Глобальні оголошення!



Хрестини у дитини!

Відповісти Відповісти

Смайлики
:arrow: :wink: :yes: :nea: :ha: :hi: ::Р: :crazy: :sad: :impossible: :scare: :aggressive: :dash: :ireful: :cry: :cray: :В): :new: :=): :rose: :kiss: :confused: :pardon: :aplo: :clapping: :dance: :dreams: :love: :bad: :mamba: :***: :cleaning: :working: :help: :dokter: :(): :+++:
Більше смайликів
BBCode увімкнено
[img] увімкнено
[flash] вимкнено
[url] увімкнено
Смайлики увімкнено
Огляд теми
   

Розгорнутий вигляд Огляд теми: Хрестини у дитини!

Re: Хрестини у дитини!

Повідомлення Natalinda » 13 серпня 2014, 10:11

Була на хрестинах у церкві Йосафата, про яку Ірінка пише. Дуже сподобалося!!!!!!!!!!!!!! Перед хрестинами священник влаштував нам типу екзамен) Що таке хрестини, нащо вони, що ми будемо робити з похресником. Я собі навіть подумала що було б добре щоб були якісь типу науки для хрещених батьків, як для молодят. Бо ніби й знала все, але від неочікуваності якось розгублася, не все сказала. Загалом мені дуже священники подобаються там, хотіли свого Юрчика там хрестити, але я не ризикнула з дорогою, бо далекувато нам було

Re: Хрестини у дитини!

Повідомлення irinka » 09 грудня 2011, 00:59

Хрестили в церкві св. Йосафата на 8 день. :-| Тоді ще святкували трошки вдома в сімейному колі, Юрчик в цей час спав в іншій кімнаті ;-)

Re: Хрестини у дитини!

Повідомлення Mary Awa » 07 жовтня 2011, 20:50

Ми святкували в родинному колі, трошки посиділи і порозходились. Мені сподобалось,бо синочок якраз спав. Одне погано, що не могла за столом нормально сидіти через шви (хрестили, коли ще й 2 тиж не було)

