Глобальні оголошення!



УЗД шкідливе?

УЗД шкідливе?

Повідомлення Naya » 23 листопада 2009, 19:11

В теперішній час важко собі уявити перебіг вагітності без відвідин кабінету УЗД.
Дійсно, УЗД допомагає уникнути багатьох проблем чи попередити їх, але чи варто зловживати цим обстеженням?
Будучи вагітною, мене зацікавило також питання безпечності УЗД.
Зацікавило по такій причині: перша вагітність була неплановою, але бажаною. Вона була несподівана, і я була абсолютно неготова, "зелена" в плані вагітності. Крім того я мала певні сумніви щодо того чи справді вагітна і, не довго думаючи, поперла на УЗД. То був дуже ранній термін -6 тижнів. Після цього в мене почалася кровотеча і, як наслідок, викидень. На другий раз я вже не була така "темна" і на УЗД не спішила, але на 8 тижні почалося трошки мазати, і мене поклали в лікарню і спровадили на УЗД. І знову після УЗД вже не мазанина, а кровотеча. І знову викидень. Я не можу впевнено стверджувати, що в цьому саме вина УЗД. Може збіг обставин, але такі от факти. Знаю багато випадків, коли УЗД проводилось на ранніх термінах по кілька раз, і все добре. Також знаю випадки схожі до мого. Третій раз я вирішила не ризикувати і на УЗД ми пішли перше планове - 12 тижнів.
Але тим не менше питання безпечності УЗД мене зацікавило. І знайденою інформацією хочу поділитися тут. Може вона вбереже тих майбутніх матусь, які хочуть збігати разок пятий-восьмий на УЗД просто заради цікавості або на дуже ранніх термінах.
Отже. Спершу я розібралася з принципом роботи УЗД.
http://www.ultrasound.net.ua/page/frame ... name%3D494
Якщо на пальцях пояснювати, то це: ультразвукові хвилі, які, з однаковою вихідною частотою, вдаряючись в тканини різної щільності, відбиваються вже з іншою частотою, різною, залежно від щільності тканини (чим щільніше(або навпаки, вже точно не пам'ятаю) тканина, тим більше поглинання хвиль), і дають таким чином картинку на монітор. Якщо вони вдаряються, то вже відбувається удар по молекулах, клітинках... Якщо вони вдаряються з однією частотою, і відбиваються з іншою, то якусь долю енергії вони все-таки залишають і нагрівають ДНК таким чином. І, невже це може проходити безслідно?
А якщо до 10 тижнів дитинка лиш формується, клітини діляться, а тут така "допомога" ?
Це моє розуміння. Детальніше дивіться за посиланням.
Биологическое действие ультразвука и его безопасность для больного постоянно дискутируется в литературе. Знания о биологическом воздействии ультразвука базируются на изучении механизмов воздействия ультразвука, изучении эффекта воздействия ультразвука на клеточные культуры, экспериментальных исследованиях на растениях, животных и, наконец, на эпидемиологических исследованиях.

Ультразвук может вызывать биологическое действие путем механических и тепловых воздействий. Затухание ультразвукового сигнала происходит из-за поглощения, т.е. превращения энергии ультразвуковой волны в тепло. Нагрев тканей увеличивается с увеличением интенсивности излучаемого ультразвука и его частоты. Кавитация — это образование в жидкости пульсирующих пузырьков, заполненных газом, паром или их смесью. Одной из причин возникновения кавитации может являться ультразвуковая волна. Так вреден ультразвук или нет?

Исследования, связанные с воздействием ультразвука на клетки, экспериментальные работы на растениях и животных, а также эпидемиологические исследования позволили сделать Американскому институту ультразвука в медицине следующее заявление, которое в последний раз было подтверждено в 1993 году:
"Никогда не сообщалось о подтвержденных биологических эффектах у пациентов или лиц, работающих на приборе, вызванных облучением (ультразвуком), интенсивность которого типична для современных ультразвуковых диагностических установок. Хотя существует возможность, что такие биологические эффекты могут быть выявлены в будущем, современные данные указывают, что польза для больного при благоразумном использовании диагностического ультразвука перевешивает потенциальный риск, если таковой вообще существует".


І ще декілька посилань для роздумів:
http://www.sacramento.ru/jan/uzi.htm
http://rutube.ru/tracks/589226.html?v=b ... f687556922
Naya Офлайн


Почуваюся, як вдома
 
Повідомлень: 1247
З нами з: 17 листопада 2009, 13:58
Звідки: Тернопіль
Нагороди: 6
Мамуся-творець (1) випускниця школи материнства (1) Успішне грудне вигодовування (1) за дитя форуму (1) слінгомама (1)
Дякував (ла): 1093 раз.
Подякували: 1240 раз.
Діти: Синочки Жданчик та Мирославчик

Re: УЗД

Повідомлення Liza » 24 листопада 2009, 15:28

коли я була вперше на УЗД, то у мене констатували 6 тижнів вагітності. після цього були ще 3 обстеження на УЗД.
хлопець народився.
мама-спецназ
Liza Офлайн

Аватар користувача
Почуваюся, як вдома
 
Повідомлень: 1259
З нами з: 18 листопада 2009, 18:30
Звідки: Тернопіль
Нагороди: 7
Мамуся-творець (1) випускниця школи материнства (1) акула пера (1) за тривале грудне вигодовуванн (1) багата мамуся (1)
Дякував (ла): 3424 раз.
Подякували: 893 раз.
Діти: Святослав (06.09.2009),
Дарина (20.03.2012),
Ждан (22.11.13).

