.

Багатьом людям, психологічно понівечених голодуванням і дієтами, це здається нездійсненним - "Як можна скидати вагу з комфортом?" - Дивуються вони - "... Адже, схуднення вимагає нескінченних моральних зусиль і абсолютної нещадності до себе !..."

А між тим комфортне схуднення - це єдиний шлях до стрункості.

Будь-який інший спосіб - голодування, дієти, знемога на тренуваннях і т.д. - призведе тільки до особистісної кризи через фізичну неможливість продовжувати ці дії тривалий час.
Комфортне схуднення - це взагалі не спосіб схуднення. Це приведення своєї харчової поведінки до норми, це здоровий приємний спосіб життя, при якому струнке спортивне тіло є природним результатом Вашого щоденного життя.

Школа свого Тіла

Догори

cron