Таїнство хрещення: особливості обряду, прикмети і застороги

Повідомлення happymami » 17 квітня 2010, 09:00

Ось яку компактну статтю я надибала вдебрях нету. Якшо хтось побачить тут якусь неправдиву інфу - дайте знати ;) Крім того, в ній є деякі моменти, яких я не знала раніше. Зразу в цю статтю я повклеюю лінки на наші схожі теми, шоб ви могли порівняти-обговорити
Консультує священник: все про хрещених батьків
Вибір хрещених батьків.
Хрещений батько повинен мати не менше п’ятнадцяти років, а хрещена мама ? тринадцяти. Вважалося, що діти, які ще не досягли цього віку, недостатньо ознайомлені з законами християнства і не можуть бути відповідальними за віру похресника. Виступати в ролі хрещених батьків заборонено монахам і монашкам, психічно хворим людям і батькам власних дітей. Хрещені батьки дитини не повинні перебувати у шлюбі один з одним ні до проведення обряду хрещення, ні після нього. В день проведення дійства нікому з хрещених батьків не можна займатися сексом, бажано до обряду також не приймати їжу. Дуже важливе правило: жінці у період місячних хрещеною мамою бути ні в якому разі не можна, бо дитина буде рости хворобливою, схильною до шкірних хвороб. Краще в такому випадку попросити стати хрещеною мамою когось іншого. Відома у народі ще й така заборона: незаміжній дівчині не можна бути хрещеною мамою для першої дівчинки в сім’ї, бо після цього у хрещеної мами не складатиметься особисте життя і вона довго не зможе вийти заміж.
Обов’язки хрещених батьків.
Якщо вас попросили стати хрещеною мамою, майте на увазі, що це не лише велика честь, а й значна відповідальність. Обов’язком хрещеих батьків є духовне виховання похресника, підтримка і турбота протягом усього життя. Намагайтеся проводити з похресником якомога більше часу, грайте з ним у розвивальні ігри, читайте йому книги. Хрещені батьки повинні також допомагати дитині знайти дорогу до храму і молитися за неї. Відвідуйте з похресником церкву, наприклад, під час релігійних свят, і частіше згадуйте його в молитвах.
Вибір храму і часу проведення обряду. До вибору церкви, в якій хреститимуть вашого малюка, слід поставитися дуже відповідально. Оберіть храм, де служить уважний, чуйний священик, який детально роз’яснить вам усі нюанси обряду.
За древніми звичаями, батьки дитини не повинні приходити на обряд хрещення. Але церква пішла їм назустріч і тепер дозволяє батькам після спеціальної молитви спостерігати за дійством. Хрещення слід проводити не раніше ніж на сороковий день життя малюка. Пояснення тут просте: справа в тому, що після родів жінки протягом сорока днів не повинні входити до церкви. А оскільки мамі після хрещення дитини слід прийняти причастя, то вважається за краще проводити обряд не раніше цієї дати.
http://mamusi.org.ua/forum/viewtopic.php?f=69&t=1440
Підготовка до обряду. Одяг, у якому ви прийдете на церемонію, повинен бути скромним, бажано, щоб ви були у довгій спідниці і з покритою головою. Обряд хрещення ? не найкраща нагода продемонструвати нові ефектні штани чи модну міні-спідницю.
Стосовно того, що саме хрещеним батькам слід робити під час обряду, краще запитати безпосередньо у священика, оскільки в церквах різних конфесій можливі деякі відмінності. У греко-католицькій і православній церквах від хрещених батьків вимагається знання основних молитов: «Отче наш», «Богородице Діво» і «Символ Віри».
З собою, як правило, беруть крижму ? великий білий рушник, обов’язково новий, чи відріз білої тканини, свічки, інколи для символічної пожертви? білий хліб і червоне вино. http://mamusi.org.ua/forum/viewtopic.ph ... 0%BD%D1%8F
За церковними правилами, хрещена мама купує одяг для дитини: сорочку і тоненьку шапочку з мереживом та стрічками (для хлопчика ? з блакитними, для дівчинки ? з рожевими), а також крижму. У спеціалізованих магазинах легко знайти готові комплекти для хрещення, але набагато краще буде, якщо хресна мама пошиє такий одяг сама. Святкову сорочку, за звичаєм, зберігають усе життя як своєрідний оберіг. Рушник після обряду хрещення не перуть, ним пізніше накривають дитину під час хвороби, для полегшення її стану. Хрещений батько, як правило, купує хрестик і ланцюжок. Інколи він також оплачує обряд хрещення, але це, звичайно, залежить від обставин і домовленості з батьками дитини.
Обряд хрещення у різних церковних конфесіях
Греко-католицька церква
Хрещення відбувається через триразове занурення у воду або поливання голови. При необхідності цей обряд може здійснити будь-яка віруюча людина, скажімо, якщо дитина дуже хвора, а поблизу немає священика. Треба полити дитину водою, прикликавши Святого Духа такими словами: «Хрещається раб Божий (або раба Божа) во ім’я Отця, і Сина, і Святого Духа. Амінь». Таким чином людина вже стає хрещеною. Хоча особливим місцем сповнення всіх святих таїнств є храм Божий, тому дитину найкраще хрестити у церкві. Але якщо є особливі обставини, скажімо, дитина хворіє або на вулиці дуже холодно, то священика можна запросити додому.
Римо-католицька церква
