Глобальні оголошення!



Вчимось читати

Модератори: TaniaPicaSSo, mavpusya, Ulkanet

Вчимось читати

Повідомлення олеся » 09 лютого 2013, 20:11

Старший син вчиться читати. Слова по складах читає, але не розуміє змісту прочитаного, як правильно спрямувати навчання щоб дитина розуміла про що читає?
Давайте замислимося над своєю поведінкою. Перш, ніж лаяти за поведінку своїх дітей - не забувайте, вони беруть приклад з нас...
олеся Офлайн


Я тут живу
 
Повідомлень: 1699
З нами з: 25 жовтня 2011, 18:52
Звідки: львів
Нагороди: 1
Мамуся-творець (1)
Дякував (ла): 919 раз.
Подякували: 1074 раз.
Діти: Хлопчик та ще раз хлопчик

Re: Вчимось читати

Повідомлення krapk@ » 10 лютого 2013, 10:06

от і в нас хоже. читає КО ЛО БО к-а разом що це неможе втямити. :nea: Я вже иісяців 2 лишила його питати читання-сама лиш читаю а він дивиться, думаю само має дойти.
Зображення
И дай вам Бог того вдвойне,чего желаете вы мне.

Может, у кого-то жизнь и как зебра: полоса черная, полоса белая.А у меня как радуга и сейчас мне фиолетово
krapk@ Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 2323
З нами з: 17 листопада 2009, 23:30
Нагороди: 4
Мамуся-творець (1) Успішне грудне вигодовування (1) за дитя форуму (1) слінгомама (1)
Дякував (ла): 1369 раз.
Подякували: 1663 раз.
Діти: В нас вдома Юрський період- всіма заправляє синочок Юрчик

Re: Вчимось читати

Повідомлення Dashko » 10 лютого 2013, 10:17

А може просто не поспішати, прийде час - і почне розуміти зміст :confused:

Я для себе такі висновки зробила по читанню:
- в першу чергу треба читати самому, багато читати дітям і отримувати від цього задоволення :wink:
- далі найважливіше навчити складати склади. Але як тільки дитина це зможе - вона зможе читати.
- і ,як на мене, потрібно "не нагружати" дитину навчанням :wink: А по-трошку "щупати почву", коли дитина буде готова - вона за короткий термін опанує все, що треба.

З мого досвіду:
Ясю я взагалі не вчила. Мої родичі в шоці від "безвідповідальної мами" :wink: по-троху Ясю вчили, але так як ми живемо в різних містах, це було рідко і не систематично. Правда я вчила Ясю писати, десь прочитала, що дитину варто спочатку вчити писати, а потім вже читати. Певно, щось в цьому є.
В результаті Яся перед першим класом тільки навчилася читати, ще не знаючи всіх букв. Але вже на перших зборах вчителька хвалила Ясю, що вона краще всіх читає і казала, щоб всі батьки так з дітьми займалися, як ми з нею :ha:

З Яріком така історія: йому зараз 5 с половиною. Букв майже не знає, але читати вже навчився :ha: тобто йому треба спочатку по черзі назвати окремо букви, тоді він без проблем зліпить в слово.

Доречі, Яся дуже довго не могла зєднати букви в склади. А Ярік це зробив буквально в перший раз, як його спитали.

Олеся, я так розумію в тебе малий називає слово повністю, але не може його зрозуміти, так? А може попросити його повторити? В мене в Яріка схоже: коли він перший раз називає слово, відчувається, що він зараз весь поглинутий зєднанням букв і не задумується про зміст. Я тоді його перепитую один-два рази - тоді до нього "доходить".
КУМКА працює в форматі шоу-руму за адресою Лисенка 8, відкрита: середа та субота 11:00 - 13:00 або за домовленістю, тел. 097-981-97-23
Dashko Офлайн


Консультант з грудного вигодовування
 
Повідомлень: 3011
З нами з: 10 листопада 2009, 10:27
Звідки: Тернопіль
Нагороди: 7
Мамуся-творець (1) гостренький язичок (1) за тривале грудне вигодовуванн (1) жіночі посиденьки (1) багата мамуся (1)
Дякував (ла): 1488 раз.
Подякували: 1891 раз.
Діти: Яся (30.08.05)
Ярослав (11.10.07)
Марко (9.03.11)
Микита (23.12.13)

Re: Вчимось читати

Повідомлення krapk@ » 10 лютого 2013, 13:03

Dashko написав: далі найважливіше навчити складати склади. Але як тільки дитина це зможе - вона зможе читати.


а от і ні, склади складає давно-давно. В нас така було улюблена гра. Спочатку з букв склади а потім я говорила слово а він частинки слова -склади а потім частинки частинок-букви. Це була найулюбленіша гра. Потім хотів рахувати. Вже до 1000 рахував стонями а до сотні абсолютно повністю 1....100-ну звісно міг збитися пару раз. Того щось типу грузити і заставляти читати-це звичайно тупість. Але чогось всі хто знає що Юрчик складає склади кажуть що я його гружу (хоч все навпаки), я лиш говорю лиши ту книжку йди машинами грайся. То вже відненавна від трохи почав гратися а то лиш книжки тягав і нудив давай читати-ще б я мала той час. Може і я йому відбила охоту бо коли пару раз пояснила як склади до купи в слово скласти і він так і не зміг то емоційно вигукувала що ж ти тут не розумієш (от мудра яка мама..., діти в 6 не хочуть а тут в 2 з половиною не получається)-лиши нашо воно тобі і т.п.
Зображення
И дай вам Бог того вдвойне,чего желаете вы мне.