Re: УЗД

Повідомлення Oksana » 03 грудня 2009, 13:14

ми з чоловіком свідомо до 12 тижнів вагітності на УЗД не ходили. Правда потім, десь з середини вагітності вже прийшлось ходити не тільки по графіку відвідувань УЗД, а й частіше... :( Так склалось, що воно було просто необхідне. Але дякувати Богу, малятка народились здоровенькі.
Я не знаю на скільки шкідливе випромінювання УЗД, але в цьому питанні напевно потрібно відштовхуватись від необхідності. Деколи ризик від того, що ви його не зробите більший!!!
Зображення
[Зображення
Oksana Офлайн


Почуваюся, як вдома
 
Повідомлень: 653
З нами з: 26 листопада 2009, 20:00
Нагороди: 4
Мамуся-творець (1) випускниця школи материнства (1) Успішне грудне вигодовування (1) Чемпіон (1)
Дякував (ла): 387 раз.
Подякували: 679 раз.

Re: УЗД

Повідомлення Melisa » 03 грудня 2009, 23:17

Я робила УЗД в 6 тижнів. Саме тоді мені повідомили, що я вагітна. Ще й фото зробили 8-) . Після такої подвійної радості, я ходила тільки туди, в клініку "Медікус". Після отого першого разу робила ще десь разів 4-5. Богу дякувати, дитина народилась здоровенькою. Зараз розвивається так, як і всі дітки. :idea:
Melisa Офлайн


Я тут живу
 
Повідомлень: 1978
З нами з: 14 листопада 2009, 20:44
Звідки: Тернопіль
Дякував (ла): 1656 раз.
Подякували: 2019 раз.

Re: УЗД

Повідомлення гра з вогнем » 03 грудня 2009, 23:26

і я робила узд 3 рази за всю вагітність.
перший раз як ставала на облік (я притарабанилася в ЖК після 12 тижнів), в 22 тижні і перед самими пологами, десь в 38 тижнів.
гадаю процедура є необхідною, але й зловживати нею, як будь-якою медичною процедурою не варто.
гра з вогнем Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 6099
З нами з: 23 листопада 2009, 17:43
Нагороди: 3
Мамуся-творець (1) гостренький язичок (1) за тривале грудне вигодовуванн (1)
Дякував (ла): 3057 раз.
Подякували: 4232 раз.

Re: УЗД

Повідомлення pepi » 05 грудня 2009, 23:58

Я також мала 3 узд.
1- в 11тижнів
2-коли клали в лікарнюна 14тижні
3-в 25 тижнів, тоді мені написали -помірне багатоводдя
Тепер лікар посилає на 4 , а потім сказала , що і 5 потрібно буде зробити :(
я чесно кажучи недуже хочу робити ще 2 ультрозвукових обстеження. тому напевно почекаю до тижня 36-37
Измениться не может никто, но стать лучше может каждый.
pepi Офлайн

Аватар користувача
Впевнено спілкуюся
 
Повідомлень: 216
З нами з: 28 листопада 2009, 23:00
Звідки: Тернопіль
Нагороди: 2
випускниця школи материнства (1) за дитя форуму (1)
Дякував (ла): 228 раз.
Подякували: 171 раз.
Діти: Павлушка (12.07.2011)
Сергійко (04.01.2013)

Re: УЗД

Повідомлення Гість » 01 січня 2010, 16:14

У мене за всю вагітніть такж було 3 УЗД:
1 - в 10тижнів;
2-- в 19;
3 - в 33.
і вважаю що 3 УЗД вистачає, і зловживати ним не потрібно.
Гість Офлайн


 

Re: УЗД

Повідомлення Militariya » 22 березня 2010, 22:52

А я вже була 3 разу, і думаю, більше не піду, навіть перед пологами, якщо не буде потреби: перший в 4 тижні, і то випадково, бо дуже боліли нирки, другий в 12 тижнів, а третій недавно в 19 тижнів...
Зображення Зображення
Militariya Офлайн

Аватар користувача
Тільки роззираюся
 
Повідомлень: 28
З нами з: 22 березня 2010, 19:54
Звідки: Тернопіль (східний-дружба)
Нагороди: 2
Успішне грудне вигодовування (1) за дитя форуму (1)
Дякував (ла): 18 раз.
Подякували: 45 раз.
Діти: Коханий синочок і солодка донечка

Re: УЗД

Повідомлення TanenRom » 23 березня 2010, 12:29

Гість написав:У мене за всю вагітніть такж було 3 УЗД:
1 - в 10тижнів;
2-- в 19;
3 - в 33.
і вважаю що 3 УЗД вистачає, і зловживати ним не потрібно.


аналогічно!!!!підтримую 100% :)
Зображення

Сім'я-це маленька країна, в якій ТАТО -президент, МАМА-міністр фінансів, міністр охорони здоров'я, міністр культури та надзвичайних ситуацій в сім"ї.А ДИТИНА-це народ, який постійно щось вимагає, обурюється і влаштовує страйки!!!!! !
TanenRom Офлайн


Я тут живу
 
Повідомлень: 2896
З нами з: 01 січня 2010, 12:36
Нагороди: 5
за тривале грудне вигодовуванн (1) за дитя форуму (1) слінгомама (1) Чемпіон (2)
Дякував (ла): 3113 раз.
Подякували: 3186 раз.
Діти: Дві донечки - Дана та Даяна

Re: УЗД

Повідомлення LeeLoo » 23 березня 2010, 12:33

В мене також було 3 УЗД
1- на 14 тиждн1
2-на 19 тиждн1
3-на 35
LeeLoo Офлайн


 

Далі

Повернутись до Чи можна вагітній...?



Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 1 гість

cron