Обряд, зазвичай, відбувається під час Служби Божої у костелі. У дійстві беруть участь усі віруючі. Вони моляться за здоров’я дитини, мами, хрещених батьків. Немовлят до церкви приносять через декілька тижнів після народження, залежно від стану їх здоров’я. Хоча трапляється, що священика просять прийти додому чи в лікарню. Сам обряд виглядає так: священик відкриває голівку дитини, поливає її освяченою водою і, промовляючи її ім’я, каже: «Я тебе хрещу во ім’я Отця, і Сина, і Святого Духа, Амінь». Якщо охреститися хоче людина старшого віку, вона повинна готуватися до цього таїнства понад два роки, тому що одночасно із хрещенням вона приймає і таїнство першої сповіді.
Православна церква
Протягом усього обряду хрещені батьки стоять поряд зі священиком і один з них тримає дитину на руках. Перед здійсненням обряду священик у білому одязі обходить приміщення, де відбувається обряд, і читає три молитви. Після цього він просить хрещених батьків повернутися разом із похресником на захід ? символічно там знаходиться обитель сатани. Після цього священик ставить кілька запитань, на які відповідають хрещені батьки. Ці запитання можуть дещо відрізнятися у різних церквах, але переважно звучать так: «Чи відрікаєшся ти від сатани?» «Чи відрікаєшся ти від усіх справ його?» «Чи відрікаєшся ти від усякого служіння йому?» На всі питання слід відповісти «Відрікаюся.» Запитання і відповіді повторюються тричі. Після цього хрещені батьки повинні прочитати «Символ Віри» ? коротке викладення основ християнської релігії, яке всі віруючі повинні знати напам’ять. Потім відбувається миропомазання: священик хрестоподібним рухом змащує миром чоло, очі, рот, вуха, груди, руки і ноги дитини. Після цього здійснюється безпосередньо обряд хрещення ? триразове занурення дитини у купіль.
Адвентисти сьомого дня
Хрещення здійснює хреститель ? людина, яка має право проводити таку церемонію. Це право передається з покоління в покоління. Присутніми під час цього таїнства можуть бути всі охочі, адже той, хто хреститься, привселюдно відкрито заявляє, що він укладає завіт з Богом. Відбувається хрещення з цілковитим зануренням у воду, що означає: ця людина померла для гріха. Якщо людина хвора, вона може хреститися і вдома. Головна умова ? хрещення повинно проводитися у воді зі словами: «Хреститься в ім’я Отця і Сина, і Святого Духа по вірі своїй».
Подарунки на хрестини.
http://mamusi.org.ua/forum/viewtopic.ph ... 0%BA%D0%B0
За традицією, прийнято дарувати на хрестини срібну ложечку, це називається подарунком «на зубок». Тобто ви даруєте першу ложечку дитині, за допомогою якої її згодом будуть годувати. На такій ложечці можна зробити гравіювання ? ім’я дитини чи християнську символіку. Доречним подарунком будуть також ікони, духовна література.
Для дівчинки хорошим подарунком на хрестини буде прикраса, яку дитина зможе носити, коли виросте. Можна подарувати й велику м’яку іграшку. Досить часто батькам дитини дарують на хрестини спеціальні подарункові набори дитячого одягу чи дитячу постільну білизну.
Основними на хрестинах, проте, є зовсім не подарунки, а усвідомлення глибокого змісту таїнства хрещення, адже це духовне народження нової людини, що набагато важливіше від народження фізичного.
Народні прикмети, пов’язані з обрядом хрещення
    Щоб вашій дитині таланило у житті, постарайтеся по дорозі до церкви пригостити першого стрічного шматочком хліба чи булки.
    Якщо хлопчика і дівчинку хрестять одночасно, подбайте про те, щоб першим охрестили хлопчика.
    Якщо дитина кричить під час обряду, це дуже добре! В деяких місцевостях вважають, що якщо дитина занадто спокійно поводиться під час хрещення, то вона занадто хороша для життя на цій землі.
    Вважається дуже поганою прикметою, якщо вашу дитину першою охрестять у новій церкві.
    Воду, яка потрапила на личко дитини під час обряду хрещення, витирати не можна, слід дати їй висохнути. Маленькі діти, як правило, дуже не люблять, якщо їм на обличчя потрапляє вода і починають бурхливо реагувати, але присутнім слід набратися терпіння і не витирати воду з личка малюка.
    Поширеними були вірування, що новонароджені діти найбільш вразливі до дій злих духів. Тому для захисту від них до обряду хрещення дитину час від часу накривали предметом одягу її батька. Для захисту від злих духів у ліжечко дитини також клали часник, хліб, сіль або шматочок заліза.
    Не бажано, щоб хрещення було одразу після похорону. Якщо ж воно відбудеться зразу після весілля, то дитина виросте веселою і багатою.
    Для того, щоб малюк виріс щасливим, здоровим і багатим, мама дитини повинна принести з собою на обряд хрещення срібну монету, яйце і дрібку солі.
    Можливо, хтось уважатиме, що дотримання всіх цих ритуалів зайве, мовляв, і так обійдеться. Але, мабуть, усе ж не варто нехтувати цими, по суті, зовсім не складними правилами і робити експерименти у такій важливій справі, як обряд хрещення. Адже майбутнє дитини багато у чому залежить від обізнаності та поміркованості її батьків.

