Глобальні оголошення!



А Ви вишивали собі весільний рушник?

Модератор: олеся

Re: А Ви вишивали собі весільний рушник?

Повідомлення Natalinda » 12 квітня 2013, 02:36

Ulkanet а що є стандарти? Ікони ж можуть бути більші/меньші, так само з короваєм :confused:
"люди ніколи й нікому не встигають ані подякувати за добро, ані відплатити за свої образи. Нікому. Навіть собі. І майже ніколи не є напваки"
М.Матіос
Natalinda Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 10980
З нами з: 26 листопада 2009, 17:16
Звідки: Звідси)))
Нагороди: 6
Серце форуму (1) Мамуся-творець (1) випускниця школи материнства (1) за тривале грудне вигодовуванн (1) слінгомама (1)
Дякував (ла): 14728 раз.
Подякували: 7324 раз.
Діти: Хлопчик Юрчик

Re: А Ви вишивали собі весільний рушник?

Повідомлення Ulkanet » 12 квітня 2013, 02:52

Natalinda та ніби під каравай має бути біля 2 метрів. то на Сході блінчики печуть і караваєм називають, а в нас, сама знаєш - триповерхові :ha:
а на ікони шось неможу знайти. там ше якось тре шоб на 7 ділилося, короче купа замутів. :dash: сім'я невість троха кумарна - то я вже щоб всьо по "феншую" було хочу.

я тако не вірила, а тепер шось вже згадала як в мене було. мені на базарі врізали так як вини там знають, мені він видався задовгим то я врізала всій весільний рушник. шей плюс я вишивала тільки червоний, а чорного не було. і відшивала в дівчини яка так і не вийшла заміж :scare: :dash: :dash:
за то шо тре ше щоб руки звязували, я не знала. то вже на весіллі свекруха витягла якийсь рушник і руки взала (в нас такого нема :scare: ), потім оказалося шо то чийсь там рушник. :scare:

і шо тепер??? :cry: :cry: :cry: :cray: :cray: :cray:
Від роботи дохнуть коні - ну а я безсмертний поні!!!!! :-))))))
Ulkanet Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 2048
З нами з: 17 березня 2012, 02:10
Нагороди: 2
Мамуся-творець (1) слінгомама (1)
Дякував (ла): 3577 раз.
Подякували: 1979 раз.
Діти: Доця

Re: А Ви вишивали собі весільний рушник?

Повідомлення Natalinda » 12 квітня 2013, 02:57

Зараз вже і в нас потроху з короваями попускаються
Я й забула що мене тоже на ринку питали на шо мені тре і давали готовий відріз, але я вишивала подрузі, а мій був в рази і коротший і вужчий.
Якби то від рушника залежало :dokter:
"люди ніколи й нікому не встигають ані подякувати за добро, ані відплатити за свої образи. Нікому. Навіть собі. І майже ніколи не є напваки"
М.Матіос
Natalinda Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 10980
З нами з: 26 листопада 2009, 17:16
Звідки: Звідси)))
Нагороди: 6
Серце форуму (1) Мамуся-творець (1) випускниця школи материнства (1) за тривале грудне вигодовуванн (1) слінгомама (1)
Дякував (ла): 14728 раз.
Подякували: 7324 раз.
Діти: Хлопчик Юрчик

Re: А Ви вишивали собі весільний рушник?

Повідомлення oksi » 12 квітня 2013, 10:26

Ulkanet написав:дівчата хто пам'ятає чи знає яка має бути довжина рушника під каравай і рушників на ікони???

Рушник - це дорога життя, тому полотно повинно бути цілим і безперервним, як життя (не вставляйте в середину рушника ніяких мережив, тасьм - цим ви тільки нашкодите, розрізане життя вже не зшиєш, як би не намагався).
Всі розміри рушника ширина, довжина повинні ділитись на 7.
Вишивкою повинна бути заповнена 1 / 4 кожної половини рушника.
Центр рушника обов'язково повинен бути пустим, без вишивки, - Боже місце. Стаючи на рушник, молоді отримують Благословення згори. Вільна від візерунку частина уособлює зв'язок з космосом. Про це слід пам'ятати, компонуючи елементи орнаменту на весільному рушнику. Якщо не знати цього, то може статися, що добрий і щирий по формі напис-побажання насправді буде шкідливий для молодят. Тому, вишиваючи весільний рушник, треба стежити, щоб на шляху небесного Благословення до молодої сім'ї не було ніяких символічних перешкод. Рушники не беруть напрокат - ви ж долю не берете напрокат.Орнаменти рушників для ікон відрізняються для нареченого і нареченої. Спільним елементом для обох рушників є виноградне листя з гронами, що символізують достаток у домі. Крім спільних елементів, на "чоловічому" рушнику вишивали дубове листя та жолуді, що символізували чоловічу силу, а на "жіночому" - калину, символ жіночого начала, продовження роду, та лілії - символ любові і краси.
Рушник під коровай, хліб-сіль - необмежений у виборі узору. Саме на цьому рушнику вишивають пару птахів, що цілуються дзьобиками, побажання, дерева роду і море квітів, щоб життя молодят було успішним, щасливим, радісним та квітучим. На рушнику під коровай, крім інших візерунків з середини 20 ст. вишивають і весільні кільця, але кожне кільце не повинно бути замкнутим. Рушник на руки молодим повинен поєднувати жіночі і чоловічі рушники з ікон, а також може доповнюватися птахами (сімвол молодої пари) та квітами чи квітковими орнаментами.
на ікони божники - розмір різний від 1,2 м і довше. Під ноги на вінчання і в ЗАГС у нас шиють майже три метрові, для коровая біле, не зашите полотно трохи менше ніж у інших, щоб коровай помістився вільно, зате кінці майже до землі зашиті - розмір теж виходить, під 2,5 метра (знову ж таки прикиньте по зросту) Врахуйте, що цей рушник протягом всього весільного застілля буде на видноті, і з його вигляду судять про майстерність і працьовитість нареченої. Союзний – на вінчання вужчий (щоб зручніше за руку перев'язувати) довжина не менше 2 метрів, під Євангеліє невеликий близько метра чи трохи більше, з церковними символами (його по звичаю залишають в церкви як дар)
Такі рушники вишивають на півдні України.
Я - ТВОРЧА ОСОБИСТІСТЬ: ХОЧУ ТВОРЮ, А ХОЧУ - ВИТВОРЯЮ
oksi Офлайн

