найбільший родинний форум Тернопільщини

Для того, щоб підняти цікаву для Вас тему, зверніться в ПП до адміністрації форуму!
Тему закрито

Прикорм під час "несезону"

18 травня 2010, 19:39

людоньки, мій синка в свої 8 місяців куштував лише печене яблуко, варену моркву і варений кабачок (двічі. з супермаркету. більше не даю його, бо поки-що ж вроді не сезон - дитині не нашкодило, але всеодно не впевнена, чи варто було давати).
морожених плодів Землі не маю у розпорядженні.
а що ви даєте/давали своїм маляткам в таку пору, скупу на свіжі овочі-фрукти? може варто в нашій ситуації переходити на каші?
щодо картоплі - сумніваюся, чи варто.

Re: прикорм під час "несезону".

18 травня 2010, 19:51

В мене в малої введення прикорму попало на весняний період. Вже не дуже памятаю, що я їй давала, але кашки ми точно їли одні з перших.
Думаю не варто переживати, що у весняний період їжа - скудна на вітаміни. Все необхідне дитина отримує з маминого молочка. А мета першого прикорму - "педагогічна", навіть, якщо це педіатричний прикорм ;)

Re: прикорм під час "несезону".

18 травня 2010, 23:33

А ми от пробували трохи соки давити і пити. А тепер, коли все домашнє закінчилося, вирішили чекати до нового урожаю. Може це і неправильно, але, на мою думку, краще, ніж давати баночні пюрешки чи злежані фрукти-овочі. І я, чесно кажучи, не думаю, що це проблема, що Святик їв тільки моркву чи яблучка - літо на носі, скоро буде все. Кажуть, що дітки і до року можуть бути тільки на маминому молоці. :unknown:
А про каша, то наша маман-доктор каже, що не варто спішити з кашами, щоб не забивати дитині шлунок. Правда, вона рекомендує якомога довше не давати вареного взагалі, а тільки сире. Але не думаю, що цієї рекомендації ми дотримуватимемось.

Re: прикорм під час "несезону".

19 травня 2010, 01:50

Ліза, а чому так категорично проти картоплі. Ясно що вітамінів там набагато менше ніж було восени, але щось та й є. Я Юрчикові варю. Ну в нас правда ще цвітна капуста і гарбуз в морозильній камері. Гарбуз до речі можна в бабулі якоїсь на ринку купити, наскільки мені відомо їх не дуже кроплять, бо і так ростуть вони нівроку. Кашки варю: гречка, кукурудза але рідесенькі, Юрчик їх пє з тарілочки. Пробуємо сир, кефір, але синка не в захваті, то доїдаю я. Чоловік яблука в бабульок купує. Ніби все.

Re: прикорм під час "несезону".

19 травня 2010, 10:00

я не дуже категорично проти картоплі, але призадумалася після того, як почула версію про те, що картопля має якусь речовину, через котру не варто дитяті її давати до якогось терміну, не пам"ятаю, до якого. Nymydora , скажииии :)
але думаю, що я таки дам зовсім троооошечки - багато хто дає. нехай но отримаємо некуплену картоплю від свекрухи.

дякую, мамусі, за заспокоєння. особливо Dashko дякую, як спеціалісту. я хотіла впевнитися в тому, що правильно роблю по принципу "краще пізніше, аніж абищо". :kiss:

Re: прикорм під час "несезону".

19 травня 2010, 10:10

А капуста стара? А цибулька? А морква і буряк??Такий узвар овочевий робити дуже корисно.
Стосовно картоплі, то також мала досить упредження ставлення до цього овочу, бо десь колись почула, шо там нічого корисного немає, доки не натрапила на цю статтю:

Полезный состав картофеля | +
Картофель обеспечивает наш организм многими полезными веществами. В нём есть витамины А, С, К, Н, Е, витамины группы В; кислоты: никотиновая, щавелевая, яблочная, лимонная, пантотеновая; минералы: магний, железо, кальций, фосфор, натрий, калий. Калия в картофеле очень много, поэтому он полезен людям, склонным к сердечным и почечным заболеваниям.

В картофеле также присутствуют очень важные вещества, регулирующие жировой обмен: метионин, холин, аспарагиновая и глютаминовая кислоты. Белок картофеля, о котором тоже мало кто знает, почти так же полезен, как белок молока и яиц. Витамина С в картофеле не меньше, чем в апельсинах, но при хранении и неправильном приготовлении он разрушается.

Чтобы получить суточную норму фосфора, калия и углеводов, достаточно съедать в день 300 г картофеля. Картофельная клетчатка, в отличие от клетчатки других овощей, совсем не раздражает желудок и кишечник, поэтому картофель можно есть даже при серьёзных желудочно-кишечных заболеваниях – разумеется, не в жареном виде.
Лечение картофелем. Чем полезен картофель

Крахмал, которого в картофеле около 17%, способен предупреждать развитие атеросклероза и снижать уровень «плохого» холестерина в организме. Идеальным способом выхода из периода длительного голодания может стать употребление картофельного отвара вместе с жидким картофельным пюре.

При артритах тоже очень полезен отвар картофеля: его нужно пить перед едой 3 раза в день. Молодой картофель содержит антиоксиданты, укрепляющие сосуды и предотвращающие развитие онкологических заболеваний, поэтому стоит иногда съедать 2-3 небольших картофелины в сыром виде, натерев их на тёрке вместе с кожурой. Если это неприемлемо, то нужно стараться готовить картофель так, чтобы максимально сохранить в нём все полезные свойства.


Звісно що для дитини 300 гр картоплі то закруто, просто відпали сумніви щодо "бесполезности" картоплі :)
Востаннє редагувалось Рижуля в 19 травня 2010, 11:06, всього редагувалось 1 раз.

Re: прикорм під час "несезону".

19 травня 2010, 10:53

а мона буряк давати сам? ну зрештою напевне можна, то ж не буде сік сирого буряка, який слід вживати обережно.
ще не пробували. дякую за підказку. шукатимемо буряк. і про узвар дякую за підказку. в мене післяпологові мозги зле працюють - сама не здогадалася :(

Re: прикорм під час "несезону".

19 травня 2010, 10:58

Ліза ми на Зелені свята їдемо до чоловіка в село, можу запитати за гарбузика, ящо хочеш. Не гарантую шо він є, але як є то дадуть без проблем.

Re: прикорм під час "несезону".

19 травня 2010, 11:12

каші однозначно. моє пацятко лиш би гречку і їло)))) І картоплю з кефіром. А овочі ятеж скоро всі давала. Супчики робила. З капусткою, з бурячком, марква, цибуля і картопля. То були основні овочі

Re: прикорм під час "несезону".

19 травня 2010, 11:21

Стенкова рекомендує починати прикорм з овочевих пюре, якщо дитя добре набирає вагу, і з кашок, якщо вага набирається недостатньо.
Саме вона рекомендує починати з картопельки, цитую:
"це не тільки традиція, картопля міститьт більше калорій порівняно з іншими овочами та має ніжнішу клітковину".

Навряд чи я буду дотримуватися всіх її порад, але дещо таки вичитую і в неї, раз є вже книжка вдома під рукою.

Ми вже пробували картопельку, ну так..облизали пальчики...
Думаю вже скоро будемо "серйозно" пробувати.
Тему закрито