http://www.versal-online.com.ua/index.php/2009-06-21-15-29-53/2009-06-21-15-31-45/101-2009-06-26-07-17-53

Re: Хрестини у дитини!

Повідомлення svetla » 01 квітня 2010, 01:12

Ми хрестили нашу принцесу десь на 12 день після народження. До церкви їздили ми і куми.Вдома ще дідусь(чоловіка тато) приєднався до "застолья". Все було спокійно і по-родинному. Сподобалось. :)

Re: Хрестини у дитини!

Повідомлення Ira » 10 березня 2010, 14:47

А ми хрестили доцю в 2 місяці, тоді й відсвяткували у ресторані. Мені сподобалось, адже і я вже достатньо відійшла після пологів і добре себе почувала, та й малеча майже весь час спала, а коли і не спала, то вела себе спокійно. Годувала я її у гардеробній (це була окрема кімната зі стільцями), так як вже був травень, там одягу не було, тож було досить зручно. Я і відпочила добре, і натанцювалась достатньо :lol: Тож це для мене навіть була своєрідна розрядка :D

Re: Хрестини у дитини!

Повідомлення Melisa » 09 березня 2010, 22:32

Дитині не потрібне. Дитині потрібен спокій і циця збоку.
Ми святкували вдома. :scare: Мене трохи нервувало то, що всі гості перлись в ту кімнату, де дитина (і я). Розумію їх, бо то ж тре подарок малій дати, обплювати з ніг до голови :evil: (забобонам - "ні"!!!) і таке інше, але в ту хвилину ладна була їх роздерти. :niger:

Re: Хрестини у дитини!

Повідомлення гра з вогнем » 09 березня 2010, 20:11

ми не хрестили, тому не святкували.
народження дитини святкували, коли йому було 2 місяці з друзями на природі.
тоді, коли я оговталася і більш-менш змогла приготуватися до святкування.

Re: Хрестини у дитини!

Повідомлення TanenRom » 09 березня 2010, 20:05

Дитині точно не потрібне святкування!!!
ми святкували скромно - дідусі, бабусі, хресні, і то мені здавалось, що у квартирі збіговисько!!!

Re: Хрестини у дитини!

Повідомлення Natalinda » 09 березня 2010, 13:03

Я на 100% переконана що дитині то не потрібно, але ми святкували. В принципі я проти не була, бо мене то практично не стосувалося. Я була з дитиною в іншій кімнаті і якщо хтось заходив, а на той час мені не треба було нікого, то я вголос говорила "ну що синочок, будемо гамати?" і люди чемно виходили.
Правда здуру послухала одного лікаря, який сказав мені на хрестини шампанського трошки випити... Я шампанське взагалі не пю, бо голова болить, ну от і поплатилася, від одного ковтка голова тріщала добу :evil: Чи я тоді думала? :evil:

Догори