Аватар користувача
Впевнено спілкуюся
 
Повідомлень: 205
З нами з: 21 травня 2012, 09:07
Нагороди: 1
за тривале грудне вигодовуванн (1)
Дякував (ла): 222 раз.
Подякували: 204 раз.

Re: А Ви вишивали собі весільний рушник?

Повідомлення TaniaPicaSSo » 12 квітня 2013, 10:31

Я не вишивала, бо ніколи нічого не вишивала :=): Мені рушник спрезентувала свекруха, але вона теж його не вишивала, а купила. Та й рушник навіть не вишитий, а намальований :hi: Короче, дітям нема що показувати :pardon:
Зображення
TaniaPicaSSo Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 2683
З нами з: 11 вересня 2012, 21:35
Нагороди: 6
Мамуся-творець (1) випускниця школи материнства (1) Успішне грудне вигодовування (1) за дитя форуму (2) слінгомама (1)
Дякував (ла): 1350 раз.
Подякували: 2568 раз.
Діти: Дві доці

Re: А Ви вишивали собі весільний рушник?

Повідомлення taranjka » 12 квітня 2013, 11:41

TaniaPicaSSo я тож не вишивала навіть таким не заморочувалася :hi: для мене вишивка то найбільша каторга, і нічого гарного в ній не бачу - певно не естет :hi: . рушник якийсь мама дала - навіть не знаю де взяла, але не вишивала сама точно :hi: я ніяких змістів в нього не вкладала, і не вкладаю )
Зображення
я завжди той, ким я собі здаюся - а моє уявлення про себе постійно змінюється А.Жід
не кажіть мені шо робити, і я не скажу куди вам іти)))
taranjka Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 5407
З нами з: 22 липня 2010, 22:11
Нагороди: 6
Мамуся-творець (1) акула пера (1) Успішне грудне вигодовування (1) багата мамуся (1) за дитя форуму (1)
Дякував (ла): 1739 раз.
Подякували: 5566 раз.
Діти: трійко чудів

Re: А Ви вишивали собі весільний рушник?

Повідомлення Галлинка » 28 липня 2013, 18:24

я теж вишивала рушник на наше весілля, просто хотілося щоб був виконаний власноруч. фото є та ніяк не розумію як тут його "приліпити", може хто порадить, я "новенька" на форумі
Галлинка Офлайн


Впевнено спілкуюся
 
Повідомлень: 194
З нами з: 28 липня 2013, 00:49
Звідки: тернопіль
Нагороди: 1
за тривале грудне вигодовуванн (1)
Дякував (ла): 184 раз.
Подякували: 434 раз.
Діти: синочок і донечка

Re: А Ви вишивали собі весільний рушник?

Повідомлення Natalinda » 28 липня 2013, 18:26

Галлинка спробуйте почитати тут Як вставити в своє повідомлення фото
Раді вітати вас на форумі :rose:
"люди ніколи й нікому не встигають ані подякувати за добро, ані відплатити за свої образи. Нікому. Навіть собі. І майже ніколи не є напваки"
М.Матіос
Natalinda Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 10980
З нами з: 26 листопада 2009, 17:16
Звідки: Звідси)))
Нагороди: 6
Серце форуму (1) Мамуся-творець (1) випускниця школи материнства (1) за тривале грудне вигодовуванн (1) слінгомама (1)
Дякував (ла): 14728 раз.
Подякували: 7324 раз.
Діти: Хлопчик Юрчик

Re: А Ви вишивали собі весільний рушник?

Повідомлення Галлинка » 06 серпня 2013, 18:14

дякую, наче трошки вивчила як додавати фото. Ось наш весільний рушник
Зображення
Галлинка Офлайн


Впевнено спілкуюся
 
Повідомлень: 194
З нами з: 28 липня 2013, 00:49
Звідки: тернопіль
Нагороди: 1
за тривале грудне вигодовуванн (1)
Дякував (ла): 184 раз.
Подякували: 434 раз.
Діти: синочок і донечка

Re: А Ви вишивали собі весільний рушник?

Повідомлення divchusko » 09 серпня 2013, 09:19

Привіт всім.

Я свій весільний решник сама вишивала, відшивала від весільного рушника мами, якій його не весілля вишивала моя бабуся.

Перед тим як вишивати, стільки всього поперечитувала. Про полотно, що воно має бути суцільним (як колись бабки пряли), майже місяць його шукала, всюди мені говорили, що такого вже не завозять, але як виявилось, якщо добре пошукати, то можна все знайти.

Ще читала, що добре починати вишивати на молодий місяць (робота скарше і легше пройде), на собі переконалась, що правда, бо дуже швидко вишила, хоча до того вишивала ще як в школі на уроках праці )))
divchusko Офлайн


 

Поперед.Далі

Повернутись до Вишиття



Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 1 гість