Глобальні оголошення!



Вчимось читати

Відповісти Відповісти

Смайлики
:arrow: :wink: :yes: :nea: :ha: :hi: ::Р: :crazy: :sad: :impossible: :scare: :aggressive: :dash: :ireful: :cry: :cray: :В): :new: :=): :rose: :kiss: :confused: :pardon: :aplo: :clapping: :dance: :dreams: :love: :bad: :mamba: :***: :cleaning: :working: :help: :dokter: :(): :+++:
Більше смайликів
BBCode увімкнено
[img] увімкнено
[flash] вимкнено
[url] увімкнено
Смайлики увімкнено
Огляд теми
   

Розгорнутий вигляд Огляд теми: Вчимось читати

Re: Вчимось читати

Повідомлення українка » 02 лютого 2021, 08:16

Основні відмінності дефектолога від логопеда полягають у наступному:

Дефектолог працює з особливими дітьми, які мають певні відхилення у психічному та фізичному розвитку, а логопед - з абсолютно розвиненими дітьми, які мають проблеми з промовою і вимовою.
Дефектолог в школі чи дитячому садку прагне допомогти дитині навчитися висловлювати свої думки, відновлює прогалини в знаннях, застосовує заходи щодо корекції розумового розвитку. Логопед же працює тільки над розвитком мовного апарату і корекцією мови.
Дефектолог може проводити заняття і з зовсім маленькими дітками (починаючи від 1 року), а ось із заняттями з логопедом поспішати не варто до виконання малюкові трирічного віку. Крім того, до логопеда може звернутися і доросла людина. Дефектолог - широкопрофільний фахівець, чим не може похвалитися логопед, поле діяльності якого значно менше.


Прихований текст. Щоб його побачити, Вам необхідно зареєструватися!

Re: Вчимось читати

Повідомлення українка » 30 січня 2021, 08:54

З точки зору психології:
• розвиває навички регуляції емоцій дитини;
• знижує рівень агресивності по відношенню до себе і оточуючих;
• підвищує рівень емоційної та розумової витривалості;
• знижує тривожність, допомагає працювати зі страхами;
• підвищує концентрацію уваги і працездатності;
• покращує шкільну успішність за рахунок підвищення концентрації уваги, підвищує рівень посидючості.

Re: Вчимось читати

Повідомлення українка » 28 січня 2021, 08:24

БОС з точки зору

БОС - терапія призначається дитячими неврологом, клінічним психологом, логопедом або нейропсихологом, як один з елементів корекції неврологічних, психологічних або логопедичних проблем і служить ефективним інструментом в комплексі нейрокоррекціонной роботи.

Які завдання вирішує БОС-терапія?

З точки зору неврології:
• знижує збудливість нервових клітин;
• покращує провідність між клітинами головного мозку;
• врівноважує процеси гальмування і збудження нервової системи;
• відновлює роботу структур мозку, які відповідають за функції дихання, серцево-судинної системи, емоційної сфери;
• знижує підвищений м'язовий тонус і м'язове напруження;
• допомагає коригувати рухові розлади (гіперкінези, тики);
• розвиває навички регуляції фізіологічних відправлень.

Re: Вчимось читати

Повідомлення українка » 26 січня 2021, 08:34

ЩО ПОВИНЕН ВМІТИ ДИТИНА ПЕРЕД ШКОЛОЮ?
Найчастіше необхідні знання та вміння ділять на 4 блоки: «Загальний розвиток», «Логіка і мислення», «Читання і мова», «Математика».

1. Я і моя сім'я
- Як тебе звати? Назви своє прізвище і по батькові.
- Скільки тобі років? Коли твій день народження?
- Назви ім'я та по батькові своєї мами, свого тата. Ким вони працюють?
- Чи є у тебе брат або сестра, скільки їм років?
- Який у тебе домашня адреса і телефон? В якому місті ти живеш? Як називається твоя країна? Які ще країни ти можеш назвати?

2. Природа
- Які явища природи і погоди ти знаєш? Чим відрізняється сніг від граду? Грім від блискавки?
- Назви відомі тобі кольору.
- Згадай рослини, які ти знаєш. Назви види дерев, квітів. Чим відрізняються дерева від чагарників? Які фрукти ти можеш назвати? А овочі? Ягоди? Чим фрукти відрізняються від овочів і ягід?
- Перерахуйте тварин, які тобі відомі. А комах? Чим відрізняються звірі і птахи? Птахи й риби? Як відрізнити диких тварин від домашніх? Назви перелітних і зимуючих птахів, хижих і травоїдних тварин. Чому їх так називають?

3. Час і простір
- Назви частини доби по порядку. Чим відрізняється день від ночі? Що більше: хвилина чи година, день або тиждень, місяць або рік?
- Перерахуйте по порядку дні тижня. Назви весняні, літні, осінні, зимові місяці року. Скільки в році місяців? Скільки днів в місяці? А в тижні? Скільки годин на день?
- Який предмет потрібен, щоб вимірювати час? Розмовляти на відстані? Спостерігати за зірками? Вимірювати вагу? Дізнаватися температуру?
- Покажи, де знаходиться «право», а де «ліво».

4. Професії
- Назви декілька професій. Який фахівець вчить дітей? Лікує людей? Пише вірші? Хто пише музику? Пише картини? Будує будинки? Водить автомобілі? Шиє одяг? Грає в кіно і театрі?