Может, у кого-то жизнь и как зебра: полоса черная, полоса белая.А у меня как радуга и сейчас мне фиолетово
krapk@ Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 2323
З нами з: 17 листопада 2009, 23:30
Нагороди: 4
Мамуся-творець (1) Успішне грудне вигодовування (1) за дитя форуму (1) слінгомама (1)
Дякував (ла): 1369 раз.
Подякували: 1663 раз.
Діти: В нас вдома Юрський період- всіма заправляє синочок Юрчик

Re: Вчимось читати

Повідомлення олеся » 14 лютого 2013, 13:07

Dashko написав:Олеся, я так розумію в тебе малий називає слово повністю, але не може його зрозуміти, так? А може попросити його повторити?

Так але називає по складах, коли я з ним хоч впівголоса з ним повторюю, то тоді все розуміє... Я вже сил не маю до того читання)))
Давайте замислимося над своєю поведінкою. Перш, ніж лаяти за поведінку своїх дітей - не забувайте, вони беруть приклад з нас...
олеся Офлайн


Я тут живу
 
Повідомлень: 1699
З нами з: 25 жовтня 2011, 18:52
Звідки: львів
Нагороди: 1
Мамуся-творець (1)
Дякував (ла): 919 раз.
Подякували: 1074 раз.
Діти: Хлопчик та ще раз хлопчик

Re: Вчимось читати

Повідомлення гра з вогнем » 18 лютого 2013, 23:22

а яка зараз взагалі методка навчання читанню?
рекомендують вчити по складах чи цілим словом?
гра з вогнем Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 6099
З нами з: 23 листопада 2009, 17:43
Нагороди: 3
Мамуся-творець (1) гостренький язичок (1) за тривале грудне вигодовуванн (1)
Дякував (ла): 3057 раз.
Подякували: 4232 раз.

Re: Вчимось читати

Повідомлення олеся » 21 лютого 2013, 18:37

В нас в Пізнайко вчать читати по букварику Федієнка, там тексти для дітей написані по складах. Тому щось навіть не задумувалася щб зразу словом і щось не дуже уявляю як то зразу словом :confused:
Давайте замислимося над своєю поведінкою. Перш, ніж лаяти за поведінку своїх дітей - не забувайте, вони беруть приклад з нас...
олеся Офлайн


Я тут живу
 
Повідомлень: 1699
З нами з: 25 жовтня 2011, 18:52
Звідки: львів
Нагороди: 1
Мамуся-творець (1)
Дякував (ла): 919 раз.
Подякували: 1074 раз.
Діти: Хлопчик та ще раз хлопчик

Re: Вчимось читати

Повідомлення гра з вогнем » 21 лютого 2013, 18:39

Дякую, Олеся!
Дівчатка. а ви по яких буквариках вчитеся?
гра з вогнем Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 6099
З нами з: 23 листопада 2009, 17:43
Нагороди: 3
Мамуся-творець (1) гостренький язичок (1) за тривале грудне вигодовуванн (1)
Дякував (ла): 3057 раз.
Подякували: 4232 раз.

Re: Вчимось читати

Повідомлення Любов » 21 лютого 2013, 19:36

ми вчимося по букварику за 1999 рік. Видавництва "Світ" Львів. Буквар (Луцик, Проць, Савшак).
Зображення
Любов Офлайн

Аватар користувача
Почуваюся, як вдома
 
Повідомлень: 1484
З нами з: 24 листопада 2009, 13:34
Нагороди: 4
випускниця школи материнства (1) за тривале грудне вигодовуванн (1) за дитя форуму (1) слінгомама (1)
Дякував (ла): 2250 раз.
Подякували: 1641 раз.
Діти: хлопчик і дівчинка

Re: Вчимось читати

Повідомлення Галина » 21 лютого 2013, 22:08

Ми взагалі по буквариках не вчимося, спочатку писали і читали прочитане, а зараз по книжечці Таненрум, на вулиці вивіски читаємо. Є зараз багато книжечок з казками, в яких текст розбитий на склади, то такі зараз читаємо.
Галина Офлайн


Я тут живу
 
Повідомлень: 2526
З нами з: 21 травня 2010, 19:58
Нагороди: 6
Мамуся-творець (1) за тривале грудне вигодовуванн (1) багата мамуся (1) за дитя форуму (1) слінгомама (1)
Дякував (ла): 3341 раз.
Подякували: 2248 раз.
Діти: 3 дівчинки-красунечки

Далі

Повернутись до Дошколярики-бешкетники (від 3 до 6)



Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 0 гостей