irinka » 03 червня 2013, 13:34
Деклька секретів, як правильно збергати продукти в холодильнику.
- | +
- 1. Свіжа зелень. Якщо її купується багато, то вона в'яне і жовтіє в холодильнику. Щоб цього уникнути, можна використовувати два способи: перший, менш довговічний, це загорнути зелень в мокрий рушник, потім у поліетилен (не щільно! Залишивши отвори для вентиляції!) І відправити на нижню полицю. Таким чином зелень може пролежати тиждень-два. Другий спосіб, що дозволяє зберегти зелень на більш тривалий термін - це нарізування, складання в пластиковий контейнер і розміщення в морозиці. Звичайно, можна ще висушити, але по-перше, сушена зелень зовсім не те, що свіжа, а по-друге, мова все ж про холодильник)
2. Свіжа морква. Морквину миємо (можна навіть почистити) і так само загортаємо в мокрий рушник, поліетилен і зберігаємо внизу холодильника. Як і зелень, морква залишається свіжою і хрусткою довгий час, не в'яне.
3. Буряк і картопля. У холодильнику, або поза ним - вони чудово сусідять. Чомусь разом вони живуть дружно і зберігаються довше. Хоча картоплю в холодильнику краще не зберігати - смак пропадає.
4. Капуста. Маленький качан «на один раз» купити виходить не завжди. А великий качан, після відрізання від нього шматків на борщ і рагу сохне, пліснявіє і часто доводиться викидати. Можна капусту не відрізати шматком, а відокремлювати листя. Спочатку знімаємо два великих непошкоджених верхніх листа, прибираємо в сторону. Відокремлюємо стільки листів, скільки потрібно на приготування їжі, а схудлий качан, що залишився, загортаємо в верхні листки. Так капуста зберігається в холодильнику набагато довше.
5.Часник. Якщо залишаються очищені зубчики, їх потрібно скласти в скляну банку, залити олією і поставити в холодильник. Тільки перший час не треба закупорювати занадто щільно, щоб не заграло. Часник зберігається довго, а масло набуває приємний часниковий запах (можна використовувати для заправки салатів).
6. Банани та ананаси в холодильнику не зберігають! Вони не виносять холод. Банани краще купувати на один раз - купив і тут же з'їв, або купувати недозрілими і зберігати в темному місці.
7. Сир. Можна зберігати в маслянці, разом з маслом. Так він не сохне і довше залишається м'яким і свіжим. При цьому пам'ятайте, що деякі сири мають різкий запах, якщо ви не хочете, щоб ваш фруктовий сирок пах рокфором, то зберігати сири краще окремо, в плівці.
8. Для м'ясної нарізки використовуйте пластиковий лоток з господарського магазину і закривайте целофаном.
9. М'які пакети з молоком, кефіром і т.п. зручно зберігати в спеціальних тримачах. Коштує копійки, але сильно полегшує життя і економить нерви.
10. Масло і жири повинні бути упаковані особливо ретельно, тому що вбирають запахи. Молочне теж варто зберігати подалі від інших продуктів. Молочне не варто зберігати в дверцятах - при відкриванні-закриванні температура істотно змінюється, що для молочних продуктів не підходить. Полиці в дверцятах призначені для інших речей - яєць, ліків (тільки в щільно закритому контейнері!), напоїв. Сир не зберігають в поліетиленовій упаковці! Його потрібно відразу ж перекласти в скляну, керамічну або емальовану ємність.
11. Нерозкриті консерви зберігати в холодильнику немає абсолютно ніякої необхідності, вони тільки займають місце і заважають циркуляції повітря, яка в холодильнику повинна бути неодмінно.
12. Для холодильників з системою No Frost використання плівки (а ще краще - герметичних контейнерів) для упаковки продуктів просто необхідне. Звичайним холодильникам цей засіб теж не зашкодить. Плівка не тільки не дає поширюватися запахам, але й запобігає випаровуванню вологи.
13. Готові страви можна зберігати в холодильнику не більше 3 діб. Сухофрукти (курага, родзинки, чорнослив, фініки) зберігають у холодильнику в щільно закритому посуді. У великих кількостях їх краще не купувати - навіть в ідеальних умовах вони можуть зберігатися не більше 4 місяців.
Деклька секретів, як правильно збергати продукти в холодильнику.