5. Мистецтво і спорт
- Які ти знаєш види спорту? У яких видах спорту потрібен м'яч, ковзани?
- Яких відомих письменників і поетів ти знаєш?

6. Правила безпеки
- В яких місцях і на який колір світлофора потрібно переходити дорогу? Як ти вчиниш, якщо поблизу немає світлофора?

7. Мотивація
- Чому потрібно вчитися? Навіщо ти йдеш в школу?

Загострити увагу на питаннях, які викликали у дитини труднощі. Чи не згадали диких тварин? Пора разом зазирнути в енциклопедію або сходити в зоопарк. Не вийшло з першого разу пояснити, як правильно переходити дорогу? Значить, потрібно розглянути правила дорожнього руху для пішоходів на практиці.

Логіка і мислення
Однозначно варто зробити упор на розвиток у дитини логіки і мислення. Найкраще для цього підходять тренування в рішенні логічних задач.

Re: Вчимось читати

Повідомлення українка » 22 січня 2021, 11:32

Моя дитина не хоче читати.
Як зрозуміти, - ваша дитина просто лінується читати або у нього дислексія?
Дитина не хоче читати. Що робити? Це питання все частіше задають батьки. Думаю, ви й самі часто чули подібні питання від друзів і сусідів. А, може, і самі задавали його. Давайте спочатку спробуємо розібратися, чому дитина не хоче читати і тоді відповідь прийде сам по собі.
1.Якщо це дитина - дошкільник. Зараз батьки замислюються про навчання читання дуже рано і тому читає дошкільник цілком звичайне явище. Але не можна забувати, що читання - дуже складний фізіологічний процес, який вимагає великих зусиль з боку читача. Нам, дорослим, вже важко згадати, як важко було читати, тому що ми навчилися читати давним-давно і зараз це відбувається автоматично.
2. У дітей навик читання тільки формується і вимагає великих зусиль з боку дитини. Під час читання дитині треба згадати, що це за буква, як вона читається, прочитати склад і запам'ятати його, щоб потім з'єднати з іншим складом. Природно, що дитині в таких умовах дуже важко зрозуміти сенс слова. Але ж крім цього в слові ще є і наголос! І неправильно поставлене наголос змінює сенс всього слова.
3. Якщо дитина вже вчиться в школі. Нам здається, ось саме здається, що дитина вже дорослий і тому повинен розуміти, що читати корисно. Будеш багато читати, будеш багато знати. Так часто говоримо ми дітям, і не звертаємо уваги на те, що читати ми вимагаємо зараз, а знати він буде колись потім, невідомо коли.
А дитині, нехай це і школяр, важливо тільки зараз. І зараз йому хочеться пограти, побігати, повалятися і погуляти, але ніяк не читати. До того ж, часто ми даємо дитині для читання книги, які дуже важкі для сприйняття. Дитина читає, а про що мова не розуміє. У тексті дуже довгі і складні речення, багато незрозумілих слів і зміст тексту вислизає.
Не варто забувати, що сучасний школяр дуже часто читає повільно, значить, прочитати багато не може. Чому? Тому що увагу дитина може утримати на одній справі до 15 хвилин, а зазвичай це близько 10 хвилин. І після 10 хвилин читання увага розсіюється і переключається на щось інше.

Re: Вчимось читати

Повідомлення TYulia » 07 травня 2019, 16:27

В нас теж темпи читання впали. Син деколи може взяти якусь книгу і читати. Комікси перечитав деякі. Він всеодно хотів би щоб я йому багато читала, але щось зараз часу якось поменшало. Як була доня менша, то якось навіть більше читали йому, а зараз навіть не знаю чого, але деколи нема коли присісти почитати.

Re: Вчимось читати

Повідомлення nadusha » 07 травня 2019, 11:13

Хай читає сам. Я думаю, що його це дуже тішить. Може сам через деякий час попросить, щоб читала мама.

Re: Вчимось читати

Повідомлення erinaceus » 07 травня 2019, 07:52

Після того, як син навчився читати, він не дуже хоче, щоб йому читала я. Я читаю, а він паралельно зі мною іншу сторінку. Відповідно, мене не слухає. Та і сам толком не вникає в те, що він читає. Більше на автоматі. І якось виходить, що нічого серйозного толком і не читаємо :confused: А у вас як?

Re: Вчимось читати

Повідомлення erinaceus » 24 лютого 2019, 22:03

Sam Мені здається, просто прийшов його час. Бо з алфавітом теж було туго. Цифри і рахунок вивчив дуже рано і швидко, без жодних проблем. Зразу йому легко давалося. Таки видно, хлопці більше до точних наук :ha: А букви вчив значно довше. І вже пізніше повністю освоїв алфавіт. А читати вчили потрошку всі: і ми, і бабуся, і в садочку, і в недільній школі, і в дитячій школі. Спочатку не міг скласти букви в склад, але з часом пішло. А потім і склади в слова. Тепер читає досить швидко і легко, такий різкий прорив. Вчителька хвалила, що на рівні другого класу :love:
Мені свекруха вже давно дорікала, що її син (себто мій чоловік) читав з 4 років, а внук в 5.5 ще не вміє читати :hi: Ну але кожна дитина індивідуальна і на все свій час.

Re: Вчимось читати

Повідомлення Sam » 23 лютого 2019, 01:45

Клас, вітаю. Справді, досягнення. А як вчилися?

Догори

cron