[spoiler=][b]1. Свіжа зелень. [/b]Якщо її купується багато, то вона в'яне і жовтіє в холодильнику. Щоб цього уникнути, можна використовувати два способи: перший, менш довговічний, це загорнути зелень в мокрий рушник, потім у поліетилен (не щільно! Залишивши отвори для вентиляції!) І відправити на нижню полицю. Таким чином зелень може пролежати тиждень-два. Другий спосіб, що дозволяє зберегти зелень на більш тривалий термін - це нарізування, складання в пластиковий контейнер і розміщення в морозиці. Звичайно, можна ще висушити, але по-перше, сушена зелень зовсім не те, що свіжа, а по-друге, мова все ж про холодильник)
[b]2. Свіжа морква.[/b] Морквину миємо (можна навіть почистити) і так само загортаємо в мокрий рушник, поліетилен і зберігаємо внизу холодильника. Як і зелень, морква залишається свіжою і хрусткою довгий час, не в'яне.
[b]3. Буряк і картопля. [/b]У холодильнику, або поза ним - вони чудово сусідять. Чомусь разом вони живуть дружно і зберігаються довше. Хоча картоплю в холодильнику краще не зберігати - смак пропадає.
[b]4. Капуста.[/b] Маленький качан «на один раз» купити виходить не завжди. А великий качан, після відрізання від нього шматків на борщ і рагу сохне, пліснявіє і часто доводиться викидати. Можна капусту не відрізати шматком, а відокремлювати листя. Спочатку знімаємо два великих непошкоджених верхніх листа, прибираємо в сторону. Відокремлюємо стільки листів, скільки потрібно на приготування їжі, а схудлий качан, що залишився, загортаємо в верхні листки. Так капуста зберігається в холодильнику набагато довше.
[b]5.Часник.[/b] Якщо залишаються очищені зубчики, їх потрібно скласти в скляну банку, залити олією і поставити в холодильник. Тільки перший час не треба закупорювати занадто щільно, щоб не заграло. Часник зберігається довго, а масло набуває приємний часниковий запах (можна використовувати для заправки салатів).
[b]6. Банани та ананаси[/b] в холодильнику не зберігають! Вони не виносять холод. Банани краще купувати на один раз - купив і тут же з'їв, або купувати недозрілими і зберігати в темному місці.
[b]7. Сир.[/b] Можна зберігати в маслянці, разом з маслом. Так він не сохне і довше залишається м'яким і свіжим. При цьому пам'ятайте, що деякі сири мають різкий запах, якщо ви не хочете, щоб ваш фруктовий сирок пах рокфором, то зберігати сири краще окремо, в плівці.
[b]8. Для м'ясної нарізки[/b] використовуйте пластиковий лоток з господарського магазину і закривайте целофаном.
9. М'які [b]пакети з молоком, кефіром[/b] і т.п. зручно зберігати в спеціальних тримачах. Коштує копійки, але сильно полегшує життя і економить нерви.
[b]10. Масло і жири[/b] повинні бути упаковані особливо ретельно, тому що вбирають запахи. Молочне теж варто зберігати подалі від інших продуктів. Молочне не варто зберігати в дверцятах - при відкриванні-закриванні температура істотно змінюється, що для молочних продуктів не підходить. Полиці в дверцятах призначені для інших речей - яєць, ліків (тільки в щільно закритому контейнері!), напоїв. Сир не зберігають в поліетиленовій упаковці! Його потрібно відразу ж перекласти в скляну, керамічну або емальовану ємність.
[b]11. Нерозкриті консерви[/b] зберігати в холодильнику немає абсолютно ніякої необхідності, вони тільки займають місце і заважають циркуляції повітря, яка в холодильнику повинна бути неодмінно.
12. Для холодильників з системою No Frost використання плівки (а ще краще - герметичних контейнерів) для упаковки продуктів просто необхідне. Звичайним холодильникам цей засіб теж не зашкодить. Плівка не тільки не дає поширюватися запахам, але й запобігає випаровуванню вологи.
13. Готові страви можна зберігати в холодильнику не більше 3 діб. Сухофрукти (курага, родзинки, чорнослив, фініки) зберігають у холодильнику в щільно закритому посуді. У великих кількостях їх краще не купувати - навіть в ідеальних умовах вони можуть зберігатися не більше 4 місяців.[/